Şimdi Ara

Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
3
Favori
99.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Nöbetçi_Navia

Selamlar redsnapper , öncelikle bir navigasyon sistemini daha sonra Navia yolrehberini daha iyi kullanmanız için kabul ederseniz bazı tavsiyelerde bulunacağım. ilk olarak hayırlı olsun cihazınız dün elinize ulaşmış buna bağlı olarak hemen denemeye başlamışsınız.

bununla beraber yanlış bir bilgilendirme olmuş gördüğüm kadarı ile Başarsoftun eski verisini kullanmak gibi bir durum yok Navia Yol rehberi içinde. Navia içindeki veri Teleatlas verisidir. Teleatlas ise local partner olarak Infotech ile çalışmaktadır. yani Infotech verisidir data.

Cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Navigasyon cihazlarına olan talep arttıkça harita ve detay anlamında Avrupa seviyesine yavaş yavaş yaklaşacağımıza inanıyorum. Navia olarak çalışmalarınızın ve hizmetlerinizin uzun soluklu olmasını diliyorum bu vesileyle. Umarım Navia bu konuda istikrarlı ve kararlıdır.

Teşekkürler.

• bu arada harici anten kullanmak istersek nereden ,nasıl bir marka ve hangi fiyata alabiliriz. bilgisi olan arkadas varsa yardımcı olurmu?
  • benimde dün ulaştı elime fakat ilk şarjını yaptım ama pek detaylı inceleme şansım olmadı. acemice bir sorum olacak aleti elimize aldığımızda karşımızdaki haritada adresini bilmediğimiz ancak google earth gibi haritayı sağa sola oynattığım zaman hah burası gideceğim yer diyebilmek için haritayı google earth teki gibi sağa sola oynatabiliyomuyuz. gülmeyin cahillik işte.
  • merhabalar , tabiki ekranı sağa sola parmağınızla ya da kalemle çektiğiniz zaman harita o yöne doğru kaar. ayrıca ana harita ekranında sol üst köşede bulunan "+" tuşu ile haritaya yakınlaşabilir sol alt köşede bulunan "-" tuşu ile haritadan ölçek olarak uzaklaşabilirsiniz.

mesela diyelimki evinizde salonda oturuyorsunuz yarın gitmeniz gereken yerler var , bu yerleri bul menüsünden buldunuz yada hiç datada seçilemeyen bir yere gitmek istiyorsunuz, bul menüsünden ya haritaya ulaşırsınız ya da haritayı sağa sola çekerek gitmek istediğiniz yeri haritada bulursunuz. sonrasında o yeri "favori noktalarınıza" eklersiniz ve ertesi gün araziye çıktığınızda Gezgin menüzünden ayıtlı yerlerin altına girip dün kayıt ettiğiniz yerlere kolayca rota hesaplatabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: cmrc05

benimde dün ulaştı elime fakat ilk şarjını yaptım ama pek detaylı inceleme şansım olmadı. acemice bir sorum olacak aleti elimize aldığımızda karşımızdaki haritada adresini bilmediğimiz ancak google earth gibi haritayı sağa sola oynattığım zaman hah burası gideceğim yer diyebilmek için haritayı google earth teki gibi sağa sola oynatabiliyomuyuz. gülmeyin cahillik işte.

• harici antene ihtiyacınız olacağını zannetmiyorum ama arzu ederseniz konu ile ilgili bana mail atabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: chemucell

