Şimdi Ara

## ZOTAC'dan G98 Temelli GeForce 8400GS Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC'dan G98 Temelli GeForce 8400GS Geliyor ##

Nvidia tüm ürün gamını 65nm üretim teknolojisine sahip yeni grafik işlemciler ile güncellemeye devam ediyor. G92 temelli GeForce 8800 serisinden sonra G98 temelli GeForce 8400GS de raflara düşmeye hazırlanıyor. Nvidia'nın son dönemdeki en popüler partnerlerinden biriolan ZOTAC'ın G98 temelli yeni GeForce 8400GS modeli gün yüzüne çıktı.

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var, 65nm üretim teknolojisine sahip olan G98 gpu'su maliyet ve termal konulardaki avantajının yanı sıra bazı teknik farklılıklara da sahip olacak. Bilindiği üzere GeForce 8400GS modeli oyunculardan öte daha çok ofis sistemler ve HTPC'ler için tasarlandı. G86 tabanlı GeForce 8400GS'nin aksine G98 tabanlı GeForce 8400GS özellikle geliştirilmiş video desteği ile dikkat çekiyor.

G98 tabanlı GeForce 8400GS ile birlikte Nvidia'nın PureVideo HD teknolojisi çerçevesinde VP3 adı verilen yeni video işlem motoru da gelecek. Yüksek çözünürlüklü videolara yönelik donanımsal hızlandırma desteği sağlayan motor ile birlikte Nvidia'nın AMD-ATi'ye karşı geride olduğu VC-1 formatlı videolara yönelik hızlandırma da sağlanacak.

ZOTAC'ın hazırladığı G98 temelli yeni GeForce 8400GS fabrika çıkışı overclocklu yani saat hızları arttırılmış olarak geliyor. 600/1600MHz (gpu/bellek) saat hızlarına sahip olan ekran kartı 256MB 1.2ns GDDR3 bellek kullanıyor ve TurboCache özelliği sayesinde kartın belleği sistem belleği taksviyesi ile 1GB'a kadar arttırılabiliyor. Kartın bir diğer önemli noktası ise yeni nesil tv ve monitörler için HDMI desteği sunması ve tek kablo üzerinden yüksek tanımlı veri aktarımını sağlayabilmesi gösterilebilir.

Ürünün kesin çıkış tarihi ve fiyatı şu an için belirsizliğini koruyor.

• Adamlar günlük piyasayı değiştiriyorlar.Çıkarttıkları ürünlerle...Şidmi g92 8800gts alanlar yanlışmı yaptı beklemelimiydiler
  • arkadaşım eğer öyle olursa hayatımızın sonuna kadar bir sonraki çıkacak kartı bekleyeceğiz şu önemli şuan için isteklerini karşılayabilecek bir kartı aldın kurtuldun almadın bekledur..
  • Şu VP3 ün dataylarını bir öğrenebilsek...önceki sürüme göre getirileri neler? ve UVD ye kıyasla nasıl bir başarımı var acaba??
  • quote:

Orjinalden Çalıntı: TuRk_OyUnCu

Adamlar günlük piyasayı değiştiriyorlar.Çıkarttıkları ürünlerle...Şidmi g92 8800gts alanlar yanlışmı yaptı beklemelimiydiler

8400 ile 8800 ayrı kartlar.
    Bunun yerine Ati almak daha avantajlı en azından işlemciye yük bindirmiyor. Oyun için gidip 8800 veya 3800 serisine bakmak lazım imkan dahilinde. Ama bu kartlardan Casper ve bilimum kitipyoz markada çok görürüz.
  • ya ne gereksiz iştir anlamadım ki hala yok 7400 gs 8400 gs yok ati 2400xt yok bilmem ne artık cıkarmayın şöyle kartlar ya satmicak işte ne gereği var milleti kandırmanın.boş uğraşlar ya allahım fana bak ya allaha emanet duruyor üstüne 1de zerotherm soğutucu takarım uçar bu alet o.c. manyağı olur

• quote:

Orjinalden alıntı: evilinvaders

ya ne gereksiz iştir anlamadım ki hala yok 7400 gs 8400 gs yok ati 2400xt yok bilmem ne artık cıkarmayın şöyle kartlar ya satmicak işte ne gereği var milleti kandırmanın.boş uğraşlar ya allahım fana bak ya allaha emanet duruyor üstüne 1de zerotherm soğutucu takarım uçar bu alet o.c. manyağı olur

satmayacakmı?hazır pclere bak bakalım satıyormu satmıyormu...

• quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa™

arkadaşım eğer öyle olursa hayatımızın sonuna kadar bir sonraki çıkacak kartı bekleyeceğiz şu önemli şuan için isteklerini karşılayabilecek bir kartı aldın kurtuldun almadın bekledur..

Bende bekleme karşısındayım eğer gözüne kestirdiğin ve istediğin bir kart varsa bekle ve al. daha sonra cıkanları beklersen ooooo
  • Arkadaşlar lütfen artık biraz aklınızı başınıza alın bu kartları niye yapıyorlar hiç satmaz..Aptal bunlar vs...

Üst seviye kartlardan daha çok satılır bu tip kartlar satmasıda mantıklıdır zaten...Sadece video oynatım yetenekleri için bile alınır..
  • Çok sade ve çok güzel.
  • Yahu bizim memlekette en çok satan kart hangisidir bilen var mı???

FX 5200!!!

Yani dx9 giriş seviyesi bir kart. Ben kullanmadım ama tüm arkadaşlarımda vardı.
    8400gs inde giriş seviyesi bi kart olduğunu düşünürsek, satması zor bi olay değil.
    Hatta hazır pc lerde peynir ekmek gibi gider. Yazıkki çok kişi iyi bi kart olduğunu zannedip alacak!!!
  • FX5200 e çoooooooooook benziyor...
  • Şu kart TC olmasa bütçesi çok düşük olan arkadaşlar için tavsiye ederdim açıkçası. Ne güzel DDR3 bellek koymuşsun daha ne diye TC yapıp rezil ediyorsun kartı. Tabi 1GB diye satıp göz boyayacak ya.
  • kartın görüntüsüne göre pek de iyi değil...atinin orta seviye kartlarına benziyor...pahalı olmasını hiç sanmıyorum...
  • ertesi günde 8401GS çıkar.. ertesi günde 8401,5 çıkar......
  • quote:

ya ne gereksiz iştir anlamadım ki hala yok 7400 gs 8400 gs yok ati 2400xt yok bilmem ne artık cıkarmayın şöyle kartlar ya satmicak işte ne gereği var milleti kandırmanın.boş uğraşlar ya allahım fana bak ya allaha emanet duruyor üstüne 1de zerotherm soğutucu takarım uçar bu alet o.c. manyağı olur

Dostum ammada cahil konuşmuşsun sende.

Adam ofis dokümanlarını görüntülemek, word, exel kullanmak için gidip 200 Watt çeken 8800 ultramı alsın yani.
    Memleketimizdeki bilgisayarcılarında bi kısmı senin gibi düşündüğü için çok adamın canını yakıp
    bilmeyen vatandaşların parasını heba ediyorlar.

hadi burda bilmeden yorum yapıyorsunda anlamayan birinin yanındada bilmeden konuşupta birilerinin canını yakma.

sana kalsa tezgahta dos'ta fatura kesen bilgisayara 8800 GT, şirketteki sekreten kızın bilgisayarınıda Ati 3870 X2 dalan takmaya kalkarsın.
    Belki Explorer'i 5 - 10 milisaniye daha hızlı açar, kızda zamandan tasarruf eder. sonuçta şirket verimliliği artar

• Ucuz bi kart olursa HD film yetekleri ve HDMI için alınabilir
  • üzerindeki hdmi girişine bakarsak multimedya bilgisayarlar için iyi bir çözüm olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Snd

quote:

Dostum ammada cahil konuşmuşsun sende.

Adam ofis dokümanlarını görüntülemek, word, exel kullanmak için gidip 200 Watt çeken 8800 ultramı alsın yani.
    Memleketimizdeki bilgisayarcılarında bi kısmı senin gibi düşündüğü için çok adamın canını yakıp
    bilmeyen vatandaşların parasını heba ediyorlar.

hadi burda bilmeden yorum yapıyorsunda anlamayan birinin yanındada bilmeden konuşupta birilerinin canını yakma.

sana kalsa tezgahta dos'ta fatura kesen bilgisayara 8800 GT, şirketteki sekreten kızın bilgisayarınıda Ati 3870 X2 dalan takmaya kalkarsın.
    Belki Explorer'i 5 - 10 milisaniye daha hızlı açar, kızda zamandan tasarruf eder. sonuçta şirket verimliliği artar

E tabii ki ekonomik durumu kötü olupta düşük seviyelerde oyun oynamaya razı olanlarda bu karttan alacaklardır

• Zotac kartı kartı katı kapasitörlü çıkarmış. Genel olarak zotac parça bileşenlerine dikkat ediyor normal giriş seviye kartlar da pek katı kapasitör olmazdı genel çıtasının yükselmesi açısından örnek olur umarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.