Şimdi Ara

## Nvidia'dan G92 Tabanlı Quadro FX 3700 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'dan G92 Tabanlı Quadro FX 3700 ##

Nvidia masaüstü için hazırladığı her yeni grafik işlemcisini grafik endüstrisi ve profesyonel kullanıcılara yönelik olarak hazırladığı Quadro serisi ekran kartlarında da kullanıyor. Firma son olarak 65nm üretim teknolojisine sahip olan ve GeForce 8800GTS 512MB / 8800GT modellerinde de kullanılan G92 gpu'su üzerine kurguladığı yeni Quadro modeli FX 3700'ü duyurdu. 112 adet paralel işlem birimine sahip olan profesyonel grafik kartı üzerinde 512GDDR3 bellek yer alıyor ve ürün 256-bit bellek bant genişliğine sahip. Referans GeForce 8800GT tasarımına ve standart soğutmaya sahip olan ekran kartı doğal olarak tek slot tasarıma da sahip. PCI-Express 2.0 desteği ve Energy Star 4.0 uyumluluğu da olan yeni grafik kartı daha önceKİ jenerasyona Quadro modellerine oranla 2 kata yakın performans artışı sağlaması bekleniyor. HP, Dell, IBM, ve Sun gibi sistem üreticileri tarafında kullanılacak olan ve sektör içinde tercih edilen pek çok yazılıma da destek verebilen yeni grafik kartının fiyatı ise yaklaşık 1600$ olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Ocak 2008; 0:31:44 >

• neymiş bu kartı bu kadar pahalı yapan yaww!!!! 1600usd
  • bunlarla oyun oytnanmaz mı?nede olsa 8800'ün gpu'sunu kullanıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

neymiş bu kartı bu kadar pahalı yapan yaww!!!! 1600usd

İş dünyası için olması ve uygulamalar için gelen özel sürücüler. Tabi konu iş dünyası serverllar olunca fiyatlar malum.
  • sudan ucuz daha ne olsun :)
  • firmalar için güvenilirlik önemli oluyor, çünkü kart bozulsa bu sebepten işleri aksasa ciddi para kaybedebilirler. bu sebeple güvenilir donanımlar istiyorlar. bu aletler de hem bu sebeple en kaliteli parçaların kullanılması hem de özel yazılım(driverlar vb) yüzünden baya pahalı oluyor anladığım kadarıyla.(bir de belki az üretildiklerinden birim maliyet daha fazla oluyordur)

spekülasyonun ötesinde bilgisi olan varsa bunlarin neden bu kadar pahali olduğu hakkinda bizi bir aydınlatabilir mi cidden 1600 usd çok para.
  • Quadro ekran kartları yada Firegl ekran kartları özellikle 3d uygulamalar için hazırlanmıştır nedir bu özellikle 3d uygulamalar için hazırlanması derseniz
    bizim normalde kullandığımız kartlar oyunlar için özelleştirilmiş oldugunu herkez biliyor sanırım sürekli frame karşılaştırmalı çıkıyorlar aynı şey bu kartlar içinde geçerli ama bu kartlar ne bilim 3dsmax performansı yada autocad performansıyla öne çıkıyorlar bizim elimizde bulunan oyun oynadığımız kartların işlemcileri belli programları çalıştırmak amaçlı yapılmışlardır ama bu kartların işlemcileri kullanılan programa göre progralanabilir tabi bunu biz yapmayız sürücü ve program kendi aralarında hallederler :) büyük sahneleri çalışma ekranında görüp üzerinde çalışabilir performans almak için profesyonel seri bir ekran kartına ihtiyaç vardır. gerçi artık oyun için çıkan serilerde o kadar güçlüki uzun bir süre insan profesyonel karta ihtiyaç duymayabiliyor. neyse sonuç olarak bu ekran kartları kısacası profesyonel sektöre hazırlandığı için bu kadar pahalı, elinizde bir workstation varsa zaten dokunmaz size ram e bile gidip 400$ veriyorsunuz 1600$ ekran kartı ucuz bile :) bizim ramler 60$ civarında kartlarda max 800$...

