i-robot süpürgeler hakkında
593 Cevap82400 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5126 Mesaj
16 Ocak 2008; 2:51:22 

cihaz robot teknolojisinin ev kullanımı icin gelistirilmesi ile oluşmustur. İrobot dunya robot piyasasında %75 hakimiyete sahiptir. Amerikan ordusu ve Nasa için calışmalar yapmaktadır. Yani firma bugün var yarın yok degıldır.

En önemlisi bu güne kadar Türkiyede satılan cihazlar garantili degildi. Artık bu güvenceye sahipsiniz. İrobot urunleri 2 yıl garantilidir. İnternette acık artırma sitelerinde satılan cihazlar garantili degildir. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Irobot tüm zeminlerde ilerler ve tüm zeminlerde temizlik yapabilir. 8cm yüksekligi 33 cm capı ile esyaların altına girebilir. Rastlantısal olarak ilerler ve calıştıgı alanı uzerindeki kir sensorleri ile analiz eder. Yükseklik sensoru sayesinde merdiven gibi yerlerden dusmez. Tek bir şarj ile 100 ila 200 m2 lik temizlik yapabilir. Herhangi bir sekilde kablo ve halı sacaklarına sarılmaz. Haftanın 7 günü 24 saatine programlanabilir. Programlanan saatte ev ussunden harakete gecer. Boylece siz evde yokken temizliigi tamamlar. İşi bittiginde şarj olmak için ev unitesine geri doner ve kendini şarj eder. Esas olarak temizligi vakum ile degıl fırca ile yapar. Bu nedenle en kücük toz zerreleri dahi ondan kacamaz. Yuvarlak formuna ragmen koselerı takıp eder ve yan fırcası ile kose ve kenarları temizler.

Bir nefeste aklıma gelenler bunlar. ankara ve eskisehirde isterseniz evinizde gosterebilirim. Baska firmalar boyle yaptıgı ıcın zaman zaman talep ediliyor. Gercektende evinizde bir deneme yapınca inanabilirsiniz ne kadar iyi temizlik yaptıgına.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

9417 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:34:57 

Electrolux un "yok artık daha neler" dedirtecek modeline onda biri fiyata rakip çıkması iyi olmuş çünkü fiyatlarıda aynı tepkiyi ikinci kez verdiriyordu!

Ama geceleri yatağımızın dibinde gezecek olan bu ürünler "sabah kayınvalidem gelecek ortalık leş gibi ama üşeniyorum amaaaaan!" dememek için ideal olsalarda gerçek manada temizlik sağlayacaklarıda şüpheli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 22 Ocak 2008; 0:36:00 >

10321 Mesaj
27 Ocak 2008; 14:52:09 

guzel urun ama gece ses felan yapmıyor mu? odanın haritasını kendi hafızasına alana kadar en 10 kere duvara çarpan kanımca.

1689 Mesaj
27 Ocak 2008; 15:00:49 

Electrolux marka olanı bayağı sessiz. Mediamarkt'ta görmüştüm.

16 Mesaj
14 Şubat 2008; 0:39:05 

Yaklaşık 10 gündür hepsiburada dan aldığım roomba se robot süpürgeyi kullanıyoruz ve çok ama çok memnunuz .1 gün önce süpürülmüş halılardan inanılmaz toz topladı,sürekli dönen fırçalar sayesinde normal süpürgenin alamadığı derindeki tozları ve saçları çok rahat alıyor.Normal süpürgeler kadar sesli çalışmasa da,gece çalıştırılabilecek kadar sessiz olduğu söylenemez.Halı püsküllerinden ve kalın kablolardan kurtulabilmesine rağmen açıkta kalan telefon şarjı vb. araçların kablosunu fırçalara sarıp devre dışı kalabiliyor.Uzaktan kumandanın kullanımı kolay ama TV ve diğer elektronik cihazlara yakınsa frekans karmaşasından dolayı verdiğiniz komutları algılamıyor.Ürünün en büyük dezavantajı bu.Toz bölmesi iki kademeli ve rahat temizlenebiliyor.Kısacası günlük temizlik için işleri çok kolaylaştıran,fiyatı performans oranı çok yüksek bir ürün

319 Mesaj
1 Eylül 2009; 4:42:09 

Daisy diye bir markada benzer bir ürün çıkartmış.

HER DEM YENİ DOĞARIZ! BİZDEN KİM USANASI

____gRuP AnKaRa____

3127 Mesaj
1 Eylül 2009; 11:57:56 

quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA****

Daisy diye bir markada benzer bir ürün çıkartmış.

Onu Migros'da ben de gördüm ama pek içime sinmedi açıkçası.Electroluxun kendisini görmedim hiç ama arkadaşımda Roomba vardı,kalite farkı (en azından görünüşte) bariz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

1175 Mesaj
18 Nisan 2010; 12:48:11 

Bu konuyu hortlartmak gibi olucak ama bu tarz kendi kendine temizlik yapan bir ürüne ihtiyaç hasıl oldu. Evde libellenin sulu sistemli makinası var. Fakat eşim hamile ben de bel fıtığı çıkınca yeni bir arayış doğdu. Roomba bir ara satılmış piyasada. Kullananlar halen vardır ama pek satan kalmamış . Electroluxun zaten fiyatından dolayı yanına yanaşamam.
Bir de daisy marka bu tarz bir ürün varmış. O ürün şu an satılıyor piyasada ama onu da yukardaki bir kaç yoruma bakarak pas geçtim. Bu konuda önerisi olan var mı ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6569 Mesaj
18 Nisan 2010; 14:12:55 

bunlar oyuncak yaptığı temizlikten bir şey beklemiyorum çok pahalı.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 4 sa. 58 dk. kadarı kaldı.
18 Nisan 2010; 22:41:56 

Halısı olanlara ideal değil bunlar. Takılıyorlar.
Evimde hiç hali yok heryer taş mermer derseniz iyi seçim.

1175 Mesaj
19 Nisan 2010; 10:43:34 

Antalya sıcak memleket olduğu için halıları 8 ay katlayıp kenara koyma imkanımız var. Odalar parke ıslak zeminlerde karo döşeli. Bu i robot roomba bir ara türkiyede satılmış ama şu an bulamadım. Avrupa ve amerikada ise oldukça yaygın görünüyor. Bir çok modeli var. İnternette videosunu izledim ama ses yoktu videoda ve kafamı kurcaladı. Çok mu motor sesi var? Ayrıca bu aletden kullanıp temizliği komple çözmesini beklemek abes olur. Ama sert zeminlerin temizliği için alternatif çözüm olabilir. Bir de bu batarya ömrü nasıl ? 1 sene de ölüyorsa bataryası yaramaz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3 Mesaj
30 Nisan 2010; 15:10:41 

irobot turkiyenin temsilcisiyim. merak ettiginiz her seyi cevaplayabilirim. mail ile ulaşmak isteyenler icin ozgur4624@hotmail.com

517 Mesaj
30 Nisan 2010; 22:53:54 

quote:

Orijinalden alıntı: draker12

irobot turkiyenin temsilcisiyim. merak ettiginiz her seyi cevaplayabilirim. mail ile ulaşmak isteyenler icin ozgur4624@hotmail.com

bence soru beklemek yerine burada tanıtımını yapsan, nereden nasıl ulaşılabilir bilgi versen daha yararlı olur.

Allahu Ekber! TÜRK'ler geliyor!

3 Mesaj
2 Mayıs 2010; 22:37:47 

iRobot distribitöri Korur Robot teknolojileridir. Ankara menşeli firmamız 2009 yılında irobot firması ile gorusmelere baslamıs ve titiz calısmalar neticesinde ditribitör olmustur.

İletişim

Korur Robot Teknolojileri İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi
Adres 616. Sk. No: 3 İlkbahar Mahallesi Pk: 06580 Çankaya ANKARA
Telefon +90 312 492 09 42
E-Posta c3po@irobot.com.tr

Öncelikle sunu soylemeliyim cihaz robot teknolojisinin ev kullanımı icin gelistirilmesi ile oluşmustur. İrobot dunya robot piyasasında %75 hakimiyete sahiptir. Amerikan ordusu ve Nasa için calışmalar yapmaktadır. Yani firma bugün var yarın yok degıldır.

