Şimdi Ara

youtube.com Açılmıyor!!!!!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
7.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Çok gereksiz uygulamalar bunlar.Evet hakaret içerikli mesajlar vardır ama bu kadar abartılmamalı.Adam kalkıp kendi başkanına sağda solda küfrediyor demediğini bırakmıyor ama kimse adama dokunmuyor.Yapılan ayıptır şimdi ama herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değildir.Biz milliyetçi görüyoruz kendimizi ama bu şekilde sadece kendimizi cezalandırıyoruz.Bunlar sanıyormu ki youtube un umrunda bütün bunlar? Çok gereksiz uygulama.Elin oğlu Atatürk e hakaret etti diye benim oraya erişimim yasaklanacak.Ben cezalandırılıyorum onlar değil.Bu uygulama da ayıptır.

Ben destekliyorum. DNS değiştirmeyi bilmeyen adam girmesin. Takır takır açılıyor videolar, internette youtube'dan başka bir şey kullanmayı bilmeyip de bağlantı sömürenler gitti. Rahatladı herşey... Takır takır video izleniyor... Uploadlar youtube'a çok hızlı oluyor.

Gereksizliği kısmına gelince. Atatürk'e küfreden şerefsiz yine küfüredecek, esas amaç o şerefsizi engellemek değil de youtube'daki muhalif videoları engellemek olabilir. Malum zatın bütün videoları malum sitede bulunmakta.

• inşallah hiç açılmaz oh be avrupa duzeyinde internet gördüm sonunda
  • @engunaydin
    Sürekli yazılarımı alıntı yapma.Ayrıca insanlar DNS değiştirmeyi bilmiyorlarsa öğrenirler.Bilmiyorlar diye girme haklarının olmadığını söylemen sadece gülünecek durum.Görende herşeyi biliyorsun sanacak.Dünyanın en bilgin insanı senmisin?Sen mi karar vereceksin insanların nereye girip girmeyeceğine.Komedi sadece.

Tekrar ediyorum.Yazdıklarımı alıntı yapma.Ne sen bana ne de ben sana cevap verelim kapansın.Blokla beni.Sürekli benim yazdıklarımı alıntı yapıp cevap veriyorsun sıktı artık.Yazdıklarım rahatsız ediyorsa blokla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 19 Ocak 2008; 21:37:33 >
  • Telekomünikasyon Kurumundan YOUTUBE açıklaması: Kapatılma sebebi hakaret videoları Youtube'a ikaz yapılmış
    Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Youtube'a erişimin engellenmesi konusunda, açıklamalarda bulundu

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Youtube'a erişimin engellenmesi konusunda, ''Savcılık tarafından Youtube'a ikaz yapılmış, o sitelere erişimin bloke edilmesiyle ilgili bir gelişme olmayınca başsavcılık mahkemeden kapatma kararı alarak İletişim Başkanlığı'na gönderdi ve gereği yapıldı'' dedi.

Tayfun Acarer, Youtube'a erişimin '' Atatürk'e ve Türklüğe saygısızlık içeren bir video görüntüsü'' nedeniyle engellenmesi konusunda gazetecilere yaptığı açıklamada, kurum bünyesindeki İnternet Güvenlik Başkanlığı'nca bugüne dek 5651 sayılı internet ortamındaki suçlarla mücadeleyi öngören yasanın içerdiği 8 katalog suç kapsamında, 42 siteye erişimin kapatıldığını söyledi. Acarer, bunların 6'sının şikayet ya da belirleme yöntemiyle, 36'sının ise mahkeme kararıyla kapatıldığını bildirdi.

Erişimin engellenmesi konusunda azami ölçüde mahkeme kararına uymayı tercih ettiklerini kaydeden Acarer, çok belirgin ve net suçlar olduğunda ise resen kapatma yöntemini uyguladıklarını dile getirdi.

Acarer, ''Dünkü Youtube olayı ise, onunla ilgili savcılık tarafından Youtube'a ikaz yapılmış, o sitelere erişimin bloke edilmesiyle ilgili bir gelişme olmayınca başsavcılık mahkemeden kapatma kararı alarak İletişim Başkanlığı'na gönderdi ve gereği yapıldı'' diye konuştu.

Acarer, Youtube'un, diğer arama motorları denli hassas davranmadığını, internet ortamındaki suçların önlenmesi konusunda erişim sağlayıcıları faaliyet belgesi almaya zorladıklarını ve bu sayede suçların önlemesinde karşılarında bir muhatap bulabildiklerini anlattı.

