- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tekleme Sorunu"""" ÇÖZÜLDÜ"""""
43 Cevap42710 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1510 Mesaj
9 Ocak 2008; 11:48:52 

arkadaşlar forumdan da arıştırdığım kadarı ile vites değişim sıralarında aracım teklme yapıyo yalnız LPG de iken yapıyo benzinde yapmıyo acaba ayaramı ihtiyacı var yoksa bir parçaşı kirlenmiş olabilirmi

LPG servisine gittim. enjektörlere baktılar debi ayarı yapılması lazım dediler. 1 tanesi arızalı çıktı. değiştiler tekrar kalibrasyon aptılar düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superxp -- 22 Ocak 2008; 10:17:33 >

1510 Mesaj
9 Ocak 2008; 14:43:42 

nerde ustalar

1510 Mesaj
10 Ocak 2008; 9:37:51 

Arkadaşlar tekleme sorunum araba LPG geçeceği sıra başlıyor. Motor ısınana kadar sık yapıyor sonra azalıyor. özellikle vites değiştikten sonra gaz veririken tekleme yapıyor sanki gazı tam yemiyor. acaba LPG ayarını çok kısmış olabilirlermi.

248 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:09:48 

tamamen ayarla ilgili bendede vardı ayara gittim düzeldi ;)

2006 Model Ford Fusion 1.4 TDCİ

1510 Mesaj
10 Ocak 2008; 13:28:01 

dün gittim adam ayarları standart yaptık ayarla ilgili değildir diyor. acaba sizin ayarları yapan usta hangi ayar bölümünü yaptıysa öğrenebilirmisiniz bende söylerim onlarda o ayarları yapar
quote:

Orjinalden alıntı: bulancaklı_28

tamamen ayarla ilgili bendede vardı ayara gittim düzeldi ;)

3726 Mesaj
10 Ocak 2008; 17:43:09 

gaza geçiş sıcaklığı düşüktür. motor ısındıkça geçiyor ise.

Mobil imza versek?

10030 Mesaj
10 Ocak 2008; 18:30:22 

quote:

Orjinalden alıntı: superxp

dün gittim adam ayarları standart yaptık ayarla ilgili değildir diyor. acaba sizin ayarları yapan usta hangi ayar bölümünü yaptıysa öğrenebilirmisiniz bende söylerim onlarda o ayarları yapar

Dostum sorununuzun cevabını böyle bulamazsınız . Nerede o ustalar diyede bağırır durursunuz.
Önce aracınızın markasını - modelini
Sonra takılı olan kitin tipini
Sonra yaşadığınız ili yazın bakın nasıl muhatap buluyorsunuz
Yoksa burada Bi karışık Bi sade yorumlarla masraf yapar durursunuz

FS OTOGAZ
BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 239 46 30 GSM: 0552 272 0 272 GSM: 0552 272 1 272 www.fsotogaz.com.tr
AS Otogaz BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 335 01 08 GSM: 0552 272 0 272 www.asotogaz.com

1148 Mesaj
10 Ocak 2008; 23:23:21 

gaz beyini yeterince ısınamıyordur. aracın ısısı normal seviyeye geldikten sonra elinizle kontrol edebilirsiniz.
gaz basınçlı olduğu için birden çıktığı zaman buz gibi çıkar ve ısıtılması gerekir. eyerki beyin ısınmıyorsa tekteleme kaçınılmaz.

1510 Mesaj
11 Ocak 2008; 0:36:06 

Dostum aracım Opel Astra 2001 model KME LPG kiti takılı aracım motor ısındıktan sonrada yapıyor yalnız soğukken daha fazla yapıyor teklemeyi.
Vİtes değişirken ayağımı gazdan çekince ve tekrar gaza basınca tekleme yapıyor ve bu sorun araştırdığım kadarı ile çoğu LPG markalarında yapıyor. Hatta sorunu yaşayan arkadaşlar değişmediği parça kalmamış Buji. buji kablosu dinamo vs.vs. ama sorun hala devam ediyormuş.

1510 Mesaj
11 Ocak 2008; 10:28:07 

Diğer forumlardan araştırmalarım sonucunda
Alıntırıdır.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kardeş bende de o sorun vardı önce orjinal buji aldım(kilometresi gelmişti benimkilerin)sonra arabayı benzinde kullanıp iyiicee bitirrdim tam bittikten sonra yakıt deposunda katkı maddesi koydurdum üzerinede 100 ytl benzin bir mühdet bezinlee sürdüm sonra sorun ortadan kalkktı.Şimdi lpg de sürüyorum arada abi benzine feçip kontrol ediyorum sorun yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bakalım birde bu yolu deneyelim belki olur.

