Şimdi Ara

## ATOMIC Bir Kenara Sapphire'den 900MHz'de Çalışan Radeon HD 3870 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATOMIC Bir Kenara Sapphire'den 900MHz'de Çalışan Radeon HD 3870  ##

AMD-ATi'nin ekran kartı üreticileri ile Nvidia'nın partnerleri ile ortak işbirliği çerçevesinde hazırlattığı overclocklu ekran kartı üretim programına benzer şekilde saat hızları yüksek ekran kartları hazırlama konusunda istekli olduğunu ve bunun ilk somut adımının Sapphire'in ATOMIC HD 3870 modeli ile gerçekleştiğini belirtmiştik. AMD-ATi'nin ekran kartı üretiminde en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'den çok daha hızlı ve çok iddialı özel bir HD 3870 modeli gelebilir.

## ATOMIC Bir Kenara Sapphire'den 900MHz'de Çalışan Radeon HD 3870  ##

Sapphire'in yeni ekran kartı ile ilgili bazı casus fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Firmanın hazırlıkları süren HD 3870 temelli yeni modeli üzerinde Nvidia'nın GeForce 7900GTX modelinde kullandığı çift ısı aktarım temelli özel soğutma sistemine benzer bir çözüm kullanılmış. Gelen bilgilere kartın grafik işlemcisi 904MHz gibi hayli yüksek bir hızda 60 derecelik sıcaklı seviyesinde çalışmaktaymış. Üstelik Sapphire yine gelen bilgilere göre 900MHz+ saat hızına ulaşırken herhangi bir boltaj arttırımına da gitmiş.

3DMark 2005 ve 2006 testlerinden başarı ile geçen ekan kartının çalışmaları devam ederken nihai teknik özellikler, piyasaya çıkacak modelin kesinsaat hızları ve fiyat/çıkış tarihi bilgileri henüz ortaya çıkmış değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Ocak 2008; 10:33:04 >

• güzel gpu hızı. dahada gider.
  • güzel soğutma ne işe yarar!!!
  • kart tabi eziliyor 8800 gt karsinda

ne yapsakda farki kapasak diye ugrasip duruyorlar

bunun fiyati simidi 8800 gt yi de katlar

ozel sogutucu felan

yani ati fan lari haric alan olur mu bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

kart tabi eziliyor 8800 gt karsinda

ozel sogutucu felan

nvidia partnerleri oc li e.kartları üretecek de. ati radeon un partnerlerimi üretmeyecek bu kadar geri düşüncemi olur? 904 mhz hızında 3870- zotac 8800 gt amp editionu geride bırakabilir. + foruma göz gezdirirsen oc siz donanım kullanmayan kullanıcı yok gibi işin içine oc girince, başarı yapılan overclock a baglı olarak gelir. 3870 in başarımı bu konuda daha yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 8 Ocak 2008; 11:04:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

quote:

ozel sogutucu felan

nvidia partnerleri oc li e.kartları üretecek de. ati radeon un partnerlerimi üretmeyecek bu kadar geri düşüncemi olur? 904 mhz hızında 3870- zotac 8800 gt amp editionu geride bırakabilir. + foruma göz gezdirirsen oc siz donanım kullanmayan kullanıcı yok gibi işin içine oc girince, başarı yapılan overclock a baglı olarak gelir.

herhalde yani uretecek oc li model

ama bu modelin fiyatinin en dandik gt fityatindan bile dusuk olmasi lazim ki default gt ile ancak kapisir bu kart belki kapisamaz bile

ama simdi bunlar buna amp ile es deger fiyat bicer

birde bu kartin amp karsinda gram sansi yok

en az %20 fark yer amp den

git dunya kere yapilmis testlere bak ogrenirsin gercekleri

• Default 8800GT yi rahat geçer geçemeycek olsa çıkarmazlar. Zaten öyle olacaksa çıkarmasınlarda.
    Ama şu gerçek varki bu kartı son haddine kadar overclock yap her türlü 8800GT yi geçer.
  • Kart çok güzel görünüyor biran önce 8800 gt ye çok rahat kafa tutacak şekilde çıkarmalılar yoksa bu gidişin sonu kötü sonuçlar doguracak herkes için
  • 3d mark testlerinde iyi iş çıkarmış
    bakalım oyunlardaki performansı nasıl olur
  • quote:

