Şimdi Ara

Podcast Kullananlar Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
19.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,özellikle Türkiye'de itunes'un en az kullanılan özelliği podcasts 'dir. henüz bizde bu kültür pek gelişmedi. ancak podcastlerde çok kullanışlı şeyler bulmak mümkün. örneğin ben ps3 le ilgili gelişmelerle ilgili podcastleri takip ediyorum. çok aramama rağmen NTV 90 dakika programının podcastini bulamadım,eğer bulabilseydim yolda,arabada dinlemek için çok uygun bir podcastti. benim önerim burada kullandığımız podcastleri,podcast indirdiğimiz site ve directoryleri paylaşalım ve bu kültürün gelişmesinde bir nebzede olsa katkıda bulunalım.

• evet dostum çok haklısın podcast nedir bilmiyorum bile biraz açar mısın cahilliğimin kusuruna bakma
  • podcast I offline radio gibii dusunebilirsin .Www.Odeo.com
  • peki iphone a nasıl yükleriz ve tam olarak nedir anlatabilirmisin dostum
  • Podcast nedir, nasıl kullanılır?

Podcasting, genelde bir radyo programı şeklinde kaydedilmiş dijital ses dosyalarını (çoğu zaman MP3) ya da video görüntülerini internette yayınlama ve RSS beslemeleri sayesinde kullanıcıların bu programlama abone olmalarını sağlayan bir yayıncılık yöntemidir. Yayınlanan programların her birine ‘podcast yayını’, ‘podcast programı’ ya da kısaca ‘podcast’ adı verilir. Bu yayınlar, birazdan tanıtacağımız bazı podcast yakalama programlarıyla takip edilerek indirilebilir ve MP3 çalarınıza aktarılabilir. Podcast’ler, sadece internetteyken dinleyebileceğiniz online radyoların aksine akışkan (streaming) medyalar değildir. Bu sayede, istediğiniz programı istediğiniz an dinleyebilirsiniz.

Nasıl abone olunur?

Video oynatabilen bir iPod’unuz (iPod video, iPod touch, iphone, iPod classic veya yeni iPod nano) varsa podcast’imize abone olarak kısa filmlerimizi iPod’unuzda izleyebilirsiniz. iPod’unuzu yönetmek için iTunes kullanıyorsanız, örneğin Cep Sineması podcast’ine abone olmak için sol sütunda gördüğünüz “iTunes’a ekle” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bundan sonra iTunes, Cep Sineması güncellemelerini günlük olarak takip edecek ve yeni bölümleri otomatik olarak indirecektir.

Farklı bir podcast yazılımı kullanıyorsanız “RSS abonesi ol” düğmesindeki linki kopyalayıp podcast yazılımınıza yapıştırarak aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

not: alıntıdır.

• NTV'deki spor yayınlarını podcastleri bulabilsek çok güzel olur. Var mı böyle bir iste acaba?
  • Muhteşem oldu bu teşekkürler. Hemen indirmeye başlayım,yolda dinlemek için gayet güzel
  • ücretli değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmont

ücretli değilmi

Ucretsiz. Tabi baglanti ucreti alinabilir. Eger Wlan ile baglanip Podcastleri cekersen ucret odemezsin.
  • Dizilerin bölümleri bulunabiliyor.Mesela komedi dükkanının 10 bölümünü indirdim heryerde izleyebiliyorum..
  • evet aslında pek bizde yaygın değil ama podcast olayı müthiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiaxle

quote:

Orijinalden alıntı: belmont

ücretli değilmi

Ucretsiz. Tabi baglanti ucreti alinabilir. Eger Wlan ile baglanip Podcastleri cekersen ucret odemezsin.

Bazıları ücretli olması lazım.
  • iphone da bu dosyalar nerede tutuluyor. benım iphone da yer kalmamıs ama itunes a baglamadan sılmek ıstıyorum yoksa 2 saat oraya kopyalıyor ıkonlar bozuluyor sonra sılmeyle ugras dur. bırde bazı dosylar ıphone da 2 yerde tutuyor gıbı geldı acaba yanılıyormuyum?

not:ifile veya ifunbox ile silmeyi dusunuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: netkit

iphone da bu dosyalar nerede tutuluyor. benım iphone da yer kalmamıs ama itunes a baglamadan sılmek ıstıyorum yoksa 2 saat oraya kopyalıyor ıkonlar bozuluyor sonra sılmeyle ugras dur. bırde bazı dosylar ıphone da 2 yerde tutuyor gıbı geldı acaba yanılıyormuyum?

not:ifile veya ifunbox ile silmeyi dusunuyorum..

ipod da
  • :)
    dinledim/seyrettim silmek istiyorum ama itunes a baglamadan yapmak ıstıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: konman4245
    ipod da
  • quote:

:)

quote:

ipod da

Dostum videolarda görünen happy tree friends indirdim 3 bölüm.
    ipod>videolar > HTF > sonra silmek istediğim bölümün üstüne gelip parmağımı sağa kaydırdım. Sil seçeneği çıktı
  • Merhaba arkadaşlar iphone 4s kullanıyorum bir podcast indirdim ama şimdi bir türlü iphone den silemiyorum i tunes den siliyorum ama eşzamanla dediğimde geriye geliyor iphone den bir türlü kaldıramıyorum yardım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu_78

Merhaba arkadaşlar iphone 4s kullanıyorum bir podcast indirdim ama şimdi bir türlü iphone den silemiyorum i tunes den siliyorum ama eşzamanla dediğimde geriye geliyor iphone den bir türlü kaldıramıyorum yardım lütfen.

Bende yükledim 2 tane bir türlü silemedim bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

quote:

quote:

ipod da

ipod>videolar > HTF > sonra silmek istediğim bölümün üstüne gelip parmağımı sağa kaydırdım. Sil seçeneği çıktı

Bende iPod yok ama müziklere girdim orada aynen yazdığını yaptım ve rahatça sildim ios5 İPhone 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

quote:

quote:

ipod da

Bende iPod yok ama müziklere girdim orada aynen yazdığını yaptım ve rahatça sildim ios5 İPhone 4

Aynen öyle.Şimdi dikkat ettimde önceden ipod olan bölüm şimdi müzik olmuş ios5 ile birlikte.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.