Kumho KW19 Kış Lastiği Aldım...
41 Cevap22201 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1872 Mesaj
8 Ocak 2008; 16:26:18 

Yaptığım uzun araştırmalar sonucu 2001 model 1.8 Vectrama Kumho KW19 model 4 adet lastik aldım. 195/65/15 Fiyatı 400YTL 6 taksit. En iyi fiyat/performans olarak bu lastikte karar kıldım. Diş derinliği oldukça iyi.Yumuşak bir lastik izlenimi vermesine rağmen ne sert ne yumuşak bir lastik.Tam istediğim gibi. Oldukça sessiz.Bu lastiği tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biride fiyatından sonra, amerikan forumlarındaki kullanıcı görüşleriydi.Zorlu kış koşullarında oldukçe verim almışlar.En çok satan lastik markasıymış ayrıca. Daha yeni olduğu için pek izlenim yazamadım. İlerleyen günlerde karlı ve buzlu yollarda kullanma fırsatım olacak. Görüşlerimi daha net açıklayacağım.Son 4 senedir alpin kullanan biri olarak karşılaştırma fırsatıda bulacağım bu sayede.Daha önce Kumho lastik kullanan arkadaşlar görüşlerini belirtirse sevinirim.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 8 Ocak 2008; 16:27:09 >

Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir!!!
HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

2252 Mesaj
8 Ocak 2008; 20:35:57 

adac testleri içinde 20 lastik arasında 17.olmuş.

merhaba

1872 Mesaj
8 Ocak 2008; 20:53:05 

quote:

Orjinalden alıntı: froster2006

adac testleri içinde 20 lastik arasında 17.olmuş.

autoshow dergisinin yaptığı testtede alpinden sonra 5. olmuştu 10 lastik arasında.

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

957 Mesaj
8 Ocak 2008; 20:57:59 

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin kar lastiklerine fazla para vermenin anlamı yok zaten araştırmıssınızda. bende geçen sene araştırmalarım sonucu hankook almıştım çok memnunum diğer 'ünlü' markalarla nerdeyse yarı yarıya fiyat farkı vardı

lezzet gider mesuliyet kalır

1872 Mesaj
8 Ocak 2008; 21:11:05 

quote:

Orjinalden alıntı: celenay

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin kar lastiklerine fazla para vermenin anlamı yok zaten araştırmıssınızda. bende geçen sene araştırmalarım sonucu hankook almıştım çok memnunum diğer 'ünlü' markalarla nerdeyse yarı yarıya fiyat farkı vardı

Teşekkür ederim. Alpinler için 180milyon peşin isteyince dedim yazık günah.Arada 320milyon gibi bir fark var. Çok hızlı araç kullanmadığım içinde bir mahsur görmedim. Ayrıca çok araştırdım ve olumlu görüşler aldım. Bunu almasaydım hankook alacaktım ama şansıma buldum bunları. Hankookta çok tercih edildiğinden zor bulunuyor. Kumhoyuda Ankarada zar zor bulabildim.Genel merkezde yok, samsun,sivas,tokat,amasya bayilerindede bulamadım.Sivas bayisi kendi aracıma takacaktım geldiği gibi bitti dedi. Tokatta taktıracaktım normalde nasip ankarayaymış.

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

1732 Mesaj
8 Ocak 2008; 23:42:00 

vw cadyy ye 195/65/15 michelin aldık 4 tanesi 600ytl keşke michelin alsaydın. çok dikkatli kullan kumhoya güven olmaz ben 2003 yılında vw trans porter araçla kumho kış lastikleriyle buzda çakılmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacara_53 -- 8 Ocak 2008; 23:43:41 >

3682 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:14:22 

Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Benim aracımda Kumho lastiklerle geldi ve lastiklerden gayet memnunum.

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

1732 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:20:13 

performansını 20bin km den sonra kaybedecektir. ama marka bir lastik 50bin km aynı performansı gösterebilir

1872 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:53:55 

quote:

Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Benim aracımda Kumho lastiklerle geldi ve lastiklerden gayet memnunum.

