Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir???
882 Cevap90585 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

495 Mesaj
20 Mart 2008; 18:01:45 

istanbulda oturuyorum ancak ziyaret amacı ile antalyaya geldim,1 haftadır burada navia cihazımı denemeimkanı buluyorum,gerçekten sonuçtan çok ama çok memnun kaldım,arka yollar ara sokaklar falan oldukça güzel kısa rotalar çıkardı

288 Mesaj
21 Mart 2008; 8:00:30 

arkadaslar bende dun sakaryadan kozyatagına geldım navıa ns 1020 ıle..şehırler arasında ıyı fakat ıstanbul ıcıne gırınce uyarıları gec kalıyor bende zor durumda kaldım..bu yuzden bayagı bır rota degıstırmek zorunda kaldı makına...bu gec uyarılmaıcın ne yapmam lazım teselkurler..ayrıca ıgonun harıtasında ıstanbul ıcı cok ayrıntılı gosterılıyor.navıada goremedıgım bankalar otoparklar vs..seylerı ıgınun harıtasında cok rahat gorebılıyorum trafık ısıklerıda dahıll..navıayada neden bu kadar ayrıntı yok..aynı yerde durarken hem navıanınkını hemde ıgonunkını taktım makınaya.alısverıs merkezı yada akartakıt ıstasyonlarını navıada daha za gosterdı ama ıgoda ıse daha fazla gosterdı...bunu bır once gıderılıse navıa yazılımı kullanmaya devam edelım yoksa ıgo bana gore navıadandaha kullanıslı....

178 Mesaj
21 Mart 2008; 9:46:40 

bana ulaşırsanız kapıda size bileti verebilirim. ziyaretinizi bekleriz.

quote:

Orjinalden alıntı: ozer57

tekrar merhaba
fuar davetiyesini nasıl alabiliriz

178 Mesaj
21 Mart 2008; 9:53:50 

prensip olarak farklı ürünleri kendi ürünümle karşılaştırmıyoruz. bu sebeple bölge bölge bu üründe bu var bu üründe bu yok bilgisine hiç değinmiyoruz. fakat şöyle birşey yapıyoruz zaten , kendi ürünümüz nasıl daha iyi olura bakıyoruz. sadece navigasyon amaçlı kullanıma yönelik bir POI database sağlamaya çalışıyoruz bunun da en yetkin ve doyurucu olması alanında çalışıyoruz. yayınlayacağımız güncellemede bu tarz eksiklikler sanıyorum büyük ölçüde giderilecektir. çünkü bir de kullanacağımız veritabanını sadece navigasyon kullanıcısına yönelik olmasına çalışıyoruz. bunun anlamı şu mesela veritabanında su depolarının olmaması , elektrik direklerinin olmaması , ASKERİ noktaların olmaması gibi özelleştirmeler yapıyoruz. neyi genişletmeye çalışıyoruz : benzin istasyonları , araç servis noktaları , restorantlar , oteller , hastaneler vb gibi noktalarda çalışma yapıyoruz. tabi ikinci güncellemeyi yayınlayınca tüketicilerimizden gelen geri dönüşler sanırım harita veritabanında daha iyi olacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: erolkan

arkadaslar bende dun sakaryadan kozyatagına geldım navıa ns 1020 ıle..şehırler arasında ıyı fakat ıstanbul ıcıne gırınce uyarıları gec kalıyor bende zor durumda kaldım..bu yuzden bayagı bır rota degıstırmek zorunda kaldı makına...bu gec uyarılmaıcın ne yapmam lazım teselkurler..ayrıca ıgonun harıtasında ıstanbul ıcı cok ayrıntılı gosterılıyor.navıada goremedıgım bankalar otoparklar vs..seylerı ıgınun harıtasında cok rahat gorebılıyorum trafık ısıklerıda dahıll..navıayada neden bu kadar ayrıntı yok..aynı yerde durarken hem navıanınkını hemde ıgonunkını taktım makınaya.alısverıs merkezı yada akartakıt ıstasyonlarını navıada daha za gosterdı ama ıgoda ıse daha fazla gosterdı...bunu bır once gıderılıse navıa yazılımı kullanmaya devam edelım yoksa ıgo bana gore navıadandaha kullanıslı....

