- x
Peugeot 206 modelleri
45 Cevap50451 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

62 Mesaj
16 Ocak 2008; 9:54:28 

Arkadaslar
2.el Peugeot 206 almayı düşünüyorum
Fakat çok fazla anlamadığım için hangi modelin ne gibi artısı eksisi var bilmiyorm
206 Colorline,206 Desire,206 Feline,206 Look,206 Panoramic,206 Quicksilver,206 RC,206 Roland Garros,206 X-Design,206 X-Line,206 XR,206 XS,206 XSİ,206 XT
modelleri mevcut
aralarındaki farkları nereden nasıl öğrenebilirim?

2125 Mesaj
16 Ocak 2008; 14:25:53 

bende 1,4 motor 2002 model otomatik XT var. özelliklerini söyleyim (sanırım o zamanın en donanımlı modeliydi)

-abs
-alüminyum jant
-otomatik yanan farlar
-yağmur sensörü
-ön sis farı

sanırım diğerlerine göre daha fazla bir özelliği yok.

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

62 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:07:44 

Modeller arasında sadece donanım farkımı vardır(abs,airbag,sunroof v.s.)?
Yoksa mekanik açıdan da farklılıklar sözkonusu oluyormu acaba?

2125 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:32:04 

Evet sadece donanım farkı var. Bir de üretildiği yıla göre değişik model isimleri alıyor sanırım. Mesela ben aldıktan sonra Colorline çıktı. Özelliklerine baktım. Diğerlerinden fark göremedim. Şimdi yok. Çok net bilmiyorum ama bu modeller arasında pek abartılı fark yok. Dedim ya benimkisi en donanımlısıydı diye. Farkları yazdım. Bu farklar abartılacak fark değil. Bana göre olmazsa olmazı ABS. Diğerleri olmazsa da olabilir, çok önemli değil. Fakat 206 ların 1.4 ve 1.6 motor seçenekleri var. Bu seçeneklere göre model adı değişiyor mu onu bilmiyorum. Bence önemli olan güvenlik donanımlarının tam olması. Gerisi o kadar önemli değil. Mesela bazı modellerin tavanı komple açılıyor. Sanırım onların adı "Panoramic" olabilir. Özetle model adı sadece pazarlama tekniğidir. Siz satın alacaksanız model adına takılmayıp donanım özelliklerine bakın. Dedğim gibi 206'larda ABS en önemli donanım özelliği. Bunu yanında alüminyum jant, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, ön sis farı gibi pekte önemli olmayan özellikler vardır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ocak 2008; 18:46:38 

aralarinda sadece donanim acisindan farkliliklar var.

onun disinda sase olarak aynidir. mekanik motor olarka da aynidir..

ama 206 alacaksaniz XT sanirim en donanimli versiyonuydu.. onu alin.. ama hdi dizel alin bence.. inanilmaz az yakan bir motor

ama arac icin ovguyle bahsedemeyecegim..

cok dayaniksiz ve paslanan bir arabadir.. evet resmen araba 2-3 yasindayken paslaniyor. ve iscilik kalitesi sifirin altinda

808 Mesaj
16 Ocak 2008; 19:56:20 

Ben 2001 xr kullanıyorum işçilik fiyatına göre yeterli ve paslanma hiç olmadı(Araç İzmir arabası olmasına rağmen).Xr başlangıç donanımıdır.Ama ona rağmen rakiplerine kıyasla daha fazla özelliklere sahip.Örneğin 2001 modelde direksiyon yükseklik ayarı ve direksiyondan kumanda radyo teyp var.Aracın en beğilen yönleri motoru ve görünüşüdür.Sağlamlık açısından hiçbir sorunla karşılaşmadım.Sorunlu bir araç değildir.Sorunlu olsa 6 milyona yakın adet satılmazdı.Size tavsiyem hdi almanız.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2125 Mesaj
16 Ocak 2008; 21:13:19 

quote:

Orjinalden alıntı: munisugur

aralarinda sadece donanim acisindan farkliliklar var.

onun disinda sase olarak aynidir. mekanik motor olarka da aynidir..

ama 206 alacaksaniz XT sanirim en donanimli versiyonuydu.. onu alin.. ama hdi dizel alin bence.. inanilmaz az yakan bir motor

ama arac icin ovguyle bahsedemeyecegim..

cok dayaniksiz ve paslanan bir arabadir.. evet resmen araba 2-3 yasindayken paslaniyor. ve iscilik kalitesi sifirin altinda

yok daha neler... 5 yıldır kullanıyorum. pas mas yok. işçilik olarak da hiç bir sorun yaşamadım. taş gibi araba, daha ne olsun. türkiye şartlarında. sizin 206 kullanıcısı olmadığınızı tahmin ediyorum... dizel konusuna gelince de, bu konu defalarca tartışıldı. vatandaş ihtiyacına göre ne isterse onu alır. arkadaşın sorusunu yine saptırıyoruz gibi geldi bana. konu dizel-benzinli değildi...