En önemlisi bu güne kadar Türkiyede satılan cihazlar garantili degildi. Artık bu güvenceye sahipsiniz. İrobot urunleri 2 yıl garantilidir. İnternette acık artırma sitelerinde satılan cihazlar garantili degildir. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Irobot tüm zeminlerde ilerler ve tüm zeminlerde temizlik yapabilir. 8cm yüksekligi 33 cm capı ile esyaların altına girebilir. Rastlantısal olarak ilerler ve calıştıgı alanı uzerindeki kir sensorleri ile analiz eder. Yükseklik sensoru sayesinde merdiven gibi yerlerden dusmez. Tek bir şarj ile 100 ila 200 m2 lik temizlik yapabilir. Herhangi bir sekilde kablo ve halı sacaklarına sarılmaz. Haftanın 7 günü 24 saatine programlanabilir. Programlanan saatte ev ussunden harakete gecer. Boylece siz evde yokken temizliigi tamamlar. İşi bittiginde şarj olmak için ev unitesine geri doner ve kendini şarj eder. Esas olarak temizligi vakum ile degıl fırca ile yapar. Bu nedenle en kücük toz zerreleri dahi ondan kacamaz. Yuvarlak formuna ragmen koselerı takıp eder ve yan fırcası ile kose ve kenarları temizler.

Bir nefeste aklıma gelenler bunlar. ankara ve eskisehirde isterseniz evinizde gosterebilirim. Baska firmalar boyle yaptıgı ıcın zaman zaman talep ediliyor. Gercektende evinizde bir deneme yapınca inanabilirsiniz ne kadar iyi temizlik yaptıgına.

1175 Mesaj
2 Mayıs 2010; 23:02:54 

Öncelikle distribütörlüğünüz hayırlı olsun. Bu ürünün daha önceki ithalatçısının neden bıraktığını biliyorsanız paylaşır mısınız?
Ayrıca bu ürünü getiren firmanın bir temsilcisinin foruma üye olup yazması hem firma için hem de bizim gibi son kullanıcılar için iyi olur.
Açıkcası ben de üründen Türkiyede bulunmasına sevindim. Eğer tabiri caizse uygun fiyatla piyasaya sürecekseniz ilk müşterilerinizden biri olabilirim. Zaten az kalsın yurt dışından getirtiyordum. Bir süredir zaten araştırdığım bir üründü. Kendi ürün gamında nerdeyse rakipsiz zaten. Yurt dışında bir çok modeli mevcut. Bütün modelleri ithal etmeyi düşünüyor musunuz ? Şu an hali hazırda hangi modeller getirilmiş durumda ? Fiyatlar nasıl ? Forum üyelerine özel fiyatınız olucak mı ? Bunlar ilk başta aklıma gelen sorularım.

Bu forumu eskiden beri takip ediyorsanız görmüşsünüzdür ki en donanımlı tüketicilerden oluşmuş ve alım yeteneği çok gelişmiş bir grubuz. Bu potansiyeli de doğru yönde değerlendireceğinizi umarak detaylı bilgilendirmelerinizi bekliyoruz.

1175 Mesaj
15 Mayıs 2010; 12:01:26 

@draker12 yukardaki mesajıma yanıt vermediğinizi görmekteyim. Bu suskunluğunuza söyleyecek bir laf yok. Bu aşamada bile güven erozyonu yaşatıyorsunuz.

545 Mesaj
17 Mayıs 2010; 10:44:56 

quote:

Orijinalden alıntı: koko69

@draker12 yukardaki mesajıma yanıt vermediğinizi görmekteyim. Bu suskunluğunuza söyleyecek bir laf yok. Bu aşamada bile güven erozyonu yaşatıyorsunuz.

verdiği tel yada mail adreslerinden ulaşmayı denemedin mi??

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

1175 Mesaj
17 Mayıs 2010; 14:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: projist

verdiği tel yada mail adreslerinden ulaşmayı denemedin mi??

Hocam ben kendilerine neden ulaşmaya çalışayım ki ? Zaten firma yetkilisi araştırıp bulmuş topiği. Kendisi gelip reklamını yapmış bir nevi ve ortdan kaybolmuş. Burda Türkiyenin en çok takip edilen forumuna üye olup ithal ettikleri ürünü tanıtma ve müşteri potansiyeline direkt ulaşma imkanı bulmuşken bu sessizlik hoşuma gitmedi. Ben birkaç basit soru sormuştum sadece. Burada amacım yalnızca kendi merakımı gidermek değil bu sayfaları takip eden binlerce kişiye de yardımcı olmaktır. Zamanında Toshiba AV serisini tanıtan bir topik açtım ve binlerce kişi okuyup yararlandı. Kaldı ki bu üründe piyasada bilinen ve tanınan bir ürün değil. Bizim gibi bilgili kullanıcıların sayesinde iyilerle kötüler ayrılıyor. Bu tip forumları da bilgi sahibi veya bilgi sahibi olmak isteyenler takip ediyor. Bu konuyu en iyi zenginleştirecek ilk elden malı ithal eden kişiler değil midir ? Yok amaç bir reklam yapıp kaybolmaksa onu da keyifleri bilir.Ama profesyonel olmadıklarını anlamış oluyoruz bu sayede.

Netice de ben kendi adıma sorduğum sorularımın birkısmını araştırıp öğrendim. Bu saatten sonra cevapsız kalan kısımların da pek önemi yok açıkcası.
Muadili ürün TR de 85 tl den satılmışken bu saatten sonra ithalatçı firmaya da kolay gelsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_37294951/tm.htm

Ben de bu 85 den piyasaya sunulmuş üründen edinmenin yoluna bakayım artık. Hiç olmazsa riske attığımız para miktarı küçük olur.

3 Mesaj
18 Mayıs 2010; 22:28:06 

Sanırım forumu okumadıgım sure ıcerısınde bazı endıselere kapılanlar olmus. Henuz yenı calısmaya baslamıs ve urunle ilgili her turlu bılgıye ulasıp satın alma işlemını yapabılcegınız web adresi:

www.hepsirobot.com

Herhangi bir kişisel tartışmayı etik olarak dogru bulmadıgım ıcın cevap vermıyorum

3127 Mesaj
19 Mayıs 2010; 10:12:09 

Bu ürünü dün Bimeks'te gördüm,daha önceki cevabımda da dediğim gibi arkadaşımda vardı ve ürünü (eski versiyonunu) biliyorum.Ancak fiyatını sorduğumda şaka yapıyorlar zannettim,1250 TL. böyle bir şeye verilecek para değil.İnsaf artık, o paraya millet aile geçindirip,çocuk okutuyor.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

6569 Mesaj
19 Mayıs 2010; 13:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Bu ürünü dün Bimeks'te gördüm,daha önceki cevabımda da dediğim gibi arkadaşımda vardı ve ürünü (eski versiyonunu) biliyorum.Ancak fiyatını sorduğumda şaka yapıyorlar zannettim,1250 TL. böyle bir şeye verilecek para değil.İnsaf artık, o paraya millet aile geçindirip,çocuk okutuyor.

cidden öyle resmen dalga geçiyorlar.benim gözümde oyuncak bu aletler ve yaptığı temizlik kesinlikle bir işe yaramaz eminim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Mayıs 2010; 11:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

cidden öyle resmen dalga geçiyorlar.benim gözümde oyuncak bu aletler ve yaptığı temizlik kesinlikle bir işe yaramaz eminim.

bu ürünün fiyat performans değerlendirmesiyle milletin çocuk okutmasının ne alakası var anlamadım. ürün yorumu yerine duygularınızı yazmışsınız.

3127 Mesaj
24 Mayıs 2010; 15:45:52 

quote:

Orijinalden alıntı: gabriyo

bu ürünün fiyat performans değerlendirmesiyle milletin çocuk okutmasının ne alakası var anlamadım. ürün yorumu yerine duygularınızı yazmışsınız.

Sen ürünü hiç kullandın mı? Yazdıklarımı okuduysan,arkadaşımda olduğunu ve çalışmasını bildiğimi söylemiştim. Sadece günlük temizliği yapabilecek (aynı şeyi evde 40 liraya aldığım Fantom marka el süpürgesinden bozma kablolu dikine süpürge var, o da yapıyor) bir cihaza 1250 TL. vermenin çocuk okutmayla çok alakası var.
Elektrikli süpürgenin F/P kriterlerini çok iyi biliyorsun sanırım (!), ya da para kazanma yaşına gelmedin daha...

1345 Mesaj
26 Mayıs 2010; 8:02:37 

Ben 2,5 yıl önce konuyu açtığımda Roomba'nın tek modeli vardı 369TL idi. Şimdi 5 modeli var ve fiyatlar 580-1650 TL arasında. Fiyatlar düşeceğine artmış. Bir de modellerin birbirine üstünlüğü nedir pek belli değil internet sayfalarında.

Citroën C4 Picasso

3127 Mesaj
26 Mayıs 2010; 15:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Ben 2,5 yıl önce konuyu açtığımda Roomba'nın tek modeli vardı 369TL idi. Şimdi 5 modeli var ve fiyatlar 580-1650 TL arasında. Fiyatlar düşeceğine artmış. Bir de modellerin birbirine üstünlüğü nedir pek belli değil internet sayfalarında.

