Şimdi Ara

Borç Yüzünden İnternetin Kesilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bunun belli bi kıstası var mı?
    benim bildiğim kadarı ile 3. faturanın son ödeme tarihine kadar kesmiyorlar ancak 3. faturanın son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa interneti kesiyorlar
    benim bugün ikinci faturam kesildi ancak Telekom 2 ay önce kendine yakışır bi şekilde fatura kesmeyip kesilmeyen faturayı bi sonraki aya aktardı yani bi aylık faturam iki aylık fatura olarak görünüyor
    az önce telefon geldi ve borç ödenmezse internetin kesileceğini söylendi anonsla

ben bişey anlamadım bu işten?bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 10 Ocak 2008; 17:54:50 >

• merhaba;

öncelikle telekomun işlerine akıl sır ermez.evet çevremdede birçok kezz gördüğüm ve bildiğim kadarıyla 3.fatura döneminde fatura gelipte ödemezseniz son tarihine kadar kesiyoruz der keserler.sizin durumda bi yanlışlık var sanırım onların hatası var bikere fatura aksatarak bunu yapmışlar gidip uygun bi dille izah edin çaresine bakarlar yok olmadı gerektiği gibi tepki verin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yy2

merhaba;

öncelikle telekomun işlerine akıl sır ermez.evet çevremdede birçok kezz gördüğüm ve bildiğim kadarıyla 3.fatura döneminde fatura gelipte ödemezseniz son tarihine kadar kesiyoruz der keserler.sizin durumda bi yanlışlık var sanırım onların hatası var bikere fatura aksatarak bunu yapmışlar gidip uygun bi dille izah edin çaresine bakarlar yok olmadı gerektiği gibi tepki verin.

evet zaten Aralık ayında fatura ödemeye gittiğimde bana siz nakil mi yaptınız diye sordu gişedeki bayan,bende hayır neden sordunuz dedim ve o bayan bi yere telefon açtı ve bi ay fatura kesilmediğini onun bi sonraki aya aktarıldığını söyledi
    şimdi ben zaten 3 ay geriden ödüyorum faturaları ve bugüne kadar pek sorun yaşamadım ama işte Telekom'un hatası yüzünden internetimin kesilme ihtimali doğmuş oldu,yoksa zaten bu ayki faturanın son ödeme tarihine kadar bi önceki faturayı ödemeyi düşünüyordum

bi sorum daha olucak,diyelimki bu borç yüzünden internetimi kestiler tekrar açtırmak için tüm borçları mı ödemem lazım yoksa bu bahsettiğim iki aylık faturayı ödemem yeterli olur mu?yani bugün ayın 10'u olduğu için bu ayki faturada kesilmiş oldu zaten bugün aramalarının sebebide bu

teşekkür ederim

• Tüm Borçları ve Gecikme Faizlerini ödemeniz gerekiyor...

4 Faturadan sonra ADSL' inizi iptal ederler ayrıca... Yatırsanız dahi bir daha kullanamazsınız. Yasaklı listesinden adınızı sildirip, tekrar ADSL başvurusu yapmanız gerekir.
  • şimdi forumda bir çoğumuz bunun kıstasının ne olduğunu bilmeyebilir sonuçta biz müşteri kesimiyiz bu normal bi durum
    dedim bi TTNET'in sitesine bakayım orada yazıyordur ama TTNET öyle mükemmel bi site hazırlamışki Tarife-Kampanya ikilisinden başka hiçbir bilgi yok,bi de çok bi marifetmiş gibi Tarkan'la ilgili şaşalı bi animasyon yapmışlar
    hani sağda solda iletişim bölümü varda ben oraya yazıp göndericem Telekomda dikkate alıp cevap vericek değil mi
  • sanırım 1-2 aylık olanıda ödeyince açıyorlar burda biri öyle yaptı ama komşumuz tamamını ödeyip açtırdı o yüzden kesin bi bilgi vermeeyceğim hangisi olur.

benimde sana benzer bi durumum olmuştu aralık 31 de abone olmuştum ilk faturam 3 ay sonra marrta geldi ama tuhaflık vardı ben açma ücreti 69 ytl idi o zaman onu taksit olsun dedim aylara bölünsün o direk yansımış full halde ocak şubat 2 ay deilmi? bana 3 yada 4 aylık fatura girmişti. artı 69 milyon yani 30+30+30+69=159 yada 189 geldi tek faturada şaşırdım kaldım bu ne dedim gittim telekoma bişe söyleyemediler kullanmışsınız dediler bişe yapamyız tekrar gittim başka birine oda bişe yapmadı sinirlendim bilgisiz işten anlamayan insanları koymuşlar oraya bende babama söyledim tanıdığı vardı diye gitti halletmeye adamlar babam araya girince incelediler daha raporlar gelmemiş 3 gün sonra geldi baktılar ben aralık ayının 31 inde abone olmuşumya bunlar beni bütün aralık ayı boyunca kullanmışım gibi göstermiş yani boşa 1 ay geçirmişler neyse uzatmayayım hatırladıkça sinirleniyorum sildiler 30 milyonunu gerisini ödedik kapandı ...