10030 Mesaj
11 Ocak 2008; 11:29:01 

Benzinde iken tekleme varmı

FS OTOGAZ
BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 239 46 30 GSM: 0552 272 0 272 GSM: 0552 272 1 272 www.fsotogaz.com.tr
AS Otogaz BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 335 01 08 GSM: 0552 272 0 272 www.asotogaz.com

450 Mesaj
11 Ocak 2008; 13:50:17 

quote:

Orjinalden alıntı: superxp

Bence ustanı degistir,bu tamamen ayar ile ilgili bir sorun,kısın yasanan en fazla sorun budur lpg de,yapacagın tek sey havaların en soguk oldugu bir gun 1 gunlugune ustana arabayı bırakacaksın ve o ustan sabah kendi calıstırıp motor sogukken ayarlarını yapacak,yanlız unutma,havalar ısındıgı zamanda gidip tekrar ayar yaptırman gerek yoksa cok lpg tuketirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selsah -- 11 Ocak 2008; 13:53:18 >

Vatan Toprağı Kutsaldır,Kaderine Terk Edilemez!

Mustafa Kemal Ataturk

1510 Mesaj
11 Ocak 2008; 14:05:25 

arabam benzinde yapmıyor. birde yaklaşık yine havalar soğukken bayram uzun yola çıktım boyle bi sorun yapmadı gibi çok az yaptı bu sıra çoğaldı.

1148 Mesaj
11 Ocak 2008; 18:03:54 

quote:

Orjinalden alıntı: brainiac_x

gaz beyini yeterince ısınamıyordur. aracın ısısı normal seviyeye geldikten sonra elinizle kontrol edebilirsiniz.
gaz basınçlı olduğu için birden çıktığı zaman buz gibi çıkar ve ısıtılması gerekir. eyerki beyin ısınmıyorsa tekteleme kaçınılmaz.

siz yinede beyinin ısısını elle bi kontrol edin derim. beyinden geçen su dolaşımı sağlıklı olmayabilir...

143 Mesaj
14 Ocak 2008; 22:41:02 

dostum benim araçta yapıyordu hatta arıza lambasıda yandı ve bilgisayarda subap kapağı arızası gösterdi.Ancak benzinde yapmıyordu.Lpg yi takan yere götürdüm usta gaz enjektörlerinin soketlerini çıkartarak enjektörlerin çalışıp çalışmadığına baktı 2.enjektörün kablosunu çıkarınca arabanın çalışmasında hiçbir farklılık olmayınca anladıkki o enjektör arızalı.Şimdi garanti kapsamında değişmesini bekliyorum.senin sorununda bu olabilir.

1290 Mesaj
14 Ocak 2008; 23:08:28 

bende motor soğukken benzinde araç tekliyor ısınınca geçiyor...lpg de sorun yok...motor soğuk bile olsa gazda sorun yok...bende şu katkı maddesinden deneyeyim...ne marka önerirsiniz???

1510 Mesaj
15 Ocak 2008; 9:41:17 

bu durumu ustaya anlatacam belkide bende de oyle bi sorun olabilir.
tşk.
quote:

Orjinalden alıntı: klimaks27

dostum benim araçta yapıyordu hatta arıza lambasıda yandı ve bilgisayarda subap kapağı arızası gösterdi.Ancak benzinde yapmıyordu.Lpg yi takan yere götürdüm usta gaz enjektörlerinin soketlerini çıkartarak enjektörlerin çalışıp çalışmadığına baktı 2.enjektörün kablosunu çıkarınca arabanın çalışmasında hiçbir farklılık olmayınca anladıkki o enjektör arızalı.Şimdi garanti kapsamında değişmesini bekliyorum.senin sorununda bu olabilir.

