S40 I (1995-2004)
1264 Cevap116481 Görüntüleme35 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1514 Mesaj
4 Mart 2011; 1:26:36 

1 yıldır s40 otomatik kulalmıyorum 200000 de 185000 de almıştım
nette dh ı yeni fark ettim
en kısa zamanda
yorumlara katılacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnkrsln -- 4 Mart 2011; 1:32:25 >

759 Mesaj
13 Mart 2011; 17:10:56 

Merhaba arkadaşlar
Renault Laguna I aracım var. Arabam güvenilir konforlu ama yakıt bakımından sıkıntı çekmekteyim.
Bir Volvo hayranıyım param yetmediği için alamadım Laguna aldım.

Volvo S40 2000 model 1.6cc motora sahip ve bunun yanında otomatik vites olanlar varmı?
Varsa fiyat aralığı nedir?

uygun olursa Lagunayı satıp Volvo s40 almayı düşünüyorum.
Hayalimdeki araba Volvo S40 ve BMW 3.16 1995 model ve sonrası.

Teşekkürler.

2002 Model Renault Laguna 2.0 RXE O.V. Gri...
http://www.platforyum.com

354 Mesaj
13 Mart 2011; 18:28:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

Merhaba arkadaşlar
Renault Laguna I aracım var. Arabam güvenilir konforlu ama yakıt bakımından sıkıntı çekmekteyim.
Bir Volvo hayranıyım param yetmediği için alamadım Laguna aldım.

Volvo S40 2000 model 1.6cc motora sahip ve bunun yanında otomatik vites olanlar varmı?
Varsa fiyat aralığı nedir?

uygun olursa Lagunayı satıp Volvo s40 almayı düşünüyorum.
Hayalimdeki araba Volvo S40 ve BMW 3.16 1995 model ve sonrası.

Teşekkürler.

S40 1.6 lar dışında bütün serilerde otomatik şanzuman seçeneği mevcut. 1.8 sizin için ideal bence yakıt bakımından üzmez.

759 Mesaj
13 Mart 2011; 20:58:11 

Yedek parça fiyatları nasıl acaba Renault Laguna'ya göre?

3755 Mesaj
14 Mart 2011; 21:22:03 

quote:

Yedek parça fiyatları nasıl acaba Renault Laguna'ya göre?

Aynı diyebilirim. Ancak sizin asıl dikkat etmeniz gereken -11 yaşında bir araç baktığınız için- aracın önceki sahibi ya da sahipleri tarafından nasıl kullanılmış olduğudur. 11 yaşındaki bir araç ancak çok iyi bakılmışsa sıkıntısız binilir. Kötü bakılmışsa sanayiden çıkamayabilirsiniz. Bu yüzden araca ödeyeceğiniz rakam ile muhtemel masraflarını üst üste koyup daha masrafsız üst model alınabilir mi diye düşünmek gerekir, derim.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

759 Mesaj
15 Mart 2011; 10:17:51 

bölgemizde pek Volvo marka araçlar olmadığından malum satışıda olmuyor.
Almak için genellikle internet üzerinden bakabiliyoruz. İnternette bulunan aracında sahibinin nasıl kullandığını bilmek galiba imkansız.

7827 Mesaj
15 Mart 2011; 15:46:38 

quote:

bölgemizde pek Volvo marka araçlar olmadığından malum satışıda olmuyor.
Almak için genellikle internet üzerinden bakabiliyoruz. İnternette bulunan aracında sahibinin nasıl kullandığını bilmek galiba imkansız.

imzanızdaki araç ile s40 1.6 arasında kasaların büyüklüğü itibariyle kayda değer bir tüketim farkı oluşmayacaktır, motor niteslikleri arasında zira ikisi de ortak motorlar.

bence aracınızdan tüketim haricinde bir memnniyetsizliğiniz yoksa bu işe girmeyin.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

759 Mesaj
16 Mart 2011; 18:46:28 

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

imzanızdaki araç ile s40 1.6 arasında kasaların büyüklüğü itibariyle kayda değer bir tüketim farkı oluşmayacaktır, motor niteslikleri arasında zira ikisi de ortak motorlar.

bence aracınızdan tüketim haricinde bir memnniyetsizliğiniz yoksa bu işe girmeyin.

Bilgi için çok teşekkürler...

1.000 masraf yaparsam arabam sorunsuz olur gibi ama 1.000 lira masraf yaparsam arabanın bana maliyeti bayagı yuksek olacak.

ben volvolar daha az yakar sanmıştım ama doğru kasa ağırlığı hemen hemen aynı.

