Şimdi Ara

## Intel'den Merakla Beklenen SLI Desteği Konusunda ilk Hamle Geldi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den Merakla Beklenen SLI Desteği Konusunda ilk Hamle Geldi ##

Nvidia ile SLI krizi yaşayan Intel'in yüksek performans meraklıları ve oyun severler için hazırladığı çift işlemcili Skulltrail platformunda kullanılmak üzere Nvidia'dan NF200 yongasını satın aldığını ve bu sayede SLI desteğine de kavuştuğunu da daha önce verdiğimiz haberlerimizde pek çok kez sizler ile paylaşmıştık. Nvidia ile sadece Skulltrail platformunda kullanılmak üzere SLI konusunda anlaşana Intel'in platforma yataklık eden özel anakartı DB5400SX ile birlikte kutu içeriğinden SLI köprüsü de çıkıyor. Üstelik adeta nispet yaparcasına kutu içeriğinden şimdiye kadar hazırlanan muhtemelen en uzun SLI köprüsü çıkıyor. Bakalım Intel ilerleyen günlerde Nvidia'yı masaüstü için hazırladığı yonga setlerinde de SLI desteği sunabilme konusunda ikna edebilecek mi birlikt göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Ocak 2008; 2:06:27 >

• off ooff...müthiş bi board yaww..
    imzamdaki sistemden direk böle bi sisteme atlamam lazım... acısnı çıkarcam kaybettiğim yılların... Hepsi bir yana skulltrail çok sağlam ilerliyor.
    ortalıkta 3dmark rekoru falan kalmıcak yakında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi configsYs -- 18 Ocak 2008; 22:05:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: configsYs

off ooff...müthiş bi board yaww..
    imzamdaki sistemden direk böle bi sisteme atlamam lazım... acısnı çıkarcam kaybettiğim yılların... Hepsi bir yana skulltrail çok sağlam ilerliyor.

Aynen walla hacı yaa. AMD fanı oldum çıktım FX57 yüzünden ama, bu karta ve bu kartla oynanacak oyundaki keyfe hayran olmamak elde değil. 2 adet işlemci, Core2Extreme taksan, 4 tane de 8800GTX , abovvvvvv :D ! !

• yaramızı deşme istersen

bu anakartın yapısı ne dostlar...atx desen değil...kare ve çok büyük... bigtower kasalara sığar bu ancak değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi configsYs -- 18 Ocak 2008; 22:17:18 >
  • aslında benim imzada ki 4. sisteme böle bişey gerek
  • katılıyorum güzel ombarda evet ancak bigtower kasalara sığar
    quote:

yaramızı deşme istersen

bu anakartın yapısı ne dostlar...atx desen değil...kare ve çok büyük...ne bigtower kasalara sığar bu ancak değil mi ?
  • arkadaşlar bu boarda 2 adet Quad core Qx9900 takılabiliyor mu? (8 core )
  • anakartın fiyatı ne kadar bu konuda bir bilgi var mı?

şöyle bir haber okumuştum 2. işlemci sonradan eklenebiliyor diye.eğer bu olay doğru ise şimdilik 1 adet core 2 extreme ile alabilirim yaza.yaklaşık 3000 dolar bütcem var
  • quote:

Orjinalden alıntı: inox99

arkadaşlar bu boarda 2 adet Quad core Qx9900 takılabiliyor mu? (8 core )

takılıyo hocam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: inox99

arkadaşlar bu boarda 2 adet Quad core Qx9900 takılabiliyor mu? (8 core )

işlemci adı qx9900 değilde tam hatırlayamıyorum qx9*75 (kısacası 4 çekirdekli extreme) adlı işlemci den 2 adet takılabiliyor

dediğin olayın adı octa-core oluyor
  • Arkadaşlar anakart ve sistem hakkıdndaki detaylar için;
    http://www.donanimhaber.com/Intel_oyunculara_hediyesi_Quad-SLI_destekli/6877/haber.htm
  • qx9900 3.6Ghz FSB 1600Mhz, 12MB cche olarak Nisanda geliyor. sanırım türkiye satış fiyatı 2000 usd+ civarı olur, o da bulunursa
  • Böyle özel kartlara slı desteği olsa ne olacak ki!!!
  • haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

haber için tesekurler

biz teşekkür ederiz... lütfen.
  • para tuzağı... bi adet x2 6000 ve iki adet 3870ile oynayamayacağınız oyun yoq zaten...
  • Böyle bir Anakart hayelimde görürüm Haber için saol FX57:)
  • onceki haberde intel ilk defa sli desteğini nvidadan aldığı yonunde haber vardı. bende bu baslığı gorunce hemen zıpladım acaba nvida ile intel surekli olarak anlastımı diye..
  • Bu anakartin ülkemize gelmesi için 2009 yilinin ortasi olmasi lazimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 19 Ocak 2008; 15:40:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

off ooff...müthiş bi board yaww..

Aynen walla hacı yaa. AMD fanı oldum çıktım FX57 yüzünden ama, bu karta ve bu kartla oynanacak oyundaki keyfe hayran olmamak elde değil. 2 adet işlemci, Core2Extreme taksan, 4 tane de 8800GTX , abovvvvvv :D ! !

4 çekirdeğin bile oyunlara çok katkısı yokken 8 çekirdek sadece kabak çekirdeği diye çıtlatılır bence çift çekirdek için işe yaramaz diyorken buna işe yarar demek ne kadar mantıklı sence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.