Şimdi Ara

Pc de eski bir deniz savasi oyununu ariyorum yardim..?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bir soruda ben soracagim bayagidir bu oyunun ismini ariyorum ama bulamadim....eski bir oyun pc de oyle ticaret fln degildi yanliz boyle korsan oyunu gibiydi korsan olmasada boyle gemi savasi vs..gibi...oyunun ozellklerinden soz ediyim biraz...boyle harika grafikleri fln yoktu oyun 2000-2001 yapimi ya da daha da eski olabilir...soyle denizde sadece kipirdamalar oluyordu ...iste kucuk kucuk gemiler...gemilerin icine adam
    yerlestirebiliyorduk..yerlestirmeden once adamlarin ozelliklerini ayarliyorduk kuvvetini vurus gucunu vs... sora karsi tarafin gemisine sag tus tiklayip geminin icindeki adamlari oraya bosalt savassinlar komutu veriyorduk sora karsi taraftaki dusman gemisine bizim gemimizden kucuk bir kanca gibi birsey firlatiliyordu gemi cekiliyordu sora bizim adamlar gemiye merdiven dayiyorlardi merdivenin ustunde hangi gemide daha kuvvetli askerler varsa onlar kazanip karsi tarafa gecip gemiyi batiriyorlardi(dediklerimin hepsi yukari kameradan age of 1 tarzi dusunebilirsiniz ama grafikleri ondanda kotu) oyunun bu yonu acayip hos ve zevkliydi...bende cd si vardi ama kahretsin kaybettim iste...sora ben oynadigim yeri anlatayim...boyle ufak bir limanda basliyorduk altin fln vardi karsi adalarda dusmanlar fln vardi oraya gidip kucuk adamlarimizla altin toplamaya calisiyorduk fln..hepsi bukadar hatirliyorum...belki diger oyunlara benziyor ama belki bir bilen cikar diye sorayim dedim..su karsi gemiye kanca atma olayi cogu oyunda yoktur heralde...tesekkurler..

iyi oyunlar..

• aklıma gelenler
    sea dogs, sid meiers pirates, port royale 1ve2,

belki port royale 1 olabilir.

eğer korsan oyunu arıyorsan sid meiers pirates güzel olabilir, ondanda verelim bi video

anektod olarak çok yakında pirates of the Burning sea oyunu 21 ocak gibi çıkabilir mmorpg bi oyun olacakmış.
    fena bişi diil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 17 Ocak 2008; 3:31:46 >

• @venomtrk yardimin icin tesekkurler ama maalesef bunlardan biri de degil..soyle diyeyim grafikler bunlarin ucunden de kotu yani age of 1 oyunun daha yukardan cekilmis hali diyebiliriz...deniz de boyle gorsellik bakimindan hic bir 3d ozellik yok nerdeyse sadece cok ufak derecede 1-2sn lik kipirdamalar...gemiye kanca atma olayi vardi hatirlarsaniz oradan cikarabilirsiniz diye dusunuyorum...boyle karsi adada altin vardi mesela...bir ufak gemimizle oraya yanasip icinden 1-2 adam bosaltip (bu dediklerimin hepsi yukardan cekim hic yakinlasma vs. yok yani) boyle noel baba sapkasi takmis kucuk adamlar altinlari sirtlarina yukleyerek cabuk cabuk kosarak gemiye yuklerlerdi ...boyleydi yani..

not=aramamin sebebi kucukken oynadigim cok guzel bir stratejidir...

• age of sail 1 olabilir mi 1996 yılında çıkmış

http://www.gamespot.com/pc/strategy/ageofsail/index.html?tag=result;title;1

eğer bu değilse gamespot a gir search kısmına sea yaz, 196 tane oyun çıkacak şöyle gez bakalım

www.gamespot.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 17 Ocak 2008; 15:09:34 >

• maalesef buda degil bukadarda kotu grafikli degildi bendeki de şans iste
    tmm cok tesekkur ederim hemen aramaya geciyorum..
  • bulursun inşallah

bende pek bi işe yaramadım

ama şu Corsairs Gold'a bi bakıyım dikkatimi çekti
  • evt o oyunda hic de fena durmuyor dedigime benziyor..
  • PORT ROYALE 1 İN SAĞLAM LİNKKİNİ BULABİLCEK VARMI :P
  • @_Divine_, bahsettigin oyun Corsairs olabilir.İşte bu oyundan bi resim:

• Gencler Der corsairs gold isteyen olursa PM arşın bende çalışanı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.