Teşekkür ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

performansını 20bin km den sonra kaybedecektir. ama marka bir lastik 50bin km aynı performansı gösterebilir

Bizim araç senede 60.000 km yol yapıyor yaklaşık olarak.Ben bu lastiklerin teli cıkana kadar binmeyi düşünüyorum o yüzden 1 sene bana yeterler. Yazında aynı lastikleri kullanacağım.Yaptığımız hız maximum 100km ve en dandik lastik olsa bile sorun cıkarmaz bu hızlarda. Ben Kumhonun marka olmadığını kabul etmiyorum.Öyle sanıyordum araştırma yapmadan önce. Kumhoyu biraz araştırırsanız diğer kore-çin malı lastiklerden olmadığını, daha kaliteli oldugunu görürsünüz. Özellikle Amerikada kışın en sert geçtiği yerlerde bu lastik tercih ediliyormuş. yabancı forumları iyce gezdim.Şuan fiyat/performans olarak bulduğum en iyi 2 lastikten biri diyebilirim.Diğeri ise hankook. Ayrıca Kumhonun anlaşmalı olarak Hyundai, Mitsubishi ve Volkswagene lastik sağlıyormus. Lastik ürettiği organizasyonlar ise: Marlboro Master ,Championnat de France F3 ,Kore Super Prix ,Kumho Motorsport, WRC ,British Rally Championship ,Lemans 24 Super Taikyu,Championsihip Off-Road Racing. Ayrıca 25 milyon dolarlık yatırımla 2007 de formula 1 e lastik sağlayacaktı fakat daha sonra vazgeçmişler. Senede ürettikleri lastik adeti 36milyon adet.Kuruluş tarihi ise 1960mış. . Kullandıkça ak koyun kara koyun ortaya çıkar zaten.İlkkez tercih ettiğim bir marka.Buzamana kadar hep bilinen markaları kullandım. Buraya izlenimlerimi yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 9 Ocak 2008; 0:55:12 >

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

9540 Mesaj
9 Ocak 2008; 13:05:47 

arkadaşlar testler sadece konu hakkında karar verebilmek için sizlere fikir verme açısından önem taşır belirli özellikleri öne çıkararak bağımsız karşılaştırma yaprlar.Bu asla birbirine göre bir üstünlük göstergesi olamaz.Satın almada karar verirken bilimsel karşılaştırma yapılması sağlar.Şimdi burada sonun olan bir lastik bile kullanıcının kriterleri nerde kullandığı nerede ne performans beklediği ile tamamen alakalı bir konudur, hele bir de işin içine fiyat girdi mi fiyat bazında verilen paranın karşılığı da önem arz eder.Bu yüzden siz forumdaki kişilerin kişisel tecrübeleri bu test karşılaştırmalarından çok ama çok daha önemlidir.Neden mi?

1- Testleri sizin kuulandığınız yol koşullarında yapmamaktadırlar
2-Sizin nasıl araç kullandığınızı bilmemektedirler.
3-Sizin bir lastikten nasıl bir performas beklediğinizi bilmemektedirler.Belirli kriterlere göre basit bir değerlendirme yapılmaktadır.
4-Araçta modifiye var mı , ek sistemler ile beklenen performans değişiyormu bilmemektedirler
5-Sizin aracınıza ne kadar değer verdiğinizi veya vermediğinizi bilmemektedirler.
6-Kaç km kullanmak isteyeceğinizi de bilmemektedirler.

bütün bu bilinmeyenleri sizin bildiğiniz kesindir ,işte bu forumları mutlaka okuyun ancak kişisel beklentinizi de ekleyerek, parasal fayda kar hesabını yapıp öyle lastik alınız.
Bu iş bana aynen ,yağlarda hangisi iyidir sorularını hatırlatıyor.Şimdi mobil 1 gibi bir yağ varken diğerlerini neden satışa sunuyor bir düşünün, herkezin elindeki araç ve kullanım şartları ve ısısı düşünüldüğünde aslında farklı bir seçim söz konusu olabiliyor.Aynen hazır elbiseleri uzaktan beğenip üstünüze giydiğinizde fikrinizin değişmesi gibi farzediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 9 Ocak 2008; 13:06:34 >