119 Mesaj
17 Ocak 2008; 15:50:20 

benim eski aracımda da benzer sorun vardı. Buji, buji kablosu v.s değişti düzelmedi. En sonunda bujinin tırnak aralığını 0,75 yapmışlardı yani orjinal bujisinin tırnağına hafifçe vurarak sente çakısıyla ölçerek hepsini 0,75 yaptılar mükemmel olmuştu her buji değişiminde bujinin tırnak aralığını azaltırıyordum. şayet senin aracının buji aralığı orjinal olarak 0,75 ise sen onu 0,6 veya 0,5 getir benimki 1.1 diye geçiyordu onu 0,75 yapmıştık. Bunu çoğu kişi bilmiyor ve ustaya söylediğin zaman olmaz öyle şey diyende var ama lpg sisteminin ateşlemesi benzinden daha iyi olması gerekiyor bu nedenle bu işlem yapılıyor. senin sorununda muhtemelen budur. Denemesi bedava

mazdacı

376 Mesaj
17 Ocak 2008; 15:58:48 

peki öyle yapınca yakıtta artış oluyomu?
quote:

Orjinalden alıntı: Mazda 626

benim eski aracımda da benzer sorun vardı. Buji, buji kablosu v.s değişti düzelmedi. En sonunda bujinin tırnak aralığını 0,75 yapmışlardı yani orjinal bujisinin tırnağına hafifçe vurarak sente çakısıyla ölçerek hepsini 0,75 yaptılar mükemmel olmuştu her buji değişiminde bujinin tırnak aralığını azaltırıyordum. şayet senin aracının buji aralığı orjinal olarak 0,75 ise sen onu 0,6 veya 0,5 getir benimki 1.1 diye geçiyordu onu 0,75 yapmıştık. Bunu çoğu kişi bilmiyor ve ustaya söylediğin zaman olmaz öyle şey diyende var ama lpg sisteminin ateşlemesi benzinden daha iyi olması gerekiyor bu nedenle bu işlem yapılıyor. senin sorununda muhtemelen budur. Denemesi bedava

239 Mesaj
17 Ocak 2008; 23:53:13 

motor soğuk iken ve düşük vites (1-2) ve düşük devirli kullanımda (1500 altı) bendede olabiliyor.
ben gaz kelebeğini temizleteyim diyorum...

sorununu çözdüğünde nasıl çözdüğünü bizimle paylaşırmısın...

2011 Astra Sedan 111. yıl 1.3 cdti

1510 Mesaj
22 Ocak 2008; 12:32:01 

LPG servisine gittim. enjektörlere baktılar debi ayarı yapılması lazım dediler. 1 tanesi arızalı çıktı. değiştiler tekrar kalibrasyon aptılar düzeldi

1 Mesaj
11 Mart 2009; 22:03:36 

arkadaşlar bende de benzer sorun vardı arabam astra 2001 tüpün filtrelerini değiştirdim bütün rutin bakımlarını yaptırdım yine de tekleme sorunu ortadan kalkmadı.ateşleme bobininde arıza vardır dediler onu da değiştirdim.tüp ayarı da yaptırdım ama sıkıntı yer yer devam ediyor araç tüpte bazen hiç gaz yemiyor artık ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

909 Mesaj
12 Mart 2009; 2:05:36 

quote:

Orjinalden alıntı: selim55

arkadaşlar bende de benzer sorun vardı arabam astra 2001 tüpün filtrelerini değiştirdim bütün rutin bakımlarını yaptırdım yine de tekleme sorunu ortadan kalkmadı.ateşleme bobininde arıza vardır dediler onu da değiştirdim.tüp ayarı da yaptırdım ama sıkıntı yer yer devam ediyor araç tüpte bazen hiç gaz yemiyor artık ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Regulator sorununuz olabilitesi yuksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 12 Mart 2009; 15:20:55 >

Hayat 3.5 la 4 arasındadır. Ya 3.5 atarsın ya 4-4 lük yaşarsın.

1155 Mesaj
12 Mart 2009; 8:39:41 

Selim Bey,

Samsun'dayım, aracınızın üzerinde hangi marka tüp var, muhtemelen yardımcı olabiliriz size,

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

quote:

Orjinalden alıntı: selim55

159 Mesaj
12 Mart 2009; 16:57:25 

bendede kme marka var. kme sitesinden yetkililerle görüşün. aracınızı sabah ilk çalışmada rölantide farını açıp kapatın, fanı açıp kapatın elektriksel aksamları açıp kapatın. eğer dalgalanma fazla ise benim aracımda meydana gelen rölanti ayarı düşük geliyor. rölantide ki ayarlarınızı biraz yükseltsinler sorununuz ortadan kalkar. saygılarımla

Dünyanın çivisi çıkmış bir tarafta kan bir tarafta alem.

