- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
BILGISAYARDAN FAX NASIL CEKILIR ??
13 Cevap24088 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4022 Mesaj
17 Ocak 2008; 9:20:49 

bunun bir yolu varmi biraz arastirdim modem falan lazim diyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler

nokia N8

1374 Mesaj
17 Ocak 2008; 9:30:00 

elbette var

ancak bilgisayarında fax modem kartı ve bundada bir telefon hattı takılı olmalı

modem kartının kutusundan çıkan bir cd ve bundada fax için gerekli program mevcuttur

onu kurman yeterli.. gerisini yönergeleri takip ederek yapabilirsin

birde fax özelliğini destekleyen yazıcılar vardır..

322 Mesaj
17 Ocak 2008; 10:55:53 

donanımın tam ise program ekle kaldırdan windows bileşeni ekle kaldır de orada fax hizmetlerini aktif et;)

440 Mesaj
19 Şubat 2010; 14:23:29 

Arkadaşlar, Aynı proğram ve leptop ile evdeki telefon hattımdan Bitware faks proğramıyla sorunsuz faks alıp gönderiyorum.
Sorunum ise işyerindeki dahili hattan, Bitware faks programıyla faks göndermek için, numaranın başına herhangi bir rakam vs. giriyormuyuz.

HP GF675EA DV6390

1928 Mesaj
19 Şubat 2010; 15:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: veygun

Arkadaşlar, Aynı proğram ve leptop ile evdeki telefon hattımdan Bitware faks proğramıyla sorunsuz faks alıp gönderiyorum.
Sorunum ise işyerindeki dahili hattan, Bitware faks programıyla faks göndermek için, numaranın başına herhangi bir rakam vs. giriyormuyuz.

Evet. Dış hat almak için hangi numaraya basıyorsanız faks numarasını önüne o rakamı yazıp hemen arkasına "w","z" vs bir işaret koymanız gerekir.

Örneğin : 9w02125554158

440 Mesaj
22 Şubat 2010; 9:59:27 

quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

Evet. Dış hat almak için hangi numaraya basıyorsanız faks numarasını önüne o rakamı yazıp hemen arkasına "w","z" vs bir işaret koymanız gerekir.

Örneğin : 9w02125554158

Sizin dediklerinizi uyguladım "error" diyor ve göndermiyor.

HP GF675EA DV6390

4286 Mesaj
22 Şubat 2010; 10:15:53 

öncelikle bilgisayarınızda fax modem varmı ? göndermeye çalıştığınız fax dsl üzerindenmi yoksa fax modem (tel hattı) üzerindenmi göndermeye çalışıyorsunuz ?

ayrıca birde benim dediklerimi deneyin gerçi o programı hiç kullanmadım :

windows fax hizmetini çalıştırın > tel n umarasını 9 (dış hat aldığınız numara) (boşluk) 02124440375 >gönder birde böyle deneyin.

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

1928 Mesaj
22 Şubat 2010; 10:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: veygun

Sizin dediklerinizi uyguladım "error" diyor ve göndermiyor.

Denetim masasından "Telefon ve Modem" e girin. Modeminizin özelliklerinden "Numarayı çevirmeden önce çevir sesini bekle" önündeki tiki kaldırın. Bir de öyle deneyin.
Windows un kendi faks uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim.

1192 Mesaj
18 Eylül 2010; 6:36:42 

arkadaşlar bende SAMSUNG 4828FN Fax özelliği olan çok fonksiyonlu yazıcım var bununla fax göndermek ve almak istiyorum bunun için kullandığım telefon numaram haricinde bir ikinci hat filan almammı lazım telekomdan...

www.hepgelal.com

645 Mesaj
18 Eylül 2010; 9:27:11 

quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

arkadaşlar bende SAMSUNG 4828FN Fax özelliği olan çok fonksiyonlu yazıcım var bununla fax göndermek ve almak istiyorum bunun için kullandığım telefon numaram haricinde bir ikinci hat filan almammı lazım telekomdan...

Alman gerekmiyor ancak faz ayrı numara olsun dersen alabilirsin

1192 Mesaj
18 Eylül 2010; 11:18:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

Alman gerekmiyor ancak faz ayrı numara olsun dersen alabilirsin

teşekkürler bilgilendirme için...

www.hepgelal.com

400 Mesaj
20 Aralık 2011; 17:29:06 

Bilgisayardan faks nasıl çekilir nasıl alınır. Donanım haber de bunu bilenler illa ki vardır.

4081 Mesaj
20 Aralık 2011; 21:16:27 

quote:

Orijinalden alıntı: caner282828

Bilgisayardan faks nasıl çekilir nasıl alınır. Donanım haber de bunu bilenler illa ki vardır.

Denetim masasından Aygıtlar ve Yazıcılara tıkla açılan pencereden Fax'a çift tıkla orada nasıl faks alıp göndereceği yazıyor (Windows 7 için). Xp de de gönderiyordum ama uzun süredir Windows 7 kullandığımdan pek hatırlamıyorum, onda da buna yakın bir şeydi.

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

2578 Mesaj
20 Aralık 2011; 21:42:10 

eger dokumanlarin bilgisayarda ise donanim almaya gerek yok

sadece internetiniz olmasi yeterli.
http://www.interfax.net/tr reklam olarak gozukmesin ama gercekten guzel bir site
eger surekli fax ile isin varsa donanim yerine ufak bir miktar ucret ile internetten fax alip yollayablirsin

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » BILGISAYARDAN FAX NASIL CEKILIR ??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.374