Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
15
Favori
138.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 7 kişilik bir aileyiz 6 yetişkin var 1' ide 5 yaşında çocuk şuan renault megane 2 sw kullanıyoruz opel zafira toureri inceledim yeni kasa nasıl sizce iyi bir arabamı muadillerine göre iyimi birde bu tarz arabaları ikinci el mi sıfır almak mı daha avantajlı
  • scenic al zafiranın piyasası yok ama 25-30 k arası çok temiz 2007 benzin/lpg scenic bulursun aynı rakamlarda 2005 dizelide çıkar 7 kişilik versiyon piyasasıs budur
  • eyüp1907 E kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık bir yıldır ZT kullanıyorum. Ailenizi oluşturan 6 yetişkinin boyutlarını bilmiyorum ancak 2. sıra koltuklar hareketli öne arkaya yapılacak bir ayarla 3. sıraya bir yetişkin oturabilir. Araç yumuşak-orta sertlikte amortisörleri ile oldukça konforlu, yeni dizel motoru sayesinde sınıfındaki diğer araçlarla daha rahat hitap ediyor. Ben doğrusu aracımdan mutluyum ama ekmek ve köfte teorimini de unutmamak gerek sonuç itibarı ile verilen para için sunulan özellikler tatmin edici. Ben bu aracı almadan arada kaldığım tek C4 picasso idi aralarında dağlar kadar fark yok sonuçta bir tercih meselesi. Benim görüşüm Opel'in yol tutuşu ve malzeme kalitesi birazcık daha iyi. C4PII ise çok teknolojik güzellikler sunmuş bunların bazıları ciddi alışkanlık gerektiyor, tabii otomatik vitesli oluşu onu öne geçiren en önemli özellik diye düşünüyorum.
    Bu sınıftaki tüm arabaların 2. elleri yavaş satılır. Özel bir kullanıcı kitlesi vardır, zaten benim gözlemime göre bu kitle çok sıkta araba değiştirmiyor. Son olarak eğer 2. el temiz bir araç bulursanız tavsiye ederim. Detay sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• öncelikle önerileriniz için teşekkürler artık fransız arabalarını düşünmüyorum ve zafira toureri alırsam 2013 model fln almayı düşünüyorum ben ve eşim hariç çocuklarım 60 kilonun altında zayıflar yani boylarıda normal 1 oğlum hariç o 1,80 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyüp1907

öncelikle önerileriniz için teşekkürler artık fransız arabalarını düşünmüyorum ve zafira toureri alırsam 2013 model fln almayı düşünüyorum ben ve eşim hariç çocuklarım 60 kilonun altında zayıflar yani boylarıda normal 1 oğlum hariç o 1,80 :)

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum : ) , ikinci sıra koltuk ayarı ile çözersiniz ama yine de almadan ma aile bir deneme yapmakta fada var.
    Bu arada uzun yolculuklarda sanırım birde port bagaj'a ihtiyacınız olabilir.
  • transporter ve caravelle' ye de bakıyorum artık birinde karar kılıcam tavsiyelerininiz için teşekkür ederim.
  • Meb76 Çok teşekkür ediyorum verdiğin Siteden parçalara baktım aslında vardı ama tek tek zor olacağını düşündüm...
    Bir modifiyeci aracılığıyla İstanbul'dan sipariş verip taktırttım şimdi çok güzel oldu... Kırılmasında da bir hayır varmış çünkü torpido lambası torpido açılıp lamba yanınca şasi yapıyomuş. onuda yeni farkettik... 5 dakikada alev aldırabilecek kuvvette hemde.... Gözümün önünde usta 2 dakika torpidoyu bi açtı torpidodan duman çıkmaya başladı...
    Hiç o kadar uzun süreli açmamıştım... açınca kapıyoduk hemen...
  • mühendis. kullanıcısına yanıt
    Verilmiş sadakanız varmış, gerçekten ucuz atlatmışsınız. Buradan bizde kendi adımıza dersimizi çıkaralım.
    Çok sevindim problemin çözüldüğüne, güle güle kullanın.
  • Evet gerçekten ucuz atlattık... Yardımlarınız için sağolun... Sizlerde çok dikkat edin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meb76

