Şimdi Ara

## Twinmos'dan 1600MHz ve 1800MHz'de Çalışan Yeni DDR3 Bellekler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Twinmos'dan 1600MHz ve 1800MHz'de Çalışan Yeni DDR3 Bellekler ##

Intel'in geçtiğimiz sene Haziran ayında 3 serisi yeni yonga seti ailesini duyurması ile birlikte sektör DDR3 bellekler ile de tanışmaya başlamıştı. Her ne kadar an itibariyle DDR3 bellekler DDR2 bellekleri yerinden edecek fiyat ve performans avantajına sahip olmasa bile içinde bulunduğumuz yıl dahilinde DDR3 belleklerinde yaşanmasuı muhtemel indirimler ve Intel'den sonra yılın sonuna doğru eğer mevcut takviminde aksama olmazsa AMD'nin soket AM3 yapılanması ile birlikte DDR3 kullanımına başlayacak olması DDR3 belleklerin yaygınlaşması adına önemli gelişmeler olarak dikkat çekiyor.

Ülkemizde de son derece popüler olan bellek üreticilerinden Twinmos, yüksek performans tutkanları için hazırladığı Twister serisi dahiline iki yeni DDR3 bellek daha ekliyor. Firmanın yeni bellekleri 1600 ve 1800MHz'de çalışmaktalar. Hatırlanacağı üzere firma daha öncede 1333MHz'de çalışan DDR3 belleğini duyurmuştu. Micron tarafından üretilen bellek yongalarını kullanan Twinmos'un yeni DDR3 bellekleri 1.8V geriliminde CL= 8-8-8-21 zamanlamaları ile çalışmaktalar. 12800MB/sn (DDR3-1600) ve 14400MB/sn (DDR3-1800) bellek bant genişliği sağlayan bellekler Twister serisine özel ısı emiciler ile geliyorlar. Intel'in P35, X38 ve X48 platformu için tasarlanan belleklerin fiyatları ve çıkış tarihleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• su an ıcın hala drr3 remlerın pahalı oldugunu dusunuyorum bence bıraz daha beklemek lazım
  • Güzel ama bunları ben ancak seneye artık yavaş yavaş tutulacağını düşünüyorum!!!!
  • Gercekten guzel saat hızları,ama ddr3 lerin yaygınlasması daha zaman alır diye dusunuyorum
  • Bellek zamanlamaları hala uygun değil (8-8-8-21)
  • Bellek zamanlamaları filan bir yana, ddr2 nin 5 katı fiyat ne demek oluyor ben onu anlamıyorum, bu kadar anormallik olmaz,
  • en az 2 sene sonr alırız 2010 felan ozm kadar bana yeni sistem yok durmadan ona buna para harcıyomddr3
  • Çok pahalı çok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @marki

su an ıcın hala drr3 remlerın pahalı oldugunu dusunuyorum bence bıraz daha beklemek lazım

ewet haklısın şimdi uzaktan fiyatların düşmesini bekliyeceğiz.
  • şahsen ddr3 lerin bu berbat gecikmeleri ve fiyatlarıyla toz olucagını düşünüyordum fakat cogu anakart ve cpu firmaları bu ddr3 leri ayakta tutmada kararlı seneye nehalem de ddr3 olucak bir diğer taraftan amd de am3'e geçiyor bu zamana kadar inşallah şu ddr3ler biraz daha düzelir
  • hızlı ramler video-photo editing ve animasyon yapanlar icin bir hız farkı olusturur.

cunku kullandıkları programlar ram'e cok yuksek miktarda data okuyup -yazdığı icindir.

normal bir kullacının kullandıgı programlar ise kucuk miktarda data ile calıstıkları icin gozle gorulur bir performans artısı olmaz

bu yuksek hızlı ramleri normal ev kullanıcı icin değildir

Burda ev kullanıcılarının bu pahalı ramleri alması cok yanlıs zaten
    normal ev kullanıcılarının yapması gereken işlemcisine uygun miktarda ve ucuz bir fiyata ram almak olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stacker80 -- 8 Ocak 2008; 14:32:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: @marki

su an ıcın hala drr3 remlerın pahalı oldugunu dusunuyorum bence bıraz daha beklemek lazım

Ciddi pahalılar bunu yanıda 1800 hızdakı DDR3 ramlerin 14400MB/sn okuma hızları DDR2 1066 hızdaki ramlerin 7000MB/sn olan bant genişliğini ikiye katlamış durumda. Tabi toplam performsa nasıl katkısı olur bilemem.
  • Bu kadar pahalı olmasa Düşünülebilir Ancak fiyatlar Dudak uçuklatıyor.Şuan için En mantıklısı DRR2 ama Seneye bu zamanlar İntelin yeni platformu çıktığında Fiyatlar Düşer ve Daha iyi timinglerde olan DDR3 ramlar olur.Şuanda kesinlikle alınması yanlış bence DRR3 teknolojisinin Daha çok başındayız İnanın DRR3 adında birazdaha iyileştirmeler yapılacaktır.Ozamanda bu ramler elde kalır.

• 2008 yilinda baya bir gelişme oldu pc dünyasindan sanirsam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.