bu arada harici anten kullanmak istersek nereden ,nasıl bir marka ve hangi fiyata alabiliriz. bilgisi olan arkadas varsa yardımcı olurmu?
  • tesekkur ederim bu gunde detaylı kullandım dediğiniz gibi simdilik harici antene ihtiyac yok.dun evden işe giderken otoyol secenegini işaretlemiştim beni otoyoldan evime sorunsuz ulastırdı.sabah evden işe geliste mesela ben umraniyeden dudullu imes sitesine kayıtlamıstım beni kısa yol degilde normal ulasacagım yoldan gitmemi ısrarla soyledi.ben siteye tavukccu yolu olan paralel ve kısa yoldan geldim.simdi ben bu yolu favorilerime ekleyebilirmiyim.yani benim istediğim rotayı.sevgilerimle
  • Selamlar,
    Is yerindeki arkadasima dun bir navia geldi. Nat. Geo dergisi ile beraber.
    benim de kismen inceleme firsatim oldu.
    Cİhazin (kampanyadan verilen) icinden 2 Temmuz guncellemeli harita cikti.
    Oysa ki web sayfasinda 1 Ekim guncellemesi mevcuttu. Cihazsa bu guncelleme ciktiktan 3 ay sonra verildi :) Ilk guncellemenin ucretsiz sonraki guncellemelerin ise yanilmiyorsam 30 ytl gibi bir fiyata yapialcagi da belirtilmis.
    Sanirim eski surum bir harita koyarak ilk guncellestirme hakkini derhal kullandirmakti amac.
    Kucuk bir ticari hile sanirim :)
    Tabi yeni haritayi test etme imkanimiz olmadigi icin eskisinden bakayim dedim ve web sayfasinda Zonguldak'in da ekli oldugunu gordugumden cihazda bunu denemek istedim
    Eski surumde tabii ki yoktu. Olmadigi gibi zonguldak haritasinda bulunn bazi yollarin deniz uzerinden dolastigini da gorduk epey eglendik :)
    Ama yine de eski versiyon bir harita ile cihazin dagitilmasi hic hos bir davranis olmamis.
    Sinegin yagini cikarmak diye buna deniyor sanirim.

• harita bilgisine nasıl ulastınız bende yeni aldımda bakayım haritanın guncel bilgisine
  • arkadaşlar , aşağıdaki yazdıklarınızla hiç ilgisi yoktur düşüncelerimizin. lütfen rica ederim böyle düşünmeyiniz. harita sürümü TA 7.04 şu anda hazırladığımız 7.10 ve özel Globtek Veritabanı İçeriğidir. bu sürümü de önümüzdeki hafta(1-2 hafta kaydı ,compile işleminden dolayı) yayınlayacağız. bu ücretsiz olacak. sonrasında ise ücretli olacak evet, ama bu ücret ise veri üretimine yönelik harcanacak. yani Globtek firmasının markası olan Navia nın piyasadaki rakiplerinden farklılaşması için özel içerikli veri oluşturacağız.

harita sürümü değil program sürümünü açılan ilk sayfadan takip edebilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: gobris

Selamlar,
    Is yerindeki arkadasima dun bir navia geldi. Nat. Geo dergisi ile beraber.
    benim de kismen inceleme firsatim oldu.
    Cİhazin (kampanyadan verilen) icinden 2 Temmuz guncellemeli harita cikti.
    Oysa ki web sayfasinda 1 Ekim guncellemesi mevcuttu. Cihazsa bu guncelleme ciktiktan 3 ay sonra verildi :) Ilk guncellemenin ucretsiz sonraki guncellemelerin ise yanilmiyorsam 30 ytl gibi bir fiyata yapialcagi da belirtilmis.
    Sanirim eski surum bir harita koyarak ilk guncellestirme hakkini derhal kullandirmakti amac.
    Kucuk bir ticari hile sanirim :)
    Tabi yeni haritayi test etme imkanimiz olmadigi icin eskisinden bakayim dedim ve web sayfasinda Zonguldak'in da ekli oldugunu gordugumden cihazda bunu denemek istedim
    Eski surumde tabii ki yoktu. Olmadigi gibi zonguldak haritasinda bulunn bazi yollarin deniz uzerinden dolastigini da gorduk epey eglendik :)
    Ama yine de eski versiyon bir harita ile cihazin dagitilmasi hic hos bir davranis olmamis.
    Sinegin yagini cikarmak diye buna deniyor sanirim.

• program sürümünü açılan ilk sayfadan takip edebilirsiniz. sağ alt köşede yazar.

quote:

Orjinalden alıntı: chemucell

harita bilgisine nasıl ulastınız bende yeni aldımda bakayım haritanın guncel bilgisine
  • Selamlar, benim aldigim tarih bilgisi maps klasoru icindeki bilgiye dayali bir tahmindi.
    Mod date var.
    Peki o zaman anlamadigim, EKim ayinda cikti denilen haritanin ZOnguldak ile ilgili yollari da icerdigi soylenmesine ragmen
    niye yok.
    Yani sizin gecikti diye biraz once yazmis oldugunuz harita aslinda web sayfanizda ekim ayinda cikti denilen harita midir?