Uzaklaştırılmış
16 Ocak 2008; 21:19:31 

mesaj yazan son iki arkadas yazdiklarima neden saygi gostermiyorsunuz!!!

ben kendi 206 hdi aracimda yasadiklarimi paylasdim...

herkesin beklentileri farklidir araclarindan.. benim beklentilerimi karsilamadi. demekki size yetiyor..

bana gore cok dayaniksiz ve kalitesiz aracdir 206...

dizel motorunu ovuyorum cunku hakikaten basarili... cok az yakiyor....

2125 Mesaj
16 Ocak 2008; 22:18:28 

saygısızlık nerede anlamadım? fikirlerinize katılmamak saygısızlık mı?
araçtan bahsedecek olursak; dayanıksız olan neresi? ne kusuru var? neresi arızalandı?
(ayrıca koyu renk yazmanıza gerek yok. normal yazıyı da okuyabiliyorom)

5648 Mesaj
16 Ocak 2008; 22:29:31 

206 hdi nin en güzel özelliğinin gerçekten çok az yakması olduğunu biliyorum

G.S

Uzaklaştırılmış
16 Ocak 2008; 22:40:19 

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

saygısızlık nerede anlamadım? fikirlerinize katılmamak saygısızlık mı?
araçtan bahsedecek olursak; dayanıksız olan neresi? ne kusuru var? neresi arızalandı?
(ayrıca koyu renk yazmanıza gerek yok. normal yazıyı da okuyabiliyorom)

fikirlerime elbette katilmayabilirsiniz bu saygisizlik degildir.. saygisizliginiz benim 206 kullanicisi olmadigimi iddaa ederek yalanci oldugumu ima etmenizdir.

dayaniksizligini arabanin ic kalitesine(pardon kalitesizligine) bakarak anlayabilirsiniz..

sinyal verirsiniz direksiyonu toplarsiniz sinyal kendi kendine obur yone sinyali verir.. (bu 307 dahil kronik sorundur)
araba yol tutma aliskanligi yok
ic dugmeleri basinca sanki ele yapisip cikacak hissi veriyor vs vs vs

daha anlatmami istermisiniz?

ayrica iyiki buyuk puntolarla yazmisim baksaniza ne dedigimi bu sekilde bile idrak edememissiniz ufak yazsam ne dieyeceksiniz...

1080 Mesaj
16 Ocak 2008; 23:06:36 

Full bir xt bulup alabilirsiniz.
Dizel konusuna katılmıyorum benzinle okadar güzel tasarruf yapmayı öğrendim ki dizeli aratmıyor,basmazsan benzinlidede tasarruf yaparsın ama inan deviri yüksek tutup vites değiştirmediğin zamanlarda sanki benzin depo delik boşalıyor gibi oluyor bunu test ettim çünkü hayatımda hiç yapmadığım birşeyi 4 bira atarak(tabi bilincim açık) arkadaşımla eve dönecektik depoda ceyrekden biraz az benzin vardı aksam 20 liralik almıstım neyse gece oldu içtik eve dönüyoruz yollar bom boş yaşadığım şehirde 10 dan 11 dan sonra el etek çekilir bastım basabildiğim kadar devir yüksek vites küçük kesiyice girdim zorladım arabayı sanırım balatalardan koku geldi ve 10 15 dk sürdü yolculuğumuz en fazla 20 dakika depoda tekrar ceyrekden biraz az benzin vardı.
Ama bazmazsan araba ondan ne istediğini idrak edebiliyor.
Paslanma konusuna gelince rutubetin en çok olduğu şehirlerden biri olan mersinde 2000 model arac da bırak paslanmayı boyada en ufak kabarma bile görmedim.
Sinyal konusunada katılmıyorum henuz öyle birşey yaşamadım.
Kötü olan yeni sacında sacı çok ince arabayı silerken agırlıgını verirsen pat göçüyor başka bir şikayetim yok.
1.6 almayı düşünürsen 8 ve 16v olmak üzre ikiye ayrılıyor makyaj yemeden önceki kasalarında 90hp sonraki kasalarda 110 motor olarak motor ustasının dediğine göre eski kasaların motorlarını daha çok övdü bilemiyorum araştırın iyice.
Donanım olarak bütün xt ler bir değil birinde abs varsa immo yok immo varsa abs yok yada her ikisi var bazılarında yan hava yastığı var bazılarında yok yani donanım olarak biraz karışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rLzApex -- 16 Ocak 2008; 23:07:48 >

Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın Ucundan tutarak..