ozel sogutucu felan

hem clasic bir yorum omuş hemde baydı artık
    fark senin sorunun değil adamların sorunun bırakta kartlarını üretsinler.!
  • HD 3870 i 1000 MHZ yapsalar bile oveclok lu bir 8800GT yi geçmesi ihtimali dahi yok... Bizzat ben testleri yaptım , karşılaştırdım , HD 3870 kalıbının yarısı performans verse GT yi ezerdi ama yok... Kendi sistemimde yaptığım testlerden örnek vermem gerekirse ; default HD3870 10.8 K alırken Default 8800GT 12K alıyor... Ayrıca 8800GT 750/1800/2100 frekanslarında 13.5 K alabildim , HD 3870 ile 857/1368 de ancak 12K ya ulaşabildim.. Yani Expander , sen o kartı 1000 MHZ de yapsan sonuç değişmez , HD3870 mimari olarakda ezik bir kart , aynı zamandada driver fakiri...Daha öncede söylemiştim , Atinin shader işlemci birimlerini GPU ile aynı hızda çalıştırıyor olması çok büyük bir hata... Kartın GPU sunun 1400-1500 mhz dolaylarına çıkması lazım 8800GT ile baş edebilmesi için

Bakmayan baksın görsün .....

http://forum.donanimhaber.com/m_19733631/tm.htm

• 55nm termal avantajı ile hızaşırtma yapmamak ATI kartlara haksızlık olurdu. Heli ki HD3870 ciddi hızaşırtma potansiyeline sahip.
  • Mutlaka alıp deneyeceğim ekran kartlarından biri olacak bu da, eskiden ati sevmezdim ama görüntü kalitesini farkettikten sonra ati de ati
  • Sonic atomic bakalım daha neler görecez
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

Default 8800GT yi rahat geçer geçemeycek olsa çıkarmazlar. Zaten öyle olacaksa çıkarmasınlarda.
    Ama şu gerçek varki bu kartı son haddine kadar overclock yap her türlü 8800GT yi geçer.

no comment !!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

HD 3870 i 1000 MHZ yapsalar bile oveclok lu bir 8800GT yi geçmesi ihtimali dahi yok... Bizzat ben testleri yaptım , karşılaştırdım , HD 3870 kalıbının yarısı performans verse GT yi ezerdi ama yok... Kendi sistemimde yaptığım testlerden örnek vermem gerekirse ; default HD3870 10.8 K alırken Default 8800GT 12K alıyor... Ayrıca 8800GT 750/1800/2100 frekanslarında 13.5 K alabildim , HD 3870 ile 857/1368 de ancak 12K ya ulaşabildim.. Yani Expander , sen o kartı 1000 MHZ de yapsan sonuç değişmez , HD3870 mimari olarakda ezik bir kart , aynı zamandada driver fakiri...Daha öncede söylemiştim , Atinin shader işlemci birimlerini GPU ile aynı hızda çalıştırıyor olması çok büyük bir hata... Kartın GPU sunun 1400-1500 mhz dolaylarına çıkması lazım 8800GT ile baş edebilmesi için

Farzedelim shader hızı aynı fakat doku ünitesi gt de 3 katı öyle bile olsa yine geçemez 8800gt yi aa yı açtığında iş bitiyor zaten

• Bence sapphire için atomic bir fiyaskoydu.Bu ne yapacak acaba?
  • ati de gelisme :D vay be oc konusunda asıolar yavas yavas[yipppppaaaaaa andele andele arribaaaaaaaaaa :D sonunda ati toplanıp nvidia yın daha az fiyatla ekran kartı satmasını saglıycak kanımca ]
  • Mimari olmadıktan sonra neye yarar