- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
HONDA JAZZ OTOMATİK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM??
47 Cevap29563 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

309 Mesaj
14 Ocak 2008; 0:16:42 

Arkadaşlar pek iyi araba kullanamadığımdan (ve de eşim) için ikinci el otomatik viteslere baktım uzun bir süre ama gerek forumda anlatılan olsun gerekse de fiyatların uçuk ve araçların güvenilir olmamasından dolayı artık 0 km bir JAZZ almayı düşünür oldum (otomatik şanzıman) tercihim hakkında görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.. Bu kararı vermemde arabalardan pek anlamamam etkili oldu..Birde Honda daki bu fiyatlara vergilre dahil mi onu sormak istiyorum?? Yani 28120ytl + kdv,ötv.. Fikirleriniz benim için belirleyici olacak..

6494 Mesaj
14 Ocak 2008; 0:23:41 

jazz gayet iyi bir seçimdir. içi geniştir, çok az yakar sağlamdır.

verdiğiniz fiyat sitesinden almış olduğunuz fiyatsa anahtar teslimidir.

bu arada bu fiyat jazz sport mu jazz elitemi?

sanırım sportun fiyatıdır?

ama jazz bu yakınlarda kasa değiştirecek diye aklımda kalmış.

yanlışsam hondacı arkadaşlar beni düzeltsinler tabi.

jazz a alternatif olarak; jazz ile aynı iç hacme sahip,

mitsubishi colt 1.3 95 hp 6 ileri tiptroniği de düşünebiliriniz.

jazz elite ile aynı donanıma sahiptir.

jazz dan yaklaşık 3000-4000 ytl daha ucuzdur.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 14 Ocak 2008; 0:25:38 >

2011 RENAULT FLUENCE EXTREME 1.5 DCİ 110 HP 6 İLERİ EDC

309 Mesaj
14 Ocak 2008; 16:44:28 

Teşekkür ederim hızlı cvp için geç vakit olduğu için anca cvp verebiliyorum Sport modeliydi benim baktığım.. sonun da dedim ki 0 alayım başım ağrımasın.. Dediğiniz markaya daha öönce hiç bakmadım.. Acaba yakıt tüketimi nasıl?? Bi de servis olanakları...Neyse bi bakayım önce.. Teşekkürler..

34 Mesaj
14 Ocak 2008; 17:28:38 

bence sakın alma yaza yeni kasası çıkacak
tabi uzun süre bineceksen 6 - 7 yıl kadar önemli değil eski kasayıda alabilirsin ama 2-3 senede satacaksan yenisini bekle
eski bir jazz kullanıcısı olarak sana şu şekilde yardım edebilirim

Bende 2004 model jazz otomatik vardı 0 almıştım. 3,5 sene kullandım. ilk 1,5 sene sonra şanzımanda bir problem oldu garantiden parçayı değiştirdiler. Onun dışında arka tekerleklerin birinin porya bilyası dağıldı onuda garantiden değiştirdiler. Y
Genelinden memnundum fakat bir kaç eksik yönü var onları sana söyleyeyim.
Bir kere kaporta acayip zayıf en ufak taş çarpsa içeri göçer, dışında sürekli çizikler oluşuyor yani bir kere kesinlikle koyu renk alma alacaksan açık renklere bak gümüş renkde olabilir. Onun dışında servisleri iyidir biraz fiyatları pahalıdır ama servisleri güzel. Parçaları da çok pahalıdır haberin olsun.

Aklıma geldikçe yazıyorum. Mesala kapıların üst kısmına adamlar kumaş yapmış rezil bişey sürekli kirleniyor.

