Şimdi Ara

## ATi RV770'in Mühendislik Örnekleri Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi RV770'in Mühendislik Örnekleri Hazır ##

AMD-ATi'nin şu an için en güçlü grafik işlemcisi Radeon HD 3870'e de güç veren RV670XT. Bilindiği gibi firma 23 Ocak'ta çift RV670XT gpu'sunu kullanan R680 kod adlı Radeon HD 3870 X2 modelini de anons etmeye hazırlanıyor. Bunların yanı sıra AMD-ATi yeni grafik işlemciler (gpu) üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Firma adına bir sonraki istasyon EV770 olacak. An itibariyle elimizde olan bilgilere göre R700 de çift gpu'lu olacak ve üzerinde iki adet RV770 gpu'sunu barındıracak. Mühendislik örneklerinin tamamlandığı belirtilen RV770 de 55nm üretim teknolojisi ile üretiliyor ve DirectX 10.1 desteği sunuyır. RV670'den çok daha hızlı olacağı ifade edilen RV770 için RV670'e göre en az %30 daha hızlı olacağı da speküle ediliyor. Henüz gpu'nun detaylı teknik özellikleri hakkında bilgi olmamakla birlikte RV770 temelli ekran kartlarının Mayıs ayında pazara giriş yapabileceği de yine konuşulanlar arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Ocak 2008; 8:57:48 >

• e o zaman eski 8800 gts ayarında birşey olur
  • temennimiz o yönde
  • quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

temennimiz o yönde

• ATi hastasi olarak sevindim fakat NVIDIA ile kapisabileceginden pek umutlu degilim fakat umudum yoq deil NVIDIA yenmek uzun zaman da alsa ATi 1 gun gercek gucunu gostercek

bu arada haber icin saolasin

SHOW YOUR RESPECT to THE N3W KING HD 3870

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunShin3Kiss[Tak3ConTroL] -- 17 Ocak 2008; 18:44:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HAND:OF:GOD

ATi hastasi olarak sevindim fakat NVIDIA ile kapisabileceginden pek umutlu degilim fakat umudum yoq deil NVIDIA yenmek uzun zaman da alsa ATi 1 gun gercek gucunu gostercek

o olay 1 gün de yaşanıp biticek nese insallah biraz kendini kanıtlar ki nvidia daha cok caba gösterip daha ucuz mal satar :D

• %30 az..en az %50 olmalı ki ATI tekrar dirilsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: HAND:OF:GOD

ATi hastasi olarak sevindim fakat NVIDIA ile kapisabileceginden pek umutlu degilim fakat umudum yoq deil NVIDIA yenmek uzun zaman da alsa ATi 1 gun gercek gucunu gostercek

ahahahahaah mahuamhau

• 2008 de Ati için hüsran olacak Galiba

Nvidia 9800gtx ile yine Ezip geçicek Ati yi
  • fiatları ucuz olursa iyi olur neden ati c/f sli GÖRE DAHA PERFORMASNLI fiatları çıkınca belli olur sli da performasn yüzde 30 attarken c/f da yüzde yetmişlere çıkabiliyor
  • %30'luk bir performans farkıyla gelirlerse ati yine tahtı alabilceğini hiç düşünmesin zaten nvidia o yaz dönemine kadar aynı zamanlarda 9800gtx i piyasaya sürüyor olur zaten tahminimce hadi bakalım hayırlısı bu adamlar aslında kart geliştiirmeyle uğraşıcaklarına oyun firmalarıyla anlaşıp ellerindeki 64x5 mimarisini değerlendirebilse karşısında kart tanımıycak
  • quote:

Orjinalden alıntı: victorist

2008 de Ati için hüsran olacak Galiba

Nvidia 9800gtx ile yine Ezip geçicek Ati yi

ne biliyorsun?

kartlar çıktıda alıp testini mi yaptın kardeşim
  • haber için tesekurler
  • % 30 hızlı derken işlemcinin performansı mı yoksa frekansı mı % 30 fazla olacak ?
    eğer frekans ise 1 ghz fabrika çıkışlı kartlar geliyor demektir
  • zuhhhha bir gün herkes atici olacak DİĞER TÜM GÜNLER NVİDİACI.
  • RV670'den çok daha hızlı olacağı ifade edilen RV770 için RV670'e göre en az %30 daha hızlı olacağı da speküle ediliyor. Ben amd den bunu çoooook duydum. Hep aynı masal anlatır oldu!!!! inşallah bir gün güzel bir ürün cıkar ATI neredesin
  • nvidia yeni çıkaracağı kartlarla 8800gtx'den çok daha hızlımı olacak? nvidia mevcut mimarisi ile yola devam edecekdir. düşük s.işlemci yüksek hız. bu s.işlemcilerin sayısını artırmaya müsait olmayabilir mevcut mimari, çünki stream işlemcileri 1600mhz gibi yüksek hızlarda çalıştırmanın sonucu olarak yüksek ısılar çıkıyo 8800gt'de olduğu gibi. bu işlemcilerin sayısını artırmak mümkün olmayınca prf. artışıda yeni modellerle çok fazla olmayabilir. zaman hepsini gösterecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

haber için tesekurler

-komutan logar
    -efendim canım
    -bilinmeyen bir cisim yaklaşıyor
    -?!?!
  • ATİ Radeon - KUMANDAN 8800GTX ULTRA

Yorumsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 17 Ocak 2008; 21:28:50 >
  • Yahuu benim haberden anladığım gpu içerisinde iki adet işlemci olacak ve bu yeni gpu eskisine göre %30 daha hızlı.. bundan içerisinde iki tane olduğunu hiç mi düşünmüyorsunuz?? yeni gpu diyor eskisine göre %30 daha hızlı ve bundan içerisinde iki adet olacak?? Tamam benim Türkçem biraz kıtta bu kadarını da anlayabiliyorum... varsa başka bir anlam çıkaran söylesin...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.