Şimdi Ara

-= HP PRINTER & SCANNER TEAM =- HP YAZICILAR & SCANNERLAR YARDIM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
0
Favori
99.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guy -- 17 Mart 2010; 0:49:06 >
  • Değerli Hp üstatları;

Ofisjet 6000 yazıcı için "doldurulabilir kartuş" aldım; Herşeyi harfiyen uygulayıp yeni kartuşları enjektör ile doldurdum.
    Biten deneme kartuşlarından "çipleri sökerek" yeni kartuşlara taktım. (çünkü kartuşlar auto reset değil)
    Yeni kartuşların renki mürekkep ışıkları devamlı uyarı vermeye başladı.

Bu ışıkları durdurmanın ve resetlemenin bir yolu varmıdır?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 15 Mart 2010; 16:55:41 >
  • selam arkadaşlar
    şu tarayıcıdan almak istiyorum

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/15179-15179-64195-3445112-3445112-3723463-3723468.html

bunun lambasının türü nedir ? sanırım led değil?
    daha mı kaliteli yani ?
    windows 7 de sürücü sorunu yaşarmıyım ?

birde ben kitapları pdf yapacam...bir a4 kağıdını pdfye ne kadar zamanda çevirir anlayamadım

epson v30 ile bunun arasında kaldım hangisi daha iyi sizce ?

şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 23 Mart 2010; 20:41:13 >

• bu aptal tarayıcı bütün gündür nette araştırıyorum belge tarama hızı yok

heryerde bu yazıyı çalıp yapıştırmışlar

HP Scanjet G3110 Fotoğraf Tarayıcı L2698A

quote:

10 x 15 cm renkli fotoğraf, dosyaya: birden çok resim tarama için yaklaşık 9 sn, tek resim tarama için en çok 28 sn; 35 mm dialar, dosyaya: birden çok resim tarama için yaklaşık 7 sn, tek resim tarama için en çok 26 sn; OCR A4 metin sayfası Microsoft® Word'e: tek resim tarama için en çok 28 sn; 10 x 15 cm renkli fotoğraf paylaşıma/e-postaya: tek resim tarama için en çok 21 sn; A4 PDF e-postaya: tek resim tarama için en çok 28 sn

worde falan atmıcam bi tane allahın a4 kağıdını pdf olarak tarıcam kaç sn de atar bulamadım

bende mi sorun var anlamıyorum yoksa?

• Arkadaşlar HP OfficeJet J6410 cihazımda arkalı önlü fotokopi çektiğimde arka sayfayı kırmızı renkli olarak basıyor. Bazı belgelerin çıktısını alırken de aynı sorunu yaşıyorum.

Bu konuda ne yapabilirim acaba?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swing

HP PHOTOSMART ALL IN ONE SERİES C4200- 4270 MODEL
    YÜKLEME SORUNU
    2008 nisanda alıp sorunsuz kurup kullandığım yukarıdaki yazıcım,en son 2 GÜN ÖNCE bir word sayfası yazdırmak istediğimde yazmayınca başladı,yazdır dememE rağmen ısrarla yazmıyor bekliyordu sonra yazıcı ve fakslardan baktığımda yazıcı cevrimdışı görünüyordu ne yaptıysam o cevrimdışı tırnağını kaldıramadım,bende yazılımı komple kaldırıp yeniden kurayım dedim,yazılımı kaldırdım,(kaldırmaz olaydım)tekrar başlattım cd sini taktıp Herşeyi kitapcıkta anlattığı gibi yapıyorum,kurulumda usb kablosunu tak diyene kadar takmadım,(bu arada 2 yıldır kullandığım usb kablosu başka bigisayarda denendi sağlam,onunla olmadı emin olmak için usb 2.0 bir yeni kablo satın aldım banamısın demiyor aynı sorun ondada yaşandı)sırası gelip istediğinde takıyorum,
    "aygıt algılandı
    aygıt kurulumun bitmesini bekliyor" diyor bu esnada
    YENİ DONANIM BULMA SİHİRBAZI ÇIKIYOR SAHNEYE ve