şahsen bende 3dsmax autocad gibi programlar kullanıyorum profesyonel olarak hemde ama bende geforce serisi ekran kartı var quadroya o kadar para vereceğime 512 mb??? gider 1gb gt alrıım 2 tane hem oyunlar hem max paşalar gibi çalışır hemde 2gb ekran kartı ram i olmuş olur sistem belleği kadar :D gene bile ucuza geliyor o denli :) maxde çalışırken en önemli şey ram miktarıdır ekran kartının ram belleği ne kadar büyük olursa o kadar rahat ve büyük projelerle çalışmanıza izin veriri tabiki veri yoluda.. ben şu an beklemedeyim 9xxx serisine bakıcam 512 veri yollu 1 gb modeller gelirse yada daha fazla ram e de hayır demem. o zaman yeni bir kart almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tec -- 9 Ocak 2008; 2:23:21 >
  • çok doğru sölüyorsun 2 tane al SLI yap daha iyi..
  • Ben de yaklasik 9-10 yildir profesyonel olarak 3D uygulamalarla ugrasiyorum. Ilgili olanlar bilirler yillar once ATI leri FireGL'e, Nvidia lari da Quadro lara modlanmis driverlarla cevirebiliyorduk ve 3D uygulamalardaki performanslar bir anda tavan yapiyordu. Yani anliyacagiz donanim olarak oyun kartlarindan hemen hemen hic farklari yok, verilen para 3D programla kart arasindaki optimizasyonu saglayan driverlara yani yazilima veriliyor. "tec" arkadasin da dedigi gibi gunumuzde oyun kartlari bu uygulamalar icin fazla fazla gucluler, bu isten gercekten super paralar kazanmiyorsaniz pek bir anlami olmuyor gibi.
  • Profosenel kişilere hayırlı olsun ama fiyatlar iyiymiş yinede!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: tec

Quadro ekran kartları yada Firegl ekran kartları özellikle 3d uygulamalar için hazırlanmıştır nedir bu özellikle 3d uygulamalar için hazırlanması derseniz
    bizim normalde kullandığımız kartlar oyunlar için özelleştirilmiş oldugunu herkez biliyor sanırım sürekli frame karşılaştırmalı çıkıyorlar aynı şey bu kartlar içinde geçerli ama bu kartlar ne bilim 3dsmax performansı yada autocad performansıyla öne çıkıyorlar bizim elimizde bulunan oyun oynadığımız kartların işlemcileri belli programları çalıştırmak amaçlı yapılmışlardır ama bu kartların işlemcileri kullanılan programa göre progralanabilir tabi bunu biz yapmayız sürücü ve program kendi aralarında hallederler :) büyük sahneleri çalışma ekranında görüp üzerinde çalışabilir performans almak için profesyonel seri bir ekran kartına ihtiyaç vardır. gerçi artık oyun için çıkan serilerde o kadar güçlüki uzun bir süre insan profesyonel karta ihtiyaç duymayabiliyor. neyse sonuç olarak bu ekran kartları kısacası profesyonel sektöre hazırlandığı için bu kadar pahalı, elinizde bir workstation varsa zaten dokunmaz size ram e bile gidip 400$ veriyorsunuz 1600$ ekran kartı ucuz bile :) bizim ramler 60$ civarında kartlarda max 800$...

şahsen bende 3dsmax autocad gibi programlar kullanıyorum profesyonel olarak hemde ama bende geforce serisi ekran kartı var quadroya o kadar para vereceğime 512 mb??? gider 1gb gt alrıım 2 tane hem oyunlar hem max paşalar gibi çalışır hemde 2gb ekran kartı ram i olmuş olur sistem belleği kadar :D gene bile ucuza geliyor o denli :) maxde çalışırken en önemli şey ram miktarıdır ekran kartının ram belleği ne kadar büyük olursa o kadar rahat ve büyük projelerle çalışmanıza izin veriri tabiki veri yoluda.. ben şu an beklemedeyim 9xxx serisine bakıcam 512 veri yollu 1 gb modeller gelirse yada daha fazla ram e de hayır demem. o zaman yeni bir kart almayı düşünüyorum.

Profesyonel olarak o programları kullanıyorsum diyorsanız diyecek birsey bulamıyorum size hele ki quadro serileri yerine 9xxx serisi kart alırım diyorsanız kusura bakmayın daha amatör grafik dünyasına yeni başlamışsınız. Siz Solidworks ile 200 parcadan olusan bir çizim ile Mesh çalısmayı, analiz yapmayı, çekme, gerilme, esneme deneyimleri uyguldınız mı ? Ve bu kadar parçayı o sekilde hiç döndürmeyi denediniz demi Böyle yorumlar yapıyorsunuz ? Herseyden önemlisi insanları yanıltabilecek yorumlar yapmayın. 3 gün önce bi müsterim yeni bi pc kurdu 3500$ a q6600, hd3870, 4 gb ram v.s. ve gelinde görün nasıl saçını basını yolduğunu Solidworks'te...

