Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.320
Cevap
71
Favori
516.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli kullanmayacaksan aracı lpg masrafını çıkarana kadar benzinli kullanabilirsin aracını bence,ama çok kullanacaksan da lpg masrafını gözden çıkarıp yinede temizini almalısın,yoksa ilerleyen süreçte diğerine yapacağın masraf burada ki 2000tl.'yi aşabilir.Kolay gelsin.
  • jazz37 çok teşekkür ederim bilgilendirmen için fazla kilometre yapmıs olanın muhtemel arıza çıkarma olasılığı daha yüksek o kısmı pek düşünmemiştim :)

ama şimdi daha temiz bir s40 t4 buldum kontaktayım fiyat yukarıdakilerden biraz fazla ama aracın temizliği herşeyi ekarte ediyor.

aracı alabilirsem izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım

ilginiz bilginiz ve sabrınız için herpinize teşşkür ederim

saygılar...
  • Merhaba arkadaşlar

siteye yeni katıldım. birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olacağım. 2000 model 2.0 s40 ım var. 4aydan beri kullanmaktayım yalnız yakıt tüketimi çok fazla geliyor bana yol bilgisayarında 9.8 ortalama yazmasına rağmen şehir içinde 50 tl lik benzinle 50 km yapıyorum gaza dokunuyorum sadece agrasif kullanmıyorum hiç ama anlamıyorum neden böyle. s40 kullanan arkadaşlar tüketimlerinide yazarlarsa çok sevinirim. engin bilgilerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
  • sayın ghzzz

ben lpg li bir araç kullanıyorum benzin konusunda çok profesyonel değilim ama 50tl lik benzin şu şartlarda 12litre civarı benzin alırsın ki onunla da normal kullanımda şehir içi 100km çok rahat geömeniz gerekir die düşünüyrum aracınızı bir ustaya göstermenzi tavsiye ederim

1,6 benzinli focus c-max ile 10 litre benzinle 130km şehir içi yaptım sizinde 2.0 bir araç ile 100km geçmeniz gerekir die düşünyorum
  • Herkese merhaba,

Daha önce satılığa çıkartıp sonradan vazgeçen arkadaşım aşağıdaki linkte ilk sıradaki mavi aracını satıyor. Araca kefilim. Çok iyi bakılmıştır. Hiçbir masrafı olmayan, sorunsuz bir araçtır. Hatta, aracın çoğu parçası orijinali ile henüz gerekmeden değişmiştir. Ustası Gençler Volvo'dan Bülent ustadır; aracın durumu hakkında kendisi ile de görüşebilirsiniz.

Araç şu an 125binkm'de. Sağ önden bir kazası var ancak değişen parçası yok. Ustaların önemsiz bulduğu bir kaza, önceki sahibi yapmış. Kendisi aracı 2007 yılından beri kullanıyor ve bu kazadan ötürü herhangi bir sorun çıkmış değil. Araca çok iyi bakmış olduğu için bir Volvo severe gitmesini arzu ediyorum. Aracın internet ilanı yoktur. Dileyen öm atarsa irtibata geçiririm. Fiyatı 16bin tl'dir. Pazarlık vs. aranızdaki bir mesele.