304 Mesaj
24 Mart 2008; 0:23:34 

nöbetçi navia
fuardaki ilginiz için teşekkür ederim umarım sizin için faydalı bir fuar olmuştur

42 Mesaj
24 Mart 2008; 0:47:16 

Evet arkadaşlar,bende navia kullanıcılarına c.tesi günü katıldım.Forumun bu bölümünü 15 gün devamlı izleyip çaylak bir cps ci olarak başladığım gps konusunda birşeyler öğrendim sayılır.Navia cihazı almamdaki en büyük etken ise, burada yazan navia çalışanı arkadaşın çok olumlu yaklaşımları yanısıra "globaltek" i birkaç defa aradığımda ordaki Erhan ve Servet beylerin bana cihazı en kısa sürede nasıl bulabileceğim hakkında ki inanılmaz çabaları ile beraber satış sonrası ürünlerinin arkalarında olabilecekleri izlenimini tarafıma çok iyi yansıtmaları oldu.
NS1020 Cihazını kendi yazılımı ile beraber çalıştırdığımda ne yazık ki çaylak bir "cips" sever olarak ben bile özellikle poi lerin ne kadar az olduğunu sesli yönlendirmelerin zayıf kaldığını ve görselliğini "NaviaNS1020+igo 2006plus" birleşkesini hemen ertesi gün cihaza kurup test ettikten sonra gözlerimle gördüm.

Bugün ise kısa bir tura çıktım.Şöyle ki;

Gebze'den çıkış yaptım.Rotayı Pendik Gülistan Sofrası'na verdim (poi den)
Güzelyalı rampasından aşağı sallanırken bekledim acaba Pendik/Kaynarca tersanesinden sokupta sahil yolundanmı götürecek yoksa dahada devam edip E-5 karayolunu takip ederek Pendik Köprüsünden'mi diye..!

Cihaza göz attım (acemilikten güzergaha göz gezdirmek o an aklıma geldi )Bir baktım rota daha da ilerideki Pendik Köprüsünü gösteriyor.Rampa bitmeden biraz yavaşlayıp ayarlara girip rotayı KISA şekline getirdim.
Sonuç igo2006plus+NaviaNS1020 bileşkesi anında şrak diye yeniden rotayı hesaplayıp bana daha kısa olan Sahil yolunu verdi.Verdiğim hedefte şaşırtıcı olarak hiç sapma olmadı ve gözlerime inanamadım.

İgo'da ki yağ gibi kayan sesli bayan bence de biraz fazla konuşuyor E-5 de giderken sıksık "soldan devam gazla şöfeer" gibilerinden söylemleri kimilerini gaza getirebilir.!

Yarın kısmet olursa akşam saatlerinde Atatürk havalimanına gideceğim.Diğer SD kartımdaki Navia yol rehberini takıpta ama.Dönüşte de kartı değiştirip igo2006plus ı takıp aradaki farka kendimce kesin olarak bakıp karar vereceğim.Umarım sonucu sizlerle paylaşırım döndükten sonra.

Bu forumlarda bana gps sistemlerini öğreten tüm arkadaşlara tanımasamda çok teşekkürler,bol hürmetler.

Yollarınız engelsiz olsun...

i3 540 3.07 - gtx650ti boost 2gb - 6gb 1333 - 550 watt Corsair VS psu creative inspire T6060 1tb. WD hdd

747 Mesaj
24 Mart 2008; 9:14:01 

evet fuardaki ilginiz icin tesekkurler yeni urunleri sabırsızlıkla bekliyoruz.hayırlı haftalar buarada
quote:

Orjinalden alıntı: ozer57

nöbetçi navia
fuardaki ilginiz için teşekkür ederim umarım sizin için faydalı bir fuar olmuştur

D70 kit lens| F80 super kit lens |D5100 kit lens | SB600- Nikon coolpix 995|Nikon s200 | Canon ixus 430 | Sigma 70-300 Apo Macro|Tamron 17-50 F2.8 XR Dİ II LD IF | Nikon AF Nikkor50 mm f1.8 | Manfretto monopod | P990i | Navia 1020| Piranha Voyager GPS| Epson p2000 | Lowepro Orion Trekker|Fujitsu Siemens Amilo 1505|Asus 1000 Ha|Toshiba 32AV703G| Egreat r6b| Turkcell T20| NEXT YE GA 5720 Gps |

242 Mesaj
29 Mart 2008; 4:50:57 

merhaba arkadaşlar bende siparişimi perşembe akşamı verdim ALTİVİ den %25 indirim vardı kaçırmim bu fırsatı dedim şimdi beklemekteyim inşallah hemen gelirde yollara koyulurum...
kaybolmamamız dileğiyle

SAYGILAR...