"bu donanım yüklenemiyor,bu donanımı yüklerken bir sorun oldu
    HP photosmart C 4200 series

Aygıtın yüklenmesi sırasında bir hata oluştu

"Belirtilen bağlantı noktası bilinmiyor" DİYOR.(BU KONUDA DETAYLI bilgi VEREBİLECEK OLAN VARMI BUNU ANLIYAMADIM)

SİHİRBAZI KAPATMAK İÇİN SON'U TIKLATIN
    son diyorum yüklemeye devam ediyor ve bir müddet sonra

AYGIT KURULUMU TAMAMLANAMADI

Aygıt kurulumunu tamamlamakla ilgili daha fazla yardım için yardımı,yüklemeye devam etmek için ileriyi tıklatın. diye bir ibare çıkıyor.

Anlamadığım bu sorun çıkmadan 2 gün önce sorunsuz kullanmıştım,bu arada aleti fotokopi olarak kullanabiliyorum,tarayıcı olarakta görüyor bilgisayar fakat yazıcılar bölümünde
    in cin top oynuyor.
    HP ÇÖZÜM MERKEZİNİ TIKLADIĞIMDA
    Herhangi bir HP aygıtı tespit edilemedi.HP çözüm merkezi şimdi kapanacak diyor.

EVEEET DOSTLAR,VARMI BU DERDİME DERMAN OLABİLECEK BİR ZAHMET YARDIMCI OLUN.
    DEFALARCA KURUP KALDIRDIM PROG.ARTIK KALDIRIP BALKONDAN AŞAĞIYA ATACAĞIM.
    UZUN OLDU KUSURA BAKMAYIN AMA BÜTÜN DONELERİ YAZAYIM DEDİM.
    SAYGILARIMLA.

Bu sorunla yaklaşık 1,5 aydır uğraşıyorum,kaç defa HP yazılımı kurdum ve kaldırdım hatırlamıyorum,HP destekle 7-8 kez bu konuda yazışıtık bir çözüm

bulamadılar ben en sonunda çözüm bulduğumda size yazarım dedim.
    daha sonra başka bir bilgisayara yazıcıyı kurdum sorunsuz kuruldu,kurduğum

bilgisayarın özelliklerine baktım benimkinden farkı o bilgisayarda SP3 olmaması,bende

benimkinden SP3 ü kaldırdım yazıcıyı tekrar kurdum,
    SORUNSUZ KURULDU. YANİ BU KONUDA SORUN YARATAN SP3 VE ONUNLA BİRLİKTE GELEN GÜNCELLEŞTİRME VE DOSYALAR.
    Bu konuda HP benim gözümde yetersiz kalmıştır SP3 e uygun sorunsuz çalışan yazılımları
    geliştirmemişlerdir.benzer sorunu yaşayan arkadaşlara SP3 ü kaldırarak tekrar
    kurmalarını öneririm.
    Bu konuda ilgisi ve yardımlarından dolayı sayın enjiyu'ya teşekkürler.

NOT: SP3 kaldırınca yazıcı sorunu çözüldü fakat SP3 ile gelen güncelleştirmelerde
    kaldırıldığından sanırım daha önce sorunsuz çalışan tak kullan piranha webcam i
    bilgisayar görmüyor,bakalım bazı güncelleştirmeleri tekrar kuruyorum belki çözülür.
    saygılarımla...
    SORUN TAMAMIYLA ÇÖZÜLDÜ;
    Önce SP3 kaldırıldı yazıcının proğramı kuruldu,çalıştığı görüldü,bu esnada kamera çalışmıyor sonra SP3 ve onunla birlikte gelen dosyalar otomatik güncelleştirmelerden tekrar kuruldu,bilgisayar yeniden başlatıldı,yazıcının ve kameranın sağlıklı çalıştığı görüldü,sistem geri yüklemeden her ihtimale karşı ikisininde çalıştığı bir geri yükleme noktası oluşturuldu.böylelikle format atmadan bu sorundan da kurtulunmuş oldu.kulakların çınlasın HP teknik destek!!!
    saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swing -- 28 Mart 2010; 0:39:20 >

• Çok Fonksiyonlu HP M1522NF yazıcıma yaklaşık 1 hafta önce yeni toner taktım. 1 Hafta geçmesine rağmen toner takın ikazı alıyorum ve makinam fotokopi çekmiyor.