1146 Mesaj
8 Nisan 2011; 15:07:49 

değerli hocam benim katalitik konvertör problemli iptalmi, araya borumu (susturucu) veya değiştirmek mi gerekir. bu arada 2004 model s40 1.6 lpg li

"hayat o kadar kısaki. Kırdığın kalbe değer mi?"

22 Mesaj
6 Mayıs 2011; 0:59:37 

withhonour bende de aynı sorun oluyo. normal olduğunu söylediler. eğer ki lpg nin ayarlarını güzel bir şekilde ayarlarsa usta hiç ampul yakmıyor. ya da serviste söndürüyorlar. araba oksijen sensörüne bağlı arıza veriyormuş. öle söylemişlerdi.

HaYaTtA Ya ToZu DuMaNa KaTaRsIn YaDa ToZu DuMaNı YuTaRsIn...

1514 Mesaj
6 Mayıs 2011; 20:56:25 

service lambası yanıyorsa
kontağı şarj durumuna getirp km. sıfırlama düğmesine basılı tutun
6 sn. sora lamba mamba bişey kalmaz
motor arıza lambası yanıyorsa ki o benimkindede yanıyor lpg den dolayı dediler
araçta başka arıza yok

10 Mesaj
7 Mayıs 2011; 19:20:28 

Merhaba arkadaşlar,

Bende Volvo s40 1.8 araba almayı düşünüyorum. Araç 2001 model, Kilometresi ise sadece 20.000. Kilometresi orjinal bu arada. araç otomatik vites aynı zamanda. herhangi bir kazası, boyası yok. İçi tertemiz. Bu araç için 20.000 lira eder mi?
Çok kararsız kaldım siz ne dersiniz

s k

460 Mesaj
7 Mayıs 2011; 19:44:52 

20binde nasıl kalmış 10 yaşında araba..
çok sağlıklı bir durum olmayabilir.

10 Mesaj
7 Mayıs 2011; 23:30:45 

Evin ikinci arabası. sadece uzun yolculuklarda kullanılmış. bunun dışında hep garajda kalmış araba. servis kayıtları da mevcut bu arada

s k

3755 Mesaj
7 Mayıs 2011; 23:54:34 

skaratoz,

O araç 100 bin km'de olsa piyasa değeri max. 17bin olurdu. 20 bin km'deki de hadi diyelim 18 bin olsun. Ötesi size kalmış. Ancak çok düşük km'de olması masrafsız olacağı anlamına gelmiyor. Aracın kullanılmamış olması da ayrı bir sorun olabiliyor.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

22 Mesaj
9 Mayıs 2011; 17:04:27 

üstad senin söylediğin servis lambasını söndürmek için. onu da kaç km ye ayarladılarsa sonrasında tekrar yanıyor. bendekini 12000km ye ayarlamışlar 15000 diye düzelttirdim. :) bu arada tüple ilgili bi sıkıntı oldu geçenlerde. bende zavoli marka sistem var. katkılı lpg kullanımından kaynaklı enjektörler pislenmiş. araba vuruntulu çalışıyordu. bu sırada motor ikaz ışığı yanıp sönmeye başladı. benzine aldım sıkıntı kalmadı. meğersem 3 silindire düşmüşüm :s yaptılar bi sıkıntı kalmadı maşallahı var :D

quote:

Orijinalden alıntı: mtnkrsln

service lambası yanıyorsa
kontağı şarj durumuna getirp km. sıfırlama düğmesine basılı tutun
6 sn. sora lamba mamba bişey kalmaz
motor arıza lambası yanıyorsa ki o benimkindede yanıyor lpg den dolayı dediler
araçta başka arıza yok

HaYaTtA Ya ToZu DuMaNa KaTaRsIn YaDa ToZu DuMaNı YuTaRsIn...

10 Mesaj
11 Mayıs 2011; 11:09:43 

Arabayı aldım arkadaşlar. Daha önce clio arabam olduğundan konforu baya farketti. Lavato marka tüp taktırdım. Ustalar bana BRC ile Lavato'nun performansının birbirine yakın olduğunu fakat Lavato markasında enjektör değişiminin daha az masraflı olduğunu söylediler. 1290 TL 10 taksitle simit Lavato taktırdım. Ayrıca park sensörü de taktıracağım.
Arka camları film kaplatmak istiyorum. Sizce nasıl olur. Yaptıran varsa yorumlarını bekliyorum

s k

460 Mesaj
11 Mayıs 2011; 15:34:22 

güzel günlerde kazasız belasız kullan kardeşim inşallah, hayırlı olsun.. fotolarını da paylaşabilirsen seviniriz bir ara.