The Power of Dreams Honda

2007 CiViC Hb galaksi gri

242 Mesaj
29 Mart 2008; 5:06:18 

bu arada biraz önceki yazımda sormayı unutmuşum...

sayın Nöbetçi_Navia siparişini verdiğim ürünün 2008 güncellemeleri herhalde yapılmamıştır... 2008 yeni güncellemeden sonra hangi şehirler harita dahilinde olacak yazarsanız sevinirim birde ücretsiz 2008 güncellemesini nerden edinebirim??? yardımcı olursanız sevinirim

SAYGILAR

The Power of Dreams Honda

2007 CiViC Hb galaksi gri

747 Mesaj
29 Mart 2008; 8:58:43 

hayırlı olsun memnun kalırsın umarım.son guncellemeler cıkmadı.sadece kucuk bir yama var.
http://www.navia.com.tr/ sitesine kullanıcı girişi kaydını yaptır.ve oradan guncellemeler bolumunde senin icin gerekli yama ve daha sonra yayınlanacak haritayı bulursun.iyi gunlerde kullanmak dilegiyle

D70 kit lens| F80 super kit lens |D5100 kit lens | SB600- Nikon coolpix 995|Nikon s200 | Canon ixus 430 | Sigma 70-300 Apo Macro|Tamron 17-50 F2.8 XR Dİ II LD IF | Nikon AF Nikkor50 mm f1.8 | Manfretto monopod | P990i | Navia 1020| Piranha Voyager GPS| Epson p2000 | Lowepro Orion Trekker|Fujitsu Siemens Amilo 1505|Asus 1000 Ha|Toshiba 32AV703G| Egreat r6b| Turkcell T20| NEXT YE GA 5720 Gps |

288 Mesaj
29 Mart 2008; 22:52:27 

arkadaslar ne zaman cıkacak bu navıa ns 1020 nın guncel harıtası???

747 Mesaj
29 Mart 2008; 23:09:06 

fuarda sormustum planlanan surumu bir ust surume cıkarmıslar o yuzden 15 gun civarında cıkması bekleniyor.bekliyoruz bakalım.buarada navia nın yeni urunleride oldukca ilgi cekici

495 Mesaj
30 Mart 2008; 23:14:09 

ya arkadaşlar bişi sorcam,navia aletimi sitede kayıt yapıcam fakat "Navia Ürün Seri No: 11 haneli Navia ürün seri numarası kutu üzerindedir.(XXXXXXXXXXX)" denen numara nedir? kutuya baktım herhangi bişi yazmıyor.nerden bakıp bulucam bu ürün seri no'yu?

747 Mesaj
31 Mart 2008; 9:16:33 

navia yol rehberi kullanım kılavuzunun 1 sayfasında yani kapagın arkasında bir sticker var lisans no buradadır.ayrıca etkinlestirme işi ng kampanyasından alanlar gerek yoktur .etkinlesmiş olarak gelmektedir. iyi haftalar.

495 Mesaj
31 Mart 2008; 14:16:22 

quote:

Orjinalden alıntı: chemucell

navia yol rehberi kullanım kılavuzunun 1 sayfasında yani kapagın arkasında bir sticker var lisans no buradadır.ayrıca etkinlestirme işi ng kampanyasından alanlar gerek yoktur .etkinlesmiş olarak gelmektedir. iyi haftalar.

yok zaten lisans no'yu sormadım onu buldumuştum dediğin yerde,ürün seri no yu sordum ben kutu üzerinde diyordu 11 haneli bi rakam. barkod gibi bişiyin üzerinde vardı 11 haneli rakam heralde o dur diye yazdım bilmiyom yane

178 Mesaj
31 Mart 2008; 14:49:58 

aramıza hoşgeldiniz, yayınlayacağımız veritabanının içerği aşağıdadır. sokak detayındaki veriye ek olarak tüm Türkiyenin karayolları haritası da bulunmaktadır. ve bütün bu sayısal yol bilgisine ek olarak Navia nın özel olarak topaldığı binlerce önemli yer bilgisi bulunacaktır. bütün bu geliştirmeleri kullanıcılarımızdan gelen eleştirilere bağlı olarak ürettik ve geliştirdik.

güncellemeyi ise www.navia.com.tr sitemize kullanıcı kayıtı yaptıktan sonra orada sağlayacağımız linkten indirebileceksiniz( daha henüz datayı yüklemedik , yüklediğimizde ilan yapacağız)....