Ben senin yerinde olsam ikinci el bir honda civic e bakardım yeni kasası değilde bir önceki kasası hem güzel araba hemde fiyatı uygun bulursun.
Yani şöyle 50 bin i geçmemiş temiz civicler var bence onlara baksan daha iyi olur.

c

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ocak 2008; 20:34:41 

ben aldım bugün bir tane
es paket filan
jazz ismi o sınıf içerisinde kalitesi ve yakıt ekonomisi ile öne çıkanlardan
alınacak bir araba
2004 model 35 binde otomatik vites sunroof lu kırığı döküğü yok 16 ya
arac martta bize geçecek
aldıgımız arkadaş yurtdışına gidiyor (fazıl say değil )
gidene kadar kullancaklar ..kullansınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 56_chevy -- 14 Ocak 2008; 20:38:55 >

2399 Mesaj
14 Ocak 2008; 21:13:43 

dostum 16'ya jazz bedava valla.bırak biraz daha kullansın arkadaşın.fikrini değiştirmez inşallah.parasını verdinmi laftamı söz verdi.

konuyu açan arkadaş ise iyi seçim yapmış eğer bagaj sorun olur derse honda cıty'de devasa bagaj var onada bakabilirsin,hemde otomatik.

ama jazz daha yakışıklı bi araç.

Uzaklaştırılmış
14 Ocak 2008; 21:16:21 

quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

dostum 16'ya jazz bedava valla.bırak biraz daha kullansın arkadaşın.fikrini değiştirmez inşallah.parasını verdinmi laftamı söz verdi.

konuyu açan arkadaş ise iyi seçim yapmış eğer bagaj sorun olur derse honda cıty'de devasa bagaj var onada bakabilirsin,hemde otomatik.

ama jazz daha yakışıklı bi araç.

verdim 10 unu .. öyle şakadan alış veriş olmaz
işi ballandırmak adına gerisinide ayın 15 de vereyim dedim :))

2399 Mesaj
14 Ocak 2008; 21:18:32 

muhteşem bir alış veriş olmuş.fiyatı araştırmalarıma göre çok altında almışsın.hayırlı olsun..

Uzaklaştırılmış
14 Ocak 2008; 21:27:07 

quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

muhteşem bir alış veriş olmuş.fiyatı araştırmalarıma göre çok altında almışsın.hayırlı olsun..

6494 Mesaj
15 Ocak 2008; 10:58:32 

quote:

Orjinalden alıntı: needacar

Teşekkür ederim hızlı cvp için geç vakit olduğu için anca cvp verebiliyorum Sport modeliydi benim baktığım.. sonun da dedim ki 0 alayım başım ağrımasın.. Dediğiniz markaya daha öönce hiç bakmadım.. Acaba yakıt tüketimi nasıl?? Bi de servis olanakları...Neyse bi bakayım önce.. Teşekkürler..

coltun otomatik versiyonunun istanbul şehir içi gerçek yakıt tüketimi 7,5 litre\100 km dir.

www.temsa.com.tr den yaşadığın ilde servisi varmı yokmu bakabilirsin.

mitsubishi sabancı desteği ile satılmakta servis yedek parça vb endişen olmasın.

dediğim gibi jazz elite donanımlarına sahip ve jazz elite den baya bi ucuz.

hayırlı gnler.

309 Mesaj
15 Ocak 2008; 16:05:49 

quote:

Orjinalden alıntı: johnlennon

bence sakın alma yaza yeni kasası çıkacak
tabi uzun süre bineceksen 6 - 7 yıl kadar önemli değil eski kasayıda alabilirsin ama 2-3 senede satacaksan yenisini bekle
eski bir jazz kullanıcısı olarak sana şu şekilde yardım edebilirim

Bende 2004 model jazz otomatik vardı 0 almıştım. 3,5 sene kullandım. ilk 1,5 sene sonra şanzımanda bir problem oldu garantiden parçayı değiştirdiler. Onun dışında arka tekerleklerin birinin porya bilyası dağıldı onuda garantiden değiştirdiler. Y
Genelinden memnundum fakat bir kaç eksik yönü var onları sana söyleyeyim.
Bir kere kaporta acayip zayıf en ufak taş çarpsa içeri göçer, dışında sürekli çizikler oluşuyor yani bir kere kesinlikle koyu renk alma alacaksan açık renklere bak gümüş renkde olabilir. Onun dışında servisleri iyidir biraz fiyatları pahalıdır ama servisleri güzel. Parçaları da çok pahalıdır haberin olsun.

Aklıma geldikçe yazıyorum. Mesala kapıların üst kısmına adamlar kumaş yapmış rezil bişey sürekli kirleniyor.