-İNTERNET GÜVENLİK BAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARI-

İnternet Güvenlik Başkanı Osman Nihat Şen de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2 hafta önce müstehcenlikle ilgili bir videonun kaldırılmasıyla ilgili İnternet Güvenlik Başkanlığı'na bir karar gönderdiğini, ancak Youtube'un bu videoyu kaldırmadığını söyledi.

Şen, savcılığın bu kez Atatürk ve Türklüğe hakaret konusunda geçmişte yalnızca söz konusu olan videonun kaldırılması değil, siteye erişimin tamamıyla engellenmesi için Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi'nden karar isteğinde bulunduğunu ve mahkemenin de bunu yerinde gördüğünü bildirdi.

Youtube'un Türkiye'deki faaliyetleri için Telekomünikasyon Kurumu'ndan faaliyet belgesi alması gerektiğini, fakat bugüne dek bunu yapmadığını ifade eden Şen, Youtube'un, savcılığın isteğini de yerine getirmediğini kaydetti.

Bugüne dek 90 erişim sağlayıcının kurumdan faaliyet belgesi aldığını hatırlatan Şen, bu alanda en az 10 bin faaliyet belgesi alınması gerektiğini, erişim sağlayıcıların mevzuat gereği 24 Ocak'a dek faaliyet belgelerini almaları gerektiğini anlattı.

Şen, sitelere erişim konusunda uygulanan yöntemlere değinirken Tunus, İran ve Çin gibi kimi ülkelerin tüm internet trafiğini bu alanda görevli olan kurum üzerinden sağladıklarını ve filtrelemenin bu biçimde yapıldığını, kimi ülkelerde ise alan adı üzerinden engelleme yapıldığını, Türkiye'nin de Batı ülkelerinde olduğu gibi internet trafiğini kurumun üzerine almadan alan adı üzerinden bloke etme yöntemini izlediğini kaydetti.

(Kaynak AA)

• YOUTUBE den konu ile ilgili açıklama var mı acaba merak ettim arkadaşlar.

Çünkü dünyaya göre internet kullanım oranlarımız düşük olsada, ne hikmetse facebook, youtube, torrent, rapidshare gibi şeylere üye olup kullanmada ortalama hep ilk 3 teyiz Daha geçenlerde facebook açıklamıştı bilmem kaç milyon türk başvurdu diye...

Birde ülkemizdeki büyük çoğunluk malesef dns değiştirip girme, proxy, ananymous vss butür şeyleri yapmadan tak-çalıştır griyor internete.

O yüzden bu gibi sitelerde hit düşünce çok dikkat çekiyor (örneğin wordpress.com bloğu tamamen bitmişti Türk kullanıcıları için)

O yüzden merak ediyorum youtube ilgileniyomudur acaba diye!
  • +1 Ayrıca hakaret eden adam yine hakaret edecektir ve bunları izlemek isteyen yine izleyebilecektir..Burada amaç ve mantık ne onu anlayamıyorum ben ? Ulan bari engelliyosunuz bişeyleri , insan bi kamuoyu açıklaması yapar şöyle adam akıllı üsturuplu bir şekilde ''şöyleyken şöyle oldu'' diye.
    quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Çok gereksiz uygulamalar bunlar.Evet hakaret içerikli mesajlar vardır ama bu kadar abartılmamalı.Adam kalkıp kendi başkanına sağda solda küfrediyor demediğini bırakmıyor ama kimse adama dokunmuyor.Yapılan ayıptır şimdi ama herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değildir.Biz milliyetçi görüyoruz kendimizi ama bu şekilde sadece kendimizi cezalandırıyoruz.Bunlar sanıyormu ki youtube un umrunda bütün bunlar? Çok gereksiz uygulama.Elin oğlu Atatürk e hakaret etti diye benim oraya erişimim yasaklanacak.Ben cezalandırılıyorum onlar değil.Bu uygulama da ayıptır.