Adana ADA
Aksaray AKS
Amasya AMA
Polatlı ANK
Ankara ANK
Kemer ANT
Serik ANT
Manavgat ANT
Alanya ANT
Antalya ANT
Ardahan ARD
Aydın AYD
Erdek BAL
Ayvalık BAL
Gönen BAL
Edremit BAL
Bandırma BAL
Balıkesir BAL
Bilecik BIL
Bolu BOL
Bucak BUD
Kumla BUR
İnegöl BUR
Bursa BUR
Çanakkale CAN
Çorum COR
Denizli DEN
Diyarbakır DIY
Düzce DÜZ
Kesan EDI
Edirne EDI
Eskişehir ESK
Gaziantep GAZ
Hatay (Antakya) HAT
Tarsus ICE
Mersin (İçel) ICE
Isparta ISP
İstanbul IST
İzmir IZM
Kastamonu KAS
Kayseri KAY
Kırıkkale KIK
Kilis KIL
Kırklareli KIR
Lüleburgaz KIR
Kırşehir KIS
Kocaeli (İzmit) KOC
Gebze KOC
Ereğli KON
Konya KON
Kütahya KÜT
Malatya MAL
Manisa MAN
Koycegiz MUG
Marmaris MUG
Bodrum MUG
Muğla MUG
Fethiye MUG
Nevşehir NEV
Niğde NIG
Ordu ORD
Akyazı SAK
Sakarya (Adapazarı) SAK
Samsun SAM
Şanlıurfa (Urfa) SAN
Siirt SII
Çerkezköy TEK
Tekirdağ TEK
Çorlu TEK
Tokat TOK
Trabzon TRA
Uşak USA
Yalova YAL
Yozgat YOZ
Ereğli ZON
Zonguldak ZON

quote:

Orjinalden alıntı: falconeyed

bu arada biraz önceki yazımda sormayı unutmuşum...

sayın Nöbetçi_Navia siparişini verdiğim ürünün 2008 güncellemeleri herhalde yapılmamıştır... 2008 yeni güncellemeden sonra hangi şehirler harita dahilinde olacak yazarsanız sevinirim birde ücretsiz 2008 güncellemesini nerden edinebirim??? yardımcı olursanız sevinirim

SAYGILAR

178 Mesaj
31 Mart 2008; 14:52:13 

merhabalar ,

aradığınız cihazın seri numarasıdır ve kutunun yanında 0707xxxx devam eden rakamdır. aynı numara NS1020 sisteminizin cihazın arkasındaki stickerda da vardır.

quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

quote:

yok zaten lisans no'yu sormadım onu buldumuştum dediğin yerde,ürün seri no yu sordum ben kutu üzerinde diyordu 11 haneli bi rakam. barkod gibi bişiyin üzerinde vardı 11 haneli rakam heralde o dur diye yazdım bilmiyom yane

178 Mesaj
31 Mart 2008; 14:56:29 

merhabalar ,

güncelleme tarihi 15 nisan hedefledik , o tarihe kadar sorun olmadan çıkaracağız... az bir süre daha sizleri bekleteceğiz....ama sonuçta gayet güzel bir veritabanı olacak. ayrıca Navia nın da ürettiği yeni ve önemli noktalar veritabanı bulacaksınız. binleri bulan yeni ve çekici yerler Navia Yol Rehberine eklenecek.....

quote:

arkadaslar ne zaman cıkacak bu navıa ns 1020 nın guncel harıtası???

747 Mesaj
31 Mart 2008; 14:58:12 

haritayı bekliyoruz az kalmış . kolay gelsin buarada

308 Mesaj
31 Mart 2008; 16:00:39 

Merhaba,

Ben de NG kampanyası ile aranıza katılıyorum. Ancak Ayın 20 sinden sonra abone olduğumdan dolayı cihaz elime Mayıs ayında geçecek. Nisan 15 de güncellemelerin yapılması hedefleniyorsa Mayıs başında gelecek cihazın üzerinde yeni sürüm olma olasılğı var mıdır?

Nöbetci Navia bilgilendirebilirseniz sevinirim. (Hatta bir ayrıcalık yapıp NG nin beni 1 ay bekletmemesini sağlasanız :) ) Şaka yapıyorum tabi. İlginize şimdiden teşekkürler.

Peuogeot 508 VTI
Denon 1911
Dali Lector 6 - Dali Lector Lcr

178 Mesaj
31 Mart 2008; 16:09:53 

tabi ki güncelleme datası hazır olur olmaz üretim depomuzdaki ürünlerin içine en son sürüm data yüklenecektir. size de en son sürümlü ürün gelecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: wisher

Merhaba,

Ben de NG kampanyası ile aranıza katılıyorum. Ancak Ayın 20 sinden sonra abone olduğumdan dolayı cihaz elime Mayıs ayında geçecek. Nisan 15 de güncellemelerin yapılması hedefleniyorsa Mayıs başında gelecek cihazın üzerinde yeni sürüm olma olasılğı var mıdır?

