Şimdi Ara

## CES 2008: Transcend'den 1200MHz'de Çalışan Performans Sınıfı DDR2 Bellek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## CES 2008: Transcend'den 1200MHz'de Çalışan Performans Sınıfı DDR2 Bellek ##

Her ne kadar Intel'in 3 serisi yonga seti ailesi ile birlikte sektör DDR3 belleklere de merhaba demiş olsa bile şu an için yüksek fiyat etiketleri, ciddi fark oluşturamayan performansları ve DDR2 belleklerin uygun fiyatla temin edilebilmesi gibi nedenlerden ötürü DDR3 bellekler kullanıcılar arasında henüz yaygınlaşmaya başlmış değil. Fakat diğer bir açıdan da er yada geç sektörün özellikle AMD'nin de soket AM3 formuna geçmesi ile birlikte DDR3'e yöneleceğini biliyoruz ki o zamana kadar da fiyatlar kabul edilebilir seviyelere geleceklerdir zaten.

DDR2 cephesinde olan popülerlik Intel'in kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulması beklenilen X48 yonga setinin de DDR2 destekli varyasyonlarının olması ile birlikte gündemdeki yerini koruayacak gibi gözüküyor. Tabi durumun farkında olan bellek üreticileri özellikle X48 yonga seti ile birlikte kullanılmak üzere yüksek performanslı bellekler hazırlamaya da devam ediyorlar. Yurt dışında popüler bellek üreticilerinden biri olan Transcend detaylarını bir süre önce verdiğimiz aXeRam serisi dahilinde hazırladığı 1200MHz'de çalışan DDR2 belleğini fuarda sergiledi. Micron tarafından üretilen bellek yongalarını kullanan bellek 2x1GB'lık kit olarak kullanıma sunulurken özel bir soğutma çözümü kullandığını ve 2.2v gerilimde çalıştığını da ifade edelim.

• X48 için 2x1GB'lık kit 1066MHz lik ram almıştım şimdi bunları görünce nefsim devreye giriyor
  • Haber için teşekkürler fx57 onca DDR3 haberinden sonra iyi geldi. DDR3 ramlerin daha çok zamana ihyiyacı var.
  • ddr3 için erken fiyatı düşmesini bekleyip erişim sürelerinin inmesini beklemek lazım
    zaten şimdi pek gerekli degil
  • mhz iyi ama timingler nedir o da çok önemli!!! ama bu sene sonu nehalemle bence ddr2 devri kapanır o yüzden ddr2 ye yatırım yapmak pek mantıklı değil elimdeki beni idare eder.
  • haber için tesekurler
  • corsairin bir kitine çok benziyor ammaaa çıkartamadım
  • kingstonun hyperx serisi 1200 mhz ramleri coook uzun zamandır piyasada var zaten.. timingler ve fiyat cok önemli bence. saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

corsairin bir kitine çok benziyor ammaaa çıkartamadım

XMS2 veya Dominator serisi ..
  • evet bencede hatta dominator seriside galiba micron d9 kullanıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.