Şimdi Ara

## Sapphire Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Üzerinde Çalışıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Üzerinde Çalışıyor ##

AMD-ATi'nin en önemli partnerlerinden biri olan ve hazırladığı ekran kartları ülkemizde de ciddi satış rakamlarına ulaşan Sapphire, pasif soğutmalı Radeon HD 3850 modelinden sonra pasif soğutmalı Radeon HD 3870 modeli üzerinde de çalışıyor. Henüz teknik özellikleri gün yüzüne çıkmayan kart hakkında gelen ilk bilgilere birlikte bakalım.

55nm üretim teknolojisi ile üretilen RV670XT gpu'sunu kullanan ekran kartının yakın zamanda kullanıma sunulması da bekleniyor. Sapphire yeni modeli üzerinde kullanacağı pasif soğutma ünitesinin ilk görseli de gün yüzüne çıkmış durumda. Göründüğü kadarı ile kartın soğutması ısı iletim temelli olacak ve 4 adet ısı aktarım borusu ile desteklenecek.

AMD-ATi'nin ekran kartı üretiminde en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire hemen her ürün gamında farklı modeller hazırlamaya devam ediyor. Pasif soğutmalı HD 3850 Ultimate modeli ile ilgi gören firma daha yüksek 3D peformansı ve sessizlik isteyen kullanıcılara yeni olarak muhtemelen yine Ultimate kod adına sahip olan HD 3870 ismini vereceği tahmin ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Ocak 2008; 16:48:50 >

• haber için teşekkürler
    sessizliğe önem veren oyun kullanıcıları için 1'e bir gibi görünüyor
    ama bu kartın oc performansı düşük olacaktır gibime geliyor

bu mesajla birlikte ilk kez bir haberin, ilk yorumunu yazmış oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilgezer -- 14 Ocak 2008; 17:00:19 >
  • Kasa Hava sirkülasyonu iyi olan ve sessizlik isteyen kullnıcılar için ideal bir seçim olacağı kesin. Bİlgi için teşekkürler
  • bu soğutma ile kasa yanar mı bilmem.referans fanlı sogutucusu ile 80-90 görüyor.bunla ne olur bilmem.ama kasa içerisindeki hava akımı iyi olursa daha sessiz ve etkili bir sogutma olabilir.
  • orta-üst segment sayılan bir karta bence pasif soğutma olmaz ya performans ya sessizlik ikisi bir arada olmaz diye düşünüyorum ama bunun üstüne fan koyarak standarta göre çok daha iyi bir soğutmada yapılabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: kmp16

Kasa Hava sirkülasyonu iyi olan ve sessizlik isteyen kullnıcılar için ideal bir seçim olacağı kesin. Bİlgi için teşekkürler

• Performansa etkisi nasıl olur acaba önemli olan o
  • Haber için teşekkürler fx57 sessizlik ve performans isteyen oyuncular için iyi tercih olacakdır bu model
  • haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

haber için teşekkürler
    sessizliğe önem veren oyun kullanıcıları için 1'e bir gibi görünüyor
    ama bu kartın oc performansı düşük olacaktır gibime geliyor

bu mesajla birlikte ilk kez bir haberin, ilk yorumunu yazmış oldum

Pasif soğutucu ile oc yapanın aklından zor vardır zaten oc'siz kullanılır bu kart oc için kaliteli sıvı ve hava soğutma gerekir.

• quote:

Kasa Hava sirkülasyonu iyi olan ve sessizlik isteyen kullnıcılar için ideal bir seçim olacağı kesin. Bİlgi için teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: BuGrAx

quote:

• Ewt kasada iyi bir hava akışı yoksa bu kart cayır cayır yanar.O yüzden herkeze göre değil bu kart
  • Sapphire se hiiiiiiç düşünmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

orta-üst segment sayılan bir karta bence pasif soğutma olmaz ya performans ya sessizlik ikisi bir arada olmaz diye düşünüyorum ama bunun üstüne fan koyarak standarta göre çok daha iyi bir soğutmada yapılabilir

Kesinlikle katılıyorum. Pasif soğutma istesem giriş seviyesi bir kart alırım.
  • sessiz bi pc isteyenlere ideal kasaiçi havalandırma iyi ise sorun olmaz
  • 3D'de fan dönse 2D'de dursa olmaz mı ? Zaten oyun oynayan bir için oyun içi seslerin yanında fan sesi anlaşılmaz zaten.
  • ne Atomic ne pasif soğutma,
    TR ye gelmiyor hiç biri
  • Görünüş olarak hiçde fena değil ama performans nasıl olur acaba sessizlik isteyenler için iyi bir çözüm olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

orta-üst segment sayılan bir karta bence pasif soğutma olmaz ya performans ya sessizlik ikisi bir arada olmaz diye düşünüyorum ama bunun üstüne fan koyarak standarta göre çok daha iyi bir soğutmada yapılabilir

Pasif soğutma ve performans + ciddi overclock çok rahat olabilir arkadaşım. Bu için genellikle kalite malzemeden yapılmış ısı iletim temelli yüzey alanı geniş ve iyi yüzey özellliklerini sahip ve gpu ile iyi temas kuran bir pasif soğutucu (piyasada mevcut) ile tercihen 12mm 1000 devir ve altı bir fan kullanarak mümmkün.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.