Şimdi Ara

## CES 2008: Samsung'dan 4GB Kapasiteli SO-DIMM Bellek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## CES 2008: Samsung'dan 4GB Kapasiteli SO-DIMM Bellek ##

Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden Samsung, CES 2008 çerçevesinde pek çok bellek modelini de katılımcıların beğenisine sundu. Firmanın en dikkat çekici ürünlerinden biri de 4GB'lık kapasiteye sahip olan PC2-6400 SO-DIMM bellek modülü idi. Bilindiği üzere SO-DIMM bellekler dizüstü bilgisayarlarda kullanlılmakta. Anlaşılan o ki 2008 yılında dizüstü bilgisayarların bellek kapasitelerinde de önemli bir artış gözlemlenecek. Tabi konu 4GB olunca belleğin hakkını verebilmek için 64-bit işletim sistemi kullanılması gerektiğini de hatırlatalım. Bu arada son not olarak Intel'in yılın ikinci çeyreğinde duyuruacağı yeni mobil platformu ile birlikte dizüstü bilgisayarlarda da DDR3 bellek kullanımına geçileceğini hatta bellek üreticilerinden TwinMOS'un geçtiğimiz günlerde SO-DIMM formunda 1333MHz'de çalışan DDR3 belleğinin haberini forumlarımızda sizler ile paylaşmıştık.

• yuhhh, daha geçen hafta patrona Sony laptop aldık tek parça 2 gb ramı görünce dumur oldum şimdi 4 gb diyorsun yaw
  • Bence sadece bellek değil işlemçi ,ekran kartı depolama alnında da baya bir gelişme var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Bence sadece bellek değil işlemçi ,ekran kartı depolama alnında da baya bir gelişme var.

+1. 45nm işlemciler, yeni nesil 55nm grafik kartlar, SSD depolama birimleri ve daha düşük voltajda çalışan DDR3 ramlerin gelişiyle pil ömrü bayağı artacak.
  • masallah nazar degmesin :D nese ben bisey sormak istiyorum acaba 32 bit islemcilerde 1 slota 4gb ram takılırsa sorun oluyormu[daha az görme fln seklinde :D ]
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhangates

masallah nazar degmesin :D nese ben bisey sormak istiyorum acaba 32 bit islemcilerde 1 slota 4gb ram takılırsa sorun oluyormu[daha az görme fln seklinde :D ]

32 bit işletim sistemi 3.5 gb fazlasını kullanamaz isterse 16 slot olsun toplam 3.5 dan fazla ise kullanamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: d@ngerusly

quote:

Orjinalden alıntı: batuhangates

masallah nazar degmesin :D nese ben bisey sormak istiyorum acaba 32 bit islemcilerde 1 slota 4gb ram takılırsa sorun oluyormu[daha az görme fln seklinde :D ]

32 bit işletim sistemi 3.5 gb fazlasını kullanamaz isterse 16 slot olsun toplam 3.5 dan fazla ise kullanamaz

saol arkadasım yha dier baslıklara baktım aklım karıstı devamlı coklu kombinasyonlar 2*2gb 4*1gb fln olunca belki teklide 4gb olur mu die düsündüm :D nese saol tekrardan
  • 4gb 2 adet taksan notebook a eder 8 gb daha 4gb rami dogru düzgün destekleyen sistem yok bide zaten 64 bit lazım 8gb için saçma olmuş bence
  • Artiery

Ya bu imzandaki 18000 rpm lik 2X146 gb lık hdd lere ne kadar verdin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 12 Ocak 2008; 21:26:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.