İçindeki toner orjinal ve sadece 200 çekim anca yapıldı. Bu problemi nasıl çözebilirim ?

• slm.. arkadaslar benden de bir soru ve ya sorun...........'

gecenlerde ofiste kulllanmak icin hem yazici hem tarayici hem de fotokopisi olan bir alet alam dedim..
    ve HP L7580 i aldim...
    amma zannimca ben fotokopi kisminda yanilmisim... cunku scan yaptigi yerden fotokopi cekmiyor (MU?)

sadece A4 kagidi usten aliyor alttan fotokopisini vereyoo
    ben zannetmistimki fotokopi makinasi gibi calisacak amaaa....

belki de calisiyordur da ben bilemedim ilmini...
    bilen varsa lutfen acil yardim...
    ben yurtdisinda gonullu bir ogretmenim,, ogrencilere okuttugum kitaptan fotokopiler cekip dagitmak icin o aleti almistim.. ama suan

scan yapip bilgisayara alayom ordan da siyah beyaz olarak cikti yapiyomm cok mesakkatli olayoooooooo

lutfen yardim

• scanner tarafına kağıt koyduğunuzda üstten besleme kısmında kağıt olmaması gerek. fotokopi çekilecek belgeyi camlı kısım olan alt tarafa koyduğunuzda üst tarafta kağıt varmı. normalde çekmesi gerek, eğer üstte kağıt yoksa ve yine çekmiyorsa yazıcı arızalı olabilir aldığınız yere gösterseniz iyi olur.
  • kiitos palyon....
    cook tesekurler..
    .
    ne demisler 1000 bilsen de 1 bilene sor
  • Arkadaşlar geçen bir kartuş aldım ama sanırım yanlış kartuşu almışım. HP 56 C6656a modeli 19ml kartuş almam gerekirken ben C6656ge 4.5 ml olan modelini almışım ? Fiyat aşağı yukarı aynı ? Bu kartuşlar arasında başka fark varmıdır bilen varmı ?

http://www.hepsiburada.com/hp-c6656ge-siyah-murekkep-kartus-hp-56-small-/productDetails.aspx?categoryid=243&productid=bs6090

http://www.hepsiburada.com/hp-c6656a-siyah-kartus/productDetails.aspx?categoryid=243&productid=bs24142

• quote:

Orijinalden alıntı: swing

Bu sorunla yaklaşık 1,5 aydır uğraşıyorum,kaç defa HP yazılımı kurdum ve kaldırdım hatırlamıyorum,HP destekle 7-8 kez bu konuda yazışıtık bir çözüm

bulamadılar ben en sonunda çözüm bulduğumda size yazarım dedim.
    daha sonra başka bir bilgisayara yazıcıyı kurdum sorunsuz kuruldu,kurduğum

bilgisayarın özelliklerine baktım benimkinden farkı o bilgisayarda SP3 olmaması,bende

benimkinden SP3 ü kaldırdım yazıcıyı tekrar kurdum,
    SORUNSUZ KURULDU. YANİ BU KONUDA SORUN YARATAN SP3 VE ONUNLA BİRLİKTE GELEN GÜNCELLEŞTİRME VE DOSYALAR.
    Bu konuda HP benim gözümde yetersiz kalmıştır SP3 e uygun sorunsuz çalışan yazılımları
    geliştirmemişlerdir.benzer sorunu yaşayan arkadaşlara SP3 ü kaldırarak tekrar
    kurmalarını öneririm.
    Bu konuda ilgisi ve yardımlarından dolayı sayın enjiyu'ya teşekkürler.

