Şimdi Ara

Z5500 Mp3lerde 5 Kolondanda Ses Alma...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Media Player'a bi eklenti paketiyle bu işi çözmüş bulunmaktayım. Programda istediğiniz kolonları istediiniz ses seviyesine çıkarıtıp indirebiliyorsunuz.. İllegal bi program ondan adminler izin vermeden dosyayı host edip sonra buraya linki koymam yanlış olur.Ama dediğim gibi şu an mp3lerde 5 kolondanda ses alabiliyorum. Sadece Windows Media Player 11'i kaldıran bi program... WİNAMP'a son verdim artık =)...

• Ayrıca jetaudioyu kullanırsan hiçbir eklentiye gerek kalmaksızın 5 hoperlörden ses alabilirsin
  • onu biliyorum.ama Media player bilinen bi program olduğu için dedim . Saol yinede
  • kardeşim, bu z5500 digital moddayken geçerli bir durum değil mi? 6ch direct olarak zaten mp3 5 uydudan da dinleniyor. gerçi ben media player 9'u özellikle 11 e tercih ediyorum. winamp ve jet audio hiç kullanmıyorum z5500 kullanmaya başladığımdan bu yana.
  • Hayır ben anlamadım... zaten winapten de dinlerken bütün kolonlardan ses alamıyomuydun ?? neden windows media player kullanıyosun ki... ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Hayır ben anlamadım... zaten winapten de dinlerken bütün kolonlardan ses alamıyomuydun ?? neden windows media player kullanıyosun ki... ??

+1. Stereo sesi 5 uyduya dağıtmak zor birşey değil ki yani...
  • benim ses sistemimde jack ı yuvaya tam oturtmayıncada 5 hoparlörden ses geliyo.
  • Ben mp3 lerde 2 kanaldan ses alabiliyorum analog bağlantıda, siz nasıl alıyorsunuz ki arkadaşlar 6 kanal?
  • CMSS açıyorum ben...
  • BENİMDE HİÇ BİR SIKINTIM YOK Kİ.HER BAĞLANTIDA BEN HEPSİNDEN SES ALABİLYORUM
  • Mp3 lerde tüm hoparlörlerinizden ses gelmesini istiyorsanız Jetaudio kullanmanızı öneriyorum. Jetaudio programını çalıştırın ve sound/visualization sound effects bölümünden X-surround özelliğini aktif edin hem tüm hoparlörler aktif olur mp3 dinlerken hem de çok daha dolgun bir ses elde edersiniz ben şahsen böyle yapıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: venom800

Mp3 lerde tüm hoparlörlerinizden ses gelmesini istiyorsanız Jetaudio kullanmanızı öneriyorum. Jetaudio programını çalıştırın ve sound/visualization sound effects bölümünden X-surround özelliğini aktif edin hem tüm hoparlörler aktif olur mp3 dinlerken hem de çok daha dolgun bir ses elde edersiniz ben şahsen böyle yapıyorum.

Mp3 lerden bütün kolonlardan ses almak için başka bi prgram kullanmaya gerek yok (tabi isteyen istediğini kullanır yine) ama winamp bunun için yeterli... yani başka bi program kullanmak şart zannetmesin deneyimsiz kullanıcılar diye yazıyorum ...

*undying1979 sen bence ya bağlantıları yanlış yaptın yada yazılımdan bi kaç ayar çekmen gerekicek... eğer onboard ses kartı kullanıyosan ayarlaması daha zor olur.. :))

• @Darkchild bu işlem için (mp3 dinlerken tüm kolonlardan ses alma) Winamp tek başına yeterli değil. Winamp'ın Jetaudio gibi yanında hazır olarak gelen X-surround benzeri bir efekti mevcut değil. İnternetten indirilen plug in vb eklentiler ile her kolondan ses alınabilir ama benim önerim Jet audio kullanımıdır çünkü ses kalitesi olarak Winamp'ın çok daha üstünde bir yazılımdır. Deneyen ve müzik kulağı az çok iyi olan herkes bu farkı rahatca anlayabilir. Ama söz konusu cihaz z-5500 olunca illa Jetaudio'de gerekmiyor mp3 lerde her kolondan ses almak için. Bu işlem için yapılması gereken daha basit bir iş var o da z-5500 ün kontrol panelinden Dolby Pro Logic II-music modunu aktif etmektir DPLII-music deyken settings tuşu ile Panorama seçeneğini de 'On' yapmayı unutmayın

• quote:

*undying1979 sen bence ya bağlantıları yanlış yaptın yada yazılımdan bi kaç ayar çekmen gerekicek... eğer onboard ses kartı kullanıyosan ayarlaması daha zor olur.. :))

Saol kardeş hallettim ben o işi ses kartı kullanıyorumda windowstan ayar yapmak gerekiyormuş ayrıyetten, şimdi jetaudio, x-fi ve z-5500 ile birlikte çok hoş oluyor herşey teşekkür ederim ilgine
  • quote:

@Darkchild bu işlem için (mp3 dinlerken tüm kolonlardan ses alma) Winamp tek başına yeterli değil. Winamp'ın Jetaudio gibi yanında hazır olarak gelen X-surround benzeri bir efekti mevcut değil. İnternetten indirilen plug in vb eklentiler ile her kolondan ses alınabilir ama benim önerim Jet audio kullanımıdır çünkü ses kalitesi olarak Winamp'ın çok daha üstünde bir yazılımdır. Deneyen ve müzik kulağı az çok iyi olan herkes bu farkı rahatca anlayabilir. Ama söz konusu cihaz z-5500 olunca illa Jetaudio'de gerekmiyor mp3 lerde her kolondan ses almak için. Bu işlem için yapılması gereken daha basit bir iş var o da z-5500 ün kontrol panelinden Dolby Pro Logic II-music modunu aktif etmektir DPLII-music deyken settings tuşu ile Panorama seçeneğini de 'On' yapmayı unutmayın

Ha ona bişey diyemem jetaudionun daha kaliteli ses verdiği söyleniyo... ama ben winamp e alıştığım için başka bişey kullanmak istemiyorum... sadece (arada forumda bilmeyenler oluyo) winampte de 5+1 ses alınabileceğini söylemeye çalışıyorum ...

• ses kalitesine önem veren biriysen Drakchild (bildiğim kadarıyla öylesin) winamptan çokta farklı bir kullanım tarzı olmayan jetaudioyu denemeni tavsiye ederim.Surround ve bbe efektlerini açınca inanılmaz güzel bir ses alabiliyorsun.Ve başka program kullanmak istemiyorsun.Bende zamanında venom800 dostumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım ve o günden bu yana birçok program denememe rağmen jetaudiodan vazgeçemedim.Denemekten zarar gelmez bence bir dene gereken ayarlar yapıldıktan sonra megaworksunu tanıyamayacaksın
  • quote:

Ama söz konusu cihaz z-5500 olunca illa Jetaudio'de gerekmiyor mp3 lerde her kolondan ses almak için. Bu işlem için yapılması gereken daha basit bir iş var o da z-5500 ün kontrol panelinden Dolby Pro Logic II-music modunu aktif etmektir DPLII-music deyken settings tuşu ile Panorama seçeneğini de 'On' yapmayı unutmayın

Hiç alakası yok..Ben winampta z5500 ile 6CH Direct modundada 5 kanaldan ses alıyorum....
  • Cowon_JetAudio_v7.05_Plus_VX

Bu sürümü indiriyorum..denicem ve yorumlarımı yazıcam... ama ses kalitesi daha iyi bile olsa winamptan vazgeçeceğimi zannetmiyorum ... alıştım çünkü acaip şekilde...
  • quote:

Cowon_JetAudio_v7.05_Plus_VX

Bu sürümü indiriyorum..denicem ve yorumlarımı yazıcam... ama ses kalitesi daha iyi bile olsa winamptan vazgeçeceğimi zannetmiyorum ... alıştım çünkü acaip şekilde...

aynen ya jet audio yu sırf kalite yüzünden kullanıyorum. bu BBE efektleri benim arabdaki sony xplod cd çalarımda var ve hakketen süper bişey. Lisanslı bir efekt olması lazım SRS WOW gibi.

Bildiğin gibi mp3 ler track müziklerden sıkıştırıalrak yapılıyor ve boğuklaşıyor normal olarak 70mb bir müzik nerdee 3mb bir müzik. Bu BBE efekti track cd lerdeki netliğe yaklaştırıyo mp3 ü kaliteyi arttırıyor bunun yanında tizde artıyor biraz ama ben e.q u flat kullanyorum zaten en güzel müzik doğal oalrak dinlenendir

Ama winamp ile jet audio arasında gidip geliyorum

• BEnde 2 gün önce kurdum jetaudioyu ama 1 gün bile dayanamayıp geri sildim..Winampa okadar alışmısımki ses farkı bile kurtaramadı(abartıldıgı kadarda bir fark göremedim)...Özellikle jetaudioda winamptaki gibi arama tusunun sarkıyı tanımlayarak çalısmaması,playlistin playera tutturulamamsı ve skinlerin bana kaba gelmesinden dolayı winampa geri dönüş yaptım....Ama ses olarak gerçekten güzle bir program...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.