- x
Görünmez dosya yapma(Çözümlendi)
31 Cevap14408 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

157 Mesaj
9 Ocak 2008; 14:16:26 

Arkadaşlar ben bi forumda görünmez dosya yapma olayını gördüm yaptım ama silinmiyo şuan şöyle yapılıor bi dosya oluşturuyosun Alt+255 diyosun isim yok oluyor sonra klasörün simgesini değişitiriyosun görünmez oluyor.Ama görünür yapsamda silinmiyor.Bu arada ben vista kullanıyorum vista hatası olabilirmi xp de siliniyo da yardım lütfen sanki klasör esrarengiz olmaktan mutlu gibi

ÇÖZÜM
sevgili arkadaşlar; vista da dahil olmak üzere isimsiz dosyayı silmenin bir tek yolu var. isimsiz dosya üzerinde sağ tıklayıp, arşive ekle diyoruz. çıkan winrar sihibazında dosya adına herhangi bir isim -örnek olarak ben aaa dosya ismini kullandım- aaa.rar yazıyoruz. aynı pencerenin sağ alt tarafında "arşivlenen dosyayı sil ve arşivlenen dosyayı test et seçeneklerini işaretliyoruz. karşımıza isimsiz dosya artık yeni adıyla birlikte rar dosyası olarak geliyor. bu rar dosyasını sildiğimizde dosya artık başbelası olmaktan çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hione -- 25 Mayıs 2008; 20:43:25 >

157 Mesaj
9 Ocak 2008; 18:40:41 

Yok mu bi fikri olan yoksa klasör öyle kendi başına takılsın mı dersiniz ? =))

1779 Mesaj
9 Ocak 2008; 19:17:33 

KARDEŞ ,

KLAVYEDEN ALT+ 256 TUŞLARINA BASILI TUTTUĞUNDA VE SİMGELERDEN DE GÖRÜNMEZ OLANI SEÇERSEN O DOSYA GİZLİ HALE GELİYOR Bİ DENE İSTERSEN

3118 Mesaj
9 Ocak 2008; 19:21:12 

isim versen?

22 Mesaj
9 Ocak 2008; 19:31:58 

ben yapmayı denedim olmuyor

934 Mesaj
9 Ocak 2008; 19:35:29 

Bu ALT+255 msnde normalde nicke boşluk bırakamıyorsun ama ALT+255 tuşlarına bastığın zaman nickin boşluk oluyor!!! ve senin dediğini denedim ben silebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impacto -- 9 Ocak 2008; 19:36:37 >

Kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. Şayet ayakta kalırsam silahlarınızı dolduramadan ölmüş olursunuz.

157 Mesaj
9 Ocak 2008; 19:46:06 

Dosyanın adı değiştirilmiyor boş duruyor sağ tıklıyorum değiştirdiyorum yazıyorum sdgsg mesela tık demiyor silmek içinde sil diyorum yine tık demiyor silinemeyen dosyaları silme programı buldum oda silmedi

1779 Mesaj
10 Ocak 2008; 1:19:43 

kardeş görünmez dosya yapmayı yarın resimli olarak anlatacağım

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 9:48:25 

Yeni bir klasör oluşturuyoruz sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz ve alt+255 yazıyoruz (alta basılı tutup) enterlıyoruz dosyanın ismi artık boşluk olarak adlandırıldı. (alt+255 boşluk karakterini ifade eder) Daha sonra klasöre sap tıklayıp özellikler,özelleştir,simge değiştir diyoruz simgelerden görünmez olanı seçiyoruz ve utgula diyoruz artık görünmez bi klasöre sahipsiniz.aman dikkat nereye koyduğunuzu unutmayın =)

22 Mesaj
10 Ocak 2008; 10:57:52 

quote:

Orjinalden alıntı: black_sea_28

kardeş görünmez dosya yapmayı yarın resimli olarak anlatacağım

bekliyorum

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 12:29:55 

0

0

0

0

1107 Mesaj
10 Ocak 2008; 12:35:17 

ilginç deneyeyim güzel bişeye benziyor yerini unutmadıktan sonra

.......i can't say that it's impossible G S because impossible is nothing.........

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 12:45:25 

quote:

Orjinalden alıntı: yy2

ilginç deneyeyim güzel bişeye benziyor yerini unutmadıktan sonra

Alt+A yaptığın zaman çıkıyor piyasaya görünür oluyor.Zaten alt+A herşeyi seçili yapma olayı

1107 Mesaj
10 Ocak 2008; 12:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: hione

Alt+A yaptığın zaman çıkıyor piyasaya görünür oluyor.Zaten alt+A herşeyi seçili yapma olayı

Ctrl+A değilmiydi o olay

.......i can't say that it's impossible G S because impossible is nothing.........

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:01:31 

Uppss evet sorry =)

1107 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:13:29 

quote:

Uppss evet sorry =)

olur öyle şeyler. sevdim bu olayı.

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:18:33 

Ben silemesemde birçok şeyi gizledim yani =)

1107 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:20:57 

quote:

Ben silemesemde birçok şeyi gizledim yani =)

hmmm aslında benim uzun süre önce denediğim bişe var hiçbir şekilde silinmeyen bi belayı o şekilde silmiştim.adını hatırlayamıyorum işte bakayım hatırlarsam yazarım.

