Şimdi Ara

## Yakından Bakış: GeForce 9600GT 512MB ve Özellikleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
11.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Yakından Bakış: GeForce 9600GT 512MB ve Özellikleri ##

Nvidia'nın 14 Şubat itibariyle yeni nesil GeForce 9 serisi ekran kartı ailesinin ilk temsilcisi olması beklenen GeForce 9600GT modelini duyuruacağına yönelik ilk haber ve detayları Türkiye'de ilk defa sizler ile paylaşmıştık. Şimdi ise daha somut bilgiler elimize ulaşmaya başladı. Öncelikle sunu belirtelim, GeForce 9 serisinin duyurulacak ilk modellerine ait sample yani örnek kartlar yeni yılın ilk günleri itibariyle üreticilere yollandı. Üretici firmalar ise kendi markalarını taşıyan ilk kart örneklerini Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle hazır edip dağıtmaya başlayacaklar. Yani önümüzdeki 1 hafta içerisinde yavaş yavaş GeForce 9 serisinin ve muhtemelen 9600GT / 9800GX2 modellerinin test sonuçlarını görmeye başlayabiliriz. Bu konuda bizimde size bazı sürprizlerimiz olabilir.

GeForce 9600GT, Nvidia'nın ortaya çıkan ilk dökümanlarına göre GeForce 8600GTS'den iki kata varan oranda daha hızlı olabilir tabi bu fark oyun eve uygulamasına göre değişecektir ama Nvidia'nın altını çizdiği nokta yeni jenerasyon GeForce 8 serisine göre ciddi performans farkı ile gelecek. GeForce 9800GX2'nin durumunu da daha önce sizler ile paylaşmıştık. İki adet G92 gpu'su kullanan kart yine uygulama bazlı değişmekle birlikte GeForce 8800 Ultra'dan 1.3x - 1.5x arasında daha fazla performans sunabilecek.

Gelelim GeForce 9600GT'nin detaylarına. Bu kart hakkında ilk gelen bilgiler arasında GeForce 8800GT ile aynı PCB'yi kullanabilir bilgileri daha sora yalanlanmıştı. Evet kart 8800GT ile aynı PCB tasarımını kullanmıyor olabilir ama 8800GT ile özellikle kullanılan soğutma itibariyle son derece benzer olduğu da bir gerçek.

İşte GeForce 9600GT'nin özellikleri;

- Kod adı: G94-400
    - Üretim Teknolojisi: 65nm @TSMC
    - Rerefans PCB: PCBP545 PCB @Flextronics
    - Soğutma CM ile işbirliğiyle geliştirilen tek slot
    - 6-pin güç konnektörü
    - GPU Hızı : 650MHz
    - Bellek Hızı: 1800MHz
    - Shader Hızı: 1625MHz
    - Bellek Özellikleri: 256-bit veri yolu - 512MB GDDR3
    - 57.6GB/s bant genişliği
    - Doku Doldurma Performansı: 20.8 Milyar/sn
    - Minimum Güç Kaynağı: 400W, +12V 26A
    - Teknoloji Destekleri: DX10, SM4.0, OpenGL 2.1, PureVideo HD, 128-bit HDR, 16X AA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Ocak 2008; 14:25:20 >

• Millet Kafayı iyicek böle giderse
    Eline Sağlık FX57
  • haber için teşekkurler
    nerdeyse 8800gt ile aynı ben bi fark göremedim
  • ya uygun ortam değil yoksa kötü konusurdum ne bu hız anlamıyorum az dinlensin adamlar biz de kartımızın keyfini cıkaralım.
  • Bant genişliği.. dar sanki
  • 8800 Gt alanlar bence en akıllıca olanı yaptılar.
    Şimdi çıkacak olan yeni kartlar bu kart kadar hemen hemen ve fiyat olarakda bu kartın baya üstündeler.
    Daha 9600 GT fiyatı belli değil ama herkezin bildiği gibi 8800 GT den yüksek olucak.
    Onun için 9800 GTX çıkana kadar en iyi kart 8800 GT.
  • Bu kartta kaç stream işlemci var?
  • dX 10.1 SM4.1 falan yok yani bunda niyekine ?
  • Bende hafta sonu 8800 gt sonic alcaktım ama fikrimi değiştirmedi muhtemelen fiyat yuksek olucak ilk 9 serisi die
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoldieR_TR

8800 Gt alanlar bence en akıllıca olanı yaptılar.
    Şimdi çıkacak olan yeni kartlar bu kart kadar hemen hemen ve fiyat olarakda bu kartın baya üstündeler.
    Daha 9600 GT fiyatı belli değil ama herkezin bildiği gibi 8800 GT den yüksek olucak.