3755 Mesaj
11 Mayıs 2011; 20:19:01 

Hayırlı olsun skaratoz,

10 yaşında ve 20binde, gerçekten şaka gibi. Artık tadını siz çıkartırsınız umarım.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

10 Mesaj
17 Mayıs 2011; 17:19:27 

Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkürler. Film kaplatmaktan vazgeçtim. Trafik polisleriyle muhatap olmamaya karar verdim. Onun yerine yapıştırmalı güneş koruyucularından yaptıracağım sanırım.

s k

81 Mesaj
18 Mayıs 2011; 23:54:55 

Arkadaslar bende 9000 lira pesin ile s40 ariyorum 90000 km alti , 9 -10 000 kredi cekebilirim , s 40 bulabilir miyim dersiniz temiz ?

10 Mesaj
23 Mayıs 2011; 12:04:21 

Merhaba Arkadaşlar, Benim bir sorum olacak. Arabam 2001 s40 1.8. Aracı incelerken bağajın üst tarafında hoparlor ve bilmediğim bir iki parçanın olduğu yerde bir koruma kılıfı olmadığını gördüm. bagajın içinden hoparlör kaporta filan görünüyor. bu bir eksiklik midir?
Bazen aracın bağajını fazla doldurunca sanki üst kısıma değerek hasar verecek diye korkuyorum.
teşekkürler

s k

3755 Mesaj
23 Mayıs 2011; 20:59:48 

skaratoz,

Bagaj tavanı hepsinde aynı. Ben de aynı şeyi hep düşündüm ama tepeleme doldurmaya rağmen şu ana kadar birşey olmadı.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

10 Mesaj
25 Mayıs 2011; 9:23:02 

Cevabın için teşekkürler. Aklımdaki bir soruyu çözüme kavuşturmuş oldun.
Kolay gelsin

s k

982 Mesaj
28 Mayıs 2011; 16:07:08 

hocam başka konuda yazmıştım benim durumumu ama ne kadar aracı göstersemde birde ankarada bir volvo servisine göstereyim dedim. Ankarada tavsiye edebileceğin hangi servis var ve bu tarz durumlarda ücretler ne oluyor ya da ücret oluyor mu ? Daha önceden böyle birşey hiç yapmadım. Şimdiden teşekkürler.

Q6600 @3.5ghz 1.38v (4180 mhz max) - Sycthe Ninja Rev. B 120 mm - MSI P35 Platinum (rev: 1.2) - Kingston 4GB(2x2GB) 1066MHz DDR2 Hyperx - Sapphire HD4870 - Seagate 2*250 GB SATA2 16 MB NCQ (RAID 0) - Maxtor 1 TB SATA2 32MB - Tagan 2 Force II 700W - Samsung 206BW - Samsung Label Flash DVD/RW - Cooler Master CM 690 - Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 - A4 Tech X-750F - Logitech MOMO - X-Fi Xtreme Gamer - Microlab X15 5.1 Lenovo Z510 i7 VOLVO S40 T4 200 HP

408 Mesaj
30 Mayıs 2011; 21:20:25 

merhaba arkadaşlar;
bende mart ayından bu yana s40, 2000 model,1.8, otomatik vites, 130000 km de volvo kullanmaktayım.gerçekten her şeyiyle mükemmel bi araç.ekstradan sanruf, xenon kit, sis lambaları 17'' çelik jant ve ölçülerini bilmiyorum ama :) enlemesine geniş, ince yanak lastikleri var üzerinde.lenova marka sıralı sistem tüp var.Aracın tüpteki performansı çok iyi.19 mayıs tatilinde yakıtını test etme imkanım ancak olabildi.Tüpte şehir içi 0,25 şehir dışı ise 0,21 kuruş yakıyor(o lastiklere ve benım 160 km/h hızdan aşağı inmememe rağmen).ibre balıkesir bursa arasındaki ücretsiz otobanda 240 km/h gördü.bi çok araç kullandım ama kesinlikle volvo gibisi yok.Herkese tavsiye ederim.

