Şimdi Ara

## CES 2008: Intel'in Skulltrail Platformu ilk Çeyrekte Satışta ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## CES 2008: Intel'in Skulltrail Platformu ilk Çeyrekte Satışta ##

Intel'in AMD'nin Quad-FX platformuna yanıt olarak geliştirmeye başladığı fakat devamında AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcilerinden gücünü alan FASN8 (Quad-FX) platformunu askıya alması ile birlikte rakipsiz kalan Intel'in rakip AMD'nin aksine durmaya pek niyeti yok gibi gözüküyor. Firmanın iki adet 45nm üretim teknolojisine sahip LGA771 formundaki Core 2 Extreme QX9775 işlemcisinden gücünü alan yüksek performans platformu Skulltrail yılın ilk çeyreği içerisinde satışta olacak. Devam etmekte olan CES 2008'de Intel'in Skulltrail platformuna dayanan 3 farklı sistem tanıtılmakta ki bunların en ateşlilerinden biriyse Alienware'in hazırladığı su soğutmalı özel sistem. Hem AMD-ATi hemde Nvidia cephesinde 4'lü ekran kartı kullanımına da olanak tanıyan sistem sürücü sorunları nedeniyle şimdilik Crossfire veya SLI alternatifi sunuyor. Ayrıca parası yeterli gelmeyen kullanıcılar ilk etapta platformu tek bir işlemci alıp devamında ikinci işlemciyi de sisteme ilave etme şansı bulunduğu ifade ediliyor. Son olarak Alieanware'in sergilenen sisteminde ekran kartı olarak GeForce 8800 Ultra SLI kullanıldığını da ifade edelim.

## CES 2008: Intel'in Skulltrail Platformu ilk Çeyrekte Satışta ##

• Ülkemize gelmeyeceği gelse bile satın alınamayacak fiyatlara satılacağını bildiğim için, Intel'i iş yapmış saymıyorum.Haber için teşekkürler FX57
  • Parayı nereye harcayacaklarını bilemeyenler için iyi bir seçim.
  • 4 çekirdeği adam gibi kullanan oyun yokki 8çekirdeği biz ne yapalım
    hem testlerde 8 çekirdeklilerin cpu puanı 4 çekirdeklilerin %50 fazlasiydi yani 6 çekirdek tam performansta çalışıyor gibi kazanç elde ediyorduk ne anlamı kaldı 8 çekirdeğin
    anca özel benchler ve showlar için kullanılır birde parası olana
  • İntelin amd ye cevabı olarak güzel almuş fakat herzamanki gibi sadece görsel shov amaçlı hazırlanmış bir sistem ama iştah kabartmıyor değil vatana millete hayırlı olsun.
  • slm mailinizi kontrol etseniz bir
  • 2. işlemciinin sonradan da ilave edilebilir olması beni çekti açıkçası
  • quote:

Orjinalden alıntı: batu07

İntelin amd ye cevabı olarak güzel almuş fakat herzamanki gibi sadece görsel shov amaçlı hazırlanmış bir sistem ama iştah kabartmıyor değil vatana millete hayırlı olsun.

Kafa iyi galiba?! Vatanı milleti söğüşlemek için geliyor bunlar. Hayrımız için değil.
  • Zaten bu sistemler gösteriş ve para zenginleri için yapılır
  • uç performans tutkunu oluğ bütçem de elverir diyenler için platform ama maliyet ve performans açısından ciddi tartışmaya açık bi platform.
  • arka fondaki yangın söndürme tüpüne dikkatinizi çekmek istiyorum
    sistemin aşırı güçden dolayı yanma riskinden mi yoksa yanan cüzdanlar içinmi konmuş? siz düşünün
  • valla bişi diyim mi dostlar? bu kasanın dışına bittim içinde ne varmiş benim için önemli değil fx-57 kardeş bu kasayı nerden temin edebiliriz kasadaki işçiliğe bittim:S
  • Parası olan bir insan bunu mu tercih eder yoksa konsolumu?
  • kasa iyimişş..haber için sağol
  • paraya para demeyen ve bilgisayarı sevenler icin guzel bir mal bize gelmez
  • Kasa - Klavye - Monitör
    Bu 3'ünün ne olduğunu markası filan bilen var mı acaba?
  • Alienware
    quote:

Orjinalden alıntı: DimDirect

Kasa - Klavye - Monitör
    Bu 3'ünün ne olduğunu markası filan bilen var mı acaba?
  • hersey muhtesem ama önceki usb portlarından 1 i tam ortada dier 2 si yanlarda hoparlör ve kulaklık 2 ucta olsaydı daha hos olurdu ama kulaklıklı mikrofon icin uygun olmazdı nese bu bnm icin önemli sizin icin farklı olur :D
  • Fiziksel görünüşü süper olmuş.Sirini aşar gibi fiyat konusunda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.