9600gt nin fiyatı 8800gt den yüksek olmayacak, olamazda zaten.
    biri üst sınıf diğeri orta sınıf kart.

200$ seviyesinden bahsediliyo ki bu da 3850 yi hedef alan bi kart için gayet uygun bi rakam.
    eskiden 8600gts nin oynadığı sınıfta daha iddalı ve özellikleri ile en azından fiyatını hakedecek bi kart gibi duruyo.

8800gt den pahalı kartlar anca 9800gt/gtx olur.
  • diyorlar ki biz size dx10 kartlarını yutturduk asıl bu kartlar ile performans alıcaksınız.

8600GTS in 2 katı fazla performans ne demek

bazı seyler ilk cıktıgında insanların bilgisizliginden faydalanarak insanları kandırıyorlar.Neden o performansın birazını 8600GTS 'e koymadın

bir kez daha aynı malı sattırmak.

insanları inek gibi goren ve ne kadar sagabilirsem sagarım mantıgı cok yanlıs
  • haklısın ama ticaret ahlakı bu şekilde
    firmalar elindeki imkanların tamamını piyasaya sürerse iki ay sonra ne satacaklar?
    yani bu döngü sonsuza kadar devam edecek

quote:

Orjinalden alıntı: Stacker80

diyorlar ki biz size dx10 kartlarını yutturduk asıl bu kartlar ile performans alıcaksınız.

8600GTS in 2 katı fazla performans ne demek

bazı seyler ilk cıktıgında insanların bilgisizliginden faydalanarak insanları kandırıyorlar.Neden o performansın birazını 8600GTS 'e koymadın

bir kez daha aynı malı sattırmak.

insanları inek gibi goren ve ne kadar sagabilirsem sagarım mantıgı cok yanlıs
  • PCB tasarımı nedir arkadaşlar
  • zotac 8800GT AMP aldım bundan sonra çıkacak kartlar artık şahsen beni ilgilendirmiyor bunlara paramı dayanır
  • quote:

Orjinalden alıntı: stonegiant

ya uygun ortam değil yoksa kötü konusurdum ne bu hız anlamıyorum az dinlensin adamlar biz de kartımızın keyfini cıkaralım.

olur mu! sonra biz ne yaparız son çıkan oyunları 5 fps ve daha yüksek çözünürlükte oynamak varken neden elimizdekiyle yetinelim ki... hem nvidia'yı ati'yi de düşünmek lazım. malum biz olmasak onlar ne yiycek biz burda keyif sürerken onlar aç mı yatsın!

haber için teşekkürler.
  • Valla biraz önce toptancı ile görüştüm msi 8800 gt co bile sıfırı 345 lere kadar inmiş dahada üstelesem 340 olabilir hala bunlara340 330 diyolar ikinci elde hayret bişey
  • ozellıkle 9600gt ıle 3850 testlerını merakla beklıyorum.

bu arada palıt 8600 de oldugu gıbı 9600gt modelı ıcınde sonıc plus varyasyonuun cıkarırmı
  • hd3850,8600gts ye 2 kata varan fark atıyor ki nvidia 9600gt nin 8600gts den 2 kat daha hızlı olucagını söylüyor ne kadar dogru o bilinmez ama sonuctan sunu anlıyoruzki hd3850 ve 9600gt kafa kafaya gider dahada merak ettiğim hangisi alır acep COJ hariç

EDIT
    Biraz daha bekleyip teste 9600GTS 'de alsınlar

HD3850
    9600GT
    9600GTS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 8 Ocak 2008; 16:40:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS
    hd3850,8600gts ye 2 kata varan fark atıyor ki nvidia 9600gt nin 8600gts den 2 kat daha hızlı olucagını söylüyor ne kadar dogru o bilinmez ama sonuctan sunu anlıyoruzki hd3850 ve 9600gt kafa kafaya gider dahada merak ettiğim hangisi alır acep COJ hariç
    sanmıyorum.su halıyle bıle 9600gt 8800gt ye benzıyor.gpu ozellıklerını derınlemesıne ogrenebılsek.
    mesela stream ıslemcısı rop unıtesı transıstor vs bunlarıda ogrensek dahada net fıkırlere sahıp olucaz.
    ama kısısel dusuncem bu kart 3850 ve 8800gs yı gerıde bırakıcak.helekı palıt sonıc plus modelınıde cıkarısa o zaman tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 8 Ocak 2008; 16:42:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoldieR_TR

8800 Gt alanlar bence en akıllıca olanı yaptılar.

GeForce 9600GT için konuşulan fiyat aralığı 169-189$ aralığı (yurt dışı için)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.