62 Mesaj
16 Ocak 2008; 23:29:48 

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Benzinli-dizek konusuna da açıklık getirmek istiyorum.
Baktığım hemen hemen tüm dizeller van idi.Maalesef van olmasının arkaya kimseyi oturtamama ve ya ekstra masraf ile (koltuk,cam,ruhsata işletme) kullanabilme dışında genelde şirket aracı olarak tercih ediliyor olması ve yine bu kesimin aracı çok fazla hırpalaması (istisnalar kaideyi bozmaz :)) gibi negatif yonleri var.düşüncem benzinli alıp cebe açtığı delige gore ya benzinli kullanmak ya da otogaz a (çığlıkları duyar gibi oldum) çevirmek.
Bu arada HDI olan modellerin hem tasarruf konusunda hemde dizel olmasına rağmen gayet tatmin edici gücü oldugunu duydum.
Bir de yetkili servislerin çok başarılı olmadığını hatta bazen değişmesi gereken bir parça için uzun süreler beklenebildiğini de duydum
Ne kadar dogrudur sizce

14840 Mesaj
16 Ocak 2008; 23:38:18 

özellikle hdi olanı, bir genç için ideal. al kullan, vur kır şehiriçinde heryeri gez arabası hem şekli de güzel. tüplü şahin parasına müthiş bir araç.

1080 Mesaj
17 Ocak 2008; 3:03:23 

Parça konusunda denk gelmedim öyle birşeye.
Benzin konusuna gelince aracı alınca körü körüne lpg dönüştürücem diye kendini şartlama kullan 2 ,3 ay bir performans olarak sür birde sakin sür sakin sürüşte dizel bazında olduğunu göreceksin.
Şehir dışında ışıksız yerlerde mesela en son pek uzun denilmesede 200 250 km yol yaptım gece yarım depodaydı eve döndüğümde baktım panele tek diş benzin yakmışım yakıt göstergesi olmadığı için yani yarımın hemen altındaki kutucukdaydı gösterge 90 - 100-110 km di hızım ortalaması sanırım genel olarak 95 felandı.
Van işine hiç girme genel olarak yüzde 95 ticari amaçlı kullanılıyor şirket çalışanlarınıda görüyoruz polisler gibi sanki altındaki araçlar umurlarında değil yıpranıyor yani çok çabuk.

Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın Ucundan tutarak..

10527 Mesaj
17 Ocak 2008; 4:41:26 

Maşallah arkadaş yazmış ben okurken iflas ettim. Kaç model çıkartmışlar 206 'ya helal olsun.

2125 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:02:29 

quote:

fikirlerime elbette katilmayabilirsiniz bu saygisizlik degildir.. saygisizliginiz benim 206 kullanicisi olmadigimi iddaa ederek yalanci oldugumu ima etmenizdir.

dayaniksizligini arabanin ic kalitesine(pardon kalitesizligine) bakarak anlayabilirsiniz..

sinyal verirsiniz direksiyonu toplarsiniz sinyal kendi kendine obur yone sinyali verir.. (bu 307 dahil kronik sorundur)

ayrica iyiki buyuk puntolarla yazmisim baksaniza ne dedigimi bu sekilde bile idrak edememissiniz ufak yazsam ne dieyeceksiniz...

DOSTUM, SENİN ARABAN ÇÜRÜK ÇIKTIYSA YADA KULLANMASINI BECEREMEDİYSEN BU SENİN ŞANSSIZLIĞIN DEMEKKİ. BENİM ARACIMDA BU ANLATTIĞINI VE KRONİK OLDUĞUNU İDDİA ETTİĞİN SORUNLARIN HİÇ BİRİ OLMADI. ÜSTELİK BU SAHİP OLDUĞUM 2. 206.
DAHA ANLATMANA GEREK YOK. SENİN ARABAN ÇÜRÜK ÇIKMIŞ YADA SANA SAĞLAM DİYE TOPLAMA ARABA KAKALAMIŞLAR...