• quote:

Orjinalden alıntı: yy2

ne oldu şimdi türkler izlemeyince ordaki videoyu orda yokmu gibimi olcak?

devekuşu mantığı. şaka bi yana, bu tip uygulamaların aslında site için yaptırımı çok yüksek. aradaki mesajlarda bi arkadaş daha söylemiş, bu tip eğlence amaçlı sitelere türkler çok fazla giriyor. Yani her gün türkiyeden hatrı sayılır bir hit alıyorlar. bu rakam birden düşünce hemen problemi çözme yoluna girişiyorlar ki ilk kapatma da aynen bu durum yaşanmıştı.

devlet istediğini yaptırmış oluyor mu, oluyor. ama çözüm böyle mi olmalı, tabi ki hayır. çok saçma bir çözüm. aşağıdaki harita 2007 mayısa ait.
    griler - henüz yasaklanma yaşanmadı ama her an yaşanabilir
    yeşiller - youtube hiç yasaklanmadı , yasaklanması mümkün değil gibi
    turuncular - şu an erişim var ama daha önce yasaklandı
    kırmızılar - youtube tamamen yasak

youtube.com Açılmıyor!!!!!!!

Alıntı:www.egeonline.net => durmuş çetin akman

• Şu haritaya bakınca güney amerikada kominist ülkeler, çin, kuzey kore, iran, ırak gibi ülkelerle aynı kefeye konumuşuz ya çok can sıkıyo yaw. (buarada türkiyenin yüz ölçümü amma büyükmüş oha)
  • [simage](buarada türkiyenin yüz ölçümü amma büyükmüş oha) [/simage]
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

[simage](buarada türkiyenin yüz ölçümü amma büyükmüş oha) [/simage]

Hönk
  • Yok almanya, ispanya ve bazı ülkelerin yüzölçümünü Türkiyeden yüksek sanıyordum ama Türkiyenin bu kadar büyük olduğunu faketmemiştim, avrupa ülkeleri, yunanistan falan seçilmiyo bile haritada :D

İngiltereyi geçtim 5 ülkeli britanyadan bile büyük gözüküyo, şaşırdııımmm :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: lincoln10ever

Yok almanya, ispanya ve bazı ülkelerin yüzölçümünü Türkiyeden yüksek sanıyordum ama Türkiyenin bu kadar büyük olduğunu faketmemiştim, avrupa ülkeleri, yunanistan falan seçilmiyo bile haritada :D

Asıl ben senin bu durumuna şaşırdım ve halimize acıdım açıkcası

Yaşın kaç ?
  • 22 yaşındayım ve isanbul üni- 3. sınıf mühendislik fak öğrencisiyim.
  • quote:

22 yaşındayım ve isanbul üni- 3. sınıf mühendislik fak öğrencisiyim.

Şimdi halimize dahada acıdım Üniversite öğrencisi Türkiyenin yüzölçümü bu kadar büyükmüydü diye soruyor ?

Yazık.

Bu arada isanbul deil İstanbul.

• DNS değiştirerek girenler giriyor... ama bence böyle kalsın çıkışlar rahatladı dinlensin biraz kablolar :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: korner12

DNS değiştirerek girenler giriyor... ama bence böyle kalsın çıkışlar rahatladı dinlensin biraz kablolar :)

Aynen öle
  • quote:

Yok almanya, ispanya ve bazı ülkelerin yüzölçümünü Türkiyeden yüksek sanıyordum ama Türkiyenin bu kadar büyük olduğunu faketmemiştim, avrupa ülkeleri, yunanistan falan seçilmiyo bile haritada :D

zatn o kdr büyk diil Türkiye sebebi Dünyanın bu haritalarda gözüktüğü gibi dikdörtgen olmaması bu sebeple dikdörtgene dönüştürürken bazı ülkelerin boyutu değişir. mesela bazı haritalarda grönland afrikadan bile büyük gözükür.

• quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

22 yaşındayım ve isanbul üni- 3. sınıf mühendislik fak öğrencisiyim.

Şimdi halimize dahada acıdım Üniversite öğrencisi Türkiyenin yüzölçümü bu kadar büyükmüydü diye soruyor ?

Yazık.

Bu arada isanbul deil İstanbul.

Ya yukarda bişey söylemeye çalışmıştım, ince espiri gibi ama bunu anlamıyacağınızı bilseydim sizin seviyenize göre bişeyler yazardım...

Tövbe estafurullah ya konuyu nerelere getirdiler. Hulen ben dünya tarihi hakkında sunum yaptım, kore savaşlarından tut, şilinin kurulmasına kadar herşeyi biirim...

neyse, hey alhım ya.

• arkadaşlar fransız asıllı olan youtube Atatürk hakkında ki çirkin söylemlere yer verdiği için türk hackerlar tarafından hacklenmiştir.
    Ellerinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.