157 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:31:20 

quote:

Orjinalden alıntı: yy2

hmmm aslında benim uzun süre önce denediğim bişe var hiçbir şekilde silinmeyen bi belayı o şekilde silmiştim.adını hatırlayamıyorum işte bakayım hatırlarsam yazarım.

Valla süper olur.

1107 Mesaj
10 Ocak 2008; 17:45:03 

quote:

Valla süper olur.

burdaysan bana pm atabilirmisin?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ocak 2008; 18:38:06 

alt+ 0160 yazınca da Oluyor

2 Mesaj
7 Mart 2008; 20:17:48 

yani silmesi başarılamıyor mu şu lanet şeyden kurtulamayacakmıyız.

2206 Mesaj
7 Mart 2008; 20:35:18 

quote:

0

0

0

0

alt+255 yapın derken neyi kasdediyorsunuz yapamadım da

2 Mesaj
7 Mart 2008; 20:44:26 

yeni klasör oluştur sağ tıkla yeni adlandır yap sonra yazı değişim işlemi başlayınca alt tuşuna bas ve basılı tutarak 255 yaz sonra yazını kaybolduğunu göreceksin amma yapmanı tavsiye etmem çünki silinmiyo lanet şey

171 Mesaj
7 Mart 2008; 20:59:07 

arkadaşlar bende vistada denedim silemedim bi daha ancak xp de oluyor bide eğer laptorta yapacaksanız numluk açık olması gerekiyor

by pccoqqap

2206 Mesaj
7 Mart 2008; 21:01:05 

quote:

Orjinalden alıntı: pusat.kangal

yeni klasör oluştur sağ tıkla yeni adlandır yap sonra yazı değişim işlemi başlayınca alt tuşuna bas ve basılı tutarak 255 yaz sonra yazını kaybolduğunu göreceksin amma yapmanı tavsiye etmem çünki silinmiyo lanet şey

teşekkürler oldu ama bende siliniyo klasör

141 Mesaj
7 Mart 2008; 21:35:11 

ben bunu windows 98de dosya sifrelemek icin kullaniyordum ms-dos ortaminda ascii kodlarla yeniden isimlendirdigim dosyayi windows okuyamiyordu

2067 Mesaj
5 Nisan 2008; 19:14:48 

slmlar arkadaşlar böyle bir klasör bende açtım ama bir türlü silemiyorum ismi olmadığı için galiba yeniden isimde yazamıyorum şu anda çare arıyorum bulursam sizede söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gslikahraman -- 5 Nisan 2008; 19:15:18 >

İmzam kural dışıymış! Böyle kalsın sevdim ben bunu. || Uymamız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız. Çekinmeyin tıklayın.

220 Mesaj
5 Nisan 2008; 20:18:01 

ben de vistada denedim klasörü oluşturdum ama silinmedi
taktım pardus live cd'yi öyle sildim klasörü, silindi

Intel i7 620M 2.66 GHz | 2x2GB 1066MHz DDR3 | nVidia 330M 512MB | Philips 24" FullHD LCD | Mac OS 10.7 L | Win 7 Ultimate x64

157 Mesaj
25 Mayıs 2008; 20:43:06 

Konuyu ben açtım ben çözümünü veriyorum.

sevgili arkadaşlar; vista da dahil olmak üzere isimsiz dosyayı silmenin bir tek yolu var. isimsiz dosya üzerinde sağ tıklayıp, arşive ekle diyoruz. çıkan winrar sihibazında dosya adına herhangi bir isim -örnek olarak ben aaa dosya ismini kullandım- aaa.rar yazıyoruz. aynı pencerenin sağ alt tarafında "arşivlenen dosyayı sil ve arşivlenen dosyayı test et seçeneklerini işaretliyoruz. karşımıza isimsiz dosya artık yeni adıyla birlikte rar dosyası olarak geliyor. bu rar dosyasını sildiğimizde dosya artık başbelası olmaktan çıkıyor

45 Mesaj
3 Ocak 2010; 0:50:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hione

Konuyu ben açtım ben çözümünü veriyorum.

Eywallah ya ..

Konu açıldığı zaman bende klasörü oluşturmuş ve silememiştim.

Sinirden format attıp öyle kurtulmuştum.Ama arkadaşlara oyun yapmak için klasörü rapidshare atmıştım . Adını _ koymuştum.

Gelzaman gitzaman aradan yıl ay geçmiş r..apidshare den dosyalarımı karıştırırken allah allah bu ne ki diyip indirdim

Yine silemedim ve google da arattırınca beni buraya gönderdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPS -- 3 Ocak 2010; 0:52:14 >

368 Mesaj
25 Şubat 2012; 22:38:38 

HOOOORT!

Fazladan konu açmak istemedim. Aynı klasör içinde birden fazla dosyayı boş olarak isimlendirmek istiyorum. Ona özel iconlar altında oyunun isimleri yazıyor.

Birden fazla yapmaya çalıştığımda böyle isimlendirilen bir dosya var diye hata alıyorum. Bir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etheren -- 25 Şubat 2012; 22:40:08 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Görünmez dosya yapma(Çözümlendi)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531