Haklısın, benim bildiğim de bir cihaz ilk çıktığında pahallıdır,yaygınlaştıkça ve ve çeşitlendikçe fiyatı ucuzlar.
Bunlar ürünleri satılsın istemiyor sanırım...

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2010; 17:34:11 

Sayın forum üyeleri,
iRobot Türkiye olarak sorularınıza buradan cevap vermeye çalışacağız.
Öncelikle web site adreslerimizi verelim: www.irobot.com.tr ve www.hepsirobot.com.
Ocak 2010 tarihinden bu yana tüm iRobot ürünlerinin Türkiye temsilcisiyiz. Çok gelişmiş bir servis ağı ve yaygın satış örgütü kurduk, satışlarımız da beklentilerin çok üzerindedir. Şu sıralar ellerinde eski iRobot ürünleri olan sadık robot dostlarına yönelik bir değiştirme kampanyamız da var, detaylarını web sitemizde bulabilirsiniz. 400 serisi eski robotlar artık yavaş yavaş ömürlerinin sonlarına gelmektedir, servisi de oldukça pahallıya mal olmaktadır. Dolayısı ile böyle bir indirim ile elinizdeki teknolojiyi çok ilerlere taşıyabilirsiniz.

Fiyat konusuna gelince: iRobot ürünlerinin fiyatları bütün Avrupa'da aynıdır. Model model karşılaştırma yapabilirsiniz. Kısa dönemli kampanyalar dışında iRobot firması herhangi bir şekilde fiyatlarda oynanmasına izin vermemektedir. Ürünlerimiz ülkemizdeki tüm satış noktalarında çok benzer fiyattan satılmaktadır. ABD'de satılan ürünler ile aramızda fiyat farklılığı olduğunu biliyoruz ancak bu konuda yapabileceğimiz bir şey gerçekten yok. ABD'den satın alınan cihazların Avrupa'da veya ülkemizde garantisi yok, bataryaları daha kısa ömürlü ve çalıştırmak için Avrupa tipi adaptör satın almanız gerekiyor. Piyasadan satın alacağınız 110-220V çeviriciler ile bir süre çalışsa da cihaz orijinal olmayan adaptörü tespit ediyor ve kendisini kilitliyor. Garantisiz cihazları kullanmanın riski tabii ki kullanıcıya ait.

iRobot Roomba yer temizleme robotlarımızın kayda değer bir enerji sarfiyatı yoktu, toz torbası vs gibi sarf malzemesi de bulunmamaktadır. Yapabileeğiniz en büyük harcama 3-5 ayda bir değiştirebileceğiniz filtredir ki o da çok çok ucuzdur. Hergün otomatik olarak temizlik yaptığını düşünürseniz yaklaşık minimum 4 senelik ömrü boyunca evinizi günde 1 TL'nin çok altına temiz tutabiliyorsunuz demektir, üstelik sizi hiç yormadan hatta siz farkında bile olmadan.

Ülkemizde satılan cihazların tamamı 500 ve 600 serisidir. Eski modeller ile karşılaştırıldığında gerek teknoloji, gerekse de yapabildikleri ile alakaları yok. 500 serisi cihazlar minimum 120m2 alan temizliyor, modelden modele değişerek bu alan 200m2nin çok üzerine kadar çıkıyor. Yüksek modeller artık odadan odaya kendi başına geçiyor, tüm evi hiçbir müdahaleniz olmadan temizliyor ve ev üssüne geri dönüyor. En basit model olan 520 serisi bile eskiye göre çok ciddi özelliklere haiz. Bu cihazın bile eski Se veya 400 serisi ile karşılaştırılmaması gerekiyor. Fiyatın gelişen teknoloji veya satışın yaygınlaşması ile artması mantığına gelince, tabii ki bu konuda her değerli forum üyesinin farklı fikirleri olabilir. Ancak piyasada satılan hangi yeni otomobili veya son teknoloji bir televizyonu eskisine göre daha ucuza alabiliyorsunuz, bilemiyorum.

Tabii ki uzak doğu menşeili rakiplerimiz var. Hatta Roboturka marka - yerli olduğunu iddia eden ancak Taiwan yapısı olan - bir cihazın bir kaç ay piyasada kaldığını ve sonra sırra kadem bastıklarını duyuyoruz. iRobot firması 9 senedir ev robotu üretiyor ve 5 milyon adedi aşan satışı ile dünyanın tartışılmaz lideri. Ülkemizde de yüksek satışlara çıktık, daha da yaygınlaşmayı umuyoruz. Migroslarda bir dönem satılan Daisy robot ise önce 399TL fiyattan satılmaya başlandı, en son 84 TL'ye kadar düştü. Anılan robotun ana fırça sistemi yok sadece 10cm genişliğinde 22W gücünde bir vakum ünitesine haiz. Elimizdeki test modelleri henüz ev üssünü bulmayı başaramadı ve yaklaşık 50m2 maximum dolaşma menzilleri var. Bilenler ucuz etin yahnisini tatmışlardır diye düşünüyoruz.

Robot teknolojisinin geleceği çok parlaktır ve günlük hayatımızın her kademesinde yer alacaklardır.

Saygılarımızla,

Ali Tan Şerbetci

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2010; 0:44:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Sen ürünü hiç kullandın mı? Yazdıklarımı okuduysan,arkadaşımda olduğunu ve çalışmasını bildiğimi söylemiştim. Sadece günlük temizliği yapabilecek (aynı şeyi evde 40 liraya aldığım Fantom marka el süpürgesinden bozma kablolu dikine süpürge var, o da yapıyor) bir cihaza 1250 TL. vermenin çocuk okutmayla çok alakası var.
Elektrikli süpürgenin F/P kriterlerini çok iyi biliyorsun sanırım (!), ya da para kazanma yaşına gelmedin daha...

ben polemiğe girmek istemiyorum ama bir şey belirtim bu konu altı üstü bir süpürge incelemesi gibi birşey. f/p tabiki önemli ama burda elle tutulur yorum okumak istiyorum. o yüzden fiyat/çocuk okutma kriteri bana bir fayda sağlamıyor. sizin ihtiyacınız yok para vermezsiniz başkası 5 tane alır. kimsenin hayatını bilmeden "kesin böyle olmalı" diye yapılan yorumlar biraz faydasız oluyor.

mesela ben niye bu ürüne bakıyorum ve ihtiyacım nedir önce onu sorsanız daha iyi olurdu ya sebebi şudur: açıkçası ben bekar adamım ayrıca 2 tanede yaramaz kedilerim var. işimin çokluğundan dolayı evimi süpüremiyorum( yani dediğiniz yaş kaç bilmem ama kazandığım bana yetiyor çok şükür ancak ) ha fakir marka güzel süpürgemde var. hizmetçi kadınlarında evimde dolanmasını sevmiyorum. öyle olunca bu ürün ilgimi çekti. fiyatı önemli değil. benim için yaptığı iş önemli. hizmetçi kadın ben evde yokken nereyi sildi nereyi süpürdü bilemem ayrıca birşeyler götürse belki daha maliyetli olur. evdeyken huzur istiyorum. yoksa 8800 arte carbon telim var yaptığı iş için verdiğim para helal olsun.

mesela evi süpüreceğiniz her hafta bir kaç saatinizi harcıyorsunuz. bu harcadığınız saatleri mesai olarak kabul ederseniz buda bir maliyettir. evi süpürmek yerine daha faydalı işlerde daha fazla para kazanıyorsanız o halde bu ürün size pahalı gelmez. ha bu ürün gibi çalışan diğer ürünleri daha ucuza alırsınız(aynı işi görüyorsa) orası ayrı. demek istediğim buydu. yoksa evi süpürmek yerine yeteri kadar para kazandıran bir iş yaptığınızda süpürgenin maliyeti çıkar üstüne o dediğiniz güzel çocuklarıda okututacak paranız artar.

ha inceledim ve bu ürünü fiyatının ve teknolojisinin şu anda tam oturmadığı kanaatine vardığım için daha sonraya erteledim onun yerine fakirin hygienmax sulu süpürgesi veya thomas genius s1 ikisinden birini tercih etmeyi düşünüyorum. çünkü okuduğum yorumlardan şunu çıkardımki sulu sistemler daha iyi süpürüyor mantık olarakta daha iyi süpürmek daha az süpürmeye eş değerdir benim için. buda bana yeterli şu anda.ha bu robotlar sulu sistem fiyatlarında olsaydı daha az randıman vermesine rağmen robotları tercih edebilirdim. bu hygienmax veya genius s1 i kullandıysanız tecrübeniz varsa dinliyorum

yoksa yazdıklarım kişisel eksiklikler yanlışlıklar değil tamamen konu ile alakalıdır. sizde benim yaşımla başımla ilgili ne iyi ne kötü bir yorum yapmayın lütfen! sizin kişiliğimle vs ilgili yorumunuza ihtiyacım yok düşünceniz için teşekkür ederim. yok illa yazacaksanız pm atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gabriyo -- 1 Haziran 2010; 1:05:59 >