NOT: SP3 kaldırınca yazıcı sorunu çözüldü fakat SP3 ile gelen güncelleştirmelerde
    kaldırıldığından sanırım daha önce sorunsuz çalışan tak kullan piranha webcam i
    bilgisayar görmüyor,bakalım bazı güncelleştirmeleri tekrar kuruyorum belki çözülür.
    saygılarımla...
    SORUN TAMAMIYLA ÇÖZÜLDÜ;
    Önce SP3 kaldırıldı yazıcının proğramı kuruldu,çalıştığı görüldü,bu esnada kamera çalışmıyor sonra SP3 ve onunla birlikte gelen dosyalar otomatik güncelleştirmelerden tekrar kuruldu,bilgisayar yeniden başlatıldı,yazıcının ve kameranın sağlıklı çalıştığı görüldü,sistem geri yüklemeden her ihtimale karşı ikisininde çalıştığı bir geri yükleme noktası oluşturuldu.böylelikle format atmadan bu sorundan da kurtulunmuş oldu.kulakların çınlasın HP teknik destek!!!
    saygılarımla...

Selamlar,

Sorunun çözüldüğüne sevindim :)

Öncelikle Sp3 ile uyumsuzluk konusu gibi bir durum yok. Yazıcı sp3 çıkmadan önce sürücüsü üretilmiş halde geliyor. Dolayısıyla windows içerisine istediğini eklediği güvenlik veya update patchlerini herhangi bir cihazla uyumlu hale sokmak zahmetiyle uğraşmayacaktır.Bu sebeple SP2 de düzgün çalışan cihaz sp3 upgrade'ini kafasına yediğinde çalışmayabiliyor :))

Hp'nin bu konuda yapacağı yazılım sitesinde varsa patch yayınlamaktır.Önerilen işlem ise SP2 li bir pcde kurulum yapmak ve daha sonra sistemi sp3 yapmaktır...direkt sp3'lü bir xpde kurulum biraz şans bence.. Hp destek hattındaki elemanları bence hırpalamamak gerek.. ürün gamında 400'den fazla cihaz modeli var.Her cihazın software'i aynı şekilde çalışmıyor.

Windows XP SP3'ün en büyük talihsizliği her update yapılışında sistemin içinde birşeyleri değiştirmesi + explorer 8....

Malesef birçok cihazın güncellemelerden dolayı çalışmadığını ve boşuna servise gittiğini biliyorum.

Bu sebeple öncelikle sisteminiz işliyorsa windows update yapmayın...Windows defender denlien uygulama katilinide imkan varsa durdurun çalıştırmayın.

Windows Vista ve Windows 7 üzerinde gelen UAC (User access control) Kullanıcı hesap denetimi var, dışarıdan çalıştırılan veya kendi kendine çalışan exe dosyalarını çalıştırmamak üzere tasarlanmış. Bu uygulamalar XP üzerinde çalışabildiği için (dialer, trojan veya virüsler) SP3 ile windows defender denilen karın ağrısı icat edildi.Amaç işletim sisteminin kendi kendine çalışan exe dosyalarını bloke etmesine olanak vermekti.

Her exe dosyası sistem tarafından kontrol edilmiyor.Kendi kendine çalışan exe dosyaları içinde sistem uygulama sistemin içinde biryere erişiyor ise (spool servisi (spoolsvc.exe)) bunu engellemek ama bunu engellerken sistemin içinde yazıcı,tarayıcı faks gibi özellikleri kullanmanıza yarayan zavallı exe dosyalarınıda engelliyor.

Kimse XP SP2 de normal çalışan yazıcısını SP3 'e yükseltmesin bence... XP'nin en gereksiz sp paketi olmuş...
    YÜklemek istediğiniz bir paket veya özellik var ise windows sitesinden çekin..
    Bu arada SP3 ile ilgili olarak sadece Hp değil, Epson,lexmark,Canon gibi üreticilerinde derin sorunları mevcut :)
    Windows 7 bile hala adam akıllı işler durumda değil... Bir sürü update çıktı ama türkçe işletim sistemim hala kapanırken shutdown.. açılırkende Hoşgeldiniz diyor... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mahony99

