Şimdi Ara

Scenic Conquest Türkiye'de

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Renault’un MPV sınıfındaki başarılı modeli Scenic’in maceracı çizgisi ile dikkat çeken Conquest versiyonu Türkiye pazarında satışa çıktı
    18.01.2008

yapılı görüntüsü ile dikkat çeken Scenic Conquest, bu görüntüyü pekiştiren konforuyla tüketicilerin isteklerini fazlasıyla karşılıyor. Maceracı çizgisi ile önden ve arkadan arazi araçlarını anımsatan Scenic Conquest aynı zamanda EuroNCAP testlerinde Scenic’e 5 yıldız kazandıran güvenlik donanımlarının da hepsine de sahip.
    Dinamik zarafet
    Önde yeni ızgaraları ve hava girişi, motor altında saten krom kaplamalı bir koruyucu kızak, siyah maskeli farlar ve alt kısmı siyah grafit kaplı ön tampon Scenic Conquest’in ilk bakışta dikkat çeken tasarım detaylarından. Kasa çevresinde geniş koruma çubukları, çamurluk paspasları ve siyah iç kaplamaları ile dikkat çeken Scenic Conquest’in profili asfalt dışı yollarda da çok kolay yol alabileceğini gösteriyor. Ayrıca alüminyum alaşımlı jantların kattığı dinamizm ile aracın arkasında yer alan ve saten krom renkli koruyucu kızak içeren grafit siyah renkli özel tamponlar da Scenic Conquest’in diğer tamamlayıcı unsurları olarak karşımıza çıkıyor.
    Scenic Conquest’in iç mekânında dinamizmi ön plana çıkaran tonlar hakim. Koyu karbon orta konsolda turuncu grafik desenler ve Vites kolunun körüğü ve direksiyon simidi gibi döşemelerde de yine aynı renk dikişler, üzerinde “Conquest” yazılı kauçuk paspaslar, outdoor” hobi donanımına uygun tarzda krom kaplamalı tavan çıtaları, araca çok şık bir görünüm veriyor. Scenic Conquest’in araziye uygun şasisi; 20 mm arttırılmış zemin yüksekliği ve buna uygun şekilde güçlendirilerek sertlik ayarı yapılan süspansiyonları ile ; otomobil severlere sürüş kolaylığı ve keyfi sağlıyor.Hatta aracın ESP’si bile otomobilin arazi ağırlıklı sürüş özelliğine göre ayarlanmış.
    Güçlü motor ve zengin donanım
    Scenic Conquest, 1900 d/d’de 200 Nm tork ve 4000 d//d’de 100 HP güç üreten 1.5 dCi motor ile Türkiye pazarına sunuluyor.
    Modülerliği ile ön plana çıkan Scenic Conquest’de çift kademeli açılan sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, güç limitörlü ön ve arka emniyet kemerleri, alaşımlı jantlar, elektronik klima, raylı orta konsol, direksiyondan kumandalı 4x15W Radyo-CD MP3, arka park sensörü standart larak sunuluyor

• quote:

şekli pek güzel gelmedi BANA

• cok ara bir model
    buyuk araba isteyenlerin beklentisini tatmin etmez
    fiyati da muhtemelen cazip olmaz
    selamlar
  • İçinde bir değişiklik göremedim,
    dışındaki değişiklikler de, mevcutlara eklenebilecek gibi.
    Uste çıta, tampona ilave, modifiye gibi olmuş.
    4x4 olsaymış, Eski Scenic ile RX4 farkı gibi olurmuş.
    Üst çıtalar hoşuma gitti, spor görünüm vermiş, kendi aracıma takabilirim.
    Tamponların da hesaplı olacağını bilsem değiştiririm ama hiç sanmıyorum.
  • Göstergeler konsolun ortasında mı?
    Hiç beğenmiyorum o tipleri:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Göstergeler konsolun ortasında mı?
    Hiç beğenmiyorum o tipleri:)

Evet orada ama tam ortada değil, ortadan şöför tarafına doğru.
    Tam önüne yol bilgisayarı ve devir saati göstergesi geliyor.
    Hız göstergesi ortada ve en sağda teyp bilgileri yer alıyor.
    Yandaki oturan teyp bilgilerini daha rahat görüp, müdahale edebiliyor.
    Arab kullanırken DJ olmaktan kurtuluyorsun
  • 46 bin ytl espl i ise 47.500 e geliyomuş kampanya fiyatıymış sözde
  • keşke bu model 4çarpı4 olsaydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strong84

46 bin ytl espl i ise 47.500 e geliyomuş kampanya fiyatıymış sözde

Hiç tutacağını düşünmüyorum arkadaşında söylediği gibi çok ara bir model olmuş ama tabiki stil için alanlar olur
  • iç görünümü çok hoşuma gidiyor sadece
  • SECENİC MPV SINIFINDA EN BAŞARILI MODEL. AMA BU MODELİ HİÇ OLMAMIŞ. 4*4 OLMADIĞI İÇİN GENE NORMAL SCENİC TERCİH EDİLMELİ
  • aynen öle düsünüyorum.normal scenic alsak daha karlı cıkarız.
  • Gördüğüm kadarı ile herkese normal Scenic tavsiye ederim
  • zaten bunun hiç arazi kabileyeti yok. ancak kır gezilerinde güzel olabilir.tamponların amacı aracı korumak.
  • Scenic'ten tek fark olarak sanırım 4x4 gereksiz oldu.
  • bu 4carpı 4 değil ki
  • evet 4x4 değil bu,belki öle olsa daha çok ilgi çekebilirdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

bu 4carpı 4 değil ki

Ben 4x4 diye okumuştum peki ne farkı var normal scenic ten çok saçma gereksiz bir araç olmuş o zaman bu.

Kusura bakmayın arkadaşlar daha kimse bahsetmediği zamanlar concept araştırması yapıyordum ve 4x4 yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 5 Şubat 2008; 22:45:27 >
  • bu aracında sonu rx4 gibi olur ,birkaç kişi alır o kadar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: freeman6161

iç görünümü çok hoşuma gidiyor sadece

Normal Scenic ile bir farkı varmıki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.