- x
konsantrasyon artırmak için ne yapalabilir?
18 Cevap3214 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

874 Mesaj
16 Ocak 2008; 18:46:38 

konsantrasyon artırmak için ne yapalabilir?

bildiğiniz bişiler var mı

vitamin hapı olur meve sebze olur çay olur vs ...

4103 Mesaj
16 Ocak 2008; 18:49:47 

magnezyum ve potasyum kullan

3188 Mesaj
16 Ocak 2008; 18:51:33 

çay kahve
ders çalışmak için konsantrasyon mu?

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

26 Mesaj
16 Ocak 2008; 18:56:30 

ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur

2682 Mesaj
16 Ocak 2008; 18:56:59 

Cevizin böyle bir özelliği olduğunu okumuştum.

2285 Mesaj
16 Ocak 2008; 20:45:16 

doktora görün ilaç yazıyor konsantrasyon zayıflığı dikkatsizlik için.

464 Mesaj
16 Ocak 2008; 20:57:54 

bol kafein alacaksın !!
enerji içecekleri bu iş için çok ideal..

SATILIK 500 + DOMAIN

605 Mesaj
16 Ocak 2008; 21:24:11 

http://forum.donanimhaber.com/m_6170979/tm.htm

bu konu da sana yardımcı olabilir

Diğer insanların mücadelelerine kısılıp kalanlar aslında yaşamaya güçleri yetmeyen eziklerdir.

874 Mesaj
17 Ocak 2008; 1:46:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Kamer Genç

ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur

saol güzel bi yaklasım basarılı olur valla

6437 Mesaj
17 Ocak 2008; 1:53:13 

Pharmaton.... eczanelerde bulursun ... ders çalışman gereken yoğun sınav günlerinde yada iş günlerinde.... ve de 4-5 e kadar uykun gelmiyo pek .. direnç artırıyo ve konsantrasyon tabiki.. 30 kapsül ..30 YTL.... çok işe yarıyo bu meret

*Ben vize zamanında aldım çok işe yarıyo.... Sabah son kapsulü yani 30 . kapsulü de atıcam ağzıma... çünkü bugün son sınavım var...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

21247 Mesaj
17 Ocak 2008; 1:58:00 

Captagon

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1062 Mesaj
17 Ocak 2008; 1:59:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Pharmaton.... eczanelerde bulursun ... ders çalışman gereken yoğun sınav günlerinde yada iş günlerinde.... ve de 4-5 e kadar uykun gelmiyo pek .. direnç artırıyo ve konsantrasyon tabiki.. 30 kapsül ..30 YTL.... çok işe yarıyo bu meret

*Ben vize zamanında aldım çok işe yarıyo.... Sabah son kapsulü yani 30 . kapsulü de atıcam ağzıma... çünkü bugün son sınavım var...

Yan etkisi falan var mı?

Bende de konsantrasyon eksikliği var ya da ilgisizlik denilebilir.

Ayrıca benimde baya bi ders çalışmam lazım. Malum dgs ye gircez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_t -- 17 Ocak 2008; 2:04:00 >

1256 Mesaj
17 Ocak 2008; 2:01:14 

çay veya kahve.Veya banyo.ya da ödevleri bilgisayarda calısarak...

ben böyle motive oluyorum

21247 Mesaj
17 Ocak 2008; 2:12:08 

Pardon Captagon artık uyuşturucu statüsünde o yüzden bulamazsın.
En iyisi Stablon denilen ilaç ve her eczaneden reçetesiz alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 17 Ocak 2008; 2:12:23 >

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

102 Mesaj
17 Ocak 2008; 2:34:48 

ritalin yazdırabilirsen yazdır ama yeşil reçeteyle satılıyo. çok masum bi ilaç değil ama bitane attınmı 5-6 saat kalkmadan ve aynı konsantrasyonda der çalışırsın

İNTEL E6750 CORE2DUO 2.66GHZ - GİGABYTE P35-DS3R - KINGSTON 2X1 GB 800MHZ - SPARKLE EN8800GT 512MB 256BIT - SEAGATE 320 GB 7200RPM 16MB - COOLERMASTER RC-533 400WATT - LG H55-N 20X8X20 DVD-RW - PHİLİPS 170S 17"

Samsung R522 XS08TR

APPLE İPHONE 3G

6437 Mesaj
17 Ocak 2008; 4:04:37 

quote:

Orjinalden alıntı: fatih_t

Yan etkisi falan var mı?

Bende de konsantrasyon eksikliği var ya da ilgisizlik denilebilir.

Ayrıca benimde baya bi ders çalışmam lazım. Malum dgs ye gircez.

Ekşi sözlükte mide bulantısı terleme falan oldu yazıyo bir çok kişi ama bunlar bende olmadı ... bende olan tek şey saçlarımı yıkadıktan 5-6 saat sonra sirke gibi kokmaya başlamasıydı bunu farkettim.. :))

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1957 Mesaj
17 Ocak 2008; 11:03:33 

quote:

Orjinalden alıntı: N@BoThİ

ritalin yazdırabilirsen yazdır ama yeşil reçeteyle satılıyo. çok masum bi ilaç değil ama bitane attınmı 5-6 saat kalkmadan ve aynı konsantrasyonda der çalışırsın

Ritalin kırmızı reçete sanırım, bağımlılık yapan ilaçlar statüsünde

591 Mesaj
17 Ocak 2008; 11:10:55 

Bnce doktora gitmeden ilaç içmeyi düşünme .... Anladığım kadarıyla senin doktorluk bi rahatsızlığın yok Hepimizde olan ders çalışma isteksizliği. İlaç,meyve,sebze,cay vb. bunların sana katacağı bir etki olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu isteksizlik fiziksel değil, zihinsel.İlaç içince öyle bir çalışcam ki bu ilaç çok iyi geliyo, yada çay içince 2 sayfalık yazıyı 1 dakkada okuycam vb. bunları içerken bu psikolojiyle içtiğin için sonuç elbette olumlu oluyo. ama gördüğün gibi bize kattığı asıl fayda zihinsel Başaracağına inanma etkisi... Yaanii .. 1 bardak suyu içerken de bu suyu içtikten sonra harıl harıl ders çalışırım diye kafna yerleştirirsen de aynı etkiyi alırsın Bu konuda benm fikrim bu.... ( İlaçlara ve diğer önerilere sayg duyuyorum, ama unutma fiziksel değil zihinsel )

1312 Mesaj
17 Ocak 2008; 11:16:37 

Stablon öyle zort diye alınacak bir ilaç değil, o bir anti depresan, kendini mutlu hissetmene neden olur ama bu seferde konsantrasyonun azalabilir ayrıca, uykuya meyil yaratabilir... prospektüsündede yazıyor zaten...

Ritalin ise çocuk hiperaktivitesinde kullanılan bir ilaç, normal kişide fiziksel ve düşünsel aktivite artışı yaratır ama ona psişik bağımlılık yaratır, ayrıca yeşil reçete ile satıldığı için alamazsın...

Pharmaton en iysidir bunlar arasında çünkü içindekiler vitanmin ve minareal desteği şeklindeidr ayrıca konsantrasyonada katkıda bulunur, diğerleri gibi aslen ilaç kategorisinde olmamakla birlikte buda sonuçta normalde almamız gereknbir şey değildir...

Başta bir arkadaşın dediği gibi motive olmak en iyisidir bence..
KAMER GENÇ;
""" ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur"""

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » konsantrasyon artırmak için ne yapalabilir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375