Size sorum Sakarya, Kocaeli istikamteinde tanıdığınız bir Volvo servisi var mı?İşi bilen, fiyatı şişirmeyen bi usta?Çünkü göstermem gereken bir yer var.Aracın göğüslüğün yolcu tarafındaki kısmı çukurdan geçince titremeye başladı.her çukurdan yada tümsekten geçişimde sallanıyor.O göğüslüğü tutan tırnakları felen var da onlar mı kırıldı acaba bilen bi arkadaşım var mı?Birde otomatik anten çıkarken ve girerken ses yapıyor.2 kademesi açılmıyor.yeni antenmi almam gerekıyor acaba?yok sa tamiri mümkünmü?

Biliyorum çok soru sordum :) Yardımcı olursanız sevinirim,Herkese teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokyere -- 31 Mayıs 2011; 22:26:30 >

354 Mesaj
31 Mayıs 2011; 1:25:33 

quote:

Orijinalden alıntı: yokyere

merhaba arkadaşlar;
bende mart ayından bu yana s40, 2000 model, otomatik vites, 130000 km de volvo kullanmaktayım.gerçekten her şeyiyle mükemmel bi araç.ekstradan sanruf, xenon kit, sis lambaları 17'' çelik jant ve ölçülerini bilmiyorum ama :) enlemesine geniş, ince yanak lastikleri var üzerinde.lenova marka sıralı sistem tüp var.Aracın tüpteki performansı çok iyi.19 mayıs tatilinde yakıtını test etme imkanım ancak olabildi.Tüpte şehir içi 0,25 şehir dışı ise 0,21 kuruş yakıyor(o lastiklere ve benım 160 km/h hızdan aşağı inmememe rağmen).ibre balıkesir bursa arasındaki ücretsiz otobanda 240 km/h gördü.bi çok araç kullandım ama kesinlikle volvo gibisi yok.Herkese tavsiye ederim.

Size sorum Sakarya, Kocaeli istikamteinde tanıdığınız bir Volvo servisi var mı?İşi bilen, fiyatı şişirmeyen bi usta?Çünkü göstermem gereken bir yer var.Aracın göğüslüğün yolcu tarafındaki kısmı çukurdan geçince titremeye başladı.her çukurdan yada tümsekten geçişimde sallanıyor.O göğüslüğü tutan tırnakları felen var da onlar mı kırıldı acaba bilen bi arkadaşım var mı?Birde otomatik anten çıkarken ve girerken ses yapıyor.2 kademesi açılmıyor.yeni antenmi almam gerekıyor acaba?yok sa tamiri mümkünmü?

Biliyorum çok soru sordum :) Yardımcı olursanız sevinirim,Herkese teşekkür ederim :)

Merhaba. İzmirde olduğumdan servis konusunda bilgim yok. Bizimki 1.6 manuel olmasına rağmen 25 kuruş civarı yakıyor gazda. Sizinki süpermiş gerçekten. Bizimkinin anteni de tam kapanmıyordu. Baktım arasındaki yağ kurumuştu. Onları iyice silince düzeldi sizinkinin de sorunu o olabilir. Temizlemeyi deneyin. Ben de bu aralar 17' jant düşünüyorum fikir vermesi açısından mahsuru yoksa aracın bir fotoğrafını eklerseniz çok sevinirim. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

408 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:15:26 

yükledim kardeş araba pis ama idare eder sanırım :) bu arada arabam 1.8 tüpün markasınıda yanlış yazmısım çok özür.Lenova değil Milano.
antenide bi söküp bakayım,yağlayayım belki düzelir.tşkür ederim ByWRX

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokyere -- 31 Mayıs 2011; 22:25:45 >

354 Mesaj
1 Haziran 2011; 2:42:49 

Maşallah aracınız güzel. Sunroof da var tadından yenmez Anteni sökmüşken yamulma falan var mı kontrol etmekte yarar var o yüzden de takılıyor olabilir.

408 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:11:29 

teşekkürler :) evet sanruf keyfi harlika oluyor :)
anteni yağladım olmadı.sökmeyede pek vaktim yok, olmadı değişecek artık bakalım

3600 Mesaj
8 Haziran 2011; 0:32:59 

merhaba arkadaşlar. megane 3 DCi ımı sattım. volvo almak istiyorum. nette bir araba buldum sizce bu nasıl?

http://www.sahibinden.c...u-dedi-51173080/detay/?

buna bir de lpg taktırmak gerekecek.. hangi lpg markasını tavsiye edersiniz?

3600 Mesaj
8 Haziran 2011; 10:31:44 

bugün linkini verdiğim arabanın sahibinden cevap geldi; araba komple boyalıymış.. boya solmasından ötürü.. pek inandırıcı gelmiyor ama..