Arkadaşlar geçen bir kartuş aldım ama sanırım yanlış kartuşu almışım. HP 56 C6656a modeli 19ml kartuş almam gerekirken ben C6656ge 4.5 ml olan modelini almışım ? Fiyat aşağı yukarı aynı ? Bu kartuşlar arasında başka fark varmıdır bilen varmı ?

http://www.hepsiburada.com/hp-c6656ge-siyah-murekkep-kartus-hp-56-small-/productDetails.aspx?categoryid=243&productid=bs6090

http://www.hepsiburada.com/hp-c6656a-siyah-kartus/productDetails.aspx?categoryid=243&productid=bs24142

Kartuşların ikiside 56 numara.. 56b (genel günlük yazdırma kartuşları) genelde resim kalitesinde çıktı almayacaksanız sorun çıkarmaz.

Resim çıktısı alacaksanız sonunda b olan 21b 56b 34b gibi kartus yerine düz olanları olan 21 56 veya 34 almaktır.

Ayrıca Ml olarak aldığınız kartuş diğerinden az miktarda mürekkep içeriyor.Daha hızlı bitecektir.

Yazıcınız destekliyor ise 56 yerine XL var ise 56Xl olan kartuş setinden temin edin. Daha geniş hazne sayesinde 2,5 - 3 kat fazla baskı yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

bu aptal tarayıcı bütün gündür nette araştırıyorum belge tarama hızı yok

heryerde bu yazıyı çalıp yapıştırmışlar

HP Scanjet G3110 Fotoğraf Tarayıcı L2698A

quote:

10 x 15 cm renkli fotoğraf, dosyaya: birden çok resim tarama için yaklaşık 9 sn, tek resim tarama için en çok 28 sn; 35 mm dialar, dosyaya: birden çok resim tarama için yaklaşık 7 sn, tek resim tarama için en çok 26 sn; OCR A4 metin sayfası Microsoft® Word'e: tek resim tarama için en çok 28 sn; 10 x 15 cm renkli fotoğraf paylaşıma/e-postaya: tek resim tarama için en çok 21 sn; A4 PDF e-postaya: tek resim tarama için en çok 28 sn

worde falan atmıcam bi tane allahın a4 kağıdını pdf olarak tarıcam kaç sn de atar bulamadım

bende mi sorun var anlamıyorum yoksa?

70 dpi - A4 kağıt - Ortalama tarama süresi 10sn.... (faks çözünürlüğü)
    100Dpi - A4 kağıt - Ortalama tarama süresi 15-16sn civarıdır (fine - fax çözünürlüğü)
    200dpi - A4 kağıt - Ortalama tarama süresi (düz metin taraması - resim şeklinde Ocr (Pdf tarama) çözünürlüğü ) - Ortalama 30 - 35 sn civarıdır..

taramada kullanacağınız dpi nekadar yüksekse bir derinliği ve dosya boyutu okadar artacağından tarama süresi okadar artar...

Her tarayıcının ortalama tarama süreleri verdiğim sürelere yakın civardadır ama cihazın tarayıcı lambası sabit kağıdı çeken tekerlekli (döküman besleyici) sistem var ise tarama hızı tarayıcının labma büyüklüğü ve tarama aralığı v alanına göre değişir...

Bir standardır yoktur... ortalama tarama süresini size kimse söyleyemez bu durumda...

• quote:

Orijinalden alıntı: erergin

Arkadaşlar HP OfficeJet J6410 cihazımda arkalı önlü fotokopi çektiğimde arka sayfayı kırmızı renkli olarak basıyor. Bazı belgelerin çıktısını alırken de aynı sorunu yaşıyorum.

Bu konuda ne yapabilirim acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Renkli fotokopimi çekiyorsunuz siyahmı ?

Siyah çekiyorsanız siyah mürekkebiniz bitmek üzere.... Renkli çekiyorsanız renkli mürekkepleriniz azalmış olabilir.. yazıcı koyu siyahı veya kırmızı gibi renk tonlarını karıştırarak alıyor.Renkleri düzgün karıştıramıyor ise kırmızı yerine turuncu alabilirsiniz..