Ben senin yerinde olsam ikinci el bir honda civic e bakardım yeni kasası değilde bir önceki kasası hem güzel araba hemde fiyatı uygun bulursun.
Yani şöyle 50 bin i geçmemiş temiz civicler var bence onlara baksan daha iyi olur.

Teşekkür ederim Johnlennon... Honda civic lerin eski kasalarından diyorsun.. Kaç model? Bide HB mi??

309 Mesaj
15 Ocak 2008; 16:12:43 

+ Yakıt tüketimini sormayı unutmuşum Malum daha çok yeniyim

383 Mesaj
15 Ocak 2008; 16:22:56 

jazzı gönül rahatlığıyla düşünebilirsin müşteri memnuniyeti ve sorunsuzlukta en ön sıralarda olan araçlardan birisidir...tabi yakıt tüketimindede

75 Mesaj
17 Ocak 2008; 1:18:58 

sanırım honda civic öneren arkadaş 2005-2006 sedan olanları önermiş. ben de 0 KM Jazz yerine 2 yaşında az kilometreli bir Civic tercih ederdim. otomatik viteste de iyi bir araç honda civic...

"lion's advocate"

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2008; 3:02:18 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunceylin

sanırım honda civic öneren arkadaş 2005-2006 sedan olanları önermiş. ben de 0 KM Jazz yerine 2 yaşında az kilometreli bir Civic tercih ederdim. otomatik viteste de iyi bir araç honda civic...

Bencede civic al.Hem satmak zorunda kalırsan (inşallah kalmazsın) bile daha kolay satarsın.

34 Mesaj
17 Ocak 2008; 10:24:39 

aynen 2006 falan şöyle az kilometreli sedan civiclere bir bak istersen

c

309 Mesaj
18 Ocak 2008; 17:23:46 

Arkadaşlar iyi de yakıtı nasıldır otomatik civic sedanların?? Beni üzmesin çok??

2142 Mesaj
19 Ocak 2008; 19:19:51 

2004 jazz ES cvt kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim...

Şehir içinde çok rahat, vites geçişleri hissedilmiyor, yakıt tüketimi düşük... içi ise sınıfına göre çok geniş. Çok dik yokuşlar haricinde kaydırma problemi yok. İstersen vitesleri direksiyon üzerinden de değiştirebiliyorsun... Yalnız benim tavsiyem 0 jazz alacaksan kredi falan al bütçeni zorla mutlaka elit al. 3 milyara 10 milyarlık donanım veriyorlar.. Sport alanların çoğu elit almadıkları için pişman oluyorlar sonradan.

Honda'nın web adresi haricinde ayrıntılı bilgi için linkler:
http://hondajazz.blogspot.com
http://www.jazzcikardesler.com

Bu arada 0 alacak param varsa civic gibi bir araba da olsa 2. el almazdım. Civic iyi güzel ama 0'ın yeri başka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 19 Ocak 2008; 19:22:14 >

4163 Mesaj
19 Ocak 2008; 19:32:34 

2 hafta once 28.000 ytl ye kuzenıme sıfır jazz aldık.arac gercekden cok guzel triptronik.manuel olarak kullanmak istiyorsa vites hemen direksiyonun yanına kullanımı cok rahat ve basıt.ben daha once hıc otomatik araç kullanmamıstım ılk kez kullandım çok hosuma gitti.çok seri ve sessiz bi araç gibi geldi bana jazz

236 Mesaj
21 Ocak 2008; 17:36:12 

bence fiyat pahalı aynı donanım motor seçenekler olan chevrolet araçları düşük fiyatlarda ondan aşagı , bende yeni aldım da ondan söylüyorum aveo sedan var bende begenmezsen daha motor secenekli lacetti sedan lar var büyük klss araba , chevroletlerde hep yakıttan yakınıyorlar kullanıcıları hariç 240 kurş yakıyorum sehir içi lpg taktırdım 160 kuruş .... tavsiye ederim. yinede krar sennin bayiilere git arabayı gör , test sürüşüde yaptırıyorlar ... biz ne söylesek yalan olur dnemeyi kendin yap

2008CHEVROLET AVEO SEDAN 1.4SE BRC , HP dv6172 ıntcore2 1.66 ram512 nıvıdıa7400

7457 Mesaj
21 Ocak 2008; 17:47:53 

Honda Jazz Elite Otomatik vites özellikle bayanlar için çok ideal bir seçenektir. Tavsiye ederim.