408 Mesaj
8 Haziran 2011; 16:49:36 

99 model arabada güneş yanığı olması bence normal, satıcı bunu sana ispatlarsa veya blunduğunuz bölge yakınsa gidip kendinizde baktırabilirsiniz.

9 Mesaj
16 Haziran 2011; 21:22:16 

selam arkadaşlar!bende önümüzdeki günlerde s40 I almayı düşünüyorum ancak 2.0 ,2.0T ve T4 arasında kararsız kaldım.şehiriçinde belediye otobüsü kullandığım için yakıt tüketimini düşünmüyorum.Alacağım aracı en az 3-4 yıl kullanırım.işimden dolayı İzmir-kayseri arası gidip geliyorum 10-15 kmlik %10 rampalarda devirin düşmesini hiç istemem bundan dolayı T4 diyorum ancak daha önce turbo aracım olmadı ve 2.0 a göre turbolar dezavantaj getirirmi?getirirse nasıl bir dezavantaj getirir aydınlatırsanız sevinirim.Bu kullanım şartlarında bu üç seçenekten hangisi benim için uygun olur.Teşekkürler,Keyifli sürüşler...

1088 Mesaj
27 Haziran 2011; 21:13:50 

selamlar,
volvomu artık satmak istiyorum, daha spor görünüşlü bir araba almayı düşünüyorum.
2001 S40 2.0 T Manuel vites 150bin km, sizce yaklaşık kaça satabilirim?

Günah beyinde başlar.
Şeytan ayrıntıda gizlidir.
Suç detayda saklıdır.

1088 Mesaj
7 Temmuz 2011; 23:03:11 

Sattım
artık volvo sahibi değilim

Günah beyinde başlar.
Şeytan ayrıntıda gizlidir.
Suç detayda saklıdır.

2 Mesaj
12 Temmuz 2011; 12:34:09 

MERHABA ARKDAŞLAR BENDE VOLVOMU SATMAK İSTİYORUM,

2000 model 2.0 atmosferik motor-136HP- LPG li FULL S40-Bakımlı

ilan no:46884324
http://www.sahibinden.com/index.php?a=1004

Ayrıca teybin lcd ekranı ışık veriyor ama yazıları ve bilgielri göstermiyor, dün oldu, sorun nedir acaba ?

3755 Mesaj
12 Temmuz 2011; 14:10:30 

Gençler Volvo'da Bülent Usta'nın elinde 2001 model 78bin km'de bir T4 var. Meraklısına kaçırılmayacak bir fırsat. Duyurulur.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

9 Mesaj
21 Temmuz 2011; 9:48:21 

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve henüz 1 aylık volvo sahibiyim. Aracım 2004 s40 1.6 classic, 93000 km, titanium grisi. Aracı aldığım kişi aşırı titiz ve kibar bir insandı. O yüzden aracı aldığımdan beri ona Allah razı olsun diyorum, çünkü gerçekten araç ilk günkü gibi.

Fakat dün aracın anteni, geri manevra yaparken bir ağacın dalına değdi ve yamuldu, elimle düzelttim fakat 10-15 cm lik kadar bölümü(sanırım son bölmesi) tam içine girmiyor ve dışarıda kalıyor. Bu durumdan dolayı resmen bunalıma girdim. 7 yıldır hiçbirşey olmayan araca daha ilk ayımda zarar verdim. Öncelikle Hesheit hocam'dan olmak üzere bilgi sahibi olan herkesten önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.

3755 Mesaj
21 Temmuz 2011; 11:59:58 

m.koksal.,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Anteni o şekilde kullanmanızın çok sakıncası yok. Değiştirmeniz ise mümkün tabii. Bir Volvo yetkili servisinin yedek parça bölümü ile görüşürseniz size fiyatını söylerler. Orada ya da oradan alıp başka bir yerde taktırabilirsiniz.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

505 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:29:23 

quote:

Orijinalden alıntı: m.koksal.

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve henüz 1 aylık volvo sahibiyim. Aracım 2004 s40 1.6 classic, 93000 km, titanium grisi. Aracı aldığım kişi aşırı titiz ve kibar bir insandı. O yüzden aracı aldığımdan beri ona Allah razı olsun diyorum, çünkü gerçekten araç ilk günkü gibi.

Fakat dün aracın anteni, geri manevra yaparken bir ağacın dalına değdi ve yamuldu, elimle düzelttim fakat 10-15 cm lik kadar bölümü(sanırım son bölmesi) tam içine girmiyor ve dışarıda kalıyor. Bu durumdan dolayı resmen bunalıma girdim. 7 yıldır hiçbirşey olmayan araca daha ilk ayımda zarar verdim. Öncelikle Hesheit hocam'dan olmak üzere bilgi sahibi olan herkesten önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.