2886 Mesaj
9 Ocak 2008; 13:50:46 

kumho var aracta 165 lşk cok memnunum

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

1023 Mesaj
10 Ocak 2008; 16:18:08 

Bendede kw19 var. 2. kışım bu kış. şimdilik sorun yok. yolda bırakmadı çok şükür. Sadece geçen Ankaraya sabah kar yağdığında dik bir rampa buzlandığı için çıkamamıştım(hızımı alabilseydim çıkıyordumda, başka bir araç rampada kalınca bende bidaha kalkamamıştım.) ki bu çok normal. Bu lastikler buz için değil kar içindir. Bolu-Ankara Otoban kardan gözükmüyordu 100km/h ile gitmiştim tüm yolu. Geçen kış aynı lastiklerin tanesini 90 YTL den almıştım. Kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle. Doğru bir karar vermişsin.

1023 Mesaj
10 Ocak 2008; 16:33:40 

http://forum.donanimhaber.com/m_20253129/tm.htm ayrıca bu linkte Kumhonun kalitesini gorebilirsiniz:) Çok ilginç gerçekten...:)

1872 Mesaj
10 Ocak 2008; 17:31:55 

Evet arkadaşlar bugün test etme fırsatım oldu.Ezilmemiş 15 santim karlı yola girdim test amaçlı.Araç gayet güzel ilerliyor. Virajlarda savurma yapmıyor.Gerçi hızım fazla değildi yinede 50km gibi bir hıza ulaştım.Hafif eğimli rampada dur kalk yaptım sonuç güzel. Sonra dik rampaya geçtim. Kalkarken araç patiye yakandı ilk önce fakat 2-3 saniye sonra hareket etmeye başladı araç gaz oranını ayarlayınca. Daha sonra ezilmiş ve sertleşmiş karlı yolda kullandım aracı. Ezilmemiş kara göre lastik performansı düştü doğal olarak. Fakat yinede tehlikeye sokacak ters bir olay yaşatmadı.Güven verdi.Hafif eğimli rampada patiyle kalktı, dik yokuşta kaldıramadım. Resmen buzdu çünkü.Fakat arac kaymadı geriye-sağa sola. Sonuç olarak Alpinlerden hiç farkını göremedim kış koşullarında.Şuan verdiğim parayı hak ettiği görüşündeyim. Alpinlere fazladan 2 katı para vermeye gerek olmadığı düşüncesindeyim. Tabii bu ilk 2-3 günlük izlenim. Km yaptıkça ne gibi sonuçlar verir onlarıda burda yazacağım.

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

586 Mesaj
11 Ocak 2008; 4:02:12 

ben de bugun 255/65/16 lik kumho kar lastigi aldim. Daha karda deneme firsatim olmadi, ama kuru yolda hissedilir derecede tutus artti diyebilirim ozellikle - li derecelerde eski lastigime gore cok fark var. Yapisiyor resmen bu yola.
karda buzda deneyince ben de yorumlari yazarim hayatimda daha once hic karli buzlu yolda araba kullanmadim gerci.(ankarada gecen hafta yokus asagi frenlere abanip kayarak indikten ve o anda geri donup pati cekerek o yolu cikip hemen evime donup tovbe ettigimi saymazsam )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ducky -- 11 Ocak 2008; 4:16:11 >

1200+GB anime arsivi - pSyCo ile Ortak :)

791 Mesaj
11 Ocak 2008; 5:53:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ducky

ben de bugun 255/65/16 lik kumho kar lastigi aldim. Daha karda deneme firsatim olmadi, ama kuru yolda hissedilir derecede tutus artti diyebilirim ozellikle - li derecelerde eski lastigime gore cok fark var. Yapisiyor resmen bu yola.
karda buzda deneyince ben de yorumlari yazarim hayatimda daha once hic karli buzlu yolda araba kullanmadim gerci.(ankarada gecen hafta yokus asagi frenlere abanip kayarak indikten ve o anda geri donup pati cekerek o yolu cikip hemen evime donup tovbe ettigimi saymazsam )

Yoksa TV'de izlediğimiz kişi senmiydin?