721 Mesaj
3 Ekim 2010; 15:40:35 

tekleme sorunu buji ve bobinle alakalıda olabiliyo bazen:

http://www.ikincieltest...obil-konulari&Itemid=84

Şimdi değilse ne zaman?

Bluemotion nedir?

Trip to Istanbul

26 Mesaj
11 Ocak 2012; 12:47:58 

Benim ARacımda 1997 Daewoo espero. Atiker marka sırali LPG var takılalı 8 ay oluyo ve aracım 4000 devirden sonra birden gaz kesip devam ediyor, benzinde bi sıkıntı yok gazda iken hep bunu yapıyor. Ayrıca benzinden gaza ilk geçişlerde baya silkeleme yapıyo motor ısınana kadar. sanırım doğru ısıyı yakalıyamıyor beyin, ama şuan kış döneminde yakıt baya arttı bilemiyorum bunun derdi ayarmı başka bişeymi, varmı fikri olan?

1685 Mesaj
11 Ocak 2012; 14:07:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Mustfox

Benim ARacımda 1997 Daewoo espero. Atiker marka sırali LPG var takılalı 8 ay oluyo ve aracım 4000 devirden sonra birden gaz kesip devam ediyor, benzinde bi sıkıntı yok gazda iken hep bunu yapıyor. Ayrıca benzinden gaza ilk geçişlerde baya silkeleme yapıyo motor ısınana kadar. sanırım doğru ısıyı yakalıyamıyor beyin, ama şuan kış döneminde yakıt baya arttı bilemiyorum bunun derdi ayarmı başka bişeymi, varmı fikri olan?

aracın 10.000 bakımlarını yaptınız mı yani filtreleri felan değiştirdiniz mi?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

26 Mesaj
19 Ocak 2012; 8:45:21 

evet filtreleri değiştirdim, bu sorun tamamen püskürtme sisteminin ayarlarıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum. Birde şimdi benzinden gaza çok geç geçiş yapmaya başladı

1 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:14:33 

2006 model renault clio alize marka aracım var Atiker marka sıralı gaz taktırdım ilk zaman sorun yoktu ancak 10bin km gaz bakımından sonra araçta tekleme sorunları başladı birçok kez gaz ayarı yapıldı motor sübap ayarı yapıldı ancak benim sorunum çözülmedi benzinde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum neyapmam gerekir izmirde bu konuda bana kim yardımcı olabilir yardımcı olursanız sevinirim

7 Mesaj
28 Şubat 2013; 9:55:46 

slm arkadaşlar 2002 model astra aldım km 170000 de araç benzinli idi benzinde hiçbir sorun yoktu atiker marka sıralı sistem taktırdım motor tekleme yapmaya başladı araç sabit bir hızla giderken gazdan ayagımı hafiftançekersem tekleme yapıyor mesala 100 km hızla giderken 90 km düşmek için ayagımı hafiften gazdan çektigimde tekleme yapıyor düşük hızla giderkende aynı ilk çalıştıgında veya vites geçişlerinde bir sorun yok acaba nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim

546 Mesaj
28 Şubat 2013; 15:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: k_a_a_n_0_6

slm arkadaşlar 2002 model astra aldım km 170000 de araç benzinli idi benzinde hiçbir sorun yoktu atiker marka sıralı sistem taktırdım motor tekleme yapmaya başladı araç sabit bir hızla giderken gazdan ayagımı hafiftançekersem tekleme yapıyor mesala 100 km hızla giderken 90 km düşmek için ayagımı hafiften gazdan çektigimde tekleme yapıyor düşük hızla giderkende aynı ilk çalıştıgında veya vites geçişlerinde bir sorun yok acaba nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim

Teklemeden kastınız aracın yığılmasımı yani süratten hızla kesmesimi? yoksa motor çalışması düzensiz ve vuruntulumu?

Asla Yanlış Yapmam,Fakat Yapmışsam;Bir yanlışlık Olmuştur..

26 Mesaj
27 Mayıs 2013; 15:42:41 

Bu arada benim sorunum çözüldü sebebi beyne giden sıcak su hortumunun yanlış erden bağlanması sonucu beyni kısa sürede ısıtamayıp gaz akışını bozması ve bu nedenle motorun tekleme yapmasıymış, kalörifere giden sıcak su borusundan bağlantı alıp beyne bağladıkar sorun düzeldi ve 35 derece hemen gaza geçiyo motorun ısınmasını saatlerce beklemiyorum. Ciddi fark etti yakıt tasarrufunda.