808 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:39:05 

quote:

Şu yazdıklarınızı okuyunca inanın hangi arabadan bahsettiğinizi anlayamadım.İlk defa da sizden duyuyorum bu sorunları(tüm pug forumlarını yakından takip ederim).Sanırım siz ya arabaları karıştırdınız ya da bu forumdaki anti-pug rüzgarına kapıltınız.
Eğer 206 nızla bi sorun yaşadıysanız ''benim 206'' diyerek cümle kurarsanız daha doğru bilgi verirsiniz. Ayrıca yol tutmama konusu gerçekten komik.206 yı focusla mı kıyaslayıp bunları yazdınız anlamadım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1179 Mesaj
17 Ocak 2008; 20:06:47 

kendi 206 ımla büyük sorunlar yaşadım. demiyorumki hepsi kötü. yiğidi öldür hakkını yeme çok seri araba ayrıca hala daha sınıfının en yakışıklı en karizmatik arabası. ben kasım2005 te 0 km 2006 model 1,4 X-design almıştım. beyaz renk. bütün lise yıllarımı 206 kataloglarına yoldaki 206lara bakıp ah çekerek geçirdikten sonra hayallerime ulaştığım için çok mutluydum adeta bulutlarda geziyordum taa ki başıma tavan lambası düşene kadar. önce aldırmadım 0 km olabilir hatalı parçadır ama bu olay arabayı aldıktan 10 dk sonra oldu.nyssse yaptırdım önemsemedim. zaman geçtikçe başıma gelmeyen kalmadı. kapıların fitilleri koptu, yolda giderken sileceğim koptı gitti, her zaman silecek su borularım motor ısındıkça genleşip yerinden çıktı, torpido kapağım elimde kaldı, elektrikli camlarım bozuldu, 1 kere bagaj kilidim değişti, 3 kez debriyaj teli kopup paspasa düştü son olarak ta dik bir yokuşta durdum debrijaydan ayağımı çekiyorum ama debriyaj pedalı kalmıyor takılı kaldı. sonra indim düzelteyim derken pedal kopup elimde kaldı. 1 kere yolda stop diye ışık yandı serviste bilgisayara bağlandı. o gün peugeota tövbe ettim elime gelen ilk para ile arabamı değiştirdim. ama ailemde 3 kişide var. bunların 2si 206 biride yeni ksa 307 hepsi çok memnun. ben üretim mühendisiyim ve ilgi alanım yalın üretim(toyota üretim felesefesi) bu konuları inceledikçe peugeot a olan kızgınlığım geçti çünkü seri üretimin kaçınılmaz sonucu hatalı üretim. bu yüzden japonlara döndüm artık. hala yolda bir 206 görürsem imrenirim çünkü arabamı çok sevdiğim halde sattım çünkü ona artık güvenemez olmuştum. 10 ay sonra sattım. 1 günde alıcı buldu. bir hanım kullanıyor şimdi. b,r alt sokağımda duruyor gelin kızım:)) özetle gelin kızım emin ellerde. araçta gözlemlediğim kadarıyla bir sorun yok artık eee heryerini yeni baştan yaptırdım, fabrikanın koymayı unuttuğu!!! parçaları (debriyaj telleri) taktırdım.

X-design donanımında:

direksiyondan kumandalı cd çalar
2 airbag
klima elektrikli ön camlar vardı.

bu kadar başım yanmasına rağmen hala küçük sınıfta araba alacak olsam kendimi tutamaz 206 alırdım!!! neticede şans işi arabanız ya 4/4 lük çıkıyor ya da başınızı ağrıtıyor.
saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 17 Ocak 2008; 20:11:31 >

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

1488 Mesaj
18 Ocak 2008; 11:04:42 

aynen bazen şanssızlık olabiliyor bu tip sorunlarda direk markayı karalamak yanlış oluyor bende severim 206 araçları şekilleri itibari ile tek gıcıgım cam dügmelerinin kapı kollarında degilde el frenin orada olması direk kaza sebebi