En önemliside yaşamadığınız deneyimler hakkında yorum yapmayın...
  • 2007 bitti 2008 e geldik hala quadro sınıfının ne işe yaradığını öğrenemediniz ha :D :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

Profesyonel olarak o programları kullanıyorsum diyorsanız diyecek birsey bulamıyorum size hele ki quadro serileri yerine 9xxx serisi kart alırım diyorsanız kusura bakmayın daha amatör grafik dünyasına yeni başlamışsınız. Siz Solidworks ile 200 parcadan olusan bir çizim ile Mesh çalısmayı, analiz yapmayı, çekme, gerilme, esneme deneyimleri uyguldınız mı ? Ve bu kadar parçayı o sekilde hiç döndürmeyi denediniz demi Böyle yorumlar yapıyorsunuz ? Herseyden önemlisi insanları yanıltabilecek yorumlar yapmayın. 3 gün önce bi müsterim yeni bi pc kurdu 3500$ a q6600, hd3870, 4 gb ram v.s. ve gelinde görün nasıl saçını basını yolduğunu Solidworks'te...

En önemliside yaşamadığınız deneyimler hakkında yorum yapmayın...

Ben şöyle açıklim arkadaşım sana, 10 yıldan fazla oldu ben profesyonel olalı senin hayatın sadece solidworksten 200 parçadan oluşan çizimse ben ne yapabilirim ben kendi deneyimlerimi anlattım burada ve test sonuçları herşeyi gayet net ortaya koyuyorki özel yazılımları ile birlikte kullanıldığı halde quadro yada firelgl kartlar öyle çok büyük farklar atamıyorlar geforce serisine ben mimari ve end. ürün tasarımlarında kullanıyorum makinamı hiçte saç baş yolmuyorum, sistem ne kadar güçlü olursa olsun kullanan eğer düzgün çizim yapamıyorsa o makina hertürlü kasacaktır. zaten o yazıda da belirttiğim gibi benim için yeterli geforce lar quadro alsam karşılaştığım sorunlar gidecekmi elbetteki hayır çünkü sistem çıkmaza herzaman giriyor. profesyonellere bilgisayar satan firmalara bak istersen herkez quadro seçeneği yanında geforce da ekliyor. bizim arkadaşlar daha yeni macpro aldılar 5gb ram 8 çekirdek geforce ekran kartlı maxde hiç bir sorunla daha karşılaşmadılar. dediğim gibi solidworks değil bütün hayat diğer programlarda mesh örme işlemi kullanıcının beceri ve kabiliyetine kalmış oldugundan kendisini zora sokmadan çalışır herkez. kısacası ayağını yorgana göre uzatırsın. quadro4600 serisine kadar hepsinden daha iyi 8800 serisi ekran kartları bunu istediğin yerde araştır. sadece kendi yaşadığınla gelip beni eleştiremezsin haberin olsun. ben solidworks te kullandım maxde mayada ligtwave de autocadde hepsinde 3d çizimler yaptım en ağır 3d çizim autocad ve 3dsmax de uyguluyorum ekran kartı benim sahnemde çok büyük problem yaratmıyor ama elimdekinin sınırlarını bildiğim için tabikide. ben şimdi geforce 8800gt yi örnek olarak veriyorum 1gb ramli ekran kartını bırakıp 512mb 4600 e geçsem sence faydalı bir hareketmi? 3d çizim oldugu gibi ekran kartı ram ine ve işlemciye yükleniyor bunuda belirteyim, render esnasındada sistem belleğine ve işlemciye yüklenir. ekran kartının gücüne kuvvetine yüklenmez yani quadro çalışma ekranında rendere en yakın görüntüyü vermek dışında bir iş yapmıyor onuda artık mentalray ( 3ds max 2008 ) ile tüm kartlarda yapabilir olduk. madem solidworks çalışıyorsun araştırmalar yapıyorsundur bu konuyu araştır derim sana ben kaç yıldır forumu takip ediyorum durduk yerde kaç mesajım var zaten toplasan 9 yada 10 birşeyi söylemek istersem yazıyorum burada ne diye yalan bilgi vereyim ben isteyen nvidia ve autodesk in forumlarında bu ekran kartı karşılaştırmalarına bakabilir, benim yıllardır baktığım gibi. Benide sinirlendirdin ya helal olsun sana.( atlamadım ama tekrar belirteyim çalışma ekranında olan hiçbirşeyi ekran kartın hesaplamaz sadece kaplamalarladır işi onun antialiasing, ışık efektleri,model mesh görüntüsü kalitesi, gölgeler vs. ama dikkat et sadece çalışma ekranında diyorum renderle hiçbir ilgisi yok. hele çekme germe simule etme ile ne uzak ne yakın hiçbir alakası yok ekran kartının, oradaki hızı cpu belirler gpu değil..) Gereksiz mesaj yüzünden kusura bakmayın arkadaşlar, ama dayanamadım yazdım... Herkeze iyi günler kolay gelsin....
  • donanım olarak ve kart olarak 8800gt ile aynıymış aslında... tek fark sürücülerdedir. ama quadro sürücüleri yüklenemiyor işte, nvidianın bir koruma çözümü.
  • quote:

Ben şöyle açıklim arkadaşım sana, 10 yıldan fazla oldu ben profesyonel olalı senin hayatın sadece solidworksten 200 parçadan oluşan çizimse ben ne yapabilirim ben kendi deneyimlerimi anlattım burada ve test sonuçları herşeyi gayet net ortaya koyuyorki özel yazılımları ile birlikte kullanıldığı halde quadro yada firelgl kartlar öyle çok büyük farklar atamıyorlar geforce serisine ben mimari ve end. ürün tasarımlarında kullanıyorum makinamı hiçte saç baş yolmuyorum, sistem ne kadar güçlü olursa olsun kullanan eğer düzgün çizim yapamıyorsa o makina hertürlü kasacaktır. zaten o yazıda da belirttiğim gibi benim için yeterli geforce lar quadro alsam karşılaştığım sorunlar gidecekmi elbetteki hayır çünkü sistem çıkmaza herzaman giriyor. profesyonellere bilgisayar satan firmalara bak istersen herkez quadro seçeneği yanında geforce da ekliyor. bizim arkadaşlar daha yeni macpro aldılar 5gb ram 8 çekirdek geforce ekran kartlı maxde hiç bir sorunla daha karşılaşmadılar. dediğim gibi solidworks değil bütün hayat diğer programlarda mesh örme işlemi kullanıcının beceri ve kabiliyetine kalmış oldugundan kendisini zora sokmadan çalışır herkez. kısacası ayağını yorgana göre uzatırsın. quadro4600 serisine kadar hepsinden daha iyi 8800 serisi ekran kartları bunu istediğin yerde araştır. sadece kendi yaşadığınla gelip beni eleştiremezsin haberin olsun. ben solidworks te kullandım maxde mayada ligtwave de autocadde hepsinde 3d çizimler yaptım en ağır 3d çizim autocad ve 3dsmax de uyguluyorum ekran kartı benim sahnemde çok büyük problem yaratmıyor ama elimdekinin sınırlarını bildiğim için tabikide. ben şimdi geforce 8800gt yi örnek olarak veriyorum 1gb ramli ekran kartını bırakıp 512mb 4600 e geçsem sence faydalı bir hareketmi? 3d çizim oldugu gibi ekran kartı ram ine ve işlemciye yükleniyor bunuda belirteyim, render esnasındada sistem belleğine ve işlemciye yüklenir. ekran kartının gücüne kuvvetine yüklenmez yani quadro çalışma ekranında rendere en yakın görüntüyü vermek dışında bir iş yapmıyor onuda artık mentalray ( 3ds max 2008 ) ile tüm kartlarda yapabilir olduk. madem solidworks çalışıyorsun araştırmalar yapıyorsundur bu konuyu araştır derim sana ben kaç yıldır forumu takip ediyorum durduk yerde kaç mesajım var zaten toplasan 9 yada 10 birşeyi söylemek istersem yazıyorum burada ne diye yalan bilgi vereyim ben isteyen nvidia ve autodesk in forumlarında bu ekran kartı karşılaştırmalarına bakabilir, benim yıllardır baktığım gibi. Benide sinirlendirdin ya helal olsun sana.( atlamadım ama tekrar belirteyim çalışma ekranında olan hiçbirşeyi ekran kartın hesaplamaz sadece kaplamalarladır işi onun antialiasing, ışık efektleri,model mesh görüntüsü kalitesi, gölgeler vs. ama dikkat et sadece çalışma ekranında diyorum renderle hiçbir ilgisi yok. hele çekme germe simule etme ile ne uzak ne yakın hiçbir alakası yok ekran kartının, oradaki hızı cpu belirler gpu değil..) Gereksiz mesaj yüzünden kusura bakmayın arkadaşlar, ama dayanamadım yazdım... Herkeze iyi günler kolay gelsin....