834 Mesaj
3 Haziran 2010; 0:49:31 

Videolardan izlediğim ve incelediğim kadarıyla halem bu temizleme cihazı tam olarak oturmamış zaten güç olarakta çok düşük....bence bu aletler şu an için "gırgırın" sensörlü ve çafçaflısından başka bişey değil en alt modeli bile 580 lirayken sadece eşe dosta hava atmak amacıyla alınabilir yoksa pek işe yaracağını sanmıyorum

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2010; 15:27:22 

Değerli Forum kullanıcıları,

2010 Ocak ayına dek dünyada beş milyon adetten fazla satmış bir yer temizleme robotu için, denemeden, görmeden bir işe yaramıyor demek en azından bu teknolojiye emek verenlere ayıp olur. Ülkemizde yılbaşından bu yana ikibinin üzerinde iRobot Roomba satılmıştır ve kullanıcılarımızın hepsi cihazlarımızın performansının en az klasik elektrik süpürgeleri kadar olduğunu söylemektedirler.
Fiyat konusunda her kullanıcının tercihi tabii ki farklıdır ancak Roomba'yı bir elektrik süpürgesi ile karşılaştırmak yanlış. Evinizi kendi başına, minimum %92 kaplama ile sizi hiç yormadan dolaşıp temizleyen bir cihaza inanmak gerçekten zor, biliyoruz. Ama bizim cihazımız kısacık köpek tüylerini de, cam kırıklarını ve tozlarını da topluyor. Güneşli günler dileriz.

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2010; 23:10:11 

ben bu robotların çalıştığına inanıyorum ama fikrim şu ucuz markalar zaten göstermelik gibi gırgırın otomatiği gibi. ha kaliteli markalarında ucuzlarında bir çok özelliği çıkarıyorlar. geriye işe yarayan kaliteli ve pahalı robotlar kalıyor. benim fikrim taknoloji\fiyat tam oturmamış.

1175 Mesaj
3 Haziran 2010; 23:26:37 

Bu ürünleri satarken deneme süresi içeren yani memnun kalınmazsa iade imkanı sunan bir satış yöntemi denemeyi düşünüyor musunuz ? Böylelikle kullanıcıların soru işaretlerini temizlemek daha kolay olur.

Bir de batarya ömrü ne kadar ? ( Her gün kullanım söz konusu ise )
Batarya fiyatı nedir ? 2 yıllık garantiye batarya giriyor mu ?

Çünkü bu tarz şarjlı ürünlerin kronik sorunu malum. Bu aletinde bataryası ölünce hurdadan farkı kalmaz. Bu konuda detaylı bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Bir de sizin firmadan diğer arkadaşın yukardaki mesajımda yanıtlamadığı soruların cevaplarını da biliyorsanız cevaplar mısınız ?

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2010; 22:54:46 

Sayın KOKO69,

Öncelikle mesajınıza çok teşekkür ederiz.

Sizinle daha önceden yazışan kişi firmamız elemanı değil, bayilerimizden birisidir. Yetkisi olmadan foruma adımıza giriş yapmıştır.
Kendisine gerekli uyarılar yapılmıştı zaten.

Bizden önceki iRobot distribütörü diye bir kavram yok. iRobot ilk defa resmi olarak ülkemizde temsil ediliyor. Korur Robot Teknolojileri 2009 yılı Kasım ayından başlamak üzere iRobot firmasının resmi Türkiye Distribütörüdür. Eskiden legal olmayan, garantisiz ve teknik servis desteği olmayan ithalatlar yapılmış ve maalesef marka imajını olumsuz etkileyen girişimler olmuştur. Özellikle 400 serisi modeller, uygun olmayan adaptörler ve tanımlanmamış bataryalar ile piyasaya sürülmüştür.

iRobot firması ile birlikte, bu eski cihazlara bir değiştirme kampanyası düzenledik ve web sitemizden detaylarını öğrenebilrisiniz.

Deneme süresi diye bir kavram Türk Ticaret Kanununda yok. Elektronik cihazlarda batarya devreye girdi mi garanti süresi de başlamış sayılır. Eğer cihazın bir ayıbı veya kusuru yok ise, kutusu açılıp bataryası devreye alındığında artık kullanılmış sayılıyor. Ancak personelimiz sizlere tanıtım yapmaktan zevk alacaktır. Bu tanıtım çerçevesinde personelimiz evinize veya işyerinize gelecek, cihazın tanıtımını yapacak, makul bir süre evinizi temizleyecek ve sorularınızı cevaplayacaktır.

irobot Roomba'nın bataryası, şarj talimatlarına uymak kaydı ile - hergün kullanımı teşvik ediyoruz - minimum 2 sene civarında dayanmaktadır. Müşterilerimiz arasında, önceden yurtdışından satın alınmış 3 yaşında robotlar bulunmaktadır. Hala orijinal bataryaları ile 90 dakika civarında temizlik yapmaktadırlar.

Tüm ürünlerin garanti süresi 2 senedir. Batarya, kullanıma bağlı sarf malzemesi olduğu işçin garanti kapsamı dışındadır. Ancak gelişmiş teknolojisi sayesinde her iRobot Roomba, bataryası devreye alındığı andan itibaren, her çevrimini kaydeder, dolayısı ile kullanım hatası dışında bir batarya problemi oluşmuş ise ücretsiz değiştirilmektedir. Kullanım hatasından kastımız cihazın uzun süre şarjsız kalması, şarj cihazına bağlı tutulmaması gibi nedenlerdir.

Batarya fiyatımız modellere göre deişmektedir, en pahallı bataryamız 170TL civarındadır.

Dünya genelinde bir iRobot Roomba yer temizlik robotunun ortalama ömrü 4 senedir. Bu süre içerisinde bir defa batarya, 2 defa fırça takımı, 5 defa da filtre değişimi gözlenmiştir. Batarya dışında anılan sarf malzemeleri çok çok ucuzdur, zaten bir çok modelde kutunu içerisinden yedek olarak bulunmaktadır.

Saygılarımızla,

Ali Tan Şerbetci

1175 Mesaj
5 Haziran 2010; 11:40:56 

İlgilendiğiniz ve detaylı bilgilendirme için teşekkürler.

Şu an kullanılan bataryalar nikel metal mi yoksa lithium ion mudur ? Ya da nedir ?

Bir de Foruma özel bir fiyatla sıcak fırsatlarda ürünleri satışa koymayı düşünüyor musunuz ?

Hangi illerde tanıtım imkanınız var ?

Uzaklaştırılmış
7 Haziran 2010; 8:05:37 

Yeniden merhaba,

Avrupa ve doğal olarak da ülkemize ithal edilen iRobot ürünlerinin bataryaları Ni-MH tipindedir. Bu şekli ile robotarımıza yaklaşık 100-120 dakika çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu aralar yeni geliştirilen ve elimizdeki robotlara da uygulanan bir yazılım ile şarj parametreleri değişmiş ve batarya ömrü uzatılmıştır.

Tüm Türkiye'de ve KKTC'de tanıtım ve satışımız vardır. Forum üyeleri için, ofisimizi aramak ve Donanım Haber forumundan aradıklarını belirttikleri takdirde tüm modellerde indirim uygulanacaktır, memnuniyetle.

Saygılarımızla,

Ali Tan Şerbetci

0312 4920942
0312 4922008

1175 Mesaj
7 Haziran 2010; 11:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: irobottr

Yeniden merhaba,

Avrupa ve doğal olarak da ülkemize ithal edilen iRobot ürünlerinin bataryaları Ni-MH tipindedir. Bu şekli ile robotarımıza yaklaşık 100-120 dakika çalışma imkanı sağlamaktadır. Bu aralar yeni geliştirilen ve elimizdeki robotlara da uygulanan bir yazılım ile şarj parametreleri değişmiş ve batarya ömrü uzatılmıştır.

Tüm Türkiye'de ve KKTC'de tanıtım ve satışımız vardır. Forum üyeleri için, ofisimizi aramak ve Donanım Haber forumundan aradıklarını belirttikleri takdirde tüm modellerde indirim uygulanacaktır, memnuniyetle.