-Xiaomi Redmi Note
-Lenovo T61 7663 DL1
-Samsung 40C6000

710 Mesaj
18 Ocak 2008; 11:32:45 

@ cell-im ben de aracımı Eylül 2005'te sıfır km olarak aldım 2006 Model 1.4 Hdi X-Design sen de benden 2 ay sonra almışsın..Başına gelenler için üzüldüm..Benim aracım şu anda 45000 km'de..Ve şimdiye dek bir kez bile sorun yaşamadım..Aksine çok memnunum..Hatta bir kez benzin istasyonunda depoya benzin koyuldu pompacının hatasıyla o şekilde bir süre kullandıktan sonra farkettim servis gelip aracı aldı..Sadece Mazot filtresini değiştirip depoyu temizlediler büyük bir sorun yaşamadan halleedildi..Rutin bakımları haricinde sadece bunun için servise gittim..Motor konusunda gerçekten başarılı..Performansı benzinli bir araç kadar değil ama yolda hiç üzmez..Bastın mı gider..Yakıtta çok cimri şehir içinde kullanımı çok rahat..Ancak benzinli motorlar konusunda aynı şeyleri söyleyemem..Performanslı ancak pekte cimri değil..Teyzemde 2001 Model otomatik 206 var maşallah iyi yakıyor..Bence hala muadili araçların en yakışıklısı..Konfor olarak emsallerinin pek gerisinde olduğunu söyleyemem ama onlardan iyi de değil..Polo haricinde bu sınıf içerisinde hemen hemen hepsi aynı diyebilirim..Ancak fiyat farkından dolayı Polo almamıştım iyi yapmışım diye düşünüyorum hala..Aileye pek hitap eden bir araba değil içi oldukça dar bagajı maalesef yetersiz..Yol tutuş konusunda herhangi bir sorun yok..Benim kullandığım aracın tek eksiği abs..Fikrimi sorarsan 206 alınır..bu sınıfta bir araba olacak olsam ilk tercihim yine 206 olurdu..Forumda 206 ile ilgili sorun yaşayanların yazılarını görebilirsin..Çok şükür hiç birini görmedim arabamda..Tabiki karar senin ne alırsan şimdiden hayırlı olsun..

323 Mesaj
20 Ocak 2008; 12:20:32 

ben de 4.5 yıldır 206 x-line kullanıyorum. benim modelde sis farları,cd çalar,aluminyum jant var fakat ne yazık ki abs yok. bu yüzden sana x-line modelini önermiyorum. absli olan başka bir modele bakabilirsin. diğer arkadaşların dediği gibi gerçekten şans işi sıfır aldığın bir aracın sorun çıkarıp çıkarmaması. benimki şu ana kadar sadece tek bir sorun çıkarttı. onu da garantiden hallettiler.(60-70 ytl'lik bir parça). 1.4 benzinli motoru gayet ekonomik. gaza gelip basmazsan mantıklı değerlere ulaşabilirsin. ben karma olarak 20 ykr yakıyorum şu anda.(avcılar trafiğine giriyorum) yol tutuşu hiç de fena değildir süspansiyonlarının sert olmasından mütevellit. bir de aracı kullandın mı bilmiyorum ama direksiyonu birçok hidrolik direksiyonun aksine daha serttir. debriyajı da aynı şekilde oldukça sert. aslında ilk başta konfor için bir sorun gibi gözükse de bir süre sonra alışınca 206yı kullanırken keyif veren faktörler. ön koltuklar bana gayet rahat geliyor, arka taraftakilere genelde koltuk kafalığı koymuyorlar buna da dikkat! kaza sırasında önemli bir koruyucu.

yedek parça konusu da çok rahat. hemen hemen her parçanın muadili yan sanayii ürünleri var oldukça ucuza. mesela polen filtresi gibi çok da hayati olmayan parçaları ben yan sanayii alıyorum çok da ucuza geliyor. son olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim beni şu ana kadar hiç yarıyolda bırakmayan bir araç. sık sık uludağ, kartepe ve kartalkaya'ya tırmandım kendisiyle çok memnunum.

Benq Z2 incelemesi için:
http://forum.donanimhaber.com/m_10241980/mpage_1/key_/tm.htm

1060 Mesaj
23 Ocak 2008; 21:15:35 

quote:

Orjinalden alıntı: kionec

Modeller arasında sadece donanım farkımı vardır(abs,airbag,sunroof v.s.)?
Yoksa mekanik açıdan da farklılıklar sözkonusu oluyormu acaba?