Sinirlenmenize bu kadar gerek yok burası bilgi paylasım forumu herkesin yanlısı hatası olabilir söylediklerinize kısmen katılıyorum ayrıca bahsettiğim sadece kendi tacrübelerim değil 1998 den beri mekanik tasarım yapıyorum ve calıstıgım tüm musterilerimde bu programları kullanıyor ayrıca hesaplamaların ekran kartını yaptığını söylemedim tabiki cpu hesaplıyor ama ekran kartı ile optimize sekilde. En cok kafama takılan sorum şudur size Madem benim gibi 200 yada daha üstü malzemeler ile calısıyorsunuz mesh uyguladınızda quadro ve normal bi ekran kartının farkını nasıl göremezsiniz ? Yani sadece bendemi var bu evde imzamdaki sistem var ve isyerindeki quadro fx570 takılı olan pc ile calısmanın 4/1 i değil. Yani bunu denediniz mi bilmiyorum fakat benim bu işi yapan sanayiden cok arkadasım var ve hicbirisi bu bahsettiğim işleri bi 3870 ile yada bi 8800GT ile rahatlıkla çalışabilir şekilde yapamıyor Ayrıca cpu ya cok yük biniyor ve zaman zaman bellek kullanımı tavan yapıyor orası doğru ama 256 mb 128 bitlik bi quadro 8800GT den gözle görülür derecede cok daha mükemmel bi görüntü çiziyor ve ayrıca burda bahsettiğim GT 747/1800/2050 hızlarında calısırken yanında 3,75 e o/c edilmiş e6750 ve 900 mhz de calısan ocz soe xtc ram olan bi pc ve bu kombinasyon maalesef ki mesh uygulamalarında sınıfta kalıyor mesh acık iken malzeme analizinde malzemeyi incelemem tam bir eziyet kesinlikle bu sekilde calısacak olan kişilere tavsiye etmiyorum ama daha onceki konulardada yazdım çok yoğun olmayan cizimlerde normal oyun icin tasarlanmıs grafik kartları tercih edilebilir ama büyük ve cok malzemeleri makina vb. tasarımlar istiyorsanız ve seri bi üst düzey pc kullanıcısı iseniz firegl yada quadro serisi ekran kartı cok daha iş kolaylastırıyor ...