http://forum.donanimhaber.com/m_20601193/tm.htm

• ghzzz

Dostum aracında kesinlikle bir problem olduğunu düşünüyorum
    Bende 2001 s40 2.0t var ve 50 tl ile şehiriçi normal kullanımla 125-130 km gidiyorum ancak çok trafik olursa veya çok basarsam 90-100 km'e düşüyor.
    Bence aracını iyi bir ustaya götür.Sebebi bir çok şey olabilir.
  • Merhaba. Cok yakinda 2000 model s40 2.0 T sahibi olacagim. Bu arabaya iphone 4 u nasil baglayabilirim ?
  • merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım bir sorum olacak 1997 model V40 aracım var, ama birkaç problemi var sağ ön koltuk ısıtma tuşuna bastığımda çalışmıyor bunu nasıl yaptırabilirim, birde airbag ömrü ile bazı şeyler okudum forum'dan 10 yıl olduğu söyleniyor zaten kapı içindede 2007 yılının tarihi yazıyor bunun anlamı nedir yani airbaglar artık işlevselliğini kayıp mı etmiştir. vereceğiniz cevaplar için şimdiden hepinize teşekkürler.
  • airbaglerin pili değişiyor diye biliyorum
  • Ve nihayet arabama kavustum (S40 2.0 T 2000 model lpg). Simdi evelden de sordugum gibi amacim aracima iphone baglamak. Cd calar mp3 caliyor mu ? Birde farlarin silecekleri calismiyor. Bunlari nasil aktif hale getirebilirim? Ayrica arabayi aldigim kisi, arabayi stop ederken once bosa almami, el freni cekmemi akabinde vitesi parka almami soyledi. Bu sekilde sanzimanin omru daha uzun oluyormus. Sahsen daha oncede otomatik vitesli arac kullandim ama boyle birseyi ilk defa duyuyorum.

Onerileriniz?
  • lithos slm
    dostum aracın orjinal teybi mp3 değil sadece cd track şeklinde ve kaset çalıyor.
    Otomatik araç için söylediği olay her araba için geçerli,ufak kayma olurken p ye almak tabiki iyi bir şey değil onu söylemeye çalışmış.
    Iphone 4 ten normal 3.5 kulaklık jakına çıkış oluyorsa,manyetik kasetler var bunlarla tüm mp3 çalan cihazları kullanabilirsin.10-15 tl ye satılıyor.
  • Merhaba arkadaşlar dün 1997 model s40 aldım,motoru çok iyi,ağır bakımları zamanı gelmiş ama yapılmamış,triger seti 850,900 tl işçilik hariç,birde yan sanayii var 200tl,yan sanayi taktırsam bir sorun yaşarmıyım,bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim,saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof11

Merhaba arkadaşlar dün 1997 model s40 aldım,motoru çok iyi,ağır bakımları zamanı gelmiş ama yapılmamış,triger seti 850,900 tl işçilik hariç,birde yan sanayii var 200tl,yan sanayi taktırsam bir sorun yaşarmıyım,bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim,saygılar

ben de geçen haftalarda triger seti değiştirdim..o bahsettiğin fiyat baya anaormal bir fiyat..
    izmir de isen volege servisini tavsiye ederim..işçilik çok makul seviyelerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: teblig

quote:

Orijinalden alıntı: prof11

Merhaba arkadaşlar dün 1997 model s40 aldım,motoru çok iyi,ağır bakımları zamanı gelmiş ama yapılmamış,triger seti 850,900 tl işçilik hariç,birde yan sanayii var 200tl,yan sanayi taktırsam bir sorun yaşarmıyım,bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim,saygılar

ben de geçen haftalarda triger seti değiştirdim..o bahsettiğin fiyat baya anaormal bir fiyat..
    izmir de isen volege servisini tavsiye ederim..işçilik çok makul seviyelerde..

İlginiz için teşşekür ederim,istanbuldayım fiatı verende volcar istanbul,yan sanayi ürünleri kullanılıyor dediler,satan uzman,bir çok araca verdim
    şu ana kadar şikayet gelmediğini söyledi,iyki böyle bir sitemizde var,bilgi alış verişi çok işe yarıyor..saygılar

• Heseit üstadım,1997 s40 lastik ölçüleri nedir,bugün lastikleri değiştirdim 195x55x15,birşey dikkatimi çekti
    lastik amortisörün lastik ile nerdeyse sıfır gibi oldu,arada yarım santim ancak kaldı,bu hep böylemidir,yoksa benim aldığm lastiklerdemi bir sorun var
    eski ölçüleri ile aynı lastik,,saygılar
  • Benim fabrika orijinal ölçüler 185/65/15 idi. Son iki seferdir 195/60/15 kullanıyorum. Tabanı daha geniş, yanaklar daha dar ama totalde yuvarlanma katsayısı hemen hemen aynı. Taban genişliğinden ikinci ölçüyü tercih ediyorum.