Kullanımda bir zararı yoktur ancak zamanla içeriye çekilemeyen anten rodu dişlileri yıpranarak işlem görmeyecektir.
Diler şimdi diler daha sonra anten rodu nu değişebilir ve sıkıntı bunalımdan kurtulabilirsiniz.
Nazarlık olmuş gibi hissediyorum güle güle kullanın...

İmzanıza şu anda ulaşılamıyor || Uymanız gereken trafik kurallarını okumak için tıklayınız.

757 Mesaj
22 Temmuz 2011; 1:20:31 

merhabalar
ben de benzer bi sorunla yani anten sorunuyla geldim karşınıza tekrardan.
benim de 2004 S40 classic aracımın anteni girerken ve çıkarken motoru fazladan tur yapıyor
yani anten tam olarak kalkmış olmasına rağmen motor çalışmaya, tam olaran inmiş olmasına rağmen motor çalışmaya devam ediyor.
bunun için anten motoruyla birlikte mi değişmeli acaba ya da bu bir sorun değil de herkesin aracı böyle mi?
teşekkürler.

9 Mesaj
22 Temmuz 2011; 10:04:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ZNTVOLVO

Kullanımda bir zararı yoktur ancak zamanla içeriye çekilemeyen anten rodu dişlileri yıpranarak işlem görmeyecektir.
Diler şimdi diler daha sonra anten rodu nu değişebilir ve sıkıntı bunalımdan kurtulabilirsiniz.
Nazarlık olmuş gibi hissediyorum güle güle kullanın...

Teşekkürler cevap için. Dün anteni sökerek sorunu hallettim. Yamulan yeri kargaburnu vasıtasıyla ve yuvasında alıştırmalar yaparak düzelttim. Şimdi çok az bir sürtünme var. Bu sürtünmeyi halletmem için iyi bir yağlayıcı tavsiyesine ihtiyacım var. Yanlış hatırlamıyorsam burada birisi anteni bir yağlayıcıyla yağladığından bahsetmişti. Teşekkürler.

76 Mesaj
4 Ağustos 2011; 1:28:52 

s40 1.8 2000 model lacivert renkli aracıma jant bakıyorum.sizlerin tecrübelerinden istifade etmek istiyorum.araçlarımıza en uygun angi jant gider?

Epimedyumlu Bitkisel macun || Yok böyle bişey
http://www.youtube.com/watch?v=TfjKD1fPPbE

505 Mesaj
5 Ağustos 2011; 10:46:46 

quote:

Orijinalden alıntı: teblig

s40 1.8 2000 model lacivert renkli aracıma jant bakıyorum.sizlerin tecrübelerinden istifade etmek istiyorum.araçlarımıza en uygun angi jant gider?

Volvolar da jant biraz sıkıntılıdır.Her jant uymaz modelde çok bulunmaz...

S40 T4 jantı bu aracı gayet güzel taşıyor.Düşünülebilir.

İmzanıza şu anda ulaşılamıyor || Uymanız gereken trafik kurallarını okumak için tıklayınız.

236 Mesaj
14 Ağustos 2011; 13:21:44 

Arkadaşlar Herkese selamlar...

Volvo s40 t4 almayı düşünüyorum. Otomatik ve 1.9t4 alacağım. Bazı sorularım var araç ile ilgili. Forumu baştan sona okudum ama kafamdakileri hem eklemek hemde tek bir mesajda belirtmek istedim.

1. Alırken nelere bakalım? Şanzıman ve Turboyu kontrol ettireceğim kesinlikle. Başka kronik bir sorunu var mıdır?

2. Parça fiyatları pahalı algısı var ama kullananların yorumlarından anladığım kadarıyla yan sanayi yada servis dışı çözümlerle çok uyguna getirilebiliyor sanırım. Ben yıllardır Mazda'cı olduğum için bu duruma alışkınım. Onunda parçası pahalı zannedilir ama değildir...

3. Otomatiğin performansı nasıldır? Örneğin, 0-100 değeri 9sn falan çıkacaksa açıkçası almayı düşünmeyeceğim. 8- 8,5 arası çıkar mı?

4. Modifikasyon düşünmüyorum ama testleri okuduğum kadarıyla duruş mesafesi çok iç açıcı değil. Frenlere modifikasyon yapan var mı? Zira Mazda3 (36m)ten sonra 42metre performanslı bir araç için çok iyi bir değer değil.