Arkadaşım merhaba, modeller arasında sadece donanım farkı yok, mesela 206RC modeli 2.0 lt 180 hp bir araç, 206XS 3 kapı onunda 1.6 lt 8v 90 hp ve 1.6 lt 16v 110 hp olanları var. vs. pek çok modeli var 206 nın önemli olan senin tercihlerin ve aracından beklentilerin, senin arabadan beklentilerin neler daha ayrıntılı yazarsan çok daha kolay yardımcı olabiliriz. örneğin 3 kapı mı 5 kapı mı tercih edersin, performanslı mı olsun ekonomik mi olsun, çok km yaparmısın yoksa fazla km yapmazmısın bunları yazarsan model belirlemek daha kolay olur.
Ben hiç aklımda yokken 3 ay önce 1999 model 206 XS aldım ve çok memnunum araçtan. 2-3 senede 206'nın çürüdüğünü iddia eden arkadaşa gülüyorum sadece, 9 senelik araba çizik dahi yok pırıl pırıl, aldığımda servise götürdüm lifte kaldırdılar hazır kalkmışken ustaya sordum altında çürük varmı diye bana gülmüştü usta. ön yargılı davranmamak lazım bu fiyata bu donanımda başka araba var mı? benim arabada abs, klima, iki hava yastığı, sis farı, yükseklik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumandalı radyo/teyp, sunroof, elektrikli camlar var.
şu ana kadar bir sorun yaşamadım, performansı çok iyi, en soğuk havalarda bile çok rahat çalışıyor, her araba arıza yapar bu biraz kullanım tarzı ve şansla alakalı, 206 nın parçasınıda ustasınıda çok rahat bulursun. parçaları çok pahalı sayılmaz tabi yetkili servis için bu geçerli değil onların fiyatları biraz uçuk. yol tutuşu sınıfına göre oldukça başarılı bunuda sert süspansiyonlarına borçlu onun için konfordan biraz ödün verilmiş. ben fazla zorlamadan 190 ı çok rahat gördüm yol tıkandığı için yavaşlamak zorunda kaldım, yola iyi tutunuyor güven veriyor. 206 hakkında atıp tutanlar heralde passat'la falan kıyaslıyorlar, yada hiç palio'ya binmemişler, yada getz'e vs.
206 tasarım olarak güzel, performansı iyi, kullanımı zevkli, donanımı tatmin edici bir araç almayı düşünürsen tavsiye ederim.

1531 Mesaj
23 Ocak 2008; 21:39:37 

2002-2004 arası 206 fiyatı ne eder, baz modeli mesela?

1060 Mesaj
23 Ocak 2008; 23:38:23 

quote:

Orjinalden alıntı: vestigo

2002-2004 arası 206 fiyatı ne eder, baz modeli mesela?

Fiyatları hakkında detaylı bir bilgim yok ama 13-15000 ytl civarında bulabilirsin heralde. km.si temizliğine göre fiyatı değişebilir. Ben 99 model 206xs yi. 12.000 ytl.ye aldım.

9 Mesaj
28 Aralık 2009; 3:19:22 

arkadaşlar yorum yapan herkesin agzına saglık cok güzel ve acıklayıcı yorumlar var hepinize kendi adıma teşekkür ederim

788 Mesaj
28 Aralık 2009; 14:51:08 

bende 2003 xt otomatik 206 yı 45000 km çok temiz 16000 e aldım. Şu ana kadar bir kuruş masraf yapmadım.

4282 Mesaj
28 Aralık 2009; 15:11:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

bende 2003 xt otomatik 206 yı 45000 km çok temiz 16000 e aldım. Şu ana kadar bir kuruş masraf yapmadım.

Hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin. İnşallah hiç masraf yapmazsınız.
Allah hepimize nasip etsin

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

2454 Mesaj
28 Aralık 2009; 15:18:10 

Bir tanıdığımda var 206 silver line, arasıra kullanırım. Çarpışan araba gibi tam genç arabası. Ufaktır, kullanımı kolaydır. Fazla dar bir iç mekanı yoktur, dizeli ekonomiktir.

Fakat otomatik viteslisini kesinlikle öneremeyeceğim. Çok kötü bir şanzımanı var. Ayrıca şiftör ve kaptör denen vites geçişlerini sağlayan parçalar onlarda kronik sorunmuş.

