Şimdi Ara

receiver daki lnb out ne işe yarar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
32.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    goldmaster 10400 CI kullanıyorum
    arkasında lnb in bunu zaten çanaktan gelen kabloya bağlıyoruz
    lnb out boşta bu ne işe yarar

• arka odaya lınk atar cıhazın bırı kapalıyken LNB nın gırdıgı yanı dıger odayada onunla cıkıs yaaprsın ve dıger odanda calıstırabılırsın veya eskıden oldugu gıbı analog yayın alan cıhazını baglarsın analog yayını alabılırsın netıcede dıjıtal yayınını atar OUT cıkısı

quote:

Orjinalden alıntı: razor111

selam arkadaşlar
  • cevabın için sağol
    benim amacım receiverdaki görüntüleri bilgisayara aktarıp
    hdd ye gerçek zamanlı kayıt yapmak dvd recorderlar çok pahalı
    receiverdaki lnb out belki görüntü aktarıyorsa
    ikinci el ucuz bir digital tv kartı alıp
    pc ye kayıt yapmayı düşünüyordum
    modül girişli olanlar pahalı
    benim kayıt yapmak istediğim kanallarda lig tv(üyesiyim) gibi modülle
    çözülebilen kanallar
    peki goldmaster ın arkasındaki s-video ve kompozit ten görüntü
    alıp analog bir tv kartına aktarıp kayıt yapabilirmiyim pc ye?
  • Benim bildiği Fly' ın modellerinde ses ve görüntü almak için giriş yerleri var. Arkadaşım video kameradan (eski kasetli) bu girişlere bağlayıp kayıt yapıyordu. Yanılmıyorsam Fly Dijital uydu kartı idi. Fiyatı da baya düştü, hepsiburada da

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=54&productid=bd70164

57 YTL imiş. Goldmaster' ın arkasında video out ve ses çıkışı varsa bence kayıt yapabilirsin.
  • şimdi biz antenden direk gelen kabloyu birinci reciver a taksak birinci recevier ın lnb out undan da ikinci receiever a giriş yapsak nasıl ve ne şekilde izleyebiliriz. biraz araştırdım. ikisi de h yada v olması laszım diyenler var. ben aynı anda olmasa bile başka bir odada diğer rweciever dan bu şekilde bağlantı yaparak izleyebilirmiyim. yani mesela birinci cihaz kapalı ama ikinci cihazda sorunsuz izleyebilirmiyim kanlları bilen var mı
  • quote:

Orjinalden alıntı:

iyi günler
    ikinci reciever bağlama ile ilgili yazınızı gördüm. bende ikinci bir receiver alıp içerdeki odadaki tv de izlemek istiyorum. aynı anda izlemek önemli değil benim için. sadece içeride de uydu izleyebileyim yeter. eğer ilk reciever dan lnb out ile ikinci receiver a giriş yaparsam. ilk recever kapalıyken ikinci receiverdan sorunsuz izleyebilimiyim
    teşekkürler
    saygılarımla

10 senedir bu olayı deniyorum. Anahtar yapmak dahil her yolu denedim.

Şu anda techstar ve dt alıcılarım var. tech in lnb outunu dt ye taktım çözüm alamadım.

Şunu yaptım. Sorun çıkmadı.
    Antenden gelen kabloya iki kablo daha bağla. En basit şekilde. Yani bir kabloyu iki kabloya çoğalt. Uçlarına 25-50 kuruşluk olan uçları tak. İstediğin uzunlukta kablo kullanabilirsin. Bu iki ucu alıcılarına tak. Tamam.
    Aynı anda ne olabileceğini açıklamıştım. 10 yıldır aynı anda alıcıları açarak henüz hiç lnb, alıcı yakmadım. Çünkü alıcılarda aşırı voltaj yüklenmesi, lnb koruma,
    kendini kapatma özellikleri var. Açıkçası ben hiç çekinmedim.
    İkisinde aynı anda v-v, h-h- izlemenin riski sıfır. Yani asla sorun çıkamaz.
    v-h olursa voltaj farklılığı var. Biri lnbye 13v, diğeri 18 volt gönderiyor. Tabii alıcılar bunu hemen anlayıp biri kapanıyo r.

diseq alıp bir kabloyu ikiye çoğaltabilirsin. Ama sinyaller azalıyor.

şuanda teknosada gömülü modüllü sansui var. 45 ytl gibi fiyatı var. Veya yumatu İq, mx tavsiye ederim.

Saygılar.

sorunsuz izlersin. Biri kapalı iken.
  • alıcılar arasında kaliteli kablo kullanmalısın. Ben normal hava anten kablosu ile sonuç alamadım.. dt kalın kablosu ile sinyal hiç düşmedi.
  • Bilgiler için teşekkürler keşke birkaç fotoğraf olsaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

arka odaya lınk atar cıhazın bırı kapalıyken LNB nın gırdıgı yanı dıger odayada onunla cıkıs yaaprsın ve dıger odanda calıstırabılırsın veya eskıden oldugu gıbı analog yayın alan cıhazını baglarsın analog yayını alabılırsın netıcede dıjıtal yayınını atar OUT cıkısı

quote:

Orjinalden alıntı: razor111

selam arkadaşlar

açıkkende diğer odaya görüntü atabilseydik çift çıkışlı lnb'ler tarih olurdu
  • Benim evde salonda Next Star Ye 18000 Hd Cx uydu alıcı var (bunda Lnb Out da var). Diğer odada ise Next Star Ye 5000 Hd Cx var (bunda Lnb out yok)

Merkezi sistemdeki uydudan gelen tek kablo Salondaki Next Star Ye 18 000 Hd Cx in Lnb in girişine bağlı. Bir Uydu kablosunun bir ucunu 18.000 Hd cx in
    Lnb Out çıkışına diğer ucunuda 5000 Hd Cx in Lnb girişine (Lnb in) taktım. İki uydu alıcıda da ister aynı kanal ister farklı kanal olsun aynı anda izleyebiliyorum.
    Sadece kanal değiştirirken kanal biraz yavaş geçiyor ve bazı kanallar ikinci uyduda çekmiyor. Fakat salondaki uydu alıcıyı (18000) bekleme konumuna alırsam
    diğer odadaki uydu alıcı sanki uydu kablosu kendisine doğrudan bağlanmış gibi bütün kanalları sorunsuz gösteriyor, salondaki açıkken göstermeyen kanallarıda gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fucar18 -- 3 Haziran 2016; 22:42:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.