Ramazan Hizan
Allah bes baki heves

1732 Mesaj
11 Ocak 2008; 22:12:16 

benlastiği teli çıkanakadar binerim çevir bide tersten bin

1072 Mesaj
21 Ekim 2008; 16:06:43 

Evet nasıl geçti geçen kış? Alıp takalım mı Kumho kış lastiklerini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _crash_ -- 21 Ekim 2008; 16:20:34 >

26 Mesaj
31 Ekim 2008; 14:28:01 

ben de bugün 175/65/R14 kw17 aldım.
bridgestone alma niyetiyle evden çıkmıştım ama satıcı arkadaş öyle bir övdü ki kumhoyu nerdeyse mecbur kaldım almaya.
michelin 105, bridgestone 95, kumho 80 YTL fiyat çekti ama "ille de kumho al, herkes çok memnun" dedi, umarım pişman olmam.
gerçi internette de kumho kış lastiklerinin baya övüldüğünü ve internetteki fiyatının da aynı olduğunu görünce rahatladım.
eve gelirken ilk izlenimim kuru yolda yol tutuşunun arttığı oldu. inşaallah karda buzda da öyle olur.
kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

-

http://www.serdarkocaoglu.com.tr
http://serdarkocaoglu.wordpress.com

77 Mesaj
1 Kasım 2008; 12:31:02 

herkese slm...
arkadaşlar cidden geçen kış kullananlar memnunlarmı?bende 225/45/17 lastik bakıyorum kumhoya 160 ytl micheline 330 ytl fiyat aldım ,,gerçekten fiyatlarda uçurum var,,,ama performanstada fiyat kadar uçurum varsa düşünmek lazım,,,

1872 Mesaj
18 Kasım 2008; 15:17:10 

Arkadaşlar geçen kış almış olduğum lastikler beni 1 kere bile yolda bırakmadı. Masallah memlekete son 25 yılın en yoğun karı yağmasına ragmen güvenli sürüş sağladı. Ezilmemiş 20-25cm karlı yollarda bile oldukça hızlı bir sürüş sağlattı. Diğer pahalı lasitklerden farkı fiyatı sadece.. Yıllarca boşuna pirelliye micheline 2 kat para ödemişim.Erken olmasına rağmen lastikleri geçen hafta tekrar taktım.Aslında niyetim yaz-kış binmekti ama 2.el temiz bedava lastik bulunca değiştirdim:) (Kumho KW19 için geçerlidir yazdıklarım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 18 Kasım 2008; 15:19:37 >

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

4 Mesaj
18 Kasım 2008; 17:08:41 

bende aracıma 205/55r16 kış lastigi almayı düsünüyorum cok gezmeme ragmen bir türlü karar veremedim yakın arkadaşlarım yokohama diye bir marka aldılar geçen sene çok memnun olduklarını söylüyorlar bende bilmedigim için almak istemiyorum fiyatı lassayla aynı 170 ytl ye bırakdı lastikçi bilen veya kullanan arkadaşlar varsa bi yardımcı olurlarsa sevinirim ii günler

1072 Mesaj
24 Kasım 2008; 14:15:05 

quote:

Orjinalden alıntı: gkkt

Arkadaşlar geçen kış almış olduğum lastikler beni 1 kere bile yolda bırakmadı. Masallah memlekete son 25 yılın en yoğun karı yağmasına ragmen güvenli sürüş sağladı. Ezilmemiş 20-25cm karlı yollarda bile oldukça hızlı bir sürüş sağlattı. Diğer pahalı lasitklerden farkı fiyatı sadece.. Yıllarca boşuna pirelliye micheline 2 kat para ödemişim.Erken olmasına rağmen lastikleri geçen hafta tekrar taktım.Aslında niyetim yaz-kış binmekti ama 2.el temiz bedava lastik bulunca değiştirdim:) (Kumho KW19 için geçerlidir yazdıklarım.)

Gerçekten memnun olmanıza çok sevindim buzda ve ıslak zeminde durum neydi? Bugün siparişi vermeyi planlıyorumda....