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

34 Mesaj
21 Ocak 2008; 18:07:58 

Jazz triptonik şanzıman değildir.
Cvt şanzımandır. (kısacası cvt demek sonsuz oranlı şanzıman demektir, yani vites yok) Aslında elektronik olarak kademelendirilmiştir. 100 km. 200 binlira falan yakar. Tabi kullanıma göre değişir. Otomatik olmasına rağmen yakıtı çok iyidir. Civic in ne kadar yaktığını bilmiyorum. Bilen varsa yazsın. kıyaslayalım.

c

2142 Mesaj
21 Ocak 2008; 23:01:19 

quote:

Orjinalden alıntı: maradona83

bence fiyat pahalı aynı donanım motor seçenekler olan chevrolet araçları düşük fiyatlarda ondan aşagı , bende yeni aldım da ondan söylüyorum aveo sedan var bende begenmezsen daha motor secenekli lacetti sedan lar var büyük klss araba , chevroletlerde hep yakıttan yakınıyorlar kullanıcıları hariç 240 kurş yakıyorum sehir içi lpg taktırdım 160 kuruş .... tavsiye ederim. yinede krar sennin bayiilere git arabayı gör , test sürüşüde yaptırıyorlar ... biz ne söylesek yalan olur dnemeyi kendin yap

Honda jazz ile chevrolet aveo arasında her yönden baya bi fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 21 Ocak 2008; 23:02:30 >

236 Mesaj
21 Ocak 2008; 23:16:05 

ben kendi aracım o yüzden tavsiye ettigimi söyledim hatta bir üst sınıfını tavsiye ettim ayrıca aveo sedan la arsında pek bir fark göremedim hatta motr secenegi 95 beygir jazz 83 beygir fazlası bile var... saten alıcı arkadaş sitelere girerek özelleikleri ile ilgili daha dogru bilgi alabilir. kıyaslamayı yapar.

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2008; 23:22:04 

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

2004 jazz ES cvt kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim...

Şehir içinde çok rahat, vites geçişleri hissedilmiyor, yakıt tüketimi düşük... içi ise sınıfına göre çok geniş. Çok dik yokuşlar haricinde kaydırma problemi yok. İstersen vitesleri direksiyon üzerinden de değiştirebiliyorsun... Yalnız benim tavsiyem 0 jazz alacaksan kredi falan al bütçeni zorla mutlaka elit al. 3 milyara 10 milyarlık donanım veriyorlar.. Sport alanların çoğu elit almadıkları için pişman oluyorlar sonradan.

Honda'nın web adresi haricinde ayrıntılı bilgi için linkler:
http://hondajazz.blogspot.com
http://www.jazzcikardesler.com

Bu arada 0 alacak param varsa civic gibi bir araba da olsa 2. el almazdım. Civic iyi güzel ama 0'ın yeri başka...

bende hanıma jazz es aldım 35 bin km de 2004 model 16 bin lira
ama daha binemedim henuz ufak tefek işleri var onlar yapılıyor
ama kayınbirader bindi biraz çok güzel enişte diyor
park sensörü takılacak birkaç ufak tefek işlemi var
bakalım

2142 Mesaj
21 Ocak 2008; 23:45:35 

quote:

Orjinalden alıntı: maradona83

ben kendi aracım o yüzden tavsiye ettigimi söyledim hatta bir üst sınıfını tavsiye ettim ayrıca aveo sedan la arsında pek bir fark göremedim hatta motr secenegi 95 beygir jazz 83 beygir fazlası bile var... saten alıcı arkadaş sitelere girerek özelleikleri ile ilgili daha dogru bilgi alabilir. kıyaslamayı yapar.