Sizin yeni lastikler de eski ölçülerle aynı ise hiçbir sorun yaşamamanız lazım. Ancak 195/55 bende soru işareti yarattı. Sizin araç şu an benimkinden alçak. Hesaplamalar vs şu linkte var:http://forum.donanimhaber.com/m_15641126/tm.htm
  • ARkadaşlar birkaç sorum var bazı zamanlar araçta ışıklarda durdugumda rolanti devamlı inip çıkıyor hermzana yapmıyor yaptıgı zaman bazen çok az inip çıkıyor bazen çok fazla hangi nedenlerden dolayı yapıyor olabilir?2. sorun ise araçta lpg var
    forumda okudugum degerlerin yanına bile yaklaşamıyorum çok fazla yakıyor yakın zamanda baskı balata,buji ve hava filtresini değiştirdim gene fazla bi fark göremedim araç 00 model 1.8 s40
  • quote:

Orijinalden alıntı: fvgumus

ARkadaşlar birkaç sorum var bazı zamanlar araçta ışıklarda durdugumda rolanti devamlı inip çıkıyor hermzana yapmıyor yaptıgı zaman bazen çok az inip çıkıyor bazen çok fazla hangi nedenlerden dolayı yapıyor olabilir?2. sorun ise araçta lpg var
    forumda okudugum degerlerin yanına bile yaklaşamıyorum çok fazla yakıyor yakın zamanda baskı balata,buji ve hava filtresini değiştirdim gene fazla bi fark göremedim araç 00 model 1.8 s40

Aynı araca sahip birisiyim ve bende de aynı sorun var..
    2.viteste düşük devirde(1000) aşırı ileri geri sallantı oluyor..
    LPG cilere gösterdiğim halde sorunumu çözemediler..
    En son VOLEGE servisindeki Bahtiyar ustama durumu anlattığımda aracımın hemen bobinlerine baktı ve çatlak olduğunu gözlemledi.benim aracımda bobinlerin değişmesi gerekiyor.büyük ihitmalle sizin araçta öyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: teblig

quote:

Orijinalden alıntı: fvgumus

ARkadaşlar birkaç sorum var bazı zamanlar araçta ışıklarda durdugumda rolanti devamlı inip çıkıyor hermzana yapmıyor yaptıgı zaman bazen çok az inip çıkıyor bazen çok fazla hangi nedenlerden dolayı yapıyor olabilir?2. sorun ise araçta lpg var

Aynı araca sahip birisiyim ve bende de aynı sorun var..
    2.viteste düşük devirde(1000) aşırı ileri geri sallantı oluyor..
    LPG cilere gösterdiğim halde sorunumu çözemediler..
    En son VOLEGE servisindeki Bahtiyar ustama durumu anlattığımda aracımın hemen bobinlerine baktı ve çatlak olduğunu gözlemledi.benim aracımda bobinlerin değişmesi gerekiyor.büyük ihitmalle sizin araçta öyledir.

sallatından kastınız bende ayrıca şöle bi durum var araç biraz ısınmadan soğuk havalarda özellikle şu günlerde ankara soğuk birkaç dakika rolantide çalıştırmadan hareket edersem gaz yememe gibi bi problem oluyor ve arac tekliyor gaza geçtikten sonra herhangi bir problem yok

• 2. viteste sallantı ben de oluyor hocam. Yine yakıt çok fazla . km /37 kuruş gibi rakama denk geliyo. yarın artık buji bobin her neresindeyse problem baktıracağım. Geri bildirim yaparım inş.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.