Şimdi Ara

KLİMA ISITMA SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar klimanın ısıtma sisteminden enerjiyi benzinden aldığını biliyorum. Ama klimadan ısıtma sisteminde araba enerjiye aküden mi yoksa benzinden mi alıyor yardımcı olursanız sevinirim. Herkese teşekkürler iyi akşamlar.

• diğerlerinde olduğu gibi klimalı araçlarda da ısıtma sistemi kaynağını motorla birlikte ısınan radyatör suyundan alır satndart olanı bu.
    ama üst sınıf araçlarda elektrik akımıyla ısınma sağlayan sistemler varmış, ben rastlamadım hiç.
  • Sayın Mustafa bey arabada ısınma sisteminde klimayı hem devreye sokabilir hem de çıkartabiliriz diye biliyorum. Acaba klima çalışır durumda iken mi ısıyı radyatör suyundan alıyor. Yoksa klima kapalı iken mi radyatör suyundan alıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: mustyyyyy

diğerlerinde olduğu gibi klimalı araçlarda da ısıtma sistemi kaynağını motorla birlikte ısınan radyatör suyundan alır satndart olanı bu.
    ama üst sınıf araçlarda elektrik akımıyla ısınma sağlayan sistemler varmış, ben rastlamadım hiç.
  • ben kullandığım doblodan bahsedeyim
    klimalıydı fakat klimanın düğmesine basmak sadece soğutma işlemini başlatıyordu yani kompresörü devreye sokuyordu fakat ısınmak için ise klimanın açık olması birşey ifade etmiyordu çünkü klimayla bağlantılı bir ısıtma sistemi yoktu,
    zaten klima sistemlerinde bilirsiniz ki ısıtmayla ilgili bir düzenek bulunmaz. klima sisteminde soğutma gazını pompalayan bir kompresör, bakır borular ve kondanser denilen peteğe benzer yapı bulunur. bunların da işlevi sadece soğutmaktır.

ısınma sistemi ise şöyle,
    motorun çalışmasıyla birlikte radyatördeki su motor bloğunda dolaşarak ısınıyor ve bu su kalorifer redyatörüne de ulaşıyor kalorifer radyatörü motor radyatöründen daha küçüktür ve önünde bir fan vardır, kaloriferin düğmesini çevirdiğimizde fan çalışarak buradaki ısıyı aracın içine üfler.

sizin dediğiniz ancak bir rezistans yardımıyla olur, böylece motorun çalışmasına gerek kalmadan sadece aküden gelen akımla ısınan bir rezistans ve havayı üfleyen bir fan tertibatı şeklinde.

kusura bakmayın fazlaca uzattım galiba...

• sayın kanahmet ,
    araçlarda klima ile ısıtma sistemi mevcut değildir.Isıtma için klasik olarak radyatör suyunu kullnırlar , bedava sıcak su varken neden boşa enerji harcansın ki.

quote:

Orjinalden alıntı: kanahmet

Arkadaşlar klimanın ısıtma sisteminden enerjiyi benzinden aldığını biliyorum. Ama klimadan ısıtma sisteminde araba enerjiye aküden mi yoksa benzinden mi alıyor yardımcı olursanız sevinirim. Herkese teşekkürler iyi akşamlar.
  • Verdiğiniz bilgi çok yararlı oldum. Zamanınızı aldım kusura bakmayın iyi günler dilerim.
    quote:

Orjinalden alıntı: mustyyyyy

ben kullandığım doblodan bahsedeyim
    klimalıydı fakat klimanın düğmesine basmak sadece soğutma işlemini başlatıyordu yani kompresörü devreye sokuyordu fakat ısınmak için ise klimanın açık olması birşey ifade etmiyordu çünkü klimayla bağlantılı bir ısıtma sistemi yoktu,
    zaten klima sistemlerinde bilirsiniz ki ısıtmayla ilgili bir düzenek bulunmaz. klima sisteminde soğutma gazını pompalayan bir kompresör, bakır borular ve kondanser denilen peteğe benzer yapı bulunur. bunların da işlevi sadece soğutmaktır.

ısınma sistemi ise şöyle,
    motorun çalışmasıyla birlikte radyatördeki su motor bloğunda dolaşarak ısınıyor ve bu su kalorifer redyatörüne de ulaşıyor kalorifer radyatörü motor radyatöründen daha küçüktür ve önünde bir fan vardır, kaloriferin düğmesini çevirdiğimizde fan çalışarak buradaki ısıyı aracın içine üfler.

sizin dediğiniz ancak bir rezistans yardımıyla olur, böylece motorun çalışmasına gerek kalmadan sadece aküden gelen akımla ısınan bir rezistans ve havayı üfleyen bir fan tertibatı şeklinde.

kusura bakmayın fazlaca uzattım galiba...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.