Kastettiğim beygir gücü farkı değildir. Donanım, kalite, güvenlik, yakıt tüketimi, sorunsuzluk... Jazz bu konularda mini MPV olmasına rağmen Aveo'dan daha üstüntür. Euro Ncap bu forumda çok tartışılsa da Aveo maalesef 2 yıldız almıştır. Önden çarpma testinde ciddi deformasyon olmuştur.

http://arabam.milliyet..../chevrolet_aveo2006.asp

Tercihinize saygılıyım, umarım kazasız belasız güzel günlerde binersiniz ama ben Aveo'yu kesinlikle tavsiye etmiyorum.

2142 Mesaj
21 Ocak 2008; 23:55:21 

16 milyar... İlginç... Nasıl oldu bu olay... Piyasasından çok ama çok düşüğe almışınız...

quote:

Orjinalden alıntı: soul-car

bende hanıma jazz es aldım 35 bin km de 2004 model 16 bin lira
ama daha binemedim henuz ufak tefek işleri var onlar yapılıyor
ama kayınbirader bindi biraz çok güzel enişte diyor
park sensörü takılacak birkaç ufak tefek işlemi var
bakalım

Uzaklaştırılmış
22 Ocak 2008; 0:02:46 

quote:

16 milyar... İlginç... Nasıl oldu bu olay... Piyasasından çok ama çok düşüğe almışınız...

tanıdık işi oldu ama jazz zaten aslında o kadar eder
4 yaşında kibrit kutusu gibi araba b sınıfı 1400 motor
daha ne eder ki

2142 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:07:31 

2004 cvt ES jazz'ların piyasası kilometre ve temizliğine göre 18-20 arasıdır.

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:12:34 

quote:

tanıdık işi oldu ama jazz zaten aslında o kadar eder
4 yaşında kibrit kutusu gibi araba b sınıfı 1400 motor
daha ne eder ki

jazz iç hacim olarak jettadan focustan astradan büyük bir araç.

o bakımdan "kibrit kutusu" tanımlamasını hiç hak etmiyor.

hayırlı günler.

2142 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:16:11 

@tasshelhoff

bence de hak etmiyor. Daha önce Astra kullanıyordum. Fark yok gibi..

Uzaklaştırılmış
22 Ocak 2008; 0:19:13 

ben henüz araca binmedim bindiğimde umarım fikrim değişir
dış görünüş olarak değerlendiriyorum belki dediğiniz gibi ergonomisi iyidir
iç hacminin geniş olması bizimde işimize gelir
bagajına bebek arabası puşeti vs sığsın yeterli

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:24:18 

kendi arabam diye söylemiyorum ama;

jazz ve colt gerçekten mucize arabalar.

jazz için söylediklerim colt içinde aynen geçerli.

bir şekilde 3.8 metreden ( jazz da coltta 3.8 metredir) 4,5-5 metrelik araçlardan daha geniş iç hacim sunmaktalar.

dizaynlarını dikkatli incelerseniz kimsenin işine yaramayan uzun kaputları ve uzun bagaj kapakları yok.

mümkün olan tüm alan iç hacme ayrılmış.

ayrıca her ikiside çok yüksek.

buda uzun boylu kişiler için büyük ferahlık sağlıyor.

mühendislerini alkışlamak lazım her iki aracında.

hayırlı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Ocak 2008; 0:25:36 >

2142 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:24:27 

Rahat sığar içiniz rahat olsun... Hatta Jazz'ın özel bir koltuk sistemi var. Yatırdığınızda tamamen düz oluyor... Hatta Arka koltukların oturma yerini yukarı kaldırarak yüksek eşyaları da taşıyabiliyorsunuz.

quote:

ben henüz araca binmedim bindiğimde umarım fikrim değişir
dış görünüş olarak değerlendiriyorum belki dediğiniz gibi ergonomisi iyidir
iç hacminin geniş olması bizimde işimize gelir
bagajına bebek arabası puşeti vs sığsın yeterli

6955 Mesaj
22 Ocak 2008; 2:00:02 

colt bakma yalıtımı zayıf,amt şanzıman sorunlu,iç konsolu hantal, o sınıfta en iyi seçim jazz'dır.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 7:22:41 

yalıtıma bir şey diyemem ama;

daha amt şanjımandan şikayet eden colt kullanıcısı duymadım.

diğer yarı otomatikler gibi "ben ısındım biraz soğuyayım" diyen bir şanjıman değil.

coltun şanjımanı GETRAG üretimi. biraz arabalardan anlıyorsanız GETRAG ı da tanıyorsunuzdur.