Nöbetci Navia bilgilendirebilirseniz sevinirim. (Hatta bir ayrıcalık yapıp NG nin beni 1 ay bekletmemesini sağlasanız :) ) Şaka yapıyorum tabi. İlginize şimdiden teşekkürler.

304 Mesaj
31 Mart 2008; 16:27:50 

merhaba yeni sürümün çıkmasını bekliyoruz umarım yeni yapılan yollar ve kavşaklar eksiksiz vardır

308 Mesaj
31 Mart 2008; 17:29:53 

Merak ettiğim bir konu daha var.

Ankaralı kullanıcılar mutlaka vardır. Harita ayrıntıları Ankara için nasıl? Genel olarak değerlendirebilir misiniz? Arkadaşım garmin kullanıyor ve batıkentte ayrıntı sayılabilecek bir noktayı bulup bana ulaşabildi. Navia için durum nedir?

Peuogeot 508 VTI
Denon 1911
Dali Lector 6 - Dali Lector Lcr

28 Mesaj
31 Mart 2008; 18:44:34 

350 YTL 'lik televizyonlar

''HER ZAMAN EL-EMİN OLUN''

11 Mesaj
1 Nisan 2008; 10:05:00 

31/03/2008 tarihi itibari ile bende navia kullanıcıları arasına girmiş bulunuyorum.
İlimde (Bolu) harita ayrıntıları olmadığından nasıl kullanılacağını anlamış değilim :)
Ürünü almamın nedeni yurtdışı seyahatlerimde bana yardımcı olması idi, malesefki üründen (NS1020) yurt dışı haritası çıkmadı. İlimin bilgilerinin güncelleneceği 15 Nisanı merakla bekliyorum.

178 Mesaj
1 Nisan 2008; 10:09:29 

yurtdışı haritaları için ayrı bir sd kart ve paket edinmeniz gerekiyor. eğer ilgilenirseniz bana pm atabilirsiniz.
güncellemede gayet Bolu ili de yer alacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: camouflage1453

31/03/2008 tarihi itibari ile bende navia kullanıcıları arasına girmiş bulunuyorum.
İlimde (Bolu) harita ayrıntıları olmadığından nasıl kullanılacağını anlamış değilim :)
Ürünü almamın nedeni yurtdışı seyahatlerimde bana yardımcı olması idi, malesefki üründen (NS1020) yurt dışı haritası çıkmadı. İlimin bilgilerinin güncelleneceği 15 Nisanı merakla bekliyorum.

747 Mesaj
1 Nisan 2008; 10:09:57 

oncelikle hosgeldin...guncelleme dedigin gibi 15 nisan oldugu soylendi .avrupa icin ise aldıgın urun 1020 ise yurtici..ama1020A modelini alırsan yurtdısı haritaları mevcuttur.istersen http://www.navia.com.tr/ns1020a.php kink e girip arastırıp buradan yalnız harita edinebilirsin

178 Mesaj
1 Nisan 2008; 18:42:14 

http://forum.donanimhaber.com/m_22281433/tm.htm

adresini ziyaret ederseniz. Ford Focus Otokoç ile beraber Navia kazandıran oyunu görebilirsiniz. biraz da eğlence olsun...

Ekteki dosya (1)

747 Mesaj
3 Nisan 2008; 22:15:52 

ozer57 nasıl gidiyor naviaya alısabildinmi?

19 Mesaj
5 Nisan 2008; 19:01:09 

arkadaşlar slm..

bir süredir navia-1020 kullanıcısıyım. şu ana kadar genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. özellikle bilmediğim adreslere giderken faydası çok daha fazla ortaya çıkıyor. Haritada bazı yol hataları ayrıca önemli noktalar bölümündede bazı yanlışlıklar (aslında olmayan benzin istasyonu veya kapanmış bir restoran, eczane vb.) var ama yakında çıkacak olan yeni harita güncellemelerinde bunların bir kısmının düzeleceğini tahmin ediyorum. Bazı arkadaşların forumda daha önce değindiği gibi biz kullanıcılar olarakta harita hatalarını firmaya bildirip daha iyi harita güncellemelerinin çıkmasına yardımcı olmalıyız.

Bu arada sormak istediğim birşey var ; hesaplanan bir rotaya giderken, "yakındakiler" bölümüne girdiğimde sadece konutların listesi çıkıyor. (göçmen konutları, deprem konutları v.s) Bu sabit bir bilgimidir yoksa "Etrafta ne var" bölümünde olduğu gibi seçenekler içinden tercih yapıp değiştirme şansımız var mı?