• quote:

Orjinalden alıntı: bilan

Tüm Borçları ve Gecikme Faizlerini ödemeniz gerekiyor...

işte bu cidden kötü bi haber,yani Telekom'un kendisinden kaynaklı bi hatası yüzünden bi sürü sıkıntıya girebilirim
    yok hani desinler her ay günü gününe ödemelisiniz yoksa keseriz internetinizi o zaman tamam hata kullanıcıda olur ama fatura sektirip iki aylık fatura keserlerse ve ben bu faturayı ödemeyemediğim için internetimi keserlerse hata Telekom'da oluyor
    zaten Telekom bugüne kadar neyi düzgün yaptı ki bunuda becerebilsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

Orjinalden alıntı: bilan

Tüm Borçları ve Gecikme Faizlerini ödemeniz gerekiyor...

işte bu cidden kötü bi haber,yani Telekom'un kendisinden kaynaklı bi hatası yüzünden bi sürü sıkıntıya girebilirim
    yok hani desinler her ay günü gününe ödemelisiniz yoksa keseriz internetinizi o zaman tamam hata kullanıcıda olur ama fatura sektirip iki aylık fatura keserlerse ve ben bu faturayı ödemeyemediğim için internetimi keserlerse hata Telekom'da oluyor
    zaten Telekom bugüne kadar neyi düzgün yaptı ki bunuda becerebilsin

sen dediğim gibi telekoma git ilgili kişiyle uygun dille derdini anlat konuş madur oldum de nasıl halledebilriz diye.bi şekilde çözülür sanırım.

• quote:

sanırım 1-2 aylık olanıda ödeyince açıyorlar burda biri öyle yaptı ama komşumuz tamamını ödeyip açtırdı o yüzden kesin bi bilgi vermeeyceğim hangisi olur.

benimde sana benzer bi durumum olmuştu aralık 31 de abone olmuştum ilk faturam 3 ay sonra marrta geldi ama tuhaflık vardı ben açma ücreti 69 ytl idi o zaman onu taksit olsun dedim aylara bölünsün o direk yansımış full halde ocak şubat 2 ay deilmi? bana 3 yada 4 aylık fatura girmişti. artı 69 milyon yani 30+30+30+69=159 yada 189 geldi tek faturada şaşırdım kaldım bu ne dedim gittim telekoma bişe söyleyemediler kullanmışsınız dediler bişe yapamyız tekrar gittim başka birine oda bişe yapmadı sinirlendim bilgisiz işten anlamayan insanları koymuşlar oraya bende babama söyledim tanıdığı vardı diye gitti halletmeye adamlar babam araya girince incelediler daha raporlar gelmemiş 3 gün sonra geldi baktılar ben aralık ayının 31 inde abone olmuşumya bunlar beni bütün aralık ayı boyunca kullanmışım gibi göstermiş yani boşa 1 ay geçirmişler neyse uzatmayayım hatırladıkça sinirleniyorum sildiler 30 milyonunu gerisini ödedik kapandı ...

evet malesef herşeyde olduğu bu konuda da araya birilerini sokmak gerekiyor yoksa ilgilenmiyorlar
    şimdi yarın gidicem bakalım bana ne diyecekler

• quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

sanırım 1-2 aylık olanıda ödeyince açıyorlar burda biri öyle yaptı ama komşumuz tamamını ödeyip açtırdı o yüzden kesin bi bilgi vermeeyceğim hangisi olur.

evet malesef herşeyde olduğu bu konuda da araya birilerini sokmak gerekiyor yoksa ilgilenmiyorlar
    şimdi yarın gidicem bakalım bana ne diyecekler

en iyi yol bu bizimlede paylaşırsın sonucu yarın

• Arkadaşda 3 ay yatırmadı kestiler sonra hepsini birden ödedi aradan 2 gün geçti hattı açmadılar bende dedim ne duruyorsun arasana telekomu aradı kadın özür diledi unutmuşuz biz açmayı dedi modemi kapatıp açın açılcak dedi... biz koptuk gülmekten ama sinirden tabiki... ( not:3-4 ay birlikte toplu ödeme yapmak insana ne koyuyor ya... "arkadaşın sözüydü" )
  • quote:

Orjinalden alıntı: korner12

Arkadaşda 3 ay yatırmadı kestiler sonra hepsini birden ödedi aradan 2 gün geçti hattı açmadılar bende dedim ne duruyorsun arasana telekomu aradı kadın özür diledi unutmuşuz biz açmayı dedi modemi kapatıp açın açılcak dedi... biz koptuk gülmekten ama sinirden tabiki... ( not:3-4 ay birlikte toplu ödeme yapmak insana ne koyuyor ya... "arkadaşın sözüydü" )

:) ee telekom işi evet toplu ödeme kötü oluyor ama kendi hatansa diyecek bişe yok elinde yoktur ödeme durumun yoktur yorum yok ama elekomun hatası ise diyecek çok şey var...
  • faturani ödemezsen keserler tabi suc onlarin niye fatura yolluyorlar ki :P

ama 3 dönem borcun gözüküyorsa 1ini öde acilir birde ödemelerini online ödeme noktalarindan yaparsan basin agrimaz.Ödemeyi yaparsin sonra 4440375 arayip 3 basarsin ordan kontrol ederler .Durum acik ise aninda acarlar modemi acip kapamanda da gerekebilir ama ;)
    Ama geriden gidiyorsan ödemeye bir aksama olursada iptal edebilirler cok basin agrir o zaman benden demesi.
  • pardon arkadaşlar bu konuya yazacaktım unutmuşum

cuma günü gittim Telekom'a ve dedim hata yapılmış vs kontrol ettiler ve bi hatanın olmadığını farkettik
    sanırım bi önceki gidişimde bilgisayardan kaynaklı bi hata yüzünden yanlış yansımış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.