Şimdi Ara

Dikkat MSN'de tuzak var!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir saat kadar önce Msn’den TÜRK TELEKOM ANKARA isimli tanımadığım bir kişi (mail adresi: Turk_telekom_ankara06@windowslive.com) bana ileti göndererek yukarıdaki formu doldurup ilgili adrese iki gün içinde göndermem gerektiğini, aksi takdirde hakkımda yasal işlem yapılacağını belirtti.
    İlk şaşkınlığımı atlattıktan sonra, hemen kim olduğunu ve nerede görev yaptığını sordum. Bana görevli olduğunu söyledi. İlk başta iletinin üstündeki kota üyemiz yazan yerdeki 13 haneli Adsl hizmet numarası acaba benim hizmet numaram olabilir mi diye düşündüm. Hizmet numarama baktığımda on haneli olduğunu ve benim numarayla hiçbir ilgisi olmadığını anlayınca, bunun Türk Telekom’un adının kullanılarak hazırlanmış bir tuzak olduğunu farkettim. Kendisine “bilgisayar uzmanı olduğumu, istersem ip numarasını hemen tespit edebileceğimi” söyledim. Bana bir IP numarası gönderdi. Tabiî ki verdiği sahte bir IP numarası idi. “İsterseniz savcılığa gidip şikayet edebilirsiniz” dedi. Bende “bana bakın bir kere hiçbir şekilde Messenger’den başka birine ileti gönderilerek bir kişinin kullanıcı adı ve şifresi istenmez. Bu güvenlik gereği katı bir kuraldır” diyerek burada yazılanların hepsinin forumlarda yayımlanacağını belirterek “Sen kimle dans ettiğini biliyor musun” derken bu sahtekar Messenger’den hemen kayboldu.
    Sizlere Messenger’den böyle bir ileti gelirse kesinlikle yukarıdaki formu doldurup göndermeyiniz. Zaten mesajın tamamını dikkatli bir şekilde okuduğunuzda satır aralarında tuzak olduğunu hemen sezebilirsiniz. Bu mesajı mümkün olduğu kadar tüm tanıdıklarınıza gönderin ki suçu olmayan masum insanlar yanmasın.
    Saygılar

Not:Bunu yapan sahtekar muhtemelen bu mailimi okuyordur.

Dikkat MSN'de tuzak var!!!

• ad , soyad ,MSN ŞİFRESİ demek akşam akşam çok güldürdü beni saolsun.

• Maalesef bu basit tuzaklara hala daha düşenler var. Dikkatli olmak gerek. Teşekkürler.
  • :) buna kim düşer acaba cok merak ediyorum
  • Tabi yerseniz
  • msn adresi
    msn şifresi
  • katılıyorum şu an yerlerdeyim yarıldım ya

adam tt net yazıyo msn şifreni istiyo yok böyle bi EZİKLİK fsadkhdkjfjasdfasd

• hala gülüyorum yalnız

adamı ekleyip abi arkadaşıma böyle böyle demişiniz , benim msn'imdende böyle şeyler yapılmışmı bi baksana abii , çok korkuyorum abii şeklinde makara yapmak var ama neyse
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan.91

katılıyorum şu an yerlerdeyim yarıldım ya

adam tt net yazıyo msn şifreni istiyo yok böyle bi EZİKLİK fsadkhdkjfjasdfasd

bide üşenmemiş okada uzun uzun senaryo kurmuş çoban gibi.
    msn şifresi ya zuhaha

• Titreşim göndermiş bide telekom'a bak
  • Telekom Çok amatör işlere girmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLTuu

Titreşim göndermiş bide telekom'a bak

utanmasa göz kırpması yollıycakmış

• msn şifremi veririm ama 4mbit sınırsızı bana beleş yapacaksınız anca o zaman

Yiyenler olacaktır bunu böyle durumlardan korkanlar çok çünkü o da bilmediklerinden kaynaklı ama bu tip yazıları görürlerse onlarda bilinçlenir
  • ah ahh bunu yapan çocuk 8 yaşından ileri değildir :) lamer olucak amcası
  • titreşim süper olmuş ama keşke türk telekom yetkilileri de bu kadar renkli kişiliklere sahip olsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: ColdShadow

titreşim süper olmuş ama keşke türk telekom yetkilileri de bu kadar renkli kişiliklere sahip olsa

Titreşim evet super olmuş belliki ttnet sinirlenmiş
  • öyle demeyin arkadaşlar.tamam belki sen düşmezsin ben düşmem ama eğer organize bir şeyse elbet birileri düşer. Bugün interneti msn ve gazete okumak dışında hiçbir şekilde kullanmayan insanların sayısı hiç de az değil. Yazık olur yanarlar diyorum. Böle işlerle uğraşan bir elime geçse de eşşek sudan gelinceye kadar dövsem
  • Bu adamı msne ekleyip ana bacı saymak lazım
  • quote:

Not:Bunu yapan sahtekar muhtemelen bu mailimi okuyordur.

öyleyse dikkat et.Karşında bu kadar profosyonel biri varken başına iş açılabilir.
  • ya beyler bu kadarmi salak saniyolar insanlari gerci bunlari yiyende vardirki adam yapmiş yollamiş

siz siz olun şifrenizi babanıza bile soylemeyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.