Bu arada navigasyon aleti için bir taşıma kılıfı yapılsaymış çok iyi olurmuş..bence çok gerekli.

herkese iyi haftasonları

304 Mesaj
7 Nisan 2008; 0:24:19 

quote:

ozer57 nasıl gidiyor naviaya alısabildinmi?

aldığımda ilk heves biraz kulladım sonra kutusuna koydum öyle duruyor bilmediğim biryere gidecek olursam kullanırım isteyen olursa uygun fiyata satarım veya sony p990 ile takas ederim

288 Mesaj
8 Nisan 2008; 16:55:30 

arkadaslar navıa ns 1020 ıcın harıcı anten nerden ve nasıl bulabılırız..ınsallah yenı navıa harıtaı ıgonun harıtasını aratmaz ve bekledıgımıze deger umarım..cunku navıa cıhazımda ıgonun harıtasını kullanmak bana pek mantıklı gelmıyor ama ıgo sureklı harıtaları guncelledıgı ıcın mecburıyetten ıgonun harıtasını kullanıyorum....ayrıca ıc gorunum olarakta ıgonun goruntu ve sekıllerı gercekten goze hıtap edecek sekılde..ınsallah navıanın cıkacak harıtasıda boyle olur....

2009 SUBARU FORESTER 2.0 LİMİTED O/V
2004 SUBARU FORESTER 2.0X A/T
2004 RENAULT LAGUNA PRIVILEGE 2.0 O/V
1997 TOYOTA CARİNA E 2.0 O/V

19 Mesaj
9 Nisan 2008; 14:19:52 

erolkan merhaba..

bu forum içindeki nöbetçi_navia isimli arkadaşa pm atarsan sana yardımcı olacağından eminim. Kendisi navia'nın yetkilisi. Kolay gelsin.

288 Mesaj
10 Nisan 2008; 16:37:00 

arkadaslar navıa ns 1020 de kız kulesı yazıyorum bulmuyor yada yedıtepe unıversıtesı hastanesıne gıtmek ıstıyorum ama bır turlu yazamadım..bana bır ol gostersenız ne guzel olur.bu unıversıte yada unıversıte hastanelerını nasıl arattıracagım...yada mesela turıstık yer olan yerlerı aratırken adres satırına ısmını yazdıgımda bulamıyor...bunu bulmak ıcın ne yapacagım??

38 Mesaj
10 Nisan 2008; 23:05:53 

iyi günler ng den aldığım navia 1020 geldi fakat biraz kullandıktan sonra makinayı açınca harita yerine mavi bir ekran beliriyor programı tekrar yükledim gene aynı sorun acaba neden olabilir??

31 Mesaj
12 Nisan 2008; 9:16:47 

sevgili erolkan adres olarak değil de onları önemli yerlerin (POI) içinde aramanız lazım..

178 Mesaj
12 Nisan 2008; 20:54:03 

merhabalar , bu naviaya alışıncaya kadar yani menüleri seri kullanana kadar oluşabilen geçici bir durum aşağıya örnek olsun diye yeditepe üniversitesi nasıl bulunur onu yaptım lütfen bknz.

bununla beraber mesela önemli yer arayacaksınız diyelim , öncelikle bul içinden önemli yerleri seçin daha sonra nerede aramak istediğinizi sora bir alan gelecek istanbul veya ankara gibi genel şehir isimleri yazmayın. önemli yerin içine düşebileceği ilçe adını veya mahalle adını yazın sonra ekrana gelecek katagorileri tarayın. turistik yerler için turistk diye bir katagori mevcttur..

quote:

arkadaslar navıa ns 1020 de kız kulesı yazıyorum bulmuyor yada yedıtepe unıversıtesı hastanesıne gıtmek ıstıyorum ama bır turlu yazamadım..bana bır ol gostersenız ne guzel olur.bu unıversıte yada unıversıte hastanelerını nasıl arattıracagım...yada mesela turıstık yer olan yerlerı aratırken adres satırına ısmını yazdıgımda bulamıyor...bunu bulmak ıcın ne yapacagım??

Ekteki dosya (1)

178 Mesaj
12 Nisan 2008; 20:56:32 

problemi net olarak anlayamadım. bir resim gönderebilir misiniz? veya bana pm den daha detaylı mesaj atın.

ps: bu arada ufak not eğer farklı bir navigasyon programı yüklerken oluşan bir durumsa şimdiden söyliyeyim prensip olarak yardımcı olmuyoruz maalesef...

quote:

Orjinalden alıntı: anilkayan92

iyi günler ng den aldığım navia 1020 geldi fakat biraz kullandıktan sonra makinayı açınca harita yerine mavi bir ekran beliriyor programı tekrar yükledim gene aynı sorun acaba neden olabilir??