şikayetvar.com da şanjıman güncellemeleri çıkmadan önce yazılmış bir veya 2 şikayet harici bir şey yok.

onlarda dediğim gibi mitsubishi tarafından çıkartılan şanjıman yazılım güncellemelerinden önce yapılmış şikayetler.

kulaktan dolma sözlerle konuşmayalım.

iç dizaynda zevk meselesidir.

bu forumda coltu benim kadar iyi tanıyan belki 1 kişi vardır o kadar.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Ocak 2008; 7:29:44 >

236 Mesaj
22 Ocak 2008; 17:27:06 

mutlaka her arabanın arasında her araba firmasının kendince geliştirdigi özellikler var ben saten donanım deyince aklıma ABS EBD KLİMA cd-mp3 calar... geliyor bunlarda mevcut saten araçta eksik EPS yok oda önem arz ediyor mutlaka birazda fiyat 3 milyar asagı diger sınıfına göre görünüşte güzel şimdi , honda ya baktıgımız eksik donanımlısının fiyat 26.300 den başlıyor , verilere göre bakıldıgında gercekten az yakıyor gözüküyor ancak genelde araçlarımızı sehir içi kulamıyoruz gösterilen verilerden şu sehir içi ile ortalama verilerini tutturan görmedim , daha önce palio vardı bende sehir ler arası kokluyordu denebilir sehir içide dayandıramıyorduk malum dur kak ışıklar derken , ncap testinede bana daha önce söyleyenler oldu ncap te walla bazen sehir içi yollarda kazalara sahit oluyoruz bmw merdesler bile yaw ne olmuş bu arabaya dedirtiyor nediyelim allah korusun, maksadımız ben memnunun araç hakkındaa kullanıcıdan bilgi olsun birazda muhabbet edelim

6955 Mesaj
22 Ocak 2008; 20:04:00 

valla tasshelhof kardeşim her yerde colt'u tavsiye ederek biyere varılmaz jazz ondan çok daha üstün bi araç merak etmw araba bilgim her araba tavsiyesi konusuna colt önerenlerden daha fazla en sorunsuz otomatik şanzıman da Honda'da zaten demekki pişmiş aşa su katmamak lazım.Jazz hala en iyi araçtır o sınıfta.

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 20:26:02 

enoman arkadaşım;

bütün konuyu baştan sona oku.

3 tane mesajım var.

ben colt al jazz alma demişmiyim arkadaşımıza bir bak bakalım.

hatta çoğu yazımda jazzı övmüşüm. soul car arkadaş jazz a kibrit kutusu demiş ben jazzı savunmuşum.

yazılanları takip etmeden yorum yapıyorsun enoman arkadaşım.

alakasız hiç bir konuda colt tavsiye etmedim etmem.

adam D segmenti araç ararken colt al demiyorum ya.

ben colt jazz dan üstün nerede demişim? ne zaman demişim?

buyur bu konuda yazdığım mesajlar.

hangisinde jazz alma colt al demişim? hangisinde colt jazz dan üstündür demişim?

"jazz gayet iyi bir seçimdir. içi geniştir, çok az yakar sağlamdır.

verdiğiniz fiyat sitesinden almış olduğunuz fiyatsa anahtar teslimidir.

bu arada bu fiyat jazz sport mu jazz elitemi?

sanırım sportun fiyatıdır?

ama jazz bu yakınlarda kasa değiştirecek diye aklımda kalmış.

yanlışsam hondacı arkadaşlar beni düzeltsinler tabi.

jazz a alternatif olarak; jazz ile aynı iç hacme sahip,

mitsubishi colt 1.3 95 hp 6 ileri tiptroniği de düşünebiliriniz.

jazz elite ile aynı donanıma sahiptir.

jazz dan yaklaşık 3000-4000 ytl daha ucuzdur.

hayırlı günler. "

"jazz iç hacim olarak jettadan focustan astradan büyük bir araç.

o bakımdan "kibrit kutusu" tanımlamasını hiç hak etmiyor.

hayırlı günler. "