Ben yaklaşık bir yıldır ZT kullanıyorum. Ailenizi oluşturan 6 yetişkinin boyutlarını bilmiyorum ancak 2. sıra koltuklar hareketli öne arkaya yapılacak bir ayarla 3. sıraya bir yetişkin oturabilir. Araç yumuşak-orta sertlikte amortisörleri ile oldukça konforlu, yeni dizel motoru sayesinde sınıfındaki diğer araçlarla daha rahat hitap ediyor. Ben doğrusu aracımdan mutluyum ama ekmek ve köfte teorimini de unutmamak gerek sonuç itibarı ile verilen para için sunulan özellikler tatmin edici. Ben bu aracı almadan arada kaldığım tek C4 picasso idi aralarında dağlar kadar fark yok sonuçta bir tercih meselesi. Benim görüşüm Opel'in yol tutuşu ve malzeme kalitesi birazcık daha iyi. C4PII ise çok teknolojik güzellikler sunmuş bunların bazıları ciddi alışkanlık gerektiyor, tabii otomatik vitesli oluşu onu öne geçiren en önemli özellik diye düşünüyorum.
    Bu sınıftaki tüm arabaların 2. elleri yavaş satılır. Özel bir kullanıcı kitlesi vardır, zaten benim gözlemime göre bu kitle çok sıkta araba değiştirmiyor. Son olarak eğer 2. el temiz bir araç bulursanız tavsiye ederim. Detay sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

zafira tourer konfor olarak nasıl süspansiyonlar yumuşakmı 1.6 ctdi 136 bg motor sollamalar da nasıl performans açısından nasıl :D yakıt tüketimi ve konfor olarak nasıl arabada bir sürü saklama gözü var kullanışlı gözüküyor siz ne dersiniz ?

Süspansiyon sistemi orta'dan biraz daha yumuşak bu sayede gerçekten araç konforlu, arkada kullanılan watts bağlantı sistemininde faydası var gibi duruyor. ilk kalkışda ki hantallığı dışında sizinle gaz pedalı arasında tepkileri oldukça iyi, ama unutmayın bir spor araç kadar değil. yol bilgisayarında 2 hafıza var birini aldığımdan beri hiç sıfırlamadım orada yazan ortalama 4,9lt/100km. Şehirler arası yolda çok sıkarsam 4,1 lt/100km ortalamaya düşürdüğüm oluyor ama doğrusu sürüş keyfiniz ödün vermeniz gerekiyor. Bursa-Ankara arasında 105 ortalama ile 4,3~4,4lt/100km gördüm, bana göre bu optimum tüketim bu.
    Saklama gözleri çok yeterli öyle ki bende halen bazıları boş duruyor : ) Şimdiye kadar bir kez 6 kişi kullandık, zorlama bir araç değil kimse şikayetçi değildi.

Not: Beni etkileyen faktörlerden bir tanesi kapı sesi olmuştu, akranlarına göre tok bir kapanma sesi var ve bu insana güven veriyordu.

