Şimdi Ara

## CES 2008: ATi R700 Çift GPU'lu Olabilir (2x RV770) ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## CES 2008: ATi R700 Çift GPU'lu Olabilir (2x RV770) ##

AMD-ATi'nin R600 sonrası merakla beklenen yeni nesil grafik çözümü R700 ile ilgili yeni bazı bilgiler elimize ulaştı. Gelen son haberlere göre AMD-ATi'nin R700 çözümü kısa bir süre içerisinde piyasaya çıkması beklenilen çift RV670 gpu'lu R680 çözümü ile aynı konsept dahilinde hazırlanıyor. Yani R700 için de çift grafik işlemcili bir yüksek performans çözümü olacağına dair yeni iddialar var. Peki hangi gpu'nun çifti R700'e güç verecek derseniz eğer AMD-ATi bunun için de RV770 gpu'sunu hazırlıyor. RV770, Radeon HD 3800 serisine güç veren RV670 gpu'sunun daha da geliştirilmiş ve çok daha güçlü üst versiyonu olacak. Bu arada AMD-ATi muhtemelen HD 3870 modelinin yerini alacak tek bir RV770 gpu'suna dayalı yeni bir ekran kartını da yine hazırlayacaktır.. Gelen haberlere göre R700 için beklenilen çıkış tarihi yılın ikinci çeyreği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Ocak 2008; 19:22:20 >

• Mayıs haziran gibi çıkar herhalde.
    Bu arada artık çift gpu veya CF olayına daha fazla önem veriliyor. Böyle giderse çift gpu ve CF daha verimli hale gelecek.
  • Haber için teşekkürler...
  • çift gpu ve crossfire yalan bence eğer bu sitem üzeride durupta ekran kartı cıkarırsa atı kaybeder bence
  • hocam adamlar arge ye yatırım yapıpı yeni mimari üretceklerine 2x gpu çıkarıyorlar
    yada nvidia gibi yalandan g92 mimarisine benzer 9600gt çıkarıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

hocam adamlar arge ye yatırım yapıpı yeni mimari üretceklerine 2x gpu çıkarıyorlar

Malesef haklısın,ekran kartı piyasası garip bir hal almaya başladı.Hadi neyse,çift Gpulu kartlarda sorun yok,çıkarsınlar ama yeterki güç tüketimini kontrol altında tutup uyumlu adam akıllı sürücüler çıkarsınlar.
  • Haber için Teşekkürler.
  • piyasada rekabet olsun bizim hayrımızadır
  • Ya şu haber için teşekkürler mesajlarına bir son verseniz herkes teşekkür etmeye kalksa forum forumluktan çıkar ..Birde bu çıktı şimdi..Herkes rütbe mi takmaya çalışıyo nedir..Bişi vermiyorlar merak etmeyin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Ya şu haber için teşekkürler mesajlarına bir son verseniz herkes teşekkür etmeye kalksa forum forumluktan çıkar ..Birde bu çıktı şimdi..Herkes rütbe mi takmaya çalışıyo nedir..Bişi vermiyorlar merak etmeyin..

Milletin derdi seni germesin kardeşim,ben de senin gibi düşünüyordum (saçma konu açanlara gıcık oluyordum) ama hiç birşey değişmiyor. O nedenle boşver,millet teşekkürüne devam etsin...
  • Gerer arkadaşım burası bizim forumumuz..Sonra bişi aradıkmı gereksiz mesajların içinde ara ki bulasın..O zaman da birileri çıkıyo ÖNCE ARAMA YAPIN DİYO..Aradığımızı bulabiliyoruz da sanki..Bi fikri olmayan yazmasın..
  • Bence çift gpulu yapacaklarına çift çekirdekli yapsınlar. Belki o zaman güç tüketimi+perfromansı daha iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Ya şu haber için teşekkürler mesajlarına bir son verseniz herkes teşekkür etmeye kalksa forum forumluktan çıkar ..Birde bu çıktı şimdi..Herkes rütbe mi takmaya çalışıyo nedir..Bişi vermiyorlar merak etmeyin..

Merhaba arkadaşım. Kendi adıma izninle şunu yazmak isterim;

Lütfen kişiliğine bir saldırı olarak algılama, yalnızca açıklama yapıyorum:

Çok sık olmamakla birlikte, benim de yayımlanan haberlere teşekkür ediyorum. Çünkü araştırıp konuları bulup çıkartan ve bizim için hiç üşenmeyip yazanlara saygı duyuyorum. Bu çabayı da naçizane teşekkürüm ile taktir etmeyi uygun buluyorum. Asıl neden bu kendi adıma. Bununla birlikte forumdaki rütbe olayı önem arzetmiyor benim için. Ben vatan görevimi 313. kısa dönem Jandarma Çavuş olarak Hakkari İl Jandarma Alay komutanlığında (Acemiliği ise Jandarma Komando Özel Harekat - Fatih Kışlasında) yaptım ve Çavuşluğum ile gurur duyarım. Forumun daha üst rütbesine gereksinmem yok.

Teşekkür eden herkese gıcık olmayalım lütfen. Kötü bir niyetleri olduğunu sanmıyorum.

HEM FX57'YE HEM DE (BENİ DİNLEDİĞİN İÇİN SANA TEŞEKKÜR EDERİM)

• quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

hocam adamlar arge ye yatırım yapıpı yeni mimari üretceklerine 2x gpu çıkarıyorlar

Malesef haklısın,ekran kartı piyasası garip bir hal almaya başladı.Hadi neyse,çift Gpulu kartlarda sorun yok,çıkarsınlar ama yeterki güç tüketimini kontrol altında tutup uyumlu adam akıllı sürücüler çıkarsınlar.

Aynen katılıyorum. Özellikleri sürücülere çok da yatırım yapılsa çok iyi olur.Mac Os işletim sisteminin düşük ekran kartlarıyla verdiği performans ortada.

• Tamam arkadaşım teşekkürünü et de PM at bari ne bilim..Cidden , sonra forumda bişi aramaya kalkıyorsun apışıp kalıyorsun..Lafım sadece sana değil böyle yapan herkese..O zaman fx de çıkıp rica ederim mesajları yayınlasın karşılıklı böyle..:) Olmazki..
    Sürçü lisan eyledi isem özürdilerim..
  • Giderek çoğalmaya başladı çift Gpu'lu kartlar. Böyle giderse kasa değiştirmek farz olacak birçok kişiye, zira kartlar küçüleceği yerde giderek büyüyor tabi çift gpu kullanınca da doğal bu, söylenecek pek de birşey yok.
  • bende sistemin 2 tane grafik işlemcisi yerine çift çekirdek olayının daha başarılı olacağına inanıyorum.zaten kasalar yeterince küçük büyüklerse çok pahalı cebimize yazık.çift çekirdek hem kartın dahada büyümesine engel olacak hemde cebimizden ekstra kasa parasıda vermeyeceğiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.