Saygılarımızla,

Ali Tan Şerbetci

0312 4920942
0312 4922008

Teşekkür ederim .İlgilenen forumdaşlara da duyurulur.

67 Mesaj
19 Ağustos 2010; 21:15:53 

Teknolojik gelişmelerin desteklenmesi gerekiyor. Burada iki perspektif var.

1. Ortalama 3 haftada bir evimize kadın geliyor, her seferinde 80 tl veriyoruz. camları vs de temizliyor ama çok bir beklentimiz yok temizliğinden. Bir yılın sonunda kadına 1386 TL vermiş oluyoruz. Roomba 581 modeline 1275 istiyorlar iki sene de garantisi var. Bu anlamda mantıklı.

2. Ancak yurt dışı satış fiyatı aynı üründe 450 dolar (675 tl) (kargo dahil)

http://store.irobot.com...ab=CMS_IRBT_100909&pg=1

Türkiye'de distribütörün alış fiyatı bunun da altındadır. O zaman ortada KDV vs ile bile açıklanamayacak bir fiyat farkı var. Bu her zaman bu tip firmalarda gözlediğimiz bir durum. 2'ye al 20 ye sat suçu KDV'ye at. Kızmak yok.

SONUÇ: Buradan dünyada 5 milyon adat satıldı diyen firma yetkililerine önerim:

Migros, Elektroworld ... vs gibi mağazalarla da anlaşarak bu ürünün fiyatında ciddi bir indirim ile sürümden kazanmaya çalışmaları. Böylece en azından 2-3 yıl sonra yedek parça da satarak kar edebilecekleri bir müşteri portföyü de oluşturmuş olurlar.

Bunun kararı sizde. Ama unutmayın satın alıp-almamanın kararı da bizde

3127 Mesaj
20 Ağustos 2010; 9:09:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tomtom45

Teknolojik gelişmelerin desteklenmesi gerekiyor. Burada iki perspektif var.

1. Ortalama 3 haftada bir evimize kadın geliyor, her seferinde 80 tl veriyoruz. camları vs de temizliyor ama çok bir beklentimiz yok temizliğinden. Bir yılın sonunda kadına 1386 TL vermiş oluyoruz. Roomba 581 modeline 1275 istiyorlar iki sene de garantisi var. Bu anlamda mantıklı.

2. Ancak yurt dışı satış fiyatı aynı üründe 450 dolar (675 tl) (kargo dahil)

http://store.irobot.com...ab=CMS_IRBT_100909&pg=1

Türkiye'de distribütörün alış fiyatı bunun da altındadır. O zaman ortada KDV vs ile bile açıklanamayacak bir fiyat farkı var. Bu her zaman bu tip firmalarda gözlediğimiz bir durum. 2'ye al 20 ye sat suçu KDV'ye at. Kızmak yok.

SONUÇ: Buradan dünyada 5 milyon adat satıldı diyen firma yetkililerine önerim:

Migros, Elektroworld ... vs gibi mağazalarla da anlaşarak bu ürünün fiyatında ciddi bir indirim ile sürümden kazanmaya çalışmaları. Böylece en azından 2-3 yıl sonra yedek parça da satarak kar edebilecekleri bir müşteri portföyü de oluşturmuş olurlar.

Bunun kararı sizde. Ama unutmayın satın alıp-almamanın kararı da bizde

Hah şöyle....
Ayakları yere basan ve sağlam duruşlu bir yorum geldi nihayet...
Yurtdışında en babası 599 dolarken bizde en ucuzu 1300 TL. seviyelerinde.
Yuh artık,kazık olur da bu kadarı olmaz!!!

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2010; 23:29:58 

Sayın forum üyeleri,

iRobot Roomba ürünlerinin ülkemizdeki satış fiyatları 600TLden başlamaktadır.En pahallı ürünlerimiz yarı profesyonel seriler olan 581 ve 625 grubu ürünlerdir. Her gelir ve mekan durumuna uygun ürünlerimiz bulunmaktadır. S

Satış websitemizden www.hepsirobot.com detaylı bilgi alabilirsiniz. Ülke satış fiyatları bağlı bulunduğumuz bölge ile belirlenmektedir. Bu bağlamda nasıl bir HP veya Apple bilgisayar ABD'de 1000 USd iken Avrupa'da ve ülkemizde 1700 Avro'ya satılmaktaysa, maalesef iRotot ürünleri de aynı şekilde fiyatlandırılmaktadır.

Saygılarımızla,

iRobot Türkiye

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2010; 23:41:30 

Yeniden merhaba,

Bir konuyu da belirtmeden geçmek istemiyorum: Dönemsel olarak yapılan kampanyalarda, Bimeks ve benzeri donanım firmaları önemli indirimlere gitmektedirler. Pazarlama sistemlerinde ithalatçı ve ana distribütör olan firmaların web sitelerinde ve satışlarında daima piyasa belirleyici fiyatlar bulunmalıdır. Ülkemizedeki yaygın zincir satıcı firmaların talep ettikleri kar marjları o kadar yüksektir ki, buralardan satış yapılmak üzere anlaşma yapıldığında ister istemez son fiyat yükselmektedir. Pazarda daha aşağıda ve daha yukarıda fiyatlar kolaylıkla bulunabilir. Forum üyelerimizin bu konuda araştırma yapmalarını öneririz. Saygılarımızla,

323 Mesaj
29 Ağustos 2010; 23:51:20 

konuyu tekrar görünce aklıma geldi ve baktım... benim mesajım neden silindi buradan?
hangi yıl emin değilim muhtemelen 2005 idi piyasaya ilk girdiğinde roomba original serieslerden gri olanlarından bir adet aldım.
aldıktan bir ay sonra pili öldü! muhattap bulamadım!! uzunca bir süre kutusunda yattı geçtiğimiz aylarda daha yüksek kapasiteli bir pil aldım ebay'den alet onun da pilini öldürdü!!! madem muhattapsınız mesajlarımı sildirene kadar benimle irtibata geçin de bakalım ne kadar müşteri memnuniyeti taraftarısınız!!!

alacak arkadaşlar da lütfen muhattap bulup bulamayacaklarına karar versinler de ondan sonra gidip paralarını çöpe atsınlar!!!

-------------------------------------------------------------
Referanslarım: Xanu, kritos, siyahbalik
-------------------------------------------------------------
PS3 40 GB, LG 42PX4RV, Sony HT-CT100, LG Champagne

67 Mesaj
5 Eylül 2010; 17:18:15 

Benim bir arkadaşımda bu üründen aldı. Onunda pili 1-2 senede öldü. Aleti bir elektronik tamircisine söktürdü. uygun amperde orjinalinden daha uzun dayanıcak Lİ-ion pilleri cok ucuza taktırdı. Hiç bir sorunu olmamış. Orjinal firma ne tür pili kaça takıyor bilmiyorum. ama bu alternatifi de unutmayın. pil pil dir. fiyatı da bellidir.

557 Mesaj
9 Eylül 2010; 12:39:56 

Madem distributor burada yazi yaziyor kendisine sorum olacak. Websitenizde Scooba versiyonunun fiyatlarini goremiyorum. Zaten roomba ya gore bir oran yaparsak sanirim scooba 380 TR fiyatini 2000 TL den fazla olur...

Senelerdir biz Turklerin bu distributorlerden cektigini baska hicbir ulke cekmemistir. 1 e al 10 a sat, aradaki farki vergiler de. Bu yanlis.

Yurt disi garantili magaza fiyatlariyla arasinda en az fark olan iRobot - Roomba 563 modelini karsilastiralim.

Amerikada 369$ = 557TL (vergisi %5 dahil)
ingilterede 328£ = 760TL (%15 vergi dahil)
Turkiyede = 1150 TL (%18 vergi dahil)

Hadi amerikayla kiyaslamayalim, avrupayla fiyatlari neredeyse ayni demissiniz. 760 TL ile 1150 TL arasinda daglar kadar fark var! ki ingiltere pahali bir ulkedir.

Alacak arkadaslara tavsiyem yurt disindan siparis verin, bozulsa bile yenisini alacak kadar kardasiniz.

2x amerika fiyati = Turkiye fiyati

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi online1 -- 9 Eylül 2010; 16:54:06 >

1345 Mesaj
10 Eylül 2010; 13:26:05 

quote:

Orijinalden alıntı: online1

Madem distributor burada yazi yaziyor kendisine sorum olacak. Websitenizde Scooba versiyonunun fiyatlarini goremiyorum. Zaten roomba ya gore bir oran yaparsak sanirim scooba 380 TR fiyatini 2000 TL den fazla olur...

Senelerdir biz Turklerin bu distributorlerden cektigini baska hicbir ulke cekmemistir. 1 e al 10 a sat, aradaki farki vergiler de. Bu yanlis.