8 Mesaj
28 Ağustos 2013; 19:37:16 

2005 lacetti 1.6 16 v lacetti aracım rolentide düzgün calısıyor ama yolda giderken tekliyo buji bujikabloları bobinler degişti egr degişti sıkıntı devam ediyor nerde problem olabili lpg bakımlarıda yapıldı teklemeyi lpg dede benzindede yapıyor

8 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:52:02 

lütfen yardım (help me)

1 Mesaj
10 Ekim 2013; 16:33:23 

aynı sorun bendede var. iki sistemdede .benzinde tekleme mevcut. benzin pompasını söktüm çalıştırdım doğru çalışıyor. muhtemelen enjektörlerden kynaklı bir tekleme.Onu değişiceğim. aynı sorunu Lpg de de yapmaya başladı.....(buarada ateşleme sistemimi komple yeniledim tabi ki)

Lpg de çalışırken soketleri birbir söküp taktım en son sokette bir değişiklik olmadı.Diğerlerinde rolanti düşmesi oluyordu. arzalı olduğnu anladım. ve beynini söküp enjektörleri kontrol eden roleleri ölçtüm.(ben elktronik müh) son role de arza vardı yenisini alıp değiştirdim. topladım ve geri taktım.enjektörler çalıştı.Ama tekleme gitmedi!!

daha çok mekanik bir arıza olduğunu düşünüyorum.karışımla ilgili hava.gaz.benzin vs.. bir terslik var- onuda ustalarla çözemedik.. artık komple sistemi değişiceği @gkhnydn11 m

Siz neyaptınız_? sorun varmı halen

799 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ali_candan
14 Kasım 2013; 1:19:33 

quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Benzinde iken tekleme varmı

Bende çeyrek deponun üzerinde bile tekleme oluyor... benzin filtresi mi, benzin pompası mı ?

" Bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe, Allah onların durumunu değiştirmez " RA'D Suresi 11

8 Mesaj
19 Ocak 2014; 22:15:48 

çok şükür benim sorun çözüldü cvp yazmayı unuttum :S kısaca bahsedeyim aracın bütün herşeyini elden geçirtmiştim en son sentesine bile baktırdım sıkıntı bulunamadıydı ensonunde bogaz kelebegi potansiyometre baglantı kablosunda sıkıntı varmış dogru zamanda dogru ustayı bulmak en önemli işmiş.

Bu mesajda bahsedilenler: italik

4 Mesaj
13 Mayıs 2014; 1:21:49 

Arkadaşlar merhaba, benim sorunum şu araba rolantide kamyon gibi çalışıyor, stop ediyor bide ayağınızi gazdan çekince tekleme yapıyor, usta bogaz kelebegi degissin dedi ama gazda oluyor bunlar benzinde olmuyor yardim ederseniz sevinirim Fiat Marea 2004

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12 Mesaj
19 Haziran 2014; 17:21:17 

Chevrolet Lacetti 1.6 SW CDX, LPG BRC sahibiyim.5 yıldan sonra tekleme sorunları sonrası 2 ay içerisinde 3 kere buji kablosu 1 kere ateşleme bobini 2 kere buji değişimi yaptırdım ama nafile. Hem Chevrole bayii hem BRC bayii baktı çözemiyorlar pası hep birbirlerine atıyorlar. En son Ankara Ayaş yolu başında OPET Doğancan Akaryakıt tamircisi Mehmet Usta, bir de ben bakayım dedi. Hava filtresi çıkışından gelen hava borusunun girdiği kelepçeyi açtı ve rolanti düzenleyicinin girişindeki boğaz kelebeği klapesi pislikten yapışmış hareket edemediğini söyledi. Hakkaten de gaza basınca hareket eden klape talıyordu. Araba çalışır modda sprey sıkarak temizliğini sağladı. Denedik iyi gibiydi. Tekleme yine yapınca bu sefer enjektörleri çıkış tarafından pense ile sıkıp bırakarak test etti. Arızalı bşr tane tespit etti. Elinde olan bir çıkma ile değiştirdi. Denedim yine değişen bir şey olmadı. Abicim gel bu enjektörleri BRC uyumlu dördünü birden değiştirelim dedi. Fiyatı sordum 4 enjektör ve metal blok dahil 180 TL dedi. Hemen kabul ettim çünkü BRC bana enjektör tane fiyatını 180 TL demişti. Bir gün sonra değişimi yaptık. Şimdi araba ilk günkü gibi canavar hale geldi. Enjektör elektrik bağlantısı uçları yönü için soketleri milden çıkarıp ters çevirdik. Sonuçta amaç bobine enerji verildiğinde enjektörün gazı geçirmesi olduğunda sorun yok. Herkese tavsiyem BRC uyumlu RAIL diye internette bulunan enjektörleri komple değişririn. Usta usta , servis servis gezmekten kurtulun. Mehmet ustaya gidene kadar 500- 600 TL masraf ettim diyebilirim. Halbuki işin ucuz ve kolay yolu varmış. Şiddetle tavsiye ederim. Örnek olsun diye bir link vereyim.
http://www.lpgyedekparc...l-enjektor-urun378.html