5. Bu araçlarda (2000 model) ESP var mı? Bildiğim kadarıyla Antipatinaj var ama ilanlarda hep esp işretlenmiş?

6. 2000 model eski torpidolu olanlarda sanırım vites 4 ile otomatik. Şanzımanda kronik bir sıkıntı var mı?

7.Bu araç ne kadar yakar, LPG'ye uyumlu mudur? 2. aracım olduğu için yakıt çok sorun değil ama olurda ev alma gibi bir durum olursa LPG takıp bunu tek araba yapmam gerekebilir. LPG o arabaya yazıktır tarzı tartışmalara girmek istemiyorum. Uyumlu ise çatır çatır takarım :)

Volvo, her mazda bulamadığımda baktığım ilk bir iki markadan birisiydi. Şimdi ciddi ciddi düşünüyorum. Umarım araçta sıkıntı olmaz ve Pazartesi alırım. Kaporta parçalarını hiç dert etmiyorum zira aldığım anda kaskolanacak araç. Yürürüde çok pahalı değildir muhtemelen. Uyumlu parçalar elbet bulunur. Sonuçta İstanbul'dayız ve az çok arabalarla içli dışlıyız. Bu soruları cevaplayabilen arkadaşlar olursa hem benim içimden hemde daha sonra araştıracaklar için çok iyi olur diye düşünüyorum...

http://otogeyik.com/

2440 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:19:57 

Semavi arkadaşımın sorduğu soruların cevaplarını bende merak ediyorum

3755 Mesaj
15 Ağustos 2011; 6:21:42 

T4'ün kronik bir sorunu yoktur. 2000 model bir T4 ile sorun yaşayıp yaşamayacağınız tamamen bugüne kadar nasıl kullanıldığına ve bakım gördüğüne bağlıdır. 11 yaşındaki iki T4 farklı ellerde birbirinden çok farklı halde olabilir. Aracın fabrika çıkış (muhtemelen düz vites için) 0-100 hızlanması olan 7.3sn'i de bu kapsamda değerlendiriniz.

T4 Lpg'ye hem uyumludur hem değildir. Çünkü yüksek basınç turbo motoru vardır ve Lpg ayarı yüksek basınç turbo motorlarda zor yapılmaktadır.
Fren mesafesi bence kötü değil. Lastik değişimi; fren diskleri, balataları, hortumları ve hidroliği değişimi ile mevcut durumuna göre daha iyi hale getirilebilir. Modifiye de mümkün olabilir.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

2698 Mesaj
15 Ağustos 2011; 8:21:03 

2000 model S40 T4 otomatigin, 0-100 fabrika verisi 8.4 sn diye hatirliyorum.. (2001 de otomatik viteste degisiklik yapip performansi arttirmislardi)

Foto:Leica M9 set detaylar http://img560.imageshack.us/img560/1807/dscn1420l.jpg
Home Entertainment network..
1.kat http://imageshack.us/a/img692/5146/homenetworkzeminkat313.jpg
2.kat http://imageshack.us/a/img705/5122/photoara10110558.jpg
3.kat http://img132.imageshack.us/img132/676/homenetwork2kat313.jpg

236 Mesaj
15 Ağustos 2011; 8:26:00 

cevaplar icin tesekkurler arkadaslar. 1-2 saate belli olacak insallah...

bu arada dun 8.1 sn buldum ben. eger manuel 7.3 ise otm icin 8.1 mantikli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

236 Mesaj
16 Ağustos 2011; 4:53:01 

Arkadaşlar,

Dün bir kaç araca baktım. Hatta %90 aldım dediğim araçla alakalı öyle şeylerle karşılaştım ki akıllara zarar. Tabi çok canım sıkıldı...

Araba ilanlarda duruyor. 110binde 2000 model ve otomatik. İçinin kondisyonu fena değil, hatta gayet temiz. Dışının boyası içe yıpranmış. Kaportada ufak tefek taş ve dokunma ezikleri bol miktarda var ama benim için sorun değildi diyerek galeri ile anlaştık. Sonra CINDIL Volvo servisine götürdük aracı. Hikmet Usta sağolsun ilgilendi ve dürüst bir iekilde satıcı ve bana gördüklerini anlattı kimseyi kayırmadan. O anlatttıkça mide bulantım arttı!

Araba 110 binde değil, KM oynanmış... Hadi dedim, iç dış temiz, çekiş iyi, şanzımanda sorun göremedim... Sorun değil...

