Şimdi Ara

## Creative'den PCIe x1 Uyumlu X-Fi Tabanlı Yeni Ses Kartı Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Creative'den PCIe x1 Uyumlu X-Fi Tabanlı Yeni Ses Kartı Geliyor ##

PCIe x1 uyumlu ses kartlarını yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başlayan Creative cephesinde firma yüksek performans seviyesinde "audiophile" olarak ta tanımlanan ses meraklıları için PCIe x1 uyumlu ve X-Fi tabanlı yeni bir ses kartı hazırlıyor. Firmanın hazırladığı yeni ses kartı muhtemelen X-Fi Elite Pro veya Fatal1ty modeli üzerine kurgulanacak. Kartın tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı henüz tam olarak belli olmamakla birlikte yüksek kalitede ve PCIe x1 uyumlu yeni bir ses kartı model duyurusu açısından durgun olan segmente yeni bir hareketlilik getirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Ocak 2008; 23:21:33 >

• nedir bu creative'den çektiğimiz bilenler bilir fiyatıda elite pro gibi olursa şayet biraz abartılı oluyor makul fiyatlara gelmesini istiyorum şahsen
  • haber için tesekurler
  • ya enteresan bi sorum olcak bende 4 adet pcıx 16 slotu var... bunlar uzun biliosunuz... buraya pcıx 1 takarsam calışır mı ???
  • Haber için teşekkürler fx57. Ölü PCIe x1 slotlarının değerlendirilmesi açısından iyi oldu. Yanılmıyorsam önceden PCIe x1 slotunu kullanan tv kartları da çıkmıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa�

nedir bu creative'den çektiğimiz bilenler bilir fiyatıda elite pro gibi olursa şayet biraz abartılı oluyor makul fiyatlara gelmesini istiyorum şahsen

bilmemiyiz
  • İşi Ustasına Bırakmak Gerek Bu İşin Ustası Creative Creative 5+1 Sound Blastere devam bu arada
  • ses kartı creative in işi bencede ...
  • zırt pırt kart çıkarıp duracağına şu Vista için adam gibi bir sürücü yapsın...
  • Bir audiophile olarak çok da mathaf bulmadığımı söyliyim ama elbette ki ses kartlarında pastanın büyük bir payına sahipler... Son zamanlarda Creative saçmalamaya ve yalpalamaya başladı... Umarım kendilerine çeki düzen verirler
  • Rakip olmadığı için onların işi oluyor gerçi ben çok severim creative'i özellikle uzun yıllar boyunca audigyZS kullandım şimdi xtreme-music kullanıyorum. Fakat creative tek olmasının bilinciyle kullanıcıyı sömürmeye başladı gerçi hala çok çok kaliteli olan audigyZS oldukça uygun fiyatta ve beni bu ilgilendirsede daha üst seviye kartları için verdiği fiyatlar çok fazla 1-2 yıl içinde bu durum böyle olmayacaktır kanımca.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

zırt pırt kart çıkarıp duracağına şu Vista için adam gibi bir sürücü yapsın...

Aslında doğru tespit, Vista Ultimate yüklemiştim, sorunsuz ses kartı driveri bulamadığım için Xp ye döndüm bende
  • Uygun fiyat vve geliştirilmiş bir kart çıkartırlarsa iyi satış rakamlarına ulaşabilirler. Mesela artık donanımsal bazda dijital ses çözümlemesi sunmaları lazım. DTS HD DolbyHD gibi son teknolojileri destekleyebilmeli. Ayrıca şu sürücü sorunlarına da kökten bir çözüm bulmalılar ki oyuncular için önemli olan EAX desteğini tam olarak sunsunlar.
    Bunların hepsini başarırlarsa ve adam gibi bir fiyat biçerlerse almayı düşünürüm.
    Yoksa yeni bilgisayara ya Audigy2 ZS'mi takacağım yada süper onboard ses kartını kullanacağım...
  • Ses kartı denince başkasını tanımam.bide fiyatı ucuz olsa (rakip firma aranıyor).
  • arkadaşlar creative beni bitiriyor pcmi topladiim ilk günü 2003 yılının 8.ayi filandi ses karti onboard idi beni tatmin etmedi o zamanin en pahali 5+1 destekli ses kartini almiştim halen kullaniyorum 64 bitlik vista ile cok sorunsuz sitesinden indirdim yanliş anlamayin amacim para olduggndan alip hava atmak degil sadece kimimiz işlemciye kimimiz ekran kartina kimimiz ses kartina ahastayız illla bi parça bizi tatmin etmelidir.Gerçekten çok süper bi marka bu creative türkçesi de yaratıcı anlamina geliyor.haşa allah değil yaratamaz ama iyi mallar üretiyor
  • güzel hayırlı olsun
  • bu creative lerde driver sorunu olmasa çok güzel olucak ya vista otomatik tanısın yada vistada sorunsuz çalışsın nedir bu creative driver sorunu yaf ben 1 tane ses kartını driver sorunu yüzünden kullanamadım 4.1 di xp görmedi o kadar driver yükledim olmadı en sonunda ucuzdan cmi8738 çipli 4 kanala ses kartı aldım sorunsuz 2. bilgisayarımda kullanıyorum.
  • Creative sürücü işini çok salıverdi, eskiden sürekli güncelleme, yeni eklentiler vs. bulunurdu sitede, artık pek görülmüyor...
  • ses kartı piyasasına asusta girdi artık asus birkaç kart daha çıkarırsa adam akıllı o zaman creative fiyatları geri çekmek zorunda kalabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.