Şimdi Ara

CREATIVE GIGAWORKS G500 BAĞLAMA SORUNU!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Geçen hafta almış olduğum 5+1 i gönderdim jacklarında sorun vardı. Gönderdim gerçekten sorun olduğunu teyid ettiler ve yenisini yolladılar. Ama yollodıklarında da merkez hoparlör girişinde problem var. Kartım onboard. Subwoofer ile kasamdaki girişteki renkler birbirini tutmuyor. Acaba bağlantıda mı yanlışlık yapıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar. LÜTFEN YARDIMMMM!!!!!

• hocam çevrende bu seti doğru dürüst bağlayabilecek hiç kimse yokmu büyük ihtimalle arkadaki bağlantıyı yanlış yapıyorun yada ses kartının ayarlarında bi sorun var anlayan birine gösterirsen iyi olur
  • Kontrol ettim ayarları. Kabloları da kontrol ettim hepsi doğru. Acaba onboard olduğu için mi oluyor???
  • dostum sen mp3lerdemi bu şekilde ses alıyorsun eğer öyleyse gayet normal mp3lerde ses sadece ön sağ ve sol uydulardan ses gelir eğer ses kartının ayarlarında hoparlör doldurma gibi bir seçeneği aktif hale getirdiysen bu sesi diğer kolonlara dağıtır genelde her kolondan aynı ses gelmez arka kolonlardan ses daha çok yankı yapar gibi gelir ve yanlış hatırlamıyosam centerdan ses ya az geliyodu
  • Ama kabloları değiştirince problem düzelmiyor. Değiştirdiğim hoparlörden ses gelmiyor bu sefer Of delirecem yawww
  • çalıştığına emin olduğun onbard ses kartının herhangi bir girişine center uydusuna bağlı kabloyu tak. yalnız center dene diğer girişileri kullanma

bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle gelen yeni setin sağlam olup olmadığını öğrenmiş olursun.

Umarım yeni setinde bir problem yoktur. iyi günelrde kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: BEN ÖTESİ

çalıştığına emin olduğun onbard ses kartının herhangi bir girişine center uydusuna bağlı kabloyu tak. yalnız center dene diğer girişileri kullanma

bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle gelen yeni setin sağlam olup olmadığını öğrenmiş olursun.

Umarım yeni setinde bir problem yoktur. iyi günelrde kullan

nasıl yani biraz daha açar mısın lütfen? Ses kartına 1 tane mi kablo takıp denicem.
  • Yeni gönderdikleri alet de bozuk
    Çocuk oyuncağı gibi oldu walla ya. 5 yıldır frisby hoparlörüm vardı 2 tane hala taş gibiler. Creative iyi dediler (neresi iyiyse) aldık ama ikidir elimizde patlıyor. Aldığıma alacağıma pişman oldum. Vatan bilgisayarda ucuzdur dediler aldık düşünemedik tabi ucuz etin tadı yavan olur diye. Ben bu aletin artık yenisini falan istemem. Geri gönderdiğimde paramı geri alabilir miyim acaba? Arkadaşlar bir bilginiz var mı? Gerçi kredi kartıyla almıştım satışı iptl etmek gerekiyor öyle değil mi???

• hocam mp3 lerde test ediyorsan mp3 lerde ses sadece ön sağ ve sol kolondan gelir. genelde onboard ses kartlarında hoparlör doldurma denilen bir özellik vardır bu özellik ön kolonlardan çıkan sesi diğer kolonlara dağıtır ama arka kolonlardan ses yankı yapıyormuş gibi gelir center danda ya az gelir yada gelmez mesela bu özellik creative ses kartlarında cmss 3d olarak geçer ve bu creative ses kartlarındaki özellik sesi aynı şekilde tüm kolonlara yarar sen bağlantıları düzgün bir şekilde yap bir dvd film al ve dvd film ile test et set gerçekten bozuk ise para iadesi isteyebilirsin
  • Acaba onboard yetersiz mi geliyor. Çünkü benim kasada giriş renkleri mavi, turuncu, yeşil. Ama wooferdaki girişler siyah, turuncu, yeşil. Tam olarak uymuyor galiba. Ayırıcı taktım ama yine olmadı. İyi bir kart almak gerekiyor galiba :(
  • NE YAPACAĞIM BEN YAAA. BİR AKIL VERİN ARKADAŞLARRRR!!!!!
  • senin o/b kartın anladığım kadarıyla 5.1 destekli değil.senin 5.1 ses kartı alman lazım.
  • anakartının arkasında 3 tanemi çıkış var o zaman üçüncü çıkışı ses kartının ayarlarından uygun çıkışa ayarlaman lazım senin sonun ses kartının ayarlarında ayarları yapmayı bilmiyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: canozpinar

senin o/b kartın anladığım kadarıyla 5.1 destekli değil.senin 5.1 ses kartı alman lazım.

İnternet sitesinde 5.1 seviyesinde diyor anakartın. Anakartım Asus P4 800D-X. Acaba ayarlarında mı sorun??
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

anakartının arkasında 3 tanemi çıkış var o zaman üçüncü çıkışı ses kartının ayarlarından uygun çıkışa ayarlaman lazım senin sonun ses kartının ayarlarında ayarları yapmayı bilmiyorsun

O zaman bana bir şekilde tarif etmen lazım kardeşim
  • Bıos ayarlarından olabilir mi???

• anakartın bu resimdeki olması lazım.bu anakartın 5.1 desteği yok.5.1 destekli olsaydı 3 değil 6 tane soket olurdu.sorun ses sisteminde değil
  • bazı anakartlarda 3 tnae çıkış oluyor line out microfon in ve line in normal stereo hoparlörleri line out a takıp müzik dinliyoruz 5+1 setleride microfon in ve line in jacklarını yazılım ile rear ve sub/center çıkışı yaparak bağlayabiliyoruz
  • hmm... bunu bilmiyordum o zaman anakartın ses ayarını düzeltilmesi lazım.normal stereo ya göre ayarlı galiba şu an.
  • ses kartının programından ses çıkışlarının ayarlanması lazım arkadaş eğer ses artının programına girip bi ss eklerse yardımcı olabiliriz belki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.