Yazıcınızda Magenta (eflatun) + Cyan (cam göbeği) Sarı (yellow) + black (siyah) kartuşlar vardır.
    Kırmızı renk için eflatun + sarı + magenta kartuşlarınız makul oranarda karıştırılır. Magenta renk fazla mavi yok ise açık sarımtırak bir renk alırsınız...

Mürekep kartuşlarınızda yeterli mürekkep olduğunda sorun olmayacaktır...

• Arkadaşlar Merhaba ;

Kullanmakta olduğumuz HP Colojet 5550N makinamız var. Makinayı açtığımız zaman 13.20.00 kod hatası vermekte. Makinanın kapaklarını açıp baktığımızda içerisinde hiç bir şekilde kağıt yada kağıt parçası bulunmuyor fakat hataya düşüyor. Makinanın üzerindeki FUSER sıfırdır. Bu sorunu çözebilmek için yardım bekliyoruz.

Teşekkür ederim....
  • Merhaba,
    Cihaz 13.20.00 hata koduyla açılıyor demişsiniz ama "paper jam in tray x veya door" gibi bir hata mesajı varmı ?
    Cihaz hata ile açılıyor ise kağıdı algılayan sensorlerden biri kesin takılmış halde kaldı demektir.Cİhaz direkt hata koduyla açılıyor ise fuser hatası olamaz.Fuser kağıdı sıkıştırır veya çıkarmaz ise ozaman 13.20.xx gibi bir hata kodu verir. Soru işereti (?) tuşuna basarak hata hakkında daha detaylı bilgi alabilirseniz hatanın tam konumunu bulabilirsiniz. Ayrıca cihaz menüsündede hata kodlarını görmenize yarayan Diagnostics menu altında Show event log kısmında gördüğünüz hataları bana yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Cihazın kağıdı çeken plastik tekerlekleri (pickup roller)ları'nın bulunduğu kısımlarda kağıt sensörleri olacaktır (genelde siyah plastik bir pipet parça gibi ve üzerinde bir dairenin 4 te 1 i büyüklükte bir plastik parça (sensor kapatmaya yararar) bir parça olmalı) bu sensorlerden ısıtıcı çıkışında üst tepside kağıt çıktığında tepsi dolu mesajı veren 1 tane, her tepsi için kağıdı çeken kaucuk kaplamalı rulo yakınındada bir tane olacak. Sensorleri hareket ettirmeye calısın (kırmayın yoksa pickup rollerlarla birlikte bu parçada değişir).

Ön kapaktaki elle besleme ünitesinin girişini kontrol edin.Transfer ünitesini çıkarıp ünitenin girdiği ayakların hemen karşısında kağıt olup olmadığınada ayrıca bakmaya çalışın.

Transfer üniteside sarf malzemedir.Transfer ünitenizi değiştirdinizmi ?

Fuser ünitesiyle birlikte pickup roller setide değişebiliyor.Roller setinini her tray (tepsi) için 3 adey olacak şekilde alabiliyorsunuz sanırım.Ama yinede açılışta cihaz 13.20.xx gibi bir hata kodu veriyor ise sensorlerden biri kirlendi yada takılı kaldı gibi görünüyor...

• Merhabalar.Bende HP Deskjet 3900 printer var ancak windows 7ye olmuyor.netten araştırdım biraz ancak indiremedim bir türlü upgradeleri.bilgisi olan varsa bana yardım ederse çok sevinirim..
  • Deskjet 3920 yerine deskjet 3600 serisi driveri kurup yazdırmayı deneyin, muadil cihazlar olduüu için yazdırmada sorun çıkmaması gerek..
  • Merhaba,

Evde kullandığım 5610 yazıcım kartuşu adeta içiyor. Başta böyle değildi, çokta memnundum bunun başka bir sorunu olabilir mi? Tezler raporlar sürekli çıktı alıyorum ama kağıtlarım bile daha fazla dayanıyor nerdeyse. Acaba yazıcıda sorun olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.