Yok eger bu harita ekim ayi tarihli harita degil de yeni harita ise, arkadsimin cihazinda yuklu olan harita ne haritasidir?

Yanlis anlamayin, elestri amacli soylemiyorum. Cidden merak ettigim icin soruyorum.

mapinfo mapname="TUR" releasedate="20070720T20:08Z"
    version="1.31" maptype="country"
    encoding="ISO8859_9"
    signature="EhZZZ" contentserver="" control="echcfi5iltbj"

quote:

arkadaşlar , aşağıdaki yazdıklarınızla hiç ilgisi yoktur düşüncelerimizin. lütfen rica ederim böyle düşünmeyiniz. harita sürümü TA 7.04 şu anda hazırladığımız 7.10 ve özel Globtek Veritabanı İçeriğidir. bu sürümü de önümüzdeki hafta(1-2 hafta kaydı ,compile işleminden dolayı) yayınlayacağız. bu ücretsiz olacak. sonrasında ise ücretli olacak evet, ama bu ücret ise veri üretimine yönelik harcanacak. yani Globtek firmasının markası olan Navia nın piyasadaki rakiplerinden farklılaşması için özel içerikli veri oluşturacağız.

• Galiba buradaki kafa karışıklığının sebebini anladım datada il zonguldak il merkezinde ilçeler arası yol ama Zonguldak ilinin Ereğli ilçesinde sokak detayında veritabanı bulunmaktadır. sokak , önemli nokta ve mahalle veritabanı bilgileri bulunmaktadır. Zonguldak il merkezinde değil Ereğli ilçesinde veri bulunmaktadır. neden Ereğli daha endüstriyel çekim noktası olduğu için ve yüksek nüfus akımı sağladığı için. zonguldak il merkezinde ise devlet karayolları ve ilçeler arası yol seviyesi görülmektedir.

eleştiri tabiki ürünü daha iyiye götürmeye yöneliktir. buna zaten itirazımız yok. ama aslında gecikme de olmadı. düzenli bir şekilde hizmet sağlanmaya çalışılıyor. harita eski değil. elimizdeki güncellemeleri en kısa zamanda sağlamaya çalışıyoruz. ve yeni fikirlerle Navia yı geliştirmeye de çalışıyoruz.

eleştirileri bekleriz.

quote:

Orjinalden alıntı: gobris

Selamlar, benim aldigim tarih bilgisi maps klasoru icindeki bilgiye dayali bir tahmindi.
    Mod date var.
    Peki o zaman anlamadigim, EKim ayinda cikti denilen haritanin ZOnguldak ile ilgili yollari da icerdigi soylenmesine ragmen
    niye yok.
    Yani sizin gecikti diye biraz once yazmis oldugunuz harita aslinda web sayfanizda ekim ayinda cikti denilen harita midir?

Yok eger bu harita ekim ayi tarihli harita degil de yeni harita ise, arkadsimin cihazinda yuklu olan harita ne haritasidir?

Yanlis anlamayin, elestri amacli soylemiyorum. Cidden merak ettigim icin soruyorum.

mapinfo mapname="TUR" releasedate="20070720T20:08Z"
    version="1.31" maptype="country"
    encoding="ISO8859_9"
    signature="EhZZZ" contentserver="" control="echcfi5iltbj"

quote:

arkadaşlar , aşağıdaki yazdıklarınızla hiç ilgisi yoktur düşüncelerimizin. lütfen rica ederim böyle düşünmeyiniz. harita sürümü TA 7.04 şu anda hazırladığımız 7.10 ve özel Globtek Veritabanı İçeriğidir. bu sürümü de önümüzdeki hafta(1-2 hafta kaydı ,compile işleminden dolayı) yayınlayacağız. bu ücretsiz olacak. sonrasında ise ücretli olacak evet, ama bu ücret ise veri üretimine yönelik harcanacak. yani Globtek firmasının markası olan Navia nın piyasadaki rakiplerinden farklılaşması için özel içerikli veri oluşturacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nöbetçi_Navia -- 6 Şubat 2008; 17:26:38 >

• Selamlar,

Ürünü National Geographic dergisiyle beraber aldım. Şu anda keşif aşamasındayım. Menülerin sadeliği, anlaşılırlığı ve kolaylığı çok hoşuma gitti. Keşfettikçe yorumlarımı buraya aktaracağım.