Yurt disi garantili magaza fiyatlariyla arasinda en az fark olan iRobot - Roomba 563 modelini karsilastiralim.

Amerikada 369$ = 557TL (vergisi %5 dahil)
ingilterede 328£ = 760TL (%15 vergi dahil)
Turkiyede = 1150 TL (%18 vergi dahil)

Hadi amerikayla kiyaslamayalim, avrupayla fiyatlari neredeyse ayni demissiniz. 760 TL ile 1150 TL arasinda daglar kadar fark var! ki ingiltere pahali bir ulkedir.

Alacak arkadaslara tavsiyem yurt disindan siparis verin, bozulsa bile yenisini alacak kadar kardasiniz.

2x amerika fiyati = Turkiye fiyati

Siz ürünü sipariş yoluyla getirirseniz bildiğim kadarıyla KDV ödemezsiniz, Avrupadan geliyorsa %18 , diğer ülkelerden geliyorsa %20 gümrük vergisi gibi birşey ödersiniz. Tabi kargo hariç. Ancak bu ürünü Türkiye'de satmak isteyen firma malesef bu vergilerin üstüne bir de KDV vergisi ödüyor.

Citroën C4 Picasso

557 Mesaj
10 Eylül 2010; 15:15:15 

Turkiyede satmak isteyen toptancidan alirken vergi odemeyecektir. zaten toptancidan aldigi icin amerika piyasa fiyatininda cok daha altinda alim yapacaktir.
Amerikada piyasada 557TL ye satilan bir urun turkiyede 750 TL ye satilirsa normaldir. Fakat 1150 TL ye satiliyorsa o distributorde ben art niyet ararim.

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2010; 5:02:54 

Merhaba,

Öncelikle sayın SpaceFrog adlı forum üyesine cevap vermeye çalışayım. Ben herhangi bir forumda mesajlarn silldirilebildiğine dair bir konu bilmiyourm, bu yönteme gitme gereğinizi de anlayamadım. Mesajlarınızda bu forumun kurallarına aykırı bir konu varsa bunu da ben bilemiyorum ve değerlendiremiyorum doğal olarak.
Bütün iRobot ürünlerinin hem kullanma kılavuzlarında, hem orijinal ambalajın içinden çıkan uyarıcı dökümanlarda ve hem de orijinal kutunun üzerindeki en önemli yazı cihazı daima şarjda tutmanız gerektiğidir.
Neredeyse son bir senedir ülkemizde resmi distribütör olarak üçbin adetten fazla cihaz sattık. Yeni satılan ürünlerin hiçbirinden batarya ile ilgili bir şikayet gelmedi. Normal kullanımda ve şarda bırakıldığında batarya ömrü 18-24 ay aralığındadır. Eski ürünlerimiz için batarya desteği verebiliyoruz ancak 2005 yılından kalmış bir bataryanın tabi ki ömrü bitmiştr. Ebay üzerinden aldığınız batarya orijinal iRobot bataryası değil ise cihaz zaten tanımlayamayacak ve hatalı şarj edecektir.
Tüm iRobot ürünleri gibi, Roomba serileri de evlerimizde kullandığımız basit elektrikli ev aletlerinden çok daha komplike ve çok yüksek teknolojiye haiz cihazlardır. Çok uzun ömürlü oldukları için orijinal yedeklerin kullanıldığını test eder ve ona göre davranırlar. Ucuzuna kaçmadan orijinal parçalar kullanmanızı tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2010; 5:27:02 

Sayın online1 isimli forum kullanıcısının yazısına da cevap vermek isteriz.

iRobot Roomba 563 kodlu ürünümüzün orijinal İngiltere fiyatı 399 pound şeklindedir. Bu da yaklaşık 850TL yapmaktadır. İngiltere'de bu tür elektronik ev aletlerinden alınan vergi %6.5 şeklindedir ve fiyatın içinde belirtilme zorunluluğu vardır. Ayrıca dikkatlice okursanız ürünün garantisi hemen tüm Avrupa'da 1 senedir.
İngiltere paket içerikleri ile Türkiye paket içerikleri farklıdır. Türkiye paket içerikleri EMEA bölgesine ait extra yedek parçalar ile gelmektedir.

Ülkemizde katma değer vergimiz %18dir, ayrıca ürünlerimizde kanunen 2 sene zorunlu garanti bulunmaktadır.

Orijinal distribütör satış sitemizde (www.hepsirobot.com) fiyatımız kanunlar gereği limit rakamı göstermektedir. Ufak bir inceleme ile piyasada bu ürünün 1000 TL civarından dönem dönem satıldığını görebilirsiniz. Bayi karlarını ilgilendiren bu marja ticaret etiği olarak bizim müdahale etmemize imkan yoktur. Piyasada bildiğiniz bütün zincir marketler ve elektronik ürün satıcıları yıllardır çok yüksek karlar ile çalışmaya alıştıkları için anılan oranlardan daha aşağısına ürünü raflarına koymamaktadırlar.

iRobot Scooba, model değişikliği ve teknik revizyon sebeplerinden dolayı henüz piyasaya verilmemiştir. Ülkemize geliştirilmiş model ile giriş yapmak istemekteyiz. Scooba'nın fiyatı da 563 seviyesinde olacaktır.

Firmamız ülke distribütörü olduğu için toptancılardan değil doğrudan ana firmadan, yani iRobot Amerika'dan alım yapmaktadır. Sizin de bildiğiniz üzere ABD menşeili teknoloji firmalarının ülke içi ve dış fiyat politikaları çok farklıdır. Takdir edersiniz ki, buna müdahale şansımız yoktur. Daha önceki yazılarımda da örnek verdiim gibi bir Apple iPad, ABD piyasa fiyatı 499 USd iken ülkemizde 1800TLye satılmaktadır. Aynı şekilde iPhone veya başka markaların telefonlarını fiyatlarında da uçurumlar mevcuttur. Kısa bir bilgi olarak, sadece TSEnin zorunlu tuttuğu 40 şehirde teknik servisin yükü yıllık seksenbin TLdir. Ülkemizde buna benzer bir sürü gizli maliyet bulunmaktadır ve bunlar bir şekilde satış fiyatını da etkilemektedir.

Yurtdışından cihaz getirmek konusunda bir çok telefon ve mesaj alıyoruz biz de. Bu mesajların önemli bir çoğunluğu getirilen cihazların ülkemizde çalışmadığı konusundadır. Bu ürünler garanti kapsamında olmadıkları için ücreti karşılığında servis verilmektedir. Tercih tabii ki siz değerli tüketicilerindir.

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2010; 5:54:23 

Sayın Barsoy, mesajınıza teşekkür ederim.

Öncelikle kargo konusuna gelelim. ABD'den bu ürünü kargo ile getirmek istediğiniz 130- 150 USD ödüyorsunuz. iRobot Roomba 563 ürününün paket ölçüleri 275mm X 440mm X 475mm boyutlarında ve 12.3kg ağırlığındadır. DHL, Aramex, UPS veya benzeri bir kurye şirketi, gümrük hariç - takılmayabilir bazen - bu koli için en az 150USD almaktadırlar.

İngiltere'den aynı ürünü getirmeye kalktığınızda ise anılan firmalar 100 Avro civarında çıplak fiyat istemektedirler.

Paketiniz gümrüğe takılır ise, ki bu boyuttaki bir paketin gümrüksüz geçmesi bizce çok mümkün değil, eğer gümrükçülük belgeniz yok ise, bir adet komisyoncuya noterden vekalet, 100 USd CBM ücreti, %18 kdv, %7.5 fon, %11 koruma ödemesi gerekecektir. Alternatif olarak sayın online1 forum okuyucumuz, uçağa atlayıp gidip ABD'den alsa bile sanırım bizden çok daha pahallıya mal edecektir.

Ülkemizde maalesef bilmeden, araştırmadan atıp tutmak ve karalamak çok yaygındır. Ancak firmamız, ticarette 25 senelik tecrübesi ile ürünü satılabilecek en makul seviyelerde tutmaya kararlıdır. Kalitesi, servisi ve yeni ürünleri ile ülkemizde yayılacağımıza inancımız tamdır.

İlginize tekrar teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2010; 6:11:58 

Sayın Bobita'nın uygun bir vaktinde www.hepsirobot.com adlı websitemizi ziyaret etmesini ve fiyatlarımızı öğrenmesini rica ediyoruz. En ucuz ürünümüz 600TL, en pahallı ürünümüz ise 1275TLdir. Nakit veya EFT/havale alımlarında %5 indirimimiz de mevcuttur.