"kendi arabam diye söylemiyorum ama;

jazz ve colt gerçekten mucize arabalar.

jazz için söylediklerim colt içinde aynen geçerli.

bir şekilde 3.8 metreden ( jazz da coltta 3.8 metredir) 4,5-5 metrelik araçlardan daha geniş iç hacim sunmaktalar.

dizaynlarını dikkatli incelerseniz kimsenin işine yaramayan uzun kaputları ve uzun bagaj kapakları yok.

mümkün olan tüm alan iç hacme ayrılmış.

ayrıca her ikiside çok yüksek.

buda uzun boylu kişiler için büyük ferahlık sağlıyor.

mühendislerini alkışlamak lazım her iki aracında.

hayırlı günler "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Ocak 2008; 20:52:42 >

2142 Mesaj
22 Ocak 2008; 22:47:27 

tasshelhoff arkadaşımız Colt'u savunur. Ama bu forumda her zaman jazz'ı da över.

CVT şanzıman ise geçişleri hissettirmemesiyle konforuyla amt'den az bir farkla önde gibi... Direksiyonda manuel olarak da kullanılabiliyor. Amt'de ise vites üzerinden...

Araba seçimde Colt'u da inceledim. İkinci el alacağım için temiz olarak jazz'ı buldum.

Ama Colt alsaydım da pişman olacağımı sanmıyorum. Jazz ı kullanmak ise çok keyifli...

Daha önce DSG hariç pek çok otomatik ve yarı otomatik araba kullandığım için CVT yi diğer arabalarla karşılaştırabilirim: Çok iyi

D modu çok konforlu, güç ve serilik istediğinde ise S'e getiriyorsun iş bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 22 Ocak 2008; 22:48:13 >

6955 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:08:16 

o kadar uzatmaya gerek yok bütün topicleri sürekli takip ediyorum colt ancak alternatif olabilir jazz daha iyidir her zaman.bunu kendi düşüncem olarak söylüyorum polemik yaratmak amaçlı değil ama heryerde colt önerisi görmekten bıktığımı da belirtmeden geçemiyeceğim.

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:22:11 

aracımı seviyorum ve tanıtmak istiyorum.

bu suçsa evet suçluyum hakim bey

benim gibi aracını seven ( yada markayı diyelim) ve sürekli onu savunan öneren bir çok arkadaşımız var forumda.

bazı arkadaşlar bazı markalarla özdeşleşmiş durumda.

mesela aklıma gelenler; strept arkadaş wv jetta ile, volkan kolay ford ile, , pirekare arkadaş honda city ile

bende görüldüğü üzere mitsubishi ve colt ile özdeşleşmiş durumdayım.

saygı ve ahlak kuralları içinde herkes istediği paylaşımı yapabilir.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Ocak 2008; 23:23:18 >

2142 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:32:16 

Ben sizi Colt konusunda herşeyi sorabileceğim bir başvuru kaynağı olarak görüyorum

bence Barış Purut bey gibi ciddi ciddi bir blog yapmalydınız kendinize...

Burdaki herkes benim için kaynaktır, sonuç değildir. Sonuca analizlerim sonucunda sentez yaparak ben belirlerim... Araştırma çok yönlüdür. Araştırmanın 10 bacağından biri de foruma girip kullanıcı yorumu sormaktır. Bu araştırmanın 10 da biridir... Tavsiyeler dinlenir ama sonuçta insan analiz yaparak kendi karar verir.

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

benim gibi aracını seven ( yada markayı diyelim) ve sürekli onu savunan öneren bir çok arkadaşımız var forumda.

mesela aklıma gelenler; strept arkadaş wv jetta ile, volkan kolay ford ile, , pirekare arkadaş honda city ile

hayırlı günler.

Uzaklaştırılmış
22 Ocak 2008; 23:35:57 

quote:

hayırlı günler.

ee ü kem küm
cls

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:37:22 

quote:

Ben sizi Colt konusunda herşeyi sorabileceğim bir başvuru kaynağı olarak görüyorum

bence Barış Purut bey gibi ciddi ciddi bir blog yapmalydınız kendinize...