ilave : ayrıca 9-10 mesajınızın olması benim icin bir bilgi seviyesi değildir benden cok daha iyi bilebilirsiniz yada tacrübe sahibi olabilirsiniz saygı duyarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 9 Ocak 2008; 10:20:56 >
  • 9-10 mesaj olması bilgi seviyesinden değildi tutupta yalan yanlış konuşmam demek için yazmıştım. neyse az öncede belirttiğim gibi testleri var bu ekran kartlarının internet üzerinde güvenilir kaynaklarda bulabilirsiniz.. birçok forumda konusu geçmiştir geçiyorda :) max kullanmadığınız belli maxdeki mantık solidworksteki gibi değil tam olarak. zaten mutlaka sahnenizin hiçbir ekran kartında kaldıramayacak duruma geleceksinizdir. o zaman sahne detaylarını azaltmak yada bazı nesneleri gizlemeniz gerekmektedir. neyse sonuç şuki quadro boşa verilmiş para değildir hiçbir zaman ama 3dsmax adlı uygulamada ve autocad adlı uygulamada en son çıkan 5600 sersi quadrolar bile hd serisi 512 bit veri yolu olan ekran kartlarına geçildiler veri yolu ve ram miktarı çok önemli quadrolarda eksik olan yön bu. bence sizin ayarlarınızla ilgili bir probleminiz var evinizdeki bilgisayarınız gayet yeterli düzeyde, ekranda o kadar kasmaması gerekir çalışma ekranı ayarlarınızı kartınıza uygun hale getirirseniz hiçbir sorun olmadığını göreceksinizdir. nasıl quadro ekran kartlarında örn. max için maxtreme yazılımı varsa bizde maxtreme ile yapılanı kendi elimizle ayalardan yapıyoruz. ben şahsen 7800gt kullanıyorum fabrika çıkışlı oc. lu tek sorunum ekran kartının ram inin yetersiz olması onun dışında görsel anlamda quadro ile karşılaştırıldığında hiç bir eksik yokyeni çıkan yazılımlarda eskilerde fark vardı evet kabul ediyorum ama az öncede belirttim özellikle 3dsmax 2008 de bu fark yok oldu ve şimdinin sli yapılandırmalı 3gb ramli ekran kartlarının kaldıramayacağı bir model yapabilmek ancak film firmalarına özgü olsa gerek diye düşünüyorum. Neyse ben hayalimden bahsetmiştim az önce yıkıldı zaten microsoft sağolsun dx11 i çıkarıyormuş daha dx 10 lu bir ekran kartım bile olmadıki 11 e geçim :) beklicem duruma göre en iyi veri yolu ve ram miktarı olan kartı seçicem şimdilik çıkarsa 1gb 8800gts den yana oyumu kullanıyorum... Bu arada ben hem geforce hemde quadro ekran kartı kullanmış biri olarak söylüyorum bunu sizin çalıştığınız program için baktım sitelerden testlere alınan performans kare / sn oranında geforce ile quadro arasındaki fark virgülden sonraki kısımda yani geforce la 13 frame almış örneğin quadro ile 13,7 frame almış. aradaki fiyat farkıyla bu kadar fark çok anlamsız benceki maxde ve autocadde geforce un en güçlü kartları inanılmaz bir performans çiziyorlar ve quadrolardan hızlı çalışıyorlar. burada 600$ lık ekran kartları ile 3000$ lık ekran kartını karşılaştırıyoruz yenilmesi yada 0,x lik fark atabilmesi bence tamamen eskiyi öne sürerek yapılan bişi tesla gibi kartlara bir sözüm yok bu arada cuda kullanılan yerde teslanın eline hiçbirşey su dökemez o ayrı konu. en son yapılan 3dsmax konferansında laptoplarında quadro ekran kartlı tanıtımcılar vardı autodesk firmasından 3dsmax 2008 i tanıttılar gözlerim ağzım açık kaldı görüntülere daha sonra ben geforce ile bu görüntüyü alamayacağım diye düşünürken denedim ve aynı görüntüyü birebir aldım hemde hiçbir yavaşlama olmadan. bu yazılımın bir özelliği eskisi gibi quadro ekran kartından alacağınız görüntü bu sıradan ekran kartlarındaki görüntünüz bu devride bitti artık sanırım tek artı yönü quadronun quadroplex adı verilen çok büyük işletmelerin bir oda dolusu ekran kartıyla inanılmaz poligonlar ve detay seviyesinden oluşan şehirlerin animasyonları sırasında çalışma ekranlarındaki görüntüleme olsa gerek. onun dışında fiyat ve performans olarak benim sürekli kullandığım yazılımlarda geforce sürekli daha iyi performans çiziyor 6-7 serisinden bu yana. Sizinle bu konu hakkında konuşmak güzeldi ben az önce kızdım çünkü sözlerinizde bana karşı hakaret (yalan söylemek gibi ) var diye düşündüm özür dilerim. İyi çalışmalar dilerim, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tec -- 9 Ocak 2008; 10:58:42 >
  • fırsat bulmuşken sormak istedim matroxlara neoldu bu alan için çalışıyordu bildiğim kadarıyla (yanılıyorsam uyarın) hiş ses seda yok... bilgisi olan var mı?
  • quote:

Quadro ekran kartları yada Firegl ekran kartları özellikle 3d uygulamalar için hazırlanmıştır nedir bu özellikle 3d uygulamalar için hazırlanması derseniz

aga süper acıklamıssın yhaw :D +1 cidden her 2 isede uygunluk sagladıgından önemli özellikle poster boyutlarında renderlerde ram her zmn icin önemli
  • her quadro haberinde masaüstü son kullanıcıları için üretilen bir kart sanıp ne bu ya diye msjlar atılıyor
  • Kart çok güzel olmuş ama.. eski quadrolar hiç bişiye benzemiodu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.