• son bir sorum olacaktı renaultlarda sağlamlık hissi namına hiçbir şey yok zafira tourer sağlamlığı hakkında size güven hissi veriyormu, birde benim megan sw dizel vites geçişlerini aşırı derecede hissettiriyor zafira tourer için bu geçerlimi cevaplarınız için teşekkürler.
    sağlamlık hissi derken? yol tutuşunumu kasdediyorsunuz o zaman problem yok bizzat kendim 98 model astra g kullanmış biri olarak bizim şuanki mercedes w211 konforunu aratmamaktadır 200 kmye çıksanız dahi düz yolda rüzgardan savrulmaz renault hakkında düşünülen teneke araç symbol-kango-megane-clio gibi araçlar için geçerlidir defalarca kez almanyaya gitmiş biri olaraktan zafiradan çok scenic görmüş olduğumu söyleyebilirim size 140-150 ile olan kazalarda ancak mercedes s serisi-bmw 7 serisi gibi araçlardan canlı çıkabilirsiniz bunu sadece aydınlatmak için söylemiş bulunmaktayım iyi geceler
    Bu konuda benim cevabım biraz subjektif olacak. Güvenlik hissi bir algı doğal olarak matematiksel olarak ispatlayamayabilir ve/veya yanılabilirim : ) Evet bana güvenlik hissi veriyor.
    Bu son zamanlarda çıkan araçlarda NCAP testlerinden 5 yıldız alarak çıkıyorlar, ancak bunun yorumunda ki en önemli faktör, bu testler 56km/saat hızında yapılıyor. Yanlış bilmiyor isem 5 yıldız, sürücü için bu kazada 12-16% aralığında bir hasar alarak kurtulmasıdır, neyse bu konuda kendi başına tartışılacak apayrı bir konudur.
    Bana ZT'de güvenlik hissi veren, bir kaç şey şunlar: kapının tok sesi, araç kasasının ağırlığı (sanırım sınıfında en ağır araç, elbette yakıt açısından bir avantaj değil!), aracın oturma düzenin yüksek konumlandırılmış olması, vs. Bir de bunların yanında benim hoşuma giden bir başka özelliği ise yaya güvenliği için motor kaputunun Alüminyumdan yapılmış olması.

Bu arada ZT için ncap sonuçları aşağıdaki gibidir.
    http://tr.euroncap.com/tr/results/opel_vauxhall/zafira_tourer/2011/457.aspx

belki yardımı olur diye WV T5 için'de ncap sonuçları :http://tr.euroncap.com/tr/results/vw/t5/541.aspx

Vites geçişlerine gelince, benim için en büyük sıkıntı 2. vites geçişi zor oluyor (aldığım günden beri) onun dışında vites geçişleri yumuşak ve neredeyse sessiz :)
    Bu arada ben aracı teslim alırken altına çamurlukların içine ince bir izolasyon malzeme attırmıştım ondan dolayı mıdır bilmem ama araca binen bir kaç kişi benzinli mi diyede sordu, motor gürültüsüde son derece makul seviyelerde.

Zaten Renault SW ile hiç mukayese etmeyin! tamamen ayrı sınıftalar : )

Not: sıkıntı yok dilediğiniz gibi aklınıza takılanı sorabilirsiniz, sizi iyi anladığımı sanıyorum. Bursa'da oturuyorsanız benim aracımı da inceleyebilirsiniz : )

• şuanki megan sw nin diz mesafesi çok iyi ancak koltuk sayısı yetmiyor sonuçta 2 koltuk tam ortadaki yarım gibi bir şey birde türkiye ' de kaç kişi o bardaklık kısmını kullanıryorki anlamak mümkün değil, wolksvagen caddye baksak oda 3 koltuklu yine aynı, zafira hem alman arabası olması hemde koltuk sayısı fazla olması hemde işim gereği koltukların yatması geniş bagaj hacmi ile çok iyi sağlamlık konusunda şuanki arabamızın mesela ön sağ ve sol çamurluk plastik araba sağlamlık hissiyatı vermiyor o anlamda sormuştum bir sorum daha olacak zafira da 6. ve 7. koltuklarda oturan bir kişi bagaj kısmından bir araba çarpması durumunda kötü zarar almazmı çünkü bagaja çok yakın, sizce opel bagajı bunu bilerek sağlam tutmuşmudur çünkü önemli bir durum başka araba tavsiyeleriniz varmı 7 kişiyiz 4 yetişkin ama zayıflar 1 de 5 yaşında çocuk verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkürler
  • hocam bu konuyu bende çok araştırdım bulabildiğim tek kaza testi bu oldu http://www.youtube.com/watch?v=a4nMXcB7ffI ki bu linkteki araç zafiranın ilk kasası ZT'de muhakkak çok daha iyi bir iş çıkarmışlardır.
    Aslında, kendimizi çok avutmayalım!!: ) 3. sıra koltuklar açıldıktan sonra kalan bagaj hacmi ikiyüz küsür litre bu da mini sınıf bir aracın bagaj hacmine yakın bir hacim - bu durumda mini araçlardakinden bir, iki tık daha iyi olacaktır yerden yüksekliği ve genişliği sayesinde-. Arkadan çarpmalarda mesafe oldukça önemlidir. Diğer önemli bir faktör o sıra koltuktan oturanların yaş ve boyutlarıdır- 3. sırada oturan kişinin dizleri zar zor sığıyor ve kafası nerdeyse tavana değiyorsa bu onun aynı arkadan çarpmada konforlu bir şekilde oturandan daha fazla yaralanması olasıdır çünkü çarpma sırasındaki istemsiz hareketli kendinden daha sert cisimler tarafından durdurulmaya çalışılacak.

