Şimdi Ara

arka çıkışlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben kendim ses sistemi yapmak istiyorum bunun için bir sub ve 5 tane speaker kullanıcam yani 5+1 yapıcam bunun için arkadaki çıkışları kullanmak istiyorum bas filitresi falan yapmak istemiyorum acaba arkadaki ses çıkışlarının sub kısmına sub center a center taksam naasıl verim alırım ya da böyle bir şey olabilir mi

• bildiğimiz 5.1 7.1 bilgisayar ses sistemleri diğer kanallardan sw ye lf ses aktarır.
    bu nedenle sw sesinin azlığından yakınabilirsiniz.
  • bun ubiliyorum şuanda 4 kanal kullanıyorum winanpta yada media player dayken arkadan az ses geliyor ama jet audio programın daki 3D efektini kullandık tan sonra ikisindende aynı sesi ala biliyorum dediğim gibi yapsam olur mu yani filitre yapmadan olur mu
  • kolonları ve sub'ı direk ses kartına mı bağlayacaksın

quote:

Orjinalden alıntı: volkan...

arkadaşlar ben kendim ses sistemi yapmak istiyorum bunun için bir sub ve 5 tane speaker kullanıcam yani 5+1 yapıcam bunun için arkadaki çıkışları kullanmak istiyorum bas filitresi falan yapmak istemiyorum acaba arkadaki ses çıkışlarının sub kısmına sub center a center taksam naasıl verim alırım ya da böyle bir şey olabilir mi
  • çıkışlara anfi de koycam
    quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

kolonları ve sub'ı direk ses kartına mı bağlayacaksın

quote:

arkadaşlar ben kendim ses sistemi yapmak istiyorum bunun için bir sub ve 5 tane speaker kullanıcam yani 5+1 yapıcam bunun için arkadaki çıkışları kullanmak istiyorum bas filitresi falan yapmak istemiyorum acaba arkadaki ses çıkışlarının sub kısmına sub center a center taksam naasıl verim alırım ya da böyle bir şey olabilir mi

• arkadaşlar yardım edin
  • olur tabi neden olmasın cıkışlar için kullanacağın amfileri de belirtirsen belki ters düşen bir durum wardır o konuda da uyarırız seni kolay gelsin...
  • dalga geçebilirsiniz ama sub için 1562q öndekiler için 8563 arkalar için tda 1554 merkez içinde bir tane mono anfi yapmayı düşünüyorum bütün bunları psu ile besleyeceğim
  • Anfiyi sağlam beslediğin sürece çıkışlarda bir sorun yaşamazssın ama anfiyi nasıl kullanmayı düşünüyorsun aux olarak kullnaırsan yapıcağın 5.1 i 2 kanaldan kullanabilirsin.Anfinin 5.1 desteği olmadığı sürece
  • tabiki olur ama center için mono olmaz mono amfiler yanlızca subwoofer için olur sana önereceğim amfi ise 2 tane 75.4 ben öle yaptım 5+1 ama bi eksiği oluyo hazır gelen sistemlerde bazı flütreler oluyo sende flitresiz yamışsın ztn ses kartından ayarlasan bile tam olmuyo ancak decoder alırsan olabilir bunlarda kafana takılan bişi olursa pm den ulaş
  • peki yanlızca sub filitresi yeterli olurmu ses kartının sub çıkışının önüne filitreyi koysak diğerlerini direk anfiye bağlasak olur mu
    quote:

Orjinalden alıntı: mamo99

tabiki olur ama center için mono olmaz mono amfiler yanlızca subwoofer için olur sana önereceğim amfi ise 2 tane 75.4 ben öle yaptım 5+1 ama bi eksiği oluyo hazır gelen sistemlerde bazı flütreler oluyo sende flitresiz yamışsın ztn ses kartından ayarlasan bile tam olmuyo ancak decoder alırsan olabilir bunlarda kafana takılan bişi olursa pm den ulaş
  • up
  • arkadaşım direk ses kartından hiçbir filtre olmadan yapabilirsin, ses kartından ayarlamayı yapabilirsin tabi harici bir ses kartın varsa, onbord olanlarda ayarlar kısıtlı, müzik için stereo bi sistem yapabilirsin ama sinema sistemi için ne kadar uğraşsanda hazırları gibi yapman mümkün değil, boşa okadar emek harcamış olacaksın ve herşey darma dağınık olacak, sesi açıp kısmayı bilgisayardan yapmak kullanışsız bikere, gerçekten kaliteli ve güçlü bir sistem için çok para harcaman gerekecek, rahat durmayacaksın kurcalarken bozacaksın yeni parça alman gerekecek bende daha önce buna benzer bir şekilde sistem kullandım ama gidip hazır bir multimedia 5.1 sistem almak daha mantıklı ve ucuz olacak söyliyim. Önceliğin film ise kesinlikle hazır bi sistem öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza283 -- 17 Ocak 2008; 22:51:13 >

• o zaman stero sistem yapıcam bunun için neler gereklidir
    NOT:ses kartı yok anakarttan idare ediyorum
  • quote:

o zaman stero sistem yapıcam bunun için neler gereklidir
    NOT:ses kartı yok anakarttan idare ediyorum

anfi olarak stk4241 öneririm tabi hoparlörlerin sağlam olmalı her an elinde kalabilir ama bu anfiyi beslemek için 2 x 50 volt gerekiyor haberin olsun, 2.1 olsun diyosan 4 kanallı bi oto anfisi alıp, 2 çıkışı uydulara diğer 2 çıkışıda köprüleyerek subwoofera verebilirsin. Hoparlör olarak ne kullanacaksın peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza283 -- 17 Ocak 2008; 23:25:57 >

• 2*50 voltu nereden bulcam abi yaw ben daha 12 yi zor buluyom
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.