288 Mesaj
12 Nisan 2008; 21:53:47 

bu onemlı yerle bulma işi ıgonun harıtasında daha basıt..dırek POI lere gırıyorum daha sonra yerın adını yazıyorum adres dırek cıkıyor ..mesela yedıtepe unıversıte hastanesini bulacagımda POI lere gıryorum yedıtepe yazıyorum ve cıkıyor tabı bunu yazarken semtını falan belırtmıyorum kolayca bulunuyor....ama navıada ıse ılk once semtını bılmenız gerekıyor zaten semtı bılsem gps cıhazına ıhtıyacım olmazdıkı:))baska bır ornek; ozdılek kocaelı magazanı bulacagım..ıgoda poı ye basıyorum ozdılek yazıyorum ve cıkıyor..sadece 2 harekette buluyorum..ama navıanın yazılımında once ılı sececgım kocaelı merkez dıye daha sonra alısverıse gırecegım ve ondan sonra bulacagımm.farzedelımkı kocaelının bır ılcesınde ıse bulma sansım cok az cunku zaten ılcelerı bılmıyorummm...

178 Mesaj
14 Nisan 2008; 13:16:33 

değerlendirme için teşekkürler. bakalım eksik olan veya kullanıcıların şikayetçi olabileceği aşamalar varsa Navia Yol rehberinde bunu tabi ki gidereceğiz. ama bunun yanısıra Navia içindeki POI lerden bir görüntü koyuyorum. ilginizi çekebilir...

selamlar

quote:

bu onemlı yerle bulma işi ıgonun harıtasında daha basıt..dırek POI lere gırıyorum daha sonra yerın adını yazıyorum adres dırek cıkıyor ..mesela yedıtepe unıversıte hastanesini bulacagımda POI lere gıryorum yedıtepe yazıyorum ve cıkıyor tabı bunu yazarken semtını falan belırtmıyorum kolayca bulunuyor....ama navıada ıse ılk once semtını bılmenız gerekıyor zaten semtı bılsem gps cıhazına ıhtıyacım olmazdıkı:))baska bır ornek; ozdılek kocaelı magazanı bulacagım..ıgoda poı ye basıyorum ozdılek yazıyorum ve cıkıyor..sadece 2 harekette buluyorum..ama navıanın yazılımında once ılı sececgım kocaelı merkez dıye daha sonra alısverıse gırecegım ve ondan sonra bulacagımm.farzedelımkı kocaelının bır ılcesınde ıse bulma sansım cok az cunku zaten ılcelerı bılmıyorummm...

Ekteki dosya (1)

747 Mesaj
14 Nisan 2008; 13:20:45 

merhaba guncelleme konusunda yeni bir gelişme varmı 15 nisan da cıkacak demistiniz....yeni urunler geldimi buarada photofinder gibi..iyi calısmalar

178 Mesaj
14 Nisan 2008; 13:22:24 

hazır ..buradan duyurusunu yapacaktım aslında. ama erken sordunuz..

quote:

merhaba guncelleme konusunda yeni bir gelişme varmı 15 nisan da cıkacak demistiniz....yeni urunler geldimi buarada photofinder gibi..iyi calısmalar

747 Mesaj
14 Nisan 2008; 13:23:45 

tesekkurler ...ne yapayım dayanamadım

288 Mesaj
14 Nisan 2008; 17:40:32 

evet arkadaslar yenı guncellemelere 9-10 saatlık bır sure kaldı herhalde..ayın 15 ınde cıkacaktııı....sabırsızlıkla beklıyoruzz......

19 Mesaj
14 Nisan 2008; 18:18:31 

Sn. nöbetçi_navia,

Ben hiç igo kullanmadım, o yüzden erolkan gibi karşılaştırma şansım yok ama bir navia kullanıcısı olarak poi'leri bulmak için en az 3-4 adım takip etmenin zahmetli olduğunu düşünüyorum. Daha basitleşirse çok güzel olur. umarım navia yol rehberinde yapacağınız bir update'le bu sorunu en kısa zamanda çözersiniz. teşekkürler.

kolay gelsin.