Diğer yandan illaki bu sınıf araç almaya karar verdiysek veya gücümüz buna yetiyorsa o zaman bence sınıfında en güvenli bir kaç araçtan birisi.

http://www.opel.ie/vehicles/opel_range/cars/new_zafira/features/safety.html

Ancak bütçemiz yeterli ise WV Sharan, ford galaxy gibi modeller içinizi ve ailenizi daha rahat ettirebilir.

Sözün özü benim çok yüksek beklentim yok ama sınıfındaki pek çok arabadan ve hatta c,b hatcback, a tüm tip araçlardan daha iyi olduğunu , c, b sedanlarla yakın bir arkadan çarpma güvenliği olduğunu düşünüyorum.

• peki sw olarak hangi arabaları önerirsiniz ben skoda suberb'in tipini ve iç hacmini beğendim ama passat variant kadar kalitelimidir sonuçta şuan skoda wolkswagenin, wolkswagen passat variantta kullandığı iyi malzemeyi bunda da kullanırmı, opel insignia sport tourerı da övüyorlar ama sonuçta yine 3 koltuklu şuanki arabamız renault megane 2 sw, aynı zamanda iş ortağı olan abimde de 2011 model full+full fluence var ondan daha çok güven veriyor ve frenler megan sw de daha iyi bizim megan sw herhalde fransadan geldi çünkü bu tarz arabalar çok satılmadığı için üretildiği ülkelerden geliyormuş diye duydum yine sw alabiliriz ama şuanlık bu arabayı seneye kadar kullanıcam zaten araba 140 bin km de renault motorunu ve sw lerin kolay kolay satılmadığını düşünürsek artık miladini doldurdu 2008 yılının sonunda 2009 model olarak almıştık 6 senedir sorunsuz kullanıyorum araba çok iyi yük alıyor aslında ama sonuçta renault alman arabalarındaki sürüş dinamiği keyfi ve sağlamlık olmuyor sizce bize koltukları kesin katlanan çünkü bilirseniz uzun rulo kumaşlar var onları vs taşıyacak ve 7 kişiye iyi yetecek araba hangisi aslında bu sorular beni istemesemde carevelle almama itiyor artık hayırlısı artık.

Aslında yazarken kendi cevabınızı vermişsiniz : ) Caravelle sizin durumunuz için iyi bir tercih gibi duruyor, yalnız bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum kafanızı karıştırmakta istemiyorum ama eğer sürekli 6-7 kişi seyahat etmiyorsanız, o zaman Caravelle biraz pahallı bir tercih olmaz mı? yakıtı, ilk yatırım maliyeti, vs
    Eğer yanlış hatırlamıyorsam Megane2 SW İspanya'da üretilmişti ama emin değilim.
  • evet sürekli 7 kişi seyahat etmiyoruz carevelle bize çok gelir skoda superb sedan versiyonunun bile bagaj hacmi 600 litreye yakın koltular katlanınca da 1625 litre oluyormuş birde bagaj sw tarzında açılabiliyor koltuk mesafeside sınıfında en iyisiymiş lumuzin diyorlar zaten skoda superb combi de var ama sedanının bagaj hacmi ve bagaj kapağının açılış şekli bana sedanını da aldırabilir. Passatlarda koltuk mesafesi iyi değil superb de çok iyi o yüzden superbi tercih edebilirim işim gereğide bagaj yeticektir.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.