Arabanın normalde motor arıza ışığı yanıyor sensörlerden birinden dolayı, sanırım EMT gibi bir şeydi ismi... Ama akıllı insanlar ya, motor arıza lambasını panodan sökmüşler yanmasın diye!!!!

Airbag açılmış arabanın bir kazadan dolayı, ama hasar çok ufaktı, önemsemeyecektim ama her şey üstüste gelince bunuda eksi haneye yazdım...

Asıl mide bulantım ise inik olan arka lastiğe, servise giderken hava vurduğumda başladı... Lastiğin yanağı komple yarıklar içerisinde... Nasıl hava tuttuğuna hayret ettim. Halbuki elimle kontrol ettiğimde dişleri fena değildi. Hatta iyi sayılırdı. neyse dedim, bir lastikdeğişecek...

Demez olaydım... Lifte bir kaldırdık lastiğin iç kenarlarının telleri çıkmış... Bildiğiniz kabak bisiklet lastiği olmuş!!! Hangi zihniyet 200 HPlik bir arabaya böyle lastik koyar!!!

Döndük geriye... Usta 2000 TL+ lastik masrafın var dedi. Amortisör kafalarından, hortumlara sensörlere kadar bir dizi masrafı sıraladı. Problemleri gözlerimlede gördüğüm için haklı olduğunu düşündüm. Pazarlık ettiğimiz fiyatın 2000-2500 tl altına vermeyeceğini düşündüğüm için galeriye fiyat düşün demek bile istemedim... Çünkü tam o sırada arabanın tavan ve iç dirreklerdeki sarkma ve kabarmalarıda gördüm.. Sunroof su almış sanırım...

Velhasıl saatlerimizi harcadık ve büyük heveslerle alma hayali kurduğum bu arabayı almadan döndük... Ama kullandığımda arabayı sevmiştim... hemen başka ilanlara baktık ve onlara gittik... Onlarda hiç iç açıcı değildi.

Şuan bütçeme uygun maalesef bir s40 t4 bulamadım. Alınabilecek tüm araçlara baktım. Bir tanesi ise gayet bakımlı idi fakat iç döşemeler artık haşat olmuştu. Araç 140binde fakat baktığım 170-180binliklerden daha çok yıpranmıştı. Sahibi istediğim fiyatlara gelmeyince onunlada anlaşamadık. Zaten rengi, sunroofsuz olması ve 99 model olması dezavantajdı benim için. İyi bir LPG sistemine sahip olsaydı düşünecektim ama oda yoktu.

Yani tüm gün hiç birini alamadan geri döndük.

Şimdi V40 t4, s40 2,0T ve v40 2.0T modellerinede bakacağım. Bütçem kısıtlı olduğu için çok fazla hareket alanım yok maalesef.

2001 üstü t4lere zaten bakamıyorum bütçeden dolayı. Çokta heveslendim, nasıl olacak bilemiyorum...

2698 Mesaj
16 Ağustos 2011; 8:23:50 

Benim 2000 model MT S40 2.0T'yi 2-3 yildan beri kardesim kullaniyordu, LPG'de taktirmisti, motor 270000 km olunca vuruntu yapmaya baslamis. Herhalde motor istiyor diye dusunuyorum. Bu aralar kardesimle konusmadim son ne yaptiriyor bilmiyorum, kasa ve ic aksam hala cok yuksek kondisyondaydi ama motor gidince herhalde satar..

Ankara'da makul motor degisimi veya ciddi bakimini makul fiyata yapan yer varsa kendisine teklif ederim.

Tesekkurler.

Foto:Leica M9 set detaylar http://img560.imageshack.us/img560/1807/dscn1420l.jpg

460 Mesaj
16 Ağustos 2011; 8:56:41 

şükrü hocam, motorun vuruntusundan anlaşılan nedir? nasıl bir vuruntu haber verir aracın motor istediğini, bilmediğimden merak ettiğimden yazıyorum

2698 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ergungur

şükrü hocam, motorun vuruntusundan anlaşılan nedir? nasıl bir vuruntu haber verir aracın motor istediğini, bilmediğimden merak ettiğimden yazıyorum

Bende pek anlamam ama kardesimin soyledigi devir yukselince motordan ritmik olmayan gurultulu vuruntulu seslerin gelmesi.

Servise gidince motor degismesi gerektigi veya kapsamli yenilenmesi gerektigi soylenmis..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 16 Ağustos 2011; 10:15:05 >

460 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:44:15 

hımm.. teşekkürler.

3755 Mesaj