288 Mesaj
14 Nisan 2008; 19:28:01 

arkadaslar bırde navıa ns 1020 lere yazılım gelıştırılerek ve harıcı anten takılarak tv olarak kullanma sansımız olurmu acaba?ner dersınız ıyı olmazmı???bırde urunu ust dugmeden bekleme moduna aldıgımız zaman cıhaz acılırken donma yapıyor ve komutları almıyor...o yuzden hep urunu kullandıktan sonra arka tarafından kapatıp acıyorum...bırde navıalar ıcın skin varmı acaba??bırde son navıa yazılımına acaba radar ların oldugu yerlerde uyarı yapılma gıbı bır ozellık eklendımı acaba??

19 Mesaj
15 Nisan 2008; 12:47:25 

erolkan aynı durum bendede oluyordu..sonradan birşey farkettim; önce navigasyon haritasından tamamen çıkıp sonra üstteki düğmeden bekleme moduna alırsan, bir daha açtığında herhangi bir takılma/donma olmuyor..ama navigasyon haritasındayken üstteki düğmeden bekleme moduna alıp, tekrar açarsan aynen dediğin gibi takılma/donma problemi oluyor. bir dene istersen..

ayrıca bugün 15 nisan, ama navia'nın sayfasında yeni harita güncellemesi göremedim. bilgisi olan varmı ?!

747 Mesaj
15 Nisan 2008; 12:56:15 

ustteki dugmeden kapattıktan sonra baglantı kolay oluyor fakat şarj olayına dikkat edin pil bitiyor .hemen bir şarj edinmeniz gerekir.uzun sure kullanılmayacaksa cihazın arkasında kapamakta yarar var.
quote:

Orjinalden alıntı: basco

erolkan aynı durum bendede oluyordu..sonradan birşey farkettim; önce navigasyon haritasından tamamen çıkıp sonra üstteki düğmeden bekleme moduna alırsan, bir daha açtığında herhangi bir takılma/donma olmuyor..ama navigasyon haritasındayken üstteki düğmeden bekleme moduna alıp, tekrar açarsan aynen dediğin gibi takılma/donma problemi oluyor. bir dene istersen..

ayrıca bugün 15 nisan, ama navia'nın sayfasında yeni harita güncellemesi göremedim. bilgisi olan varmı ?!

304 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:22:47 

merhaba bugün günlemeler açıklanacak değilmi herhangi bir sorun yoktur umarım

178 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:28:20 

güncelleme hazırdır. sayfaya tam olarak yarın yüklenebilir... ama size ufak bir ipucu aşağıda. bolu dan bir arkadaşımız vardı onun için datadan fotoyu koyuyorum....

Ekteki dosya (1)

178 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:30:22 

değerli arkadaşlar Navia Yol Rehberinin 2.sürüm harita güncellemesi hazırdır ve www.navia.com.tr den yayınlanacaktır. (yarına link hazır olur sanırım)...Bilginize...

178 Mesaj
15 Nisan 2008; 13:34:05 

Navia Yol Rehberi 2.sürüm harita datasından diğer bir ekran görüntüsü. Ispartada dan...

Ekteki dosya (1)

304 Mesaj
15 Nisan 2008; 15:09:14 

elinize sağlık umarım iyi olmuştur

288 Mesaj
15 Nisan 2008; 17:44:41 

nobetcı navıa arkadasımm bu guncelemede sadece harıta mı guncellendı yoksa yazılımdada veya sekıllerdede bır guncelleme varmı??yanı aramada kolaylastırma sağlandımı yoksa eskısı gıbımı aramaya devam edecegız yerlerı bulurken...

288 Mesaj
15 Nisan 2008; 17:47:29 

bu ornegını gosterdıgın harıtadan yola cıkarak bır sey sormak ıstıyorum...haarıtada bır hastane gozukuyor..sımdı arama yapmak ıcın bu hastanenın dırek adınımı yazacagız yoksa ılk once ılı sonra ılceyı sonrada hastanenın adınımı gırecegızz?

288 Mesaj
16 Nisan 2008; 17:50:48 

arkadaslar ne oldu bu navıa nın harıtası??sıteye gırdım baktım ama hala bırsey yok...

288 Mesaj
16 Nisan 2008; 19:47:20 

haberı olan yokmuuuu arkdaslar harıtadan????neden kımseden ses cıkmıyor acaba??

304 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:47:50 

güncelleme hala gelmedi

288 Mesaj
16 Nisan 2008; 22:21:13 

herhalde gene ıgo2006 plus hartılasını kullanmaya devam edecegım..adamlar gene guncel harıta cıkarmıslar onu yukledım navıa cıhazıma...bu gıdısle para verıp ıgonun lısanslısını alacak gıbıyım...

31 Mesaj
16 Nisan 2008; 23:39:44 

erolkan igonun yeni haritası 2007_10_071127 olan mı? bi fark var mı eski 2007-10 ile?