1872 Mesaj
24 Kasım 2008; 16:06:23 

Arkadaşlar özel mesajla lastik hakkında soru geliyor sürekli. Burda düşüncelerimi ve performansını açıkca belirttim. Gözünüz kapalı alabilirsiniz. Kumhoyu diğer koreli veya çin lastikleriyle karıştırmayın. Lastik testlerine bakarsanız sürekli üst sıralarda olduğunu görürsünüz. Fiyatının ucuz olması kalitesiz lastik olduğu anlamına gelmez. Enaz michelin kadar kalitelidir. Ayrıca amerika ve avrupada markalı bir lastiktir her ne kadar Türkiyede pek bilinmesede.Yabancı forumlardan daha çok bilgi alabilirsiniz.

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

1072 Mesaj
25 Kasım 2008; 13:30:42 

Verdim siparişi hayırlı olsun...

1872 Mesaj
25 Kasım 2008; 16:36:43 

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Verdim siparişi hayırlı olsun...

Hayırlı olsun en kısa sürede tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum..

HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

2252 Mesaj
28 Kasım 2008; 19:06:31 

Micheline bence o kadar para ya yazık kumhodan 2 takım alırsın.

merhaba

4 Mesaj
29 Kasım 2008; 22:31:03 

ankarada kumho IZEN 19KW 4 ADET LASTIK ALDIM HONDA 2008 cıvıc otomatige. dayım 25 yıldır lastil işinde.o cok onerdi.bosuna para verme dedi.3 sene kullanacaksın yada 50.000 km sonra atacaksın her lastiği dedi.sonuc sımdılık yagıslı havada denedım mukemmel..AMARIKADA lastık forumlarını gezmıstım.ıslak zamınde 5 uzerınden 4.7 almıs karda 5 uzerınden 4.9 almıs buzda 5 uzerınden 4.7 almıs confor olarak 4.5 almıs.ınanılmaz gercekten.cekınmeden alabılırsınız.cın fılan değil arkadaslar.bosuna markalara o kadar para vermeyın.205/55/16 4 adedi 500 ytl fiyatda cok ıyı geldı.ıstersenız telefon veririm.ozelden msg atın

53 Mesaj
30 Kasım 2008; 10:16:48 

ben olsam bridgestone turanza ıslak/kuru serisini alırdım

4 Mesaj
14 Aralık 2008; 15:00:52 

ankaradan kazım karabekırden aldım,cok msg geliyor yetişemiycem hepsine ;ARABAM honda cıvıc 2008 otomatık.YOL YUTUS MUKEMMEL ,BUZLU ZEMINDE DENEDIM HARIKA.KARDA DENEMEDIM DAHA.

abdullah abi murat tan aldım telefonunu dersin indirim yapar ;

05334682920

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beckettt -- 14 Aralık 2008; 15:00:45 >

1072 Mesaj
30 Aralık 2008; 8:49:17 

quote:

Orjinalden alıntı: gkkt

Hayırlı olsun en kısa sürede tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum..

Teşekkürler gkkt. Haftasonu Kartepe yolunda lastikleri deneme şansı buldum. Karda, sertleşmiş karda, buzda ve ıslak zeminde, çekiş, fren ve yola tutunmada tam not verdim lastiklere...

Hesaplı ve kaliteli bir lastik bulmama yardımcı olduğun için sanada ayrıca teşekkür ederim.

Bu tür paylaşımların bana göre ne kadar önemli olduğu burada bir kez daha belgelenmiş oldu.

2325 Mesaj
30 Aralık 2008; 18:32:42 

205/50/16 honda civic arabama kumho kw17 lastik aldım
yaz performans lastiklerim nasılsa kumholarda kışın öyle
en kötü karlastiği en iyi performans lastiğinden iyidir
(kış için) kayma yok patinaz yok savrulma yok abs zırt,pırt
devreye girmiyor asla kışın kar yada kış lastiği olmadan yola
çıkmam jeep 4X4 araç bile olsa kış lastiği olmadan 15m daha
firenmesafesi uzar kışın yaz lastikli bir jeep ten 2 çeker kış
lastikli her bakımdan güvendedir
kaza anlık bir olaydır

1 Mesaj
3 Ocak 2009; 20:43:40 

Arkadaslar Merhabalar,

Kumho nın Kw 17 ve Kw 19 modellerini denedim Kw 19 daha dişli görünüyor ama özellik olarak Kw 17 ıyı gıbı ne dersınız ? Karda kullandım Kw 19 daha ıyı tutuyor gıbı

75 Mesaj
3 Ocak 2009; 21:45:14 

kw 17 mi yoksa 19 mu tercih edilmeli??? sivas şartlarında!