Herkese iyi günler.
  • Seçili modele ait harita aktivasyonu yapılmamış. Lütfen aşağıda yer alan yetkilendirme numarasını doldurup "Aktivasyon" butonuna basınız.Yetkilendirme numarası, cihazdan dönen koddur.

bu nedir? yetkilendirme numarası dediği..
  • sitemizde düzenleme devam ediyor. fakat normalde NS-1020 cihazı kullanıyorsanız buradan haritanızı aktif etmenize gerek yoktur. bununla beraber cihazınızı c,haz kayıt bölümünden kayıt edebilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: rockyy

Seçili modele ait harita aktivasyonu yapılmamış. Lütfen aşağıda yer alan yetkilendirme numarasını doldurup "Aktivasyon" butonuna basınız.Yetkilendirme numarası, cihazdan dönen koddur.

bu nedir? yetkilendirme numarası dediği..
  • bende sadece kayıt bolumunden cihazı kayıt ettirdim.diğer aktivasyon olayını dediginiz gibi bende yapmadım musteri hizmetleride aynı seyi dun demişti.yani sadece kayıt yeterli olabiliyor ns 1020 kullanan kişiler için...
  • bugunde kısa ve otoyol harici ayarları işaretleyip eve en dogru ve cabuk biçimde getirdi.gun gectikce daha ısınıyorum.
  • size bir tiyo ;

rota ayarlarını yaparken hız bilgisi ile de oynayabilir, ben genelde bunu en yuksekte tutuyorum ( 160 )

ancak ornek ana yolda cok fazla trafık varsa ve yan / arayollardan gidilmek isteniyorsa rota ayarlarındaki hız seçeneğini iyice düşürüp boş ara yollardan gidilebilir. tabı bu senaryoda otoyol kullanma + kısa yolda işaretli olmalı...

pb
  • tiyo icin tesekkurler sabah işe giderken deneyecegim..iyi geceler.
  • quote:

Galiba buradaki kafa karışıklığının sebebini anladım datada il zonguldak il merkezinde ilçeler arası yol ama Zonguldak ilinin Ereğli ilçesinde sokak detayında veritabanı bulunmaktadır. sokak , önemli nokta ve mahalle veritabanı bilgileri bulunmaktadır. Zonguldak il merkezinde değil Ereğli ilçesinde veri bulunmaktadır. neden Ereğli daha endüstriyel çekim noktası olduğu için ve yüksek nüfus akımı sağladığı için. zonguldak il merkezinde ise devlet karayolları ve ilçeler arası yol seviyesi görülmektedir.

eleştiri tabiki ürünü daha iyiye götürmeye yöneliktir. buna zaten itirazımız yok. ama aslında gecikme de olmadı. düzenli bir şekilde hizmet sağlanmaya çalışılıyor. harita eski değil. elimizdeki güncellemeleri en kısa zamanda sağlamaya çalışıyoruz. ve yeni fikirlerle Navia yı geliştirmeye de çalışıyoruz.

eleştirileri bekleriz.

Ok anlasildi.
    Neyse, Zonguldak'i bekleyecegiz artik :)
    Bu arada...diger urunlerden farkli olamk gibi bir istek soz konusu ise,
    belki yazilim icerisine Google Earth Communityde oldugu gibi kullanicilarin da ekleme yapabilecegi ve opsiyonel olarak Navia ustunden acilip kapanabilecek bir ek yapilabilir.
    Boylece sizin harita ve POI'leri guncellemenizi beklemeden kullanicilar arasi bir community ile cok daha guncel bilgilere ulasabilme imkani bulunabilir. Ve bu da sanirim sizi piyasadaki diger cihazlardan cok daha fazla ayirabilecek bir ozellik olacaktir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.