Şimdi Ara

Zotac 8800GTS 512MB Voltaj Modifikasyonu Video Anlatım ve İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
19.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda kullanıcıların ilgi ile karşıladıkları G92 GPU'lu Zotac 8800GTS 512MB ekran kartının yaptığımız bazı modifikasyonlarla hız aşırtma sınırlarını zorlayacağız. Türkiye'de hız aşırtma severler tarafından yakından tanınan ve forumlarımızda "hey" rumuzunu kullanan Recep KULAN, 8800GTS 512MB ekran kartlarında GPU voltajını nasıl arttırabileceğimizi ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Ek olarak ZeroTherm'in uygun fiyatlı ekran kartı soğutucusu Hurricane'de hız aşırtma esnasında kullandığımız donanımlar arasında yer alıyor. Bu videomuzu hız aşırtma severlerin mutlaka izlemelerini öneriyoruz.

• Videoyu henüz izlemedim ama faydalı bir çalışma olduğu belli. Aynı paraya daha çok performans cazip geliyor. Tabi donanıma zarara verip garanti dışı kalmak ta kötü.
    İzledikten sonra gelen düzenleme : Video çok iyi öğretici ve anlaşılır. Ama çok büyük kazanım elde edilmemiş sanki. Bu şekil mod daha çok 3dmark kasan extrem kullanıcılar için ve bu testlerde çok az bir artış olmuş. Ama yinede ekran kartı belirli bir sınırı aşmış sonuçta. Bundan sonra Soğutmada extrem olabilir.
    Her şey için emeğinize sağlık teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkercom -- 13 Ocak 2008; 0:47:05 >
  • olay bitmiş ne diyimki tani :D
  • gerçekten çok iyi bir hazırlama
  • Dh de bunu göze alıp deneyecek biri çıkarmı acaba
  • yapımda ve yayında emeği geçenlere teşekkürler.gerçekten çok güzel ve öğretici bir çalışma olmuş.Oyunlarda bariz bir fps farkı var.ortalama 6-7 fps fark çok iyi.özellikle crysis gibi bi oyunda bile 5 fps fark etmesi bir başarıdırGönül isterki paramız çok olsun bizde deneyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snakef1 -- 13 Ocak 2008; 1:16:43 >
  • 5-10 fps ve %4-6 kazanım için pek uğraşılacak ve değecek birşey değil vede seyrettiğime göre zahmetli ve riskli bence değmez ama güzel çalışma enazında bilgilendirme açısından
  • Güzel, faydalı ve ayrıntılı bir video inceleme oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler
  • Valla Süpersiniz DH sayeniizde artık ekran kartına fazla dokunmayacağım İyi biliniyorsa Yap yoksa el sürme Çok çok saolun
  • Ben bir pencil mod yapana kadar ne uğraşmıştım, wallahi çok zor iş, elinize sağlık güzel anlatım olmuş da yapmak isteyenler için kabloların lehimleneceği yerler net bir fotoda işaretlenmiş olarak eklense çok mu zor olur acaba, yoksa çok fazla mı kart çeşidi var, hepsinin pcb ve gpu voltajı arttırılacak kısmı ayrı yerde midir?
  • zeroterm zaten süper bi marka ama fiyati da 8800 gt gibi 88 ytl:P
  • 12.43 de video takılıyor sorun var galiba halledebilirmisiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

Ben bir pencil mod yapana kadar ne uğraşmıştım, wallahi çok zor iş, elinize sağlık güzel anlatım olmuş da yapmak isteyenler için kabloların lehimleneceği yerler net bir fotoda işaretlenmiş olarak eklense çok mu zor olur acaba, yoksa çok fazla mı kart çeşidi var, hepsinin pcb ve gpu voltajı arttırılacak kısmı ayrı yerde midir?

Evet bu konu biraz daha aydınlatıcı olabilir ama gördüğüm 8800 serilenin yapıları hep aynıydı... Zaten bu tarz mod larhep bütçeye ve gözü karalığa bağlı bence... Ama bunu göze alan için o ufak artışlar bile çok şey ifade eder...

Videoyu hazırlayan ve katkısı olan herkese teşekkürler...
  • aradaki fark çok az fakat ürün yansın da yenisi satilsin diye ellerinden geleni yapmişlar
  • Süper bir inceleme.Tam istediğim konu nette devamlı bakıyordum ama videolu anlatım bulamamıştım.Ben bunu elimdeki x-1600 de deneyeceğim.Bakalım becerebilirsem gözümü karartıp oc sırasında voltaj gereksinimi duyan 8800 gtx de de deneyeceğim.Bir sorun olmazsa kısa bir incelemede kendim yapıp dh de paylaşırım tekrar teşekkür ederim.
  • Teşekkürler aranıpta bulunamayacak bi kaynak ama %5 için değmez
  • süper çalışma ve bence 5% den fazla bir artış sağlıyor,sadece call of juarez teki sonuca takılmamalı.
  • çok güzel anlatmışsınız
    ekren kartımın mevcut hız aşırtılmış değerleri de oldukça işimi görüo ayrıca garanti dışı kalmasınıda asla istemem bilmeyen arkadaşların bunu denememesinde fayda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: jin_paci

12.43 de video takılıyor sorun var galiba halledebilirmisiniz

Videoyu baştan sona izledim bir sorun görünmüyor. Bazen Flash Player bu tip hatalar yapabiliyor, internet tarayıcınızım temp klasörünü boşaltıp sayfayı CTRL+F5 tuşları ile tazeleyip tekrar izlemeyi deneyin.
  • Çok güzel bir çalışma . Recep abinin saçları süper olmuş yaw . 2 ay önce kısacıktı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.