Burdaki herkes benim için kaynaktır, sonuç değildir. Sonuca analizlerim sonucunda sentez yaparak ben belirlerim... Araştırma çok yönlüdür. Araştırmanın 10 bacağından biri de foruma girip kullanıcı yorumu sormaktır. Bu araştırmanın 10 da biridir... Tavsiyeler dinlenir ama sonuçta insan analiz yaparak kendi karar verir.

teşekkür ederim ilginize.

colt ile ilgili yazılarımı bir yerde toplamayı düşünüyorum ama bu blog kullnımı hakkında oldum olası merak salamadım.

burada yazmak daha kolay geliyor.

hayırlı günler.

3256 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:49:35 

quote:

hayırlı günler.

tasshelhoff arkadaşıma laf yok... İnsanları son derece güzel biri biçimde bilgilendiriyor... Üşenmiyor yazıyor...
Bazıları gibi "Zart alma zurt al" deyip geçmiyor... Ayrıntısıyla anlatıyor... Colt'un kötü yönlerini de söylüyor...
Ki Colt o fiyata güzel bir araçtır... Fiyatı 35 olsa güzel araba değil derdim... Ama fiyatını da gözardı etmemek gerekir... O fiyata daha iyi ne alınabilir ki... (2. el öreneği vermeyelim lütfen )

Paylaştığım Fotoğraflarım

Nikon D5000 / Nikkor AF-s 18-55mm VR / Tamron 70-300mm tele-macro / Nikkor AF 50mm f/1.8

GalaXy SII GT-I9100

6955 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:49:55 

estağfurullah canım ne haddimize hakimlik felan ama ben bu şekilde özdeşleşmelerin fanatikliğe kaydığını düşünüyorum.Beni kimse Seat Cordoba ile özdeşleştirmez çünkü Toyota,VW,Opel,Honda vb. birçok markayı önermişimdir önermeye de devam edeceğim.Mesela yakıt tüketimi,vergi avantajı ve performans söz konusuysa Focus derim,şık tasarım+iyi donanım olarak Leon derim ama aracın içi de şık olsun diyene de Honda Civic derim asla Seat kullandığım için her mesaja Leon önerisi olarak bakmam,yani benim anlatmak istediğim bu yoksa herkes tabi ki aracını sever.
quote:

hayırlı günler.

6494 Mesaj
22 Ocak 2008; 23:58:52 

enoman arkadaşım.

siz benim genel yazılarıma denk gelmişsiniz.

benim bir anlayışım var ki o da şu.

yanlızca kullandığım bildiğim araçlar hakkında yorum yapmayı seviyorum.

diğer yaptığım tüm yorumlar ilgili firmaların web sitelerinden aldığım teknik veriler üzerine matematiksel yorumlardan ibarettir.

o bakımdan bilmediğim sürmediğim araçlar hakkında yukarıda bahsettiği teknik veriler üzerineki yorumlar haricinde ne öneririm nede iyi kötü derim.

o bakımdan genelde mitsubishi, honda, toyota biraz da tempra hakkında kendimi yetkin görüyorum.

bu markalar söz konusu olduğunda veya bu markaların ürünleri kapsamına giren sorgularda yazı yazıyorum.

malum mitsubishinin reklamı hiç bir yerde yok. ilk kez araba alma arefesinde olan ve markalar hakkında bilgisi sadece kendi çevresinde gördüğü bilindik markalardan ibaret olan kişilere mitsubishi diye bir marka da var demek istiyorum.

zatn dikkat ettiyseniz genelde "ilk defa sizden duydum" "servisi nasıldır" gibilerinden tepkiler alıyorum ki bu tepkilerede alıştım.

fazla uzun oldu. başlangıçta biraz sert çıktıysam kusura bakmayın.

hayırlı akşamlar.

En Beğenilmeyen Yorumlar
ben aldım bugün bir tane
es paket filan
jazz ismi o sınıf içerisinde kalitesi ve yakıt ekonomisi ile öne çıkanlardan
alınacak bir araba
2004 model 35 binde otomatik vites sunroof lu kırığı ... Yoruma Git
Yorumun Devamı 56_chevy - 14 Ocak 2008; 20:34:41 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » HONDA JAZZ OTOMATİK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.797