Şimdi Ara

-= HP PRINTER & SCANNER TEAM =- HP YAZICILAR & SCANNERLAR YARDIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
0
Favori
99.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim sorunum is şu:
    Hp 3550 yazıcım var. Baskı kalitesi ayarı 5 tane. hızlı taslak, hızlı normal, normal, en iyi, en fazla dpi
    ben şimdi yazdırıken hızlı taslak'a getiriyorum. "Yeni Hızlı Ayar adını buraya yazın" diyor bi ayar ismi yazıyorum, kaydediyorum ve çıktıyı alıyorum. buraya kadar sorun yok. diyelim ki "düşük kalite" diye kaydettim kendi yaptığım ayarları. bu ayarları varsayılan yazdırma ayarı olarak kaydedemiyorum.yani şunu demeye çalışıyorum. başka zaman yine çıktı almaya kalkınca yine özellikler kısmından kendi ayarlarımı seçmek zorunda kalıyorum. benim istediğim, yazdır deyince direkt kendi ayarlarımdan yazdırması.Varsayılan yazdırma ayarları normal kalitede kayıtlı. direkt yazdır dediğim zaman normal kalitede yazdırıyor ve çok mürekkep harcıyor. kendi yaptığım ayarları, sürekli kullanabilmek için varsayılan yazdırma ayarları olarak yapamaz mıyım?
    umarım anlatabilmişimdir... yardımlarınızı bekliyorum

• Arkadaşlar merhaba,

Elmde 10x15 cm boyutunda oldukça fazla miktarda baskı resim bulunmakta. Bu resimleri kaliteli ve hızlı bir biçimde taratmak istiyorum. Bu nedenle bu işe uygun bir tarayıcı önerirmisiniz. Kombine bir alete ihtiyacım yok sadece tarama yapması yeterli. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abdc27

Arkadaşlar merhaba,

Elmde 10x15 cm boyutunda oldukça fazla miktarda baskı resim bulunmakta. Bu resimleri kaliteli ve hızlı bir biçimde taratmak istiyorum. Bu nedenle bu işe uygun bir tarayıcı önerirmisiniz. Kombine bir alete ihtiyacım yok sadece tarama yapması yeterli. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

merhabalar..

eğer elindeki resimleri seri olarak çoklu taramak istiyorsan adf beslemeli bir tarayıcıya ihtiyacın var.fiyatları biraz yüksetir 600 700 dolardan başlıyor.
    ama eğer teker teker taramak istersen 200 tl gibi bir fiyata tarayıcı alabilirsn(canon 4400f)gibi.
    ama cidden elindeki fotoğrafın aynı kalitede olarak monitöründe görmek istersen kesinlikle epson v500 modelini öneririm.
    kolay gelsin:)

• quote:

Orjinalden alıntı: sariprens

slm.a
    Benim sorunum is şu:
    Hp 3550 yazıcım var. Baskı kalitesi ayarı 5 tane. hızlı taslak, hızlı normal, normal, en iyi, en fazla dpi
    ben şimdi yazdırıken hızlı taslak'a getiriyorum. "Yeni Hızlı Ayar adını buraya yazın" diyor bi ayar ismi yazıyorum, kaydediyorum ve çıktıyı alıyorum. buraya kadar sorun yok. diyelim ki "düşük kalite" diye kaydettim kendi yaptığım ayarları. bu ayarları varsayılan yazdırma ayarı olarak kaydedemiyorum.yani şunu demeye çalışıyorum. başka zaman yine çıktı almaya kalkınca yine özellikler kısmından kendi ayarlarımı seçmek zorunda kalıyorum. benim istediğim, yazdır deyince direkt kendi ayarlarımdan yazdırması.Varsayılan yazdırma ayarları normal kalitede kayıtlı. direkt yazdır dediğim zaman normal kalitede yazdırıyor ve çok mürekkep harcıyor. kendi yaptığım ayarları, sürekli kullanabilmek için varsayılan yazdırma ayarları olarak yapamaz mıyım?
    umarım anlatabilmişimdir... yardımlarınızı bekliyorum

merhabalar..

bildiğim kadarıyla bunu yapamıyorsunuz.yazıcılar normal mod da baskı almak için ayarlanıyor.çünkü hem iyiye yakın kalite bir baskı ve baskı kafalarında sorun yoksa dengeli bir mürekkep sarfiyatı var.draft(hızlı düşük kalite)mod ve best(iyi kalite yavaş)mod için her baskıda ayarlamanız gerekiyor.

