Şimdi Ara

## CES 2008: Arctic Cooling'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Xtreme Freezer ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## CES 2008: Arctic Cooling'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Xtreme Freezer ##

## CES 2008: Arctic Cooling'den Yeni İşlemci Soğutucusu; Xtreme Freezer ##

Soğutma teknolojilerinde lider isimlerden biri olan Arctic Cooling, CES 2008 dahilinde yeni soğutucularını da arka arkaya kullanıcılar ile tanıştırıyor. Firmanın yeni hazırladığı işlemci soğutucusu Xtreme Freezer da CES 2008'de yerini ayrıtanlar arasındaydı. Öncelikle AC'nin yeni soğutucusu ile son derece iddialı olduğunu ifade edelim. 8 adet ısı aktarım borusuna sahip olan bu iri yapılı soğutucu üzerinde tam 226 adet alüminyum yaprak yer alıyor. Soğutucunun fan ise yaprakların ortasına yerleştirilmiş durumda. 120mm'likPWM kontrollü fana sahip olan AC Xtreme Freezer, işlemcinin yanı sıra başta voltaj regülatörleri olmak üzere çevre komponentlerin serinlemesine de katkı da bulunuyor. MX-2 serisi termal macun ile desteklenen soğutucunun kolay kuruluma sahip olduğu ifade edilirken 6 yıllık garanti ile geldiğini de vurgulayalım. AMD-ATi'nin soket AM2/939 ve Intel'in LGA775 formundaki güncel işlemcileri ile uyumlu olan Arctic Cooling Xtreme Freezer'ın fiyatı ve çıkış tarihi ise netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Ocak 2008; 19:41:10 >

• 6 yıl garanti baya iddalı bir şey ve soğutucu güzele benziyor ama büyük!!!!
  • Hangi kasaya sokacaz onu?
  • Bu soğutucuyu kasaya nasıl sığdıracayız
  • arkadaşlar fansız mu bu?
  • kesin bir tane bunlardan alicam
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

arkadaşlar fansız mu bu?

Fan iki bloğun ortasında,yani bir bloktan çekerken diğerine üfleme yapıyor.Açıkçası çok extrem bi soğutucu olduğunu düşünmüyorum.Haber için teşekkürler FX57
  • 6 yıl gayet güzel bir garanti ama soğutucusu bozulan arkadaşa da rastlamadım. Alacaklara hayırlı olsun.
  • Zaten nasıl bozulabilirki Çok büyük bişeye benzio resimlerden ..
  • artık hepsi birbirine benzemeye başladı fireball da gördüğüm çift fanlı stoklara girse hemen alacağım gerisi yalan
  • fiyatı da uçuktur bunun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

artık hepsi birbirine benzemeye başladı fireball da gördüğüm çift fanlı stoklara girse hemen alacağım gerisi yalan

Çift fanlı derken? Cooler Master Geminii den mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse Trabzon'daki şubelerinde var, ordan da getirtebilirsiniz.
    http://www.ekotekno.com/?As=Urunler&Kod3=&Kod4=%DD%DELEMC%DD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasbi 81 -- 10 Ocak 2008; 1:08:49 >
  • Bu fanlar iyice büyümeye başladı,fan dediğin kibar olucak abi bunlar nedir böyle ya
    Çok abarttılar olayı.

• büyük soğutucu büyük işler ortaya çıkarabilir birde 6 yıl garanti hiçde fena sayılmaz tabi bu arada yeni nesil çıkacak işlemcilere uyumlu olması ön plana çıkıyor buda 6 yıl bu soğutucuyu zaten kullanmayacağımız anlamına geliyor yani tüketiciyi başka yönlere çekip satış politikası yapılıyor.
  • metal olan hiçbir elektronik donanımı olmayan birşey nasıl bozulacak anlamadım ki bozulabilen birşey olsa bile bunu alan kişi zaten pc den anlayan biri olacaktır ve 6 yıl boyunca soket in değişmemesi gerçekten zor olur

ama güzel birşeye benziyor performansıda iyi olur gibi
  • Güzel bişeye benziyor ama gerçekten bayagı büyük
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

artık hepsi birbirine benzemeye başladı fireball da gördüğüm çift fanlı stoklara girse hemen alacağım gerisi yalan

Çift fanlı derken? Cooler Master Geminii den mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse Trabzon'daki şubelerinde var, ordan da getirtebilirsiniz.
    http://www.ekotekno.com/?As=Urunler&Kod3=&Kod4=%DD%DELEMC%DD

Var görünüyor ama özellikler sanki kasa özellikleri gibi fiyat ta 50 ytl ucuz gidip bakmak lazım eko ya (bende trabzondayım)
    quote:

Renkler Silver, Black
    Boyut 584 x 227 x 536 mm
    Ağırlık 10 kg
    Material Aluminum Bezel, SECC Chassis
    Anakart Micro ATX, ATX, E-ATX 12; E-ATX 12
    5.25 inch 11(Exposed)
    3.5 inch 4 (Hidden) pre-installed 4-in-3 device modules
    Sistem Soğutma One 120 X 120 X 25 mm Front Fan; 1200 rpm, 22 dBA (intake
    Two 120 X 120 X 25 mm Read Fan; 1200 rpm, 22 dBA (exhaust)
    One 80 X 80 X 25 mm Top Fan; 1800rpm 22dBA (exhaust)
    I/O Panel USB 2.0 x 6, Mic x1, SPK x1, IEEE 1394 x1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 10 Ocak 2008; 17:25:51 >

• Vatan da 56 dolar + kdv eger 50 ytl ise bu ekotekno da yarın gider alırım 1 tane

edit: yaw bununla birlikte fan vermiyolar galiba ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 10 Ocak 2008; 18:25:19 >
  • bu nereye sıgacak acaba oc performansı nasıl olur?
  • @Ruhsuz: Özelliklerini yanlış yazmışlar, bakma sen ona. Ben de 2 hafta kadar önce aldım, ordan biliyorum Ama kasayı beklediğim için bilgisayarı toplayamadım henüz, o yüzden test etme fırsatım olmadı.

Yanında fan verilmiyor dediğin gibi ama yüksek devirlere ihtiyaç duyan bir soğutucu olmadığı için çok kaliteli fanlar almana gerek yok. Baktığım bir testte 2x12 cm'lik 1200 d/d fan ile birlikte kullanıldığında TT BigTyphoon ile işlemcide yeklaşık aynı değerleri veriyor, ama işlemci dışındaki komponentleri biraz daha iyi soğutuyor. Yani çift fanlı diye abartı bir sonuç bekleme, performanslar birbirine yakın. Ben daha çok BT'nin yükseklik sorunundan dolayı bunu tercih ettim.

Ama fiyatı 50 YTL değil yaw, onu nerden çıkardın? 39€+KDV = 78 YTL Vatan'la aynı fiyatmış yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasbi 81 -- 10 Ocak 2008; 19:47:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.