"lion's advocate"

312 Mesaj
29 Eylül 2009; 1:00:11 

Arkadaşlar, bugün bana da yoğun bir KW17 tavsiyesi geldi 185 taban için. Tamam her durumda alıp deneyeceğim ama yazın da kullanmayı düşünüyorum. Sizce kötü mü ederim? Teşekkürler.

Renault 2008 Clio III 1.5dCi Authentique | Garmin Nüvi 200W | Dell Inspiron N5010 - i5 2.7GHz., 4GB., ATI HD5470, 500GB.

492 Mesaj
4 Ekim 2009; 12:13:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunceylin

kw 17 mi yoksa 19 mu tercih edilmeli??? sivas şartlarında!

KW 19 çivi takılabilir tipmiş ama sulu zemilerde peforması düşükmüş.

bende bu ararlar araştırıyorum muhtemelen KW17 yi tercihedicem.

22 Mesaj
4 Kasım 2009; 22:09:57 

Ben eşimin arabasına geçen yıl 4 adet kumho aldım 195/60/R15 ebatlarında. Hiç bir sorunumuz olmadı, geçen yıl 100 liraya almıştım tanesini. Bu yıl da kendi aracıma alacağım yine aynı ebatlarda ama kararsızım. İki seçeneğim var. Good Year UG 7+ (adac testlerinde bir numara fiyatı da peşin 125 TL), veya kumho (fiyat olarak yine 100 lira verdiler.) Siz ne tavsiye edersiniz?

2325 Mesaj
20 Ekim 2011; 1:16:19 

konunun üzerinden yıllar geçsede mevsim sonbahar olunca konu hortladı
bugün 185/60/15 kumho kw17 kış lastiği aldım toyota yaris için.
kumho kw 17 lerle baya tecrübem var. kış lastiği olarak
tane fiyat 130tl ama genel müd tanıdık.
arkadaşımda 205/55/16 kw17 lerin tanesini 170tl den aldı.

1 Mesaj
14 Kasım 2012; 18:55:44 

slm ben yeni toyoto corolla aldım lastikleri değiştirmem gerekiyo ama kış lastiğimi yoksa dört mevsim lastik mi alsam karar veremedim arkadaşım kumho kışlık lastik önerdi ama karar veremedim ne yapsam acaba teşekkurler

610 Mesaj
29 Ekim 2013; 3:15:01 

kw 17 mi kw 19mu alsak karın bol olduğu iller için

1210 Mesaj
29 Ekim 2013; 9:21:29 

kw 19 çivilenebilir,kw 17 çivisiz,kar bolsa civiliyi tercih etmenizde fayda var...

bende kw 17 var ankara koşullarında f/p olarak gayet iyi,ama erzurumda veya uludağda yaşıyorsanız yetersiz kalır...

kış lastiğini sadece kar olarak düşünmeyin örneğin 100 gün kış ayı olarak düşünürsek ankara için bunun en çok 20 günü karlıdır dolayısıyla geriye kalan 80 gün(yağmur ,sulu sepken, kuru yol vb )durumlardada sizi rahat ettirecek bir lastik seçmelisiniz,çivili lastik geri kalan 80 günü size kabusa çevirebilir...

o yüzden eğer aşırı karlı bir bölgedeyseniz kw19 ankara gibiyse kw 17

2012 Superb 1.6 TDİ Elegance & 2003 Octavia 1.6 Mpi Elegance

Skoda bağımlılık yapar...

610 Mesaj
29 Ekim 2013; 14:04:47 

kw 17 en dogru tercih sanırım birde nokian var kumho ve nokian arasında kaldım beraberinde bazı petlas ve lassalar daha ucuz sanırım eski tarih aynı tarihse hangi sıralama önemli fiyat performans olarak

Bu mesajda bahsedilenler: guvenxoca

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484