• selam arkadaşlar.
    ofisimde hp 1018 laserjet kullanıyorum.pc mi formatayana kadar bir problem yoktu. ancak fomattan sonra cd sinide kaybettim ve internetten bir sürücü indirdim yükledim. yüklendi ancak , sürekli olarak bir kaç sayfa yazdırıyor ve daha sonra yazdırmayı durduyor. ne zamanki yazıcıyı kapatıp pc ye de reset atarsam geri düzeliyor. bir kaç sayfa daha yazıp yine aynı döngüye dönüyorum. bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin. şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sondurock

selam arkadaşlar.
    ofisimde hp 1018 laserjet kullanıyorum.pc mi formatayana kadar bir problem yoktu. ancak fomattan sonra cd sinide kaybettim ve internetten bir sürücü indirdim yükledim. yüklendi ancak , sürekli olarak bir kaç sayfa yazdırıyor ve daha sonra yazdırmayı durduyor. ne zamanki yazıcıyı kapatıp pc ye de reset atarsam geri düzeliyor. bir kaç sayfa daha yazıp yine aynı döngüye dönüyorum. bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin. şimdiden teşekkürler...

Selamlar,

Usb 2.0 Desteği işletim sisteminize Service pack 2 ile gelir.
    Sorununuz service pack güncellemesi ile düzelir diye tahmin ediyorum.
  • işe yaradığına emin olaibilirsin teşekkürler
  • HP F4180 modeli yazıcıyı kullanıyorum 2 defa kartuş dolum yaptırdım ama chip resetlenmediğinden kartuş bilgilerinde hala "mürekkep az" görünüyor bu yazıcının kartuşları nasıl resetlenir gerçi böyle de kullanıyorum bir problem yok ama..
  • arkadaşalar hp deskjet 380 için 21 22 numara kartuşun boşunu veya ikinci elini nasıl bulabilirim yardımcı olursanız çok senirim, kolaylıklar dilerim...
  • selamlar

elimde hp psc 1110 var sadece scanner kullanmak için almıştım kartuşu yok, herhangi birşeyi taramak için tara tuşuna bastığımda açma kapama düğmesi yanıp sönüyor ve hiç bir işlem yapmıyor, sebebi ne olabilir acaba? kartuş taksam hallolurmu dicem ama scanner'la kartuşun bi alakası yok die düşünüyorum

fikri yada bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok iyi olcak :)

saygılar...
  • arkadaşlar pazar günüaldım modeli hp 4472 kartuşlar 350 351 gayet güzel ama bunlara kaç ml kartuş doldurmak gerekiyo ve reset leme falan yapılması lazımmı birde bunun bir özel kartuşu varmış 348 nolu photo kartuşu bu kartuşun ne özelliği var bu kartuşu alırsak bize ne faydası olur ve bunu hangi tarafa takmamız lazım bilgilendirirseniz sevinirim birde reset gerekirse nasıl yapılacağını anlatırsanız sevinirim.saygılar
  • Evde kullanım için

HP marka, Yazıcı/tarayıcı/fotokopi özellikleri olan ürün önerileriniz nelerdir???
  • Slm arkadaşlar bende Hp Psc 1315 all-in-one kullanıyrm, toner değiştirmem gerekti ve şansımı deneyip dolum kullanmak istdm ama çalışmadı her nedense. Şu an 2 tane toner almamın maliyeti sıfır yazıcı maliyetine hemen hemen denk geliyor :=( Yeni bir toner alıp dvm mı etmeliyim yoksa yeni bir yazıcı alıp kurtulayim mi bu dertten ? Şimdiden cvp verecek arkdşlara Teşkrler ..
  • Arkadaşlar ben de geçen p1005 yazıcıyla bir sorun yaşadım alet bir yazdırıyor bir yazdırmıyordu. Yazdırdıklarında da 1 dakka sonra falan yazdırıyordu. Pes etmek üzereyken intelin sitesinden güncel usb driverlarını yükledim ve sorun düzeldi. Eğer sizde tıkanmış durumda olursanız usb driverları güncellemeyi deneyin derim.
  • selam arkadaşlar
    bizim bir tane HP 1220c A3 yazıcımız var
    gayet güzel baskı vermekle beraber kağıt çekmesi ile ilgili sorunlar yaşıyoruz
    kağıdı elle itelemeden kağıdı çekemiyor
    birisi tamir edebileceğini söyledi ama beceremedi
    bu kağıt çekme ile ilgili kısımlarda katılaşan özelliğini yitiren bir aparat var sanırım
    bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: enjiyu

quote:

Orjinalden alıntı: pinkcrow7

İş yerinde kullanmak için Hp Photosmart C4480 almayı düşünüyorum.Bu yazıcının avantaj ve dezavantajlarını yazarsanız çok sevinirim. En basitinden kartuşları nasıldır.Küçükmüdür. vb

Merhaba,

C4480 oldukça sade bir görünüme sahip.Fotokopi işlerini bilgisayara gerek kalmadan yapabilir fotoğraf makinası ve cep telefonu hafıza kartınızı kart okuyucu yuvasına takarak resimleri ufak lcd ekranından ileri geri tuşları ile seçerek resmin üzerine geldiğinizde yazdır düğmesine basarak resim çıktısı alabilirsiniz.Hafıza kartı olarak sandisk veya kingston daha uygun şekilde çalışabilir.Fotoğraf çıktıları için tabiki hp premium plus fotoğraf kağıdı tavsiye ediliyor. :)

Ürünle iligli web sitelerindeki yorumları okursanız kişisel kullanım için ideal bir hepsi bir arada ürün olduğunu görebilirsiniz.Cihazı sürekli değilde arada bir kullanacaksanız haftada enaz bir veya iki kez print almaya calısın yoksa mürekkeplerini kurutabilirsiniz.

bu yazıcının dolum durumu nedir peki

• Merhaba;

Arkadaşlar az önce bu yazıcıdan sipariş verdim:
    http://www.hepsiburada.com/hp-officejet-j4580-cok-fonksiyonlu-yazici-cb780a/productDetails.aspx?categoryid=4&productid=bd9215

Acaba bilen birisi söyleyebilir mi bu yazıcının kartuşları doldurulabiliyor mu ? Ya da buna uygun doldurulabilen kartuş satın varmıdır ?
    Biran önce yanıt verirseniz benim açımdan iyi olacak teşekkürler...
  • Merhaba
    Bende hp photosmart 4200 series all in one var.Karakalem resmimi tarama yaparken 300 dpi'a ayarlıyorum ama çok kötü tarıyor nedense.Orjinal resime hiç mi hiç benzemiyor.Çok parlak ve sanki paintle püskürtme yapılmış gibi tarıyor.Deviantta falan bakıyorum milletin resimlerine çok güzel taranmış.Acaba ayarını falan mı yanlış yapıyorum.Ya da bu makine mi uyduruk? zaten benzin istasyonundan hediye gelen makineden ne diye bişey bekliorm ki :S
    Yardımcı olursan sevinirim.
  • Anladığım kadarıyla bu topic ölmüş. Soru çok ama yanıtlayan yok. Bence forumun bu bölümü yardımlaşmadan uzak kalmış. Yöneticiler bu konuyu kilitlese de daha fazla insan sorunlarıyla boş yere burada takılıp kalmasa.
  • HP 3050 all in one laserjet kullanıyorum. Uygun olduğu için teşhir ürünü satın aldım fakat cd-rom çıkmadığı için internetten indirdiğim software kurulumunu yaptım. Vista kullanmaktayım. Yazıcı, fotokopi ve fax özelliklerinde sorun yok ancak scanner olarak kullanamıyorum. Yazıcı üzerinden scan tuşuna basınca pc bekleniyor diyor ve taramıyor. Bilgisayarda ise tarayıcı tanımlanmamış olduğundan zaten başlatma imkanı olmuyor. Sanırım orjinal CD-rom olsa sorun çözülecekti ancak onu da bulamadım. Serviste de yok, sipariş vermemiz gerekiyor deniyor. CD nasıl olmaz anlamıyorum, kopyası mutlaka vardır, cihaza özel cd olmayacağına göre saçma geliyor. Vista sebebi ile güvenlik seçenekleri ile alakalı bir durum olabileceğini tahmin ediyorum ama çözüm nasıl olacak yardım edebilrseniz çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.