249 Mesaj
28 Aralık 2009; 18:32:47 

xt yada feline al diğerlerinde abs yok
aracın ön düzeni biraz gürültülü ve sacı ince ancak 99 da üretilmiş ve ncap tan 4 yıldız almış bir araçtır güvenlik sorunu yok yani
2001 ve önceki kasalarda bazı sorunlar vardı ancak sonraki versiyonlarda bunlar çözüldü
pas veya öyla çektimi elde kalacak bir yeri yoktur ancak konsol sert plastikten ve biraz kalitesiz
iç mekan boyutlarına göre geniş
yol tutuşu iyidir ancak 195/50/15 gibi bir ölçü ile orj lastikleri değiştir kaliteli lastikle fren performansıda epey değişir yinede arkasını kolay bırakır dikkat et

166 Mesaj
3 Ocak 2010; 1:03:30 

selamlar sevgili 206 kullanıcıları,bende artık düşündüm taşındım maddi durumuma göre uygun olan bir 206 almaya karar verdim.sizlerede danışmak istedim,ilk defa bir araç satın alacağım.
öncelikli şartım ABS'li olan modelleri ve birkaç ilan buldum.sizce fiyatları makulmüdür,azmıdır,çokmudur yorumlarınızı bekliyorum.15.500TL bütçem var.

http://www.sahibinden.c...82665WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...39016WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...80316WQQpXQQdisplayitem

yorumlarınızı bekliyorum arakadaşlar,fiyatlar tutarlımı sizce?

Bi el atın da alalım bizde bir 206 :)

engnyldz

166 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:29:28 

galiba yanlış topic'e yazdım derdimi ?

engnyldz

154 Mesaj
22 Ocak 2010; 14:19:40 

hala tam bilgi istiyorsanız yardım edebilirim 1 2 eksik model olabilir ama geri kalan hepsi hakkında bilgim var..

Asus N56VZ
Canon 60D +18-135 IS + f/1.8 50mm
Minolta XD7 + rokkor 50mm f:1.7
Apple Ipod 4.Generation
Hpi Savage Flux 2350 2.4Ghz
3Racing Sakura Zero S

552 Mesaj
25 Ocak 2010; 12:28:47 

arkadaslar pegeout 206 ların hdi motorlarından (77kw) 90 bg olan motorları ve donanımları hangisi ... benim bir arkadasım 90 hb dizel aldı 2003 model ama hangi donanım onu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

DOĞA ANAYA BİRAZ SAYGI.LÜTFEN!!!!

16610 Mesaj
25 Ocak 2010; 12:34:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

arkadaslar pegeout 206 ların hdi motorlarından (77kw) 90 bg olan motorları ve donanımları hangisi ... benim bir arkadasım 90 hb dizel aldı 2003 model ama hangi donanım onu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2003 senesinde 90 pslik hdiler 1.6 ve 2.0 motorla üretildi bunlarda trye hiç ithal edilmedi bildiğim kadarıyla

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

552 Mesaj
25 Ocak 2010; 13:09:17 

benim arkadas mı yanlış biliyor acaba benimki 70 lik değil 90 bg dedi bende 206 düsünüyorum almısken 90 lık alırım diye düsündüm ama piyasada gözüme carpmadı nette 2 yerde gördüm 90 bg 1,4 hdi diye acaba donanıma özel bir motor mu hangi donanımdadır diye merak ettim

16610 Mesaj
25 Ocak 2010; 14:33:15 

quote:

benim arkadas mı yanlış biliyor acaba benimki 70 lik değil 90 bg dedi bende 206 düsünüyorum almısken 90 lık alırım diye düsündüm ama piyasada gözüme carpmadı nette 2 yerde gördüm 90 bg 1,4 hdi diye acaba donanıma özel bir motor mu hangi donanımdadır diye merak ettim

90 pslik versiyon sadece benzinli olarak var 206larda bu da 8 subaplı ve 99 dan 2004 yılına kadar xs 3 kapı ve xt 5 kapı modellerde kullanıldı

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

552 Mesaj
25 Ocak 2010; 18:34:41 

teşekkür ederim sağol warrior sako... bende öyle düsündüm ayrıca 70.000 de x line bir 206 buldum galeride 13,500 1,4 dizel 2004 model nasıldır sence değişen yok sadece 3 parca boya varmış.

1 Mesaj
20 Ocak 2011; 2:50:44 

arkadaşlar merhaba, forumda yazılanlar kafama takıldı ben de 206 Gti almayı düşünüyorum 1-2 hafta içerisinde, bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

35 Mesaj
30 Ocak 2012; 11:27:12 

quote:

Orijinalden alıntı: okn_eogl

arkadaşlar merhaba, forumda yazılanlar kafama takıldı ben de 206 Gti almayı düşünüyorum 1-2 hafta içerisinde, bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

temizini bulman çok zor :(

552 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:20:31 

quote:

Orijinalden alıntı: okn_eogl

gti nin çok yaktığı söyleniyor hiç kullanmadım ama şehir efsaneside olabilir bilgisi olan var mı?

