Şimdi Ara

## Cooler Master'dan İki İddialı Soğutucu: V8 ve V10 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Cooler Master'dan İki İddialı Soğutucu: V8 ve V10 ##

Soğutma teknolojilerinde sektörün en önemli aktörlerinden biri olan ve şu sıralar özellikle Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarına yönelik hazırlanacak soğutma çözümleri konusunda Nvidia ile ortak çalışma yapan Cooler Master, CES 2008 etkinliğinde iki yeni ve çok iddialı işlemci soğutucusunu sergiliyor. Firmanın V8 ve V10 adını verdiği işlemci soğutucuları özellikle tasarımındaki farklar ve özellikleri ile emeraklı gözlerin dikkatinden kaçmıyorlar.

Cooler Master'ın en iddialı soğutucusu V10. Soğutucu üzerinde iki adet 120mm'lik fan yer alıyor. Dikey ve yatay olarak konumladırılan fanlardan yatay olanı DIMM slotlarının üzerine gelecek şekilde tasarlanırken dikey olanı da resimlerde de görüleceği üzere işlemci ile dirsek teması halinde. Gelen bilgilere göre, CM V10 ile Cooler Master sadece işlemci ve bellekleri değil aynı noktada yer alan diğer komponentleri de soğutmayı amaçlamış.

V10'un belli Avrupa ülkelerine limitli sayıda dağıtılabileceği de speküle edilirken daha küçük model olan V8'in daha hızlı yaygınlaşması bekleniyor. V10 modeline göre tek fan ile gelen V8'de fan tam soğutucunun ortasında yer alıyor. Bu arada her iki soğutucunun da ısı iletim teknolojisini esas aldığını ifade etmekte de fayda var. Ürünlerin çıkış tarihi ve fiyatları konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

• cok güzel görünüyolar acaba performans nasıldır eger iyi ise ilk resimdekini alacagım cıkınca haber icin cok sagol
  • ağırlığı nekadar acaba bunun?? görüntülere bakılırsa 1kg geçebilir gibi sanki?
  • Çok iyi ürünlere benziyor,özellikle V10 kasaya sığdırana helalolsun. heralde ramlere teğet geçiyor :)
  • yuh yani soğutuculara bak çok hoşlar ama birden düşündümde bende amanda var o bile zorluyor beni kasaya bağla yok sök yok ıvır yok zıvır.. bunlarla iyice olay işin içinden çıkılmaz hal alır bence.. en temizi su soğutma ya bende kandalf var şu öne yada arkaya takılan su soğutuculardan almayı düşünüyorum sürekli bakalım ilerde bi ihtimal :D ama ürünler çok iyi soğutma performaslarıda bence göründüğü kadar iyidir.
  • bunları anakartı sökerek monte etmek gerekecek.normalde öyle yapılması gerekir ama üşendiğimiz için kasa için hemen takıveririz yerine.v10 un tasarımı gerçekten çok güzel olmuş eminimki sıcaklık değerleride buna paralel olarak daha iyi olacaktır.çok pahalı olacaklarını düşünüyorum ama verilen paraya bu soutucular değecektir.
  • performansları bence süperdir. nede olsa V8 ve V10 tam otomobil tutkunları için ürünler. Şahsen sistem yenilersem almak isteyeceğim bir ürün tasarlamışlar.. soğutma performansları da göründükleri gibidir inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi configsYs -- 9 Ocak 2008; 17:42:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: splintercell

bunları anakartı sökerek monte etmek gerekecek.normalde öyle yapılması gerekir ama üşendiğimiz için kasa için hemen takıveririz yerine.v10 un tasarımı gerçekten çok güzel olmuş eminimki sıcaklık değerleride buna paralel olarak daha iyi olacaktır.çok pahalı olacaklarını düşünüyorum ama verilen paraya bu soutucular değecektir.

anakartı sökmeyi bırak, bunların kasaya sığacağından bile emin değilim ben :)
  • Amerikan arabası motoru gibi v10 motor sanki yuh helal olsun çok güzel ve büyük!!!!
  • 1 kilodan agırdır bu
  • güzel ürünlere benziyor.eğer armor + alabilirsem ona belki sığma ihtimali var tabi fiyat çok abes olmazsa.teşekkür fx57
  • Coolermaste bayağı kaslı ürünler çıkarmış. Plastik kısım ve adlandırma araba motorunu çağrıştırıyor.Bakalım performansı ve ağırlık nasıl olur.
  • bunu anakarta monte ettiğimizde anakart kırılmasın malum yan duruyor hayvan kadar sogutucuyu tutarmı acep
  • Çok yakmaz mı bunlar biri 10 silindir digeri 8 silindir vergiside fazla olur
  • yapısı bakır değil sanırım resimlerden öyle anlıyorum, albatros un dediği gibi bayaa kkaslı bir ürüne nedne bakır kullanarak soğutma kapasitesini dahada arttırmıyorlarki?

yinede mantıklı bir fiyata gelirse Türkiyeye ben alırım..
  • @scanner_eye

v10 kodlu ürün bakır olsa 1.5kg dan aşşagıya olmaz belkide o yüzdendir
  • bigtyphoondan ağırdır bu, big tt anakartı eğdiği filan söyleniodu bu direk kırar herhalde nasıl olcak o iş anlamadım bide buraya gelmesi uzun sürer, dualorb uda bi yakından tanısak aslında ya...
  • allah allah sanki formula1 araclarındaki motorlardan kullanmişlar gerçekten çok harika ama rahat 850 gr olur ve de anakartı ortadan ikiye ayirabilicegini düşünüyorum çünkü çok agir görünüyor hattta 1 kgdan fazla bile olabilir bu soutucu bence donanimhaber gibi sitelerdeki ürünleri test ederken kullanilan soutucularda kullanilcak ve biz alırsak kasamızı yassı bi şekilde deiştircez:P
  • gercektende mükemmel görünüyorlar. performansları ve fiyatları uygun olur inşallah.
  • anakart üzerinde dengesizlik yapabilcek bir yapıta sahip gibi duruyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.