Ürünümüzün teknik özelliklerini ve yapabileceklerini aktarmak için distribütör olarak katıldığımız bu forumda sadece ürünün fiyatını savunma pozisyonundayız. Bu durumda, bir yandan ürünün kalitesi ve özellikleri konusunda değerli forum üyelerinin yeterli bilgi sahibi olduklarını görüp gurur duyarken, diğer yandan da fiyatlandırma konusunda yeterli bilgiden yoksun ve yaralayıcı ataklar karşısında üzüntü duymaktayız.

iRobot Türkiye, piyasada henüz bir yılını bile tamamlamamış ancak tüm iRobot dostlarına hizmet vermeyi amaçlamış bir kuruluştur. Önceden farklı sıfatlar ile satılmış ve hiçbir şekilde destek verilmemiş cihazlar, parça temini artık çok zor olsa da, elimizden geldiğince tamir edilmektedir. Tüm müşterilerimize açık, dönem dönem yaptığımız değiştirme kampanyalarımız ile ülkemizdeki cihazların teknik latyapılarınız yenileştirmeye çalışıyoruz. Tüm bunlar marka imajımızı en üst seviyede tutmaya çalışmak içindir.

Hayırlı bayramlar dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irobottr -- 11 Eylül 2010; 6:20:29 >

557 Mesaj
11 Eylül 2010; 12:27:17 

Turkiyede sizin maaliyetleriniz varsa yurt disinda satanlar icinde ayni maaliyetler soz konusudur. Amerika ve Avrupadada satilan mallarinda servisleri olmak zorundadir. Ayni gizli maaliyetler onlar icinde sozkonusudur. Tabiki bu satis rakamlarini etkileyecektir fakat ulkemizdeki asgari ucret farkiyla yurt disindakileri kiyaslarsak bizim ulkemizde bu tur servis maaliyetlerinin katkisi digerlerine gore cok daha azdir.

Asgari ucretler:
ingilterede asgari ucret/saat : £5.80
Amerikada asgari ucret/saat: 8 USD
Turkiyede asgari ucret/saat : Brut 4.2 TL

Bu tablo goz onune alinarak Turkiyedeki maaliyetlerin diger kiyaslanan ulkelere gore cok daha az olmasi gerekir.
Isciligi hallettik, vergi farkini kabul ettik. Gizli maaliyetler digerlerindede var. Geriye kalan bu ucurum farkta distributor ve saticilarin karlarindan olusmakta.

Amerikaya ucaga atlayip gitmekten bahsetmemistim ama olabilir iyi fikir... 2 adet getirsem ucak parasini bedavaya getiririm.
Ayrica irobotun Ebay amerikadan alimlarinda kargo ucreti 95 USD dir. Gumruk vergisi birazda sans isidir. Insanlarin gozunu korkutmaya gerek yok. Soylediginiz gibi uzun uzun komisyoncuya belgelere, noterden vekalete vs.. vs.. gerek yoktur. Ebayden ve internetten 200 uzerinde alisverisim vardir ve bunlarin %20 si gumruge takilmistir. soylediginiz vekalet CBM ucreti, fon koruma vergisini hayatimda ilk kez duyuyorum!!

Yurt disi Internetten aldiginiz urun gumruge takilirsa yapmaniz gereken cok basit! ebay yada nereden aldiysaniz faturasiyla birlikte gumruge gitmek ve cihazin satis fiyatindan 150 euro muhafiyet bedelini cikarildiktan sonra aradaki farkin %18 ini vergi olarak odemektir.

Diyelimki iRobot 563 modelini siparis verdiginiz ve gumruge takildi!
Yapmaniz gereken gumruge ebay faturasi + paypal ciktisiyla gidip amerika satis fiyati - 150euro nun %18 ini vergi olarak odemektir.

Yani: 369 USD (556TL) - 150Euro(286TL) = 270TL nin %18 = 48TL gumruk vergisi

Yurt disindan iRobot siparisin toplam bedeli : Cihaz bedeli (556TL) + Kargo(140TL) + Gumruk(48TL) = 744 TL

Turkiye distributor fiyati 1150TL - 744TL = 406 TL cebinize kalir.

Amerikada tanidiginiz varsa gelirken getirirse daha uygun olur gumruk ve kargo ucretini odemezsiniz.

Ucaga atlayip amerikaya gitseniz
1150 TR fiyati - 556 USA fiyati = 594 TL fark

Istanbul - New York THY ucak bileti 1100 TL, gelirken valize 2 iRobot atsaniz ucak parasi bedavaya gelir.

Eger isteyen 1-2 kisi olursa ben sizin icin new york a gitmeye raziyim, vizem hazir!

Saygilarimla

-----------------
edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi online1 -- 11 Eylül 2010; 15:01:01 >

557 Mesaj
11 Eylül 2010; 16:54:16 

quote:

Deneme süresi diye bir kavram Türk Ticaret Kanununda yok. Elektronik cihazlarda batarya devreye girdi mi garanti süresi de başlamış sayılır. Eğer cihazın bir ayıbı veya kusuru yok ise, kutusu açılıp bataryası devreye alındığında artık kullanılmış sayılıyor. Ancak personelimiz sizlere tanıtım yapmaktan zevk alacaktır. Bu tanıtım çerçevesinde personelimiz evinize veya işyerinize gelecek, cihazın tanıtımını yapacak, makul bir süre evinizi temizleyecek ve sorularınızı cevaplayacaktır.

Yukarıda deneme süresinin olmadığını belirtmişsiniz. media markt, teknosa vs den alınan elektronik ürünlerin geri iadesi 15 gün içinde mümkündür. Ayrıca türkiyede mesafeli satılan (internet, telefon) tüm ürünler için 7 gün cayma hakkı vardır.

Amerikada iRobot un alınıp açılıp bataryası takılıp kullanıldıktan sonra min 15 gün geri iade süresi varken sizin yazınızdan anladıgım kadarıyla ürünü beğenmessek geri iade edemiyoruz? yanlış anladyısam lütfen düzeltin...

Yukarıdaki 'gizli maaliyetler' konusuna gönderme yaparsak, geri iade derdinizin olmadığı için burdada sizin amerikaya göre daha az gizli maaliyetinizin olduğunu ortaya koyar.

Ben yazımda sadece size değil Türkiyenin senelerce distribtorlerden ne çektiğini dile getirmek istedim. Bir çok firma Türkiye ye italatlarında halkı sömürmüştür. Yavaş Yavaş internet alışverişinin yaygınlaşmasıyla fiyatlar normal çizgisine doğru eğim yapmaya başladı.

Umarım devlet bu konuya el atarda herkes kafasına göre fiyat belirlemez. %30 hadi 40 karı anlarımda %110 karlada satış biraz

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2010; 21:45:46 

Sayın online1,

Fikirlerinizi ve hesaplarınızı saygıyla karşılıyoruz. Ancak doğrudan firmamızı hedef alan ve zaman zaman aşırıya kaçtığını düşündüğümüz üslubunuz ile bizim başetmemize imkan yok. Bu boyutta bir ithalat veya ticaret yapmadığınız, aksine hep bireysel ithalatlar ile uğraştığınız ve kanunlardaki boşluklardan veya ufak kaçaklardan faydalandığınız apaçık ortada.

iRobot Türkiye olarak TC kanunlarına harfiyen uymakla yükümlüyüz ve gerek vergi, gerekse de diğer tüm yükümlülüklerimizi yerine harfiyen getiriyoruz. Dolayısı ile size açıkladığımız maliyetlerimiz tamamen gerçekleri yansıtmaktadır. Bu arada ülkemizde hemen herkez gümrük ve ithalat maliyetlerininin Avrupa ülkelerine göre ne kadar fahiş olduğunu bilir. Uzatmaya gerek yok.. Almanya'da bir Mercedes 40.000 Avro iken ülkemizde 88.000 Avro'dur. (bunu da Ebay üzerinden gümrüksüz getirtme imkanınız varsa lütfen haberim olsun )

Tüm üRobot ürünleri satıldıkları ülkelerin mevzuatları gereğince garanti kapsamındadırlar.

Nereden alırsanız alın, umarım bir iRobot sahibi olursunuz ve yıllarca sorunsuz temizliğin keyfini çıkartırsınız. Bizim için önemli olan budur.

Saygılarımızla,

Ali Tan Şerbetci

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2010; 11:51:26 

Sayın Yelken85,

Mesajınıza çok teşekkür ederim ancak buradan veya gelen kutusundan size bir türlü cevağ gönderemedik. Lütfen satis@irobot.com.tr adresine mail adresinizi bırakınız. Sizi derhal bilgilendirmek istiyoruz.
Saygılarımızla,

557 Mesaj
12 Eylül 2010; 16:21:34 

quote:

Sayın online1,

Fikirlerinizi ve hesaplarınızı saygıyla karşılıyoruz. Ancak doğrudan firmamızı hedef alan ve zaman zaman aşırıya kaçtığını düşündüğümüz üslubunuz ile bizim başetmemize imkan yok. Bu boyutta bir ithalat veya ticaret yapmadığınız, aksine hep bireysel ithalatlar ile uğraştığınız ve kanunlardaki boşluklardan veya ufak kaçaklardan faydalandığınız apaçık ortada.

Agir bir itham.
Kimsenin kanundaki aciklardan faydalandigi yok. Yurt disi internetten alinan bir mal gumruge takilirsa yapmaniz gerekeni anlattim. Bunu forumdaki arkadaslarinda dogru bir sekilde bilmesini bilgilendirilmesini isterim.
Eger siparisiniz gumruge takilirsa yapmaniz gerekenleri gumrugu arayarak sorabilirsiniz, onlarda sizlerden "faturayi getir al malini kardesim" der. Kimin ithalat kimin netten alisveris yaptigini zaten kendileride iyi biliyor. Kimse komisyoncundan vekalet al o vergi bu vergiyi yatir demez.
Bireysel alisveris yapan insanlara 10bin turlu prosedur ve vergilerden bahsedip internet alisverisinden sogutmaya gerek yok.

Yaptigim hesap ortada, insanlar halen ceplerinden cok para verip birsey almak isterse keyifleri bilir tabiki...

67 Mesaj
10 Ekim 2010; 13:17:41 

Sayın online1'e internet alışverişi konusunda bizi bilgilendirdiği için teşekkür ederim. Bu gümrüğe takılma konusu benim gibi 5-10 sorunsuz ürün getirmiş kişilerin bile her siparişte aklına takılan ve korktuğu bir konudur. Umarım bu konuda hükümette kolaylaştırıcı uygulamalarda bulunurda rahatlarız.

İnternet alışverişi Türkiyede giderek yaygınlaşıyor. Bir koşu bandı alma niyetindeyim. Birebir mağaza ile konuştuğumda bana "3600tl ama sizin için bugüne özel 3300tl olur (sanki babamın oğlu)" diyen voit satıcısı yerine internette aynı ürünü 2400tl'ye kurma ve garantisi dahil alabiliyorum. Uluslar arası internet alışverişleride yaygınlaşıp kolaylaşınca kolay yoldan para kazanan satıcıların halini merak ediyorum.

Kargo konusuna değinilmiş. O kadar yüksek fiyatlar tutmuyor. 150 dolar gibi fiyatlar siz kişisel olarak bir ürünü gönderirseniz istenen fiyatlar. online satış firmaları bu şirketler ile anlaşmalı amazonda aldığım 2 ciltlik 15 kiloluk tıp kitaplarımın kargo ücreti 20 euro idi.

3092 Mesaj
12 Ekim 2010; 14:33:22 

roomba 625 modelinin fiyatı 1950 tl.
evim 200 m2 olduğu için bu ürünü almam gerekiyormuş.
burda yazılanlar biraz gerilimli olduğu kadar faydalı da.
güncel olsun diye yazmak istedim.
başka gelişmelerden haberdar olan yazarsa çok memnun oluzu.
herkese iyi günler.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

Uzaklaştırılmış
12 Ekim 2010; 20:16:46 

Sayın derememo, öncelikle ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. iRobot Roomba 625 modeli çok büyük mekanlar ve ağırlıklı olarak profesyonel kullanım için özel olarak üretilmiş, gerek navigasyon sistemi, gerekse de yapısı alt modellerden farklı bir üründür. Anakartı ve iletişim modülleri dahi gelecekte düşünülen modellerin altyapısındadır.

CeBIT fuarı dolayısı ile bir hafta süre ile tüm ürünlerimizde %20 indirim ve 6 ay taksit uygulanmıştır. Sanırım bu bilgi atlanmış. Hemen her hafta bir iRobot modelinde değişik ortamlarda kampanya olmaktadır. Mesela bugün BestBuy tarafından 12 ay taksit kampanyası başlatıldı. Arkasından Limango ve Trendyol'da kampanya başlayacak. Yılbaşı dönemi için de fiyat indirimi ve hediye kampanyaları düşünülmektedir. Bilgi olarak, iRobot modelleri 580TLden başlamaktadır. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irobottr -- 12 Ekim 2010; 20:43:50 >

575 Mesaj
13 Ekim 2010; 9:03:53 

Merhabalar;

Yurt disinda bu urunun 581 modelini inceleme firsatim oldu. Supurge gunluk temizlik icin oldukca basarili ancak profesyonel temizlik yapiyor denemez, yani irobot hergun evimi supursun ben hic elektirik supurgesi kullanmayayim mantigi dogru olmaz. Supurgenin vakum gucu cok guclu degil (bu tarz butun supurgeler icin gecerli). Evinde yuksek hali yada uzun sacakli halilari olanlara pek tavsiye etmem cunku supurge sacaklara takilabiliyor ve yuksek halilarada tirmanamayabiliyor. Bizim evde halilar genelde yuksek oldugu icin bu urunun bize uygun olmadigini dusundum o yuzden de almaktan simdilik vazgectim.
Benim goruslerime gore bu supurgeyi yukarida bahsettigim durumlar haricinde kullanmak temizlik acisindan faydali. Irobot roomba icin en dogru slogan bence, cok kirli bir evi cok iyi temizleyemesede, yeni temizlenmis bir evi uzun bir sure temiz tutmanin en iyi yolu i roboot roomba dir. Fiyat konusuna gelince cok arastirmadim ama ingiltere de 389pound a 581 modeli alinabiliyor, tabi orada taksitlendirme gibi bir durum soz konusu degil. Burada kampanya zamani 581 modeli alinirsa cokta ingiltere ile fiyat farki olmaz diye dusunuyorum.

Gumruk konusunada deginmek isterim. Bir ara ingiltere den 1600 pound degerinde amfi getirmek icin, havalimaninda takilirsa ne kadar gumruk oderim diye bu gumruk islerini ciddi arastirmistim ancak simdi cogunu unuttum ama yinede hatirladigim kadari ile buraya yazayim. Oncelikle yurt disindan getireceginiz yada getirteceginiz urunlerin degerlerine gore gumruk oduyorsunuz. Yanlis hatirlamiyorsam 100 euro ya kadar olan urunler (tek bir tane olma sarti ile)herhangi bir vergiye tabi tutulmuyor, bu fiyatin uzerindekilere ise %20 civarinda vergi alip birde 5-10TL ye bandrol parasi oduyorsunuz. Degeri 1500 euro uzeri veya ayni urunlerden fazla miktarda ulkeye sokarsaniz bu sefer Ithalat Rejimi Kanunlari uygulaniyor ki hic bulasmak istemezsiniz, iste distribitorlere uygulanan olay budur. Ithalat Rejimi kanunlarinda otv de odersiniz kdv de odersiniz, ustune birde mali musavir tutarsiniz paralari bayilir ugrasir durursunuz. Ucuza birseyler alabilmek herkezin hakki ama herseyi kilifina uydurmayi bilmeli ve yurt disindan alacagimiz elektronik urunlerin garanti kapsamlarini iyi dusunup alisveris yapmaliyiz.

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

11 Mesaj
25 Kasım 2010; 9:44:16 

online1 arkadaşımızın haddini aşmaya çalıştığı bir durum göremiyorum.

donanımhaber forumları özellikle teknoloji konusunda bilgi ve fikir alışverişinin en yaygın olduğu ortamlardandır. biz satıcı veya distribütör değil, kullanıcıyız. aynı türden alışverişleri ben de yapıyorum. gerek yurtdışına çıktığımda, gerekse internet üzerinden! ülkemizdeki vergi ve diğer maliyetlerin farkındayım. ama bahsedilen ürünlerin dünya piyasasıyla, ülkemiz satış fiyatı arasında ciddi fiyat farklılığı var. Roomba 625 gibi üst seviye bir ürün almayı düşündüğüm halde, açıklamaya çalışılan fiyat politikasından yeterince tatmin olmadım. umarım bunu tekrar gözden geçirirler ve bizleri bu cihazlardan daha fazla mahrum bırakmazlar!

not: birçok web sitesi üstünden araba satışı da yapılabilmektedir. vergilerini ödedikten sonra getirtmekte de herhangi bir mani yok. otomotiv ithalatı için kriterler ve vergi sistemi farklı olduğundan bunun pek bir faydası olmaz. neredeyse aynı miktar, hem de peşin olarak ödenmiş olur. ancak, araba ile irobot karşılaştırmasının ufkumuzu genişlettiğini belirtmeliyim.

138 Mesaj