35 Mesaj
28 Şubat 2012; 15:09:15 

quote:

gti nin çok yaktığı söyleniyor hiç kullanmadım ama şehir efsaneside olabilir bilgisi olan var mı?

206 gti ve rolland garros modelleri yüksek beygir gücünden gerçekten çok yakıyor.

290 Mesaj
6 Ocak 2013; 11:41:43 

tam 5 farklı 206 modeline bindim. en çok hoşuma gideni 1.6 xt modeli ve 1.4 color line idi.
ve en çok arıza çıkartanı ve bir türlü gideremedigimiz arızaya sahip olanı ise 1.4 xr modeli idi. beni resmen perişan etti diyebilirim. sonunda kusurunu da yazıp ilana satmakta buldum çareyi. şimdi ise 1.4 color line var 3 sene oldu bakım haricinde hiç tamirciye uğramadım.

www.laleblog.net

63 Mesaj
17 Mart 2013; 10:10:30 

2011 ekim de yillardir ozlem duydugum,hayallerini kurdugum arabami aldim,206 alp beyaz x-desing 1.4 75hp benzin.yakit konusunda sehir ici kopek gibi icer,sehir disi 3.2 leri gormuslugum var,cok mu?daha ne olsun,bu segmentte bir arac icin.malzeme kalitesi okadarda kotu degil,orta kalite.alacaksan 5 kapi alacaksin.atiktir seridir,3 ten 4 atarken patinaj cekendir.seni kurtaracaktir en kotu zamanda bile.donanimsal eksikligini duygusal olarak kapatan tek otomobildir.alfa romeo gibi bastinmi gaza ister daha fazla.aslani beslemek zordur istanbul sartlarinda.evini satarsin alirsin koyarsin garaja,bakarsin,perdeyi kaparsin bikac saat sonra tekrar bakarsin doyamazsin.bakislari seni senden alir o farlar ,o farlar yokmuu.bitirir seni o anda.siyah yada beyaz alacaksin.asaletini belli eder bu renkler.sis takacaksin xenon takacaksin en onemliside lpg takacaksin.candir can lpg.ekmegini suyunu vereceksin kapatacaksin kafese.acik filtre takacaksin kukresin diye aslanin.angel akacaksin goz alsin diye.sonra cilala parlat cilala parlat.degme keyfime.ne demisler motion&emotion.

Cokmu abarttik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Apple iPhone 4ever

126 Mesaj
17 Mart 2013; 13:31:32 

Bende bilgilerimi paylaşayım. 2005 x-line peugeot sahibiyim. birde toyota corolla var.Dönüşümlü kullanıyorum. Peugeot'u 0 aldım. Otomatik. İnanılmaz yaktığı için bu benim kullanım stilimede bağlı olabilir,günlük 150 kilometre yaptığımız için peugeoya 2009 yılında brc tüp taktırdık. 2 sene sonra araba conta yaktı. 1.5 milyar masraf çıkardı. bu arabaların contası kağıttan olduğu için yanıyor dedi servis. 6 ay sonra araçı başkası sürerken motor yağ lambasının yandığını farketmediği için motor bloğu çatladı. Yeni motor arayışları içinde geçen 10 günden sonra antalyada motora 100bin km garantisi vererek yaptılar.Şimdilik bir sorun çıkarmadan geçen haftaya kadar kullanıyordum ki bir eski model toros çarpıp aracın önünü dağıtana kadar.Renoya fazla birşey olmadı ama bizim peugeotun ön kaput ve sol çamurluk dağıldı.Araç halen sanayide eksper gelmesini bekliyor.Bir daha peugeot alırmıyım derseniz.Asla,kat a.....

Biz Samsunsporluyuz.....

39 Mesaj
21 Ağustos 2013; 12:58:21 

merhaba ben ankarada ikamet etmekteyim . ben bu hafta 12,000 tl civarında bir 206 alacagım.4 kapı ,1600 motor ve abs li modeller tercihim. yardımcı olurum diyen olursa .543 488 87 81 den ulaşsınlar...
ilgi ve aklakanıza teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilsakar -- 21 Ağustos 2013; 12:58:40 >

fenerbahçe
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.452