Açılış sonrası ekran neden kararır?
4 Cevap2825 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

24 Mesaj
14 Ocak 2008; 22:49:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bir arkadaşıma artık kullanmadığım bilgisayarımı verecektim. bir sorunu yoktu. gayet rahat açılıp çalışıyordu. neyse kabloları söktüm, arkadaşa götürdüm. orda tekrar taktım. bilgisayarı açınca önce standart IDE'lerin sayıldığı siyah beyaz ekran çıkıyor. fakat windows açılmadan ekran tamamen kararıyor. çalıştığını bildiğim başka bir monitörde de aynısı oldu. format atmayı denedim, kur donanım yapılandırmasını inceliyor dedikten sonra ekran kararıyor bu kez. bu sorun neden olabilir acaba?
Şimdien teşekkür ederim..

157 Mesaj
14 Ocak 2008; 23:23:31 

Biosu resetlemeyi denedin mi?
Eğer denemediysen öncelikle bios resetle
olmazsa makinenin içini temizle.Aşırı toz ve kir donanımları etkileyebiliyor özellikleri ramleri

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Bilgisayar Programcılığı (2011)

184 Mesaj
14 Ocak 2008; 23:27:24 

slm iyi akşmalr arkadaşlar
sorunun çözumu eger windows yazısı geldiktene hemen sonra göruntu gidiyorsa pc ni vga modunda başlatmasın yani senin sorunu ekran kartının ayarlı bırakıldıgı çözunurlugu monitorun desteklemiyo olabilir.
ilk açılışta standart ide lerin sayıldıgı ekran dediğin yerden sonra f8 ile gelişmiş secenkelrin bulundgu ekranı acacn
orda vga modunu etkinlştir secenegi ile bilgisayarını acabilirisin

24 Mesaj
15 Ocak 2008; 0:50:09 

şu vga modu aklıma yattı ama f8'e bastığım halde o ekrana giremiyorum. zaten windows yazısını hiç görmüyorum. o aşamaya gelmeden kararıyor ekran. bu arada bios'un resetlenmesi önerilmiş, nası yapılıyor bu? açılışta f2'ye basarak girdiğim menüde load default settings yapmam yeterli mi?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 23 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
15 Ocak 2008; 11:03:13 

yapacağın işlem çok basit, ramleri saydıktan hemen sonra f8 e bas bas çek ve işletim sistemi şeçenekleri gelecek, ister "vga modunu etkinleştir" i şec istersen güvenli kipte açıp çözünürlüğü düşür, ama ilk seçenek daha mantıklı, bios sıfırlamayı felanda sakın yapma senin sorunun şu, verdiğin arkadaşının monitörü daha yüksek çözünürlüğü desteklediği için ona ayarlanmış ve seninki,ne gelince uyum sağlamıyor kararıyor ekran, bunlara yapamam diosan bi yol daha var, götür kasayı arkadaşının pc sine tak muhtemelen açılacak ve orda çözünürlüğü ve ekran herzini düşür, senin pc de açınca tekrar sana uygunu ayarlarsın geri, kolay gelsin
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Açılış sonrası ekran neden kararır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.141