5 Mesaj
28 Ağustos 2014; 15:59:35 

arkadaşlar Selamlar, ben de ocak ayında 2001 marea aldım ve lpg ile ( ve maalesef silkeme denen sorunuyla ) tanışmış oldum. arabayı severek kullanmama rağmen silkeleme-tekleme sorunu insanın canını sıkıyordu,= bana da oraya git,bunu değiştir vs... dediler. ben de bobin,buji ve kablosu ,lpg ayarı hepsini denedim. lpg ayarını yaptırdığım ustanın "elektronik arabaların(marea) elektronik parçalarda yan sanayi değil orjinalini çok aradığını-seçtiğini" söylemişti ama daha alalı yeni olmuşken başka alternatifler yöneldim.problemim hala geçmemişti. bir gün ikitelli organizeye yolum düştü; orda çıkma parçaların satılduığını gördüm= forıumun birinde okuduğum bilgi ve lpg ayarını yapan kişinin orjinallik vurgusu ve çıkmacının "dene 3-4 gün kullan olmazsa iade edersin" teklifinden cesaret alarak orjinalinin yarı fiyatına "avrupa çıkması(satıcının yalancısıyım) marea bobin" aldım ve aynı lpg ciye gidip bir güzel de ayar yaptırdım. denedim ve %80-90 bir azalma gördüm.zaten silkeleme yok ,sadece çok az hissediyorsunuz,yanınızdaki anlayamayacak kadar.. dolayısıyla binlerce tl daha masraf etmeden sorunumu çözmüş oldum,arabamı yaz tatilimde HAMDOLSUN sorunsuz kullandım.
durumumu kendi özelimde anlattım.çünkü kötü bir şey silkeleme sorunu;umarım yardımcı olabilir, başımdan geçenlerden yola çıkarak bir kişinin sorununu çözmüş olursam ne mutlu bana;dua edersiniz İNŞALLAH...

5 Mesaj
28 Ağustos 2014; 16:06:56 

bu arada benim tekleme ile ilgili sorunum = arac genelde 1. ve 2. viteste hızlanırken vitesi taktıktan hemen sonra silkeleme yapıyordu 1000-2000 devirde . ( marea 2001 elx sedan ) bir de ek olarak baskı balatayı da değiştirdim; yarımdı , ama yinede devam ediyordu...bir de araç benzinden gaza geçerken problem yaşanıyorsa ;tavsiyem problem için lpg enjektörü üzerinde yoğunlaşın,,..

5 Mesaj
28 Ağustos 2014; 16:27:55 

doğukan kardeş, bende de aynı sorun vardı, motoır sarsıntılı çalışıyordu, usta lpg enjektörünü değiştirdi ve sarsıntı bariz azaldı. bence enjektör üzerinde yoğunlaş.. ,

1 Mesaj
16 Kasım 2014; 14:13:45 

Arkadaşlar bendede 1.4 ie şahin var 2001 model lpg taktırdım atiker marka sabahları ve akşamları benzinde çaştıgı zaman sıkıntı yok ama lpgde çalıştımmı istop ediyor yolda tekliyor ustasına götürdüm sorum yok diyor motor sogukken yapar diyor. hasta doktorun yanına gidince iyileşirmişya benim araçta öyle oraya gidince saat gibi tekleme yapmadı. çıkınca tekledi . sorun ne dir . yardım edin.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » Tekleme Sorunu"""" ÇÖZÜLDÜ"""""
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.780