- x
LCD TVler İÇİN akım VOLTAJ koruyucu ve düzenleyici priz ÖNERİSİ
20 Cevap20037 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

80 Mesaj
20 Ocak 2008; 13:55:57 

arkadaslar merhaba,
Belkin marka akım VOLTAJ koruyucu ve düzenleyici prizlerin kutusundan öğrendiğim bilgiye göre LCD TVler için 3240 JOULE den fazlasini destekleyen bir priz almamiz gerekiyormus. 3240 Joule ve fazlasini destekleyen akım korumalı priz önerileriniz nelerdir? fiyatlari nasil? hangi magazlardan bulabiliriz?
iyi gunler

1083 Mesaj
24 Ocak 2008; 9:07:28 

büyük teknosalarda monster akım koruyucu prizler var.
Ben kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

There are 10 types of people Who knows binary and who knows not

10 çeşit insan vardır. Binaryden anlayanlar ve anlamayanlar

365 Mesaj
25 Ocak 2008; 11:02:56 

Belkin kullanıyorum tavsiye ederim.

SHARP 42 LC-RD2E
Dreambox 500 HD
Seat Ibiza 1.2 TSI DSG Style Monstant RED

"Bir şeyi güzel olarak mı algılıyorsunuz? demek ki yanlış algılıyorsunuz." nietzsche

2282 Mesaj
18 Kasım 2008; 1:02:42 

up...

5722 Mesaj
18 Kasım 2008; 1:08:13 

Ufak bir regülatörde bak

2782 Mesaj
18 Kasım 2008; 1:10:08 

quote:

Orjinalden alıntı: fleshlord

büyük teknosalarda monster akım koruyucu prizler var.
Ben kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

bende dün bi tane aldım monster akım koruyucu priz

PSN: jack_sparrow34

2282 Mesaj
18 Kasım 2008; 10:36:34 

quote:

Orjinalden alıntı: jack_sparrow_82

bende dün bi tane aldım monster akım koruyucu priz

kac ytl ye ve nerden aldınız?

247 Mesaj
18 Kasım 2008; 13:40:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Matchbox

Belkin kullanıyorum tavsiye ederim.

Bende uzun zamandır bakınıyorum da akım korumalı prizlere Monsterlar pahalı baya.

Philips in bi tane gördüm böyle salkım gibi her priz ayrı kabloyla falan bağlı hoşuma gitmedi o.

Belkinler iyi ve fiyatı uygun gibi, sizde hangi model var veya hangisini tavsiye edersiniz?

Daha da önemlisi internet hariç nerden bulabilirim???

This and That!

6573 Mesaj
18 Kasım 2008; 13:48:33 

quote:

Orjinalden alıntı: antidote01

Bende uzun zamandır bakınıyorum da akım korumalı prizlere Monsterlar pahalı baya.

Philips in bi tane gördüm böyle salkım gibi her priz ayrı kabloyla falan bağlı hoşuma gitmedi o.

Belkinler iyi ve fiyatı uygun gibi, sizde hangi model var veya hangisini tavsiye edersiniz?

Daha da önemlisi internet hariç nerden bulabilirim???

mediamarkette alman malı prizler var ben onlardan aldım 75 ytlye.çin malı olanlardan uzak durun derim çünkü bir süre sonra ötüyor prizler.brunnestehl diye bir marka sadece mediamarkette satılıyor tavsiye ederim.

148 Mesaj
11 Aralık 2008; 21:56:40 

ARKADAŞLAR BENDE BELKİN 3240 JOULLE PRİZ VAR, BU LCD TV İÇİN İŞ GÖRMEZ Mİ, GERÇEKTEN 3240 JOULE DEN FAZLA OLMASI MI GEREKİYOR MAXİMUM KORUMA İÇİN

Teknolojik oyuncaklarım:
1-SAMSUNG LE46A956 LED LCD TV-BELKIN F9G726de3M-GRY SurgeMaster®, 7 soket, Tel/Fax/Modem/Cable/DSL 3 m -Sony DLC-HD20P 1.3a HDMI Cable 2m -SONY RDR-HX780 DVD Recorder, Toshiba EP30 HDDVD Player, Toshiba XDE 500 DVD Player, Western Digital HD Media Player
2-IBM ThinkPad type 2388 A8G- Hama Surge Protector 2m.
3-Nokia E7

148 Mesaj
25 Aralık 2008; 21:56:12 

regulatörlerin gerçekten anlamlı bir yararı var mı dostlar

Teknolojik oyuncaklarım:
1-SAMSUNG LE46A956 LED LCD TV-BELKIN F9G726de3M-GRY SurgeMaster®, 7 soket, Tel/Fax/Modem/Cable/DSL 3 m -Sony DLC-HD20P 1.3a HDMI Cable 2m -SONY RDR-HX780 DVD Recorder, Toshiba EP30 HDDVD Player, Toshiba XDE 500 DVD Player, Western Digital HD Media Player
3-Nokia E7

29 Mesaj
25 Aralık 2008; 22:18:41 

Arkadaşlar ben daha yeni lcd tv sahibiyim bu prizlerin tam olarak yararı nedir.<bende tv de özellikle siyah ekranda dikey olarak birkaç ton açık 5cm genişliğinde çizgiler oluşuyor.Bunun sorunu akım düzensizliği olabilrmi

148 Mesaj
5 Ocak 2009; 20:44:15 

DOSTUM, ANLATTIĞIN OLAY SANIRIM BANDİNG DENEN SORUN, ELEKTRİK AKIMI İLE İLGİLİ BİR OLAY DEĞİL.YETKİLİ SERVİSLE GÖRÜŞMENİ ÖNERİRİM.
BUNUN DIŞINDA AKIN DÜZENLEYİCİ PRFİZLER ELEKTRİK AKIMININ VOLTAJ DÜZENSİZLİKLERİNE BAĞLI OLUŞABİLECEK SORUNLAR İÇİN LCD Yİ KORUYOR DENİYOR. ÖZELLİKLE TR GİBİ BİR ÜLKEDE VOLTAJ DÜZENSİZLİKLERİNİN NE KADAR FAZLA YAŞANDIĞI DÜŞÜNÜLÜRSE.
BENDE BELKİN 3240 JOULE VAR

Teknolojik oyuncaklarım:
3-Nokia E7

35 Mesaj
10 Ekim 2009; 22:11:08 

8oooo volta kadar koruyanlar var...

245 Mesaj
10 Ekim 2009; 22:43:27 

başka bir forumdan ihg70 nickli arkadaştan alıntı ,gayet anlaşılır yazmış sağolsun;

Sonrasında 3kva online-ups almaya karar vermişsin ama ben insanları aydınlatma açısından alıntı yapıp cevap veriyorum.

Şehir şebekesinin elektrik-elektronik cihazlara 2 türlü tehlikesi vardır:

1-Voltaj dalgalanmaları
2-Ani voltaj bindirmesi

Şimdi bunları açalım:
1-Voltaj dalgalanması sanıldığı gibi tehlike arzetmez. Modern elektrikli cihazların çoğu geniş bir voltaj aralığında sorunsuz çalışırlar.
Voltaj dalgalanması trafoya uzaklığınız, çevrenizdeki işyerleri, bu işyerlerinin yoğun elektrik kullanımı vs gibi sebeplerle voltajın gün içerisinde değişmesidir. Bu değişim yavaş olduğundan (örneğin sabah 220 olan voltaj saat 8-9'dan sonra yavaş yavaş 160-170 voltlara düştükten sonra gece 11-12'den sonra 240'lara kadar çıkar) cihazlarınız için hiç bir tehlike arzetmez.

Bu şekilde aşırı uçlarda dalgalanmayı görmeniz için çok anormal bir elektrik şebekesinin olduğu yerde oturuyor olmanız lazım. Çoğunlukla şebekelerde 210 civarında elektrik vardır ve bu 15-20 volt oynar.
Yani ciddi bir tehlike yoktur. Cihazlarınız bu oynamaları çok rahat tolare eder.
"İçim rahat etsin" diyen uyduruk ta olsa basit bir regülatör ile bu sorunu halleder.

2-Ani voltaj bindirmesidir asıl korkmamız gereken. Bu bir dalgalanma değildir! Saliselik bir olaydır.
Aniden, birden aşırı yüksek voltaj gelir. Elektriğin sık kesildiği ve geldiği yerlerde karşılaşılır.
Saliselik olduğu için cihaza zarar vermeside o salise içinde olur. Siz o yükselmeyi hissetmeden cihaza ciddi zararlar verir. Cihazın sigortası atsa bile sızbildiği yere kadar zarar verir.

Bu tür voltaj fırlamalarını, parlamalarını regülatör ile önleyemezsiniz!
Regülatörlerin reaksiyon zamanları çok uzundur. Regülatör voltaj yükselmesini algılayıp onu regüle edene kadar voltaj vereceği zararı on kere verir.

Akım korumalı prizler de ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bir yere kadar koruma sağlayabilirler. Onlarında reaksiyon süreleri vardır ve yetersiz kalabillirler.

Regülatörler voltaj fırlamalarında işe yaramadığından onu ha doğrudan şebekeya, ha UPS'e bağlamışsınız bir fark yoktur. Line-interaktif UPS'ler normalde şebekeyi by-pass verdiklerinden ups çıkışına regülatör koymanın hiç bir esprisi yoktur.

Bir elektronik cihazı mutlak olarak korumanın tek bir yolu vardır: şehir cereyanı ile muhattap etmemek!

Yani akımınızı bir aküden alacaksınız, akü çıkışındaki DC akımı bir invertör vasıtası ile AC akıma çevireceksiniz. Şehir cereyanını sadece ve sadece aküyü şarj etmek için kullanacaksınız.

Akü çıkışı sabit ve harmoniksiz olduğundan invertör çıkışında tertemiz 220V,50Hz cereyanınız olur. Şehir şebekesi isterse 30 volta düşsün isterse milyon volta vursun. En ufak bir şey hissetmezsiniz. Ayrıca bu cereyan mükemmel sinüs olduğundan ses sistemlerinde de çok temiz ses alırsınız.

İşte bu akü-invertör sistemine Online UPS deniyor.
Line-interaktif UPS'lere göre çok pahallıdırlar.
En basiti bile 500-600 liradan başlar.

-------------

Online UPS'ler genelde gürültülü çalışırlar çünkü fanları sürekli devrededir.
Verim kaybından dolayı da ısı üretirler.

Ayrıca UPS'lerinizi asla yattığınız, yaşadığınız odalarda tutmayın!
Yaşam alanlarında akü bulundurmak hiç de iyi değildir.
Sızan gazlar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaka9 -- 10 Ekim 2009; 22:43:15 >

1079 Mesaj
23 Kasım 2009; 17:45:08 

Arkadaşlar bende bu arayışdayım online ups 400ytl tunçmatik 1000 lik ama bu odada olmaz diyorlar hem sağlık açısından hem ses açısından ozaman kullanma şansımda yok kullanacağım cihazlar

106 plazma tv
Dreambox uydu alıcı
DTS 5.1 jazz sistem
popcorn nmt
philips 720sa dvd player (eski emektar)
Harici harddisk seagate

monster HTS1000 düşündü ama anlatılanlara göre bu priz sadece yüksek voltajda koruma sağlıyormuş ama düşük voltajda koruması yok deniliyor bu doğrumu eğer doğruysa en tehlikeli şeyin düşük voltaj olduğunu duydum buralarda düşük voltaj sorunuda olabilir

bu durumda tek başına HTS1000 benim işimi görürmü acba bu konuda bilgisi olan arkadaşların görüşü nedir yoksa

tunçmatik 1000 lik bir regülatör ve yanında HTS1000 mi olmalı ama buda çok pahalıya geliyor 130ytl falan regülatör hts1000 de 300ytl civarı oldu 430ytl koruma için tamam ama miktar fazla ne önerirsiniz acaba

SilverStone TJ07 Dream Machine 05 Gümüş Kasa , MSI - P6N SLI-FI , Intel Core 2 Duo E4300 1.8@3.30 7/24 Günlük ( Cooling by TT BigTyphoon ) , MSI-NX8800GTS-T2D320E-HD OC Edition , Geil-( 2x1GB ) Dual DDR2 Ultra Series 800MHz(4-4-4-12) , Samsung 2x80GB Sata II NCQ Raid0, Seagate 7200.10 320GB SATA II, Seagate 120GB IDE , SkyStar 2 Uydu (Rev:2.6D , Lg Dvd-Rw-Lg Cd-Rw-Asus Cd-Rom , 22'' Samsung 226BW , Powerd by Enermax Infiniti DXX 650W , Logitech Cordless Desktop S510 Klavye & Mouse , Safety by Powercom BNT 1000AP Ups , Jazz 9941B Digital 5+1CH Black Home Theather

1 Mesaj
30 Mart 2010; 14:41:03 

merhaba arkadaşlar ben belkin in extreme serisini aldım 2700 joule
ürünün pazrlayıcısı arkadaşlar bu lcd ve kablolu digiturk falan içinse sadece yeterli dediler..
sizce de yeterli midir?

94 Mesaj
30 Mart 2010; 18:01:54 

quote:

merhaba arkadaşlar ben belkin in extreme serisini aldım 2700 joule
ürünün pazrlayıcısı arkadaşlar bu lcd ve kablolu digiturk falan içinse sadece yeterli dediler..
sizce de yeterli midir?

ben de aynısını almıştım. lcd tv için 3240 j olan bir üst modelini kutuyu evde inceleyince gördüm. sonra telefon ettim yeterli dediler ama ben değiştirdim.
kutuyu açmıştım ama faturasıyla götürüp üst modelini fiyat farkı vererek almıştım. işimi garantiye alayım dedim.

SONY PLAYSTATION 3 PAL 80GB / SONY PSP 3004 / SONY DAV-DZ 880 HOME THEATRE / SONY HDR SR 11E CAMCORDER / SONY TABLET S 16 GB 3G / DIGIPLUS / NIKON S700 12.1 MP / NINTENDO 3DS / NINTENDO WII / SAMSUNG 46B653 / ACER ASPIRE 5600 / WD 500 GB 3.5" HDD / WD 1 TB 3.5" HDD / CYCLONE MICRO 2+ FULL HD HDMI 1080P MULTIMEDIA PLAYER ADAPTOR

6573 Mesaj
30 Mart 2010; 19:50:16 

quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Madem konu hortlak (çoğu mesaj 2008 tarihli dikkat) ve tutacak gibi bende sorayım...

Kullanan arkadaşlardan koruyucu Kumandalı Priz Önerisi istiyorum...

Cavaplar için şimdiden teşekkürler...

sadece medimarkette satılan brennestuhl marka alman malı prizler çok iyi.1.5 yıldır kullanıyorum.

http://www.brennenstuhl.com/

3145 Mesaj
18 Şubat 2013; 13:29:02 

Madem konu hortlak (çoğu mesaj 2010 tarihli dikkat) ve tutacak gibi bende sorayım...
Kullanan arkadaşlardan bende koruyucu Kumandalı Priz Önerisi istiyorum...

Cavaplar için şimdiden teşekkürler...

COMINGSOON

875 Mesaj
18 Şubat 2013; 14:57:31 

philips var, geçen uyducu da görmüştüm

SONY VAIO F13L8E
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » LCD TVler İÇİN akım VOLTAJ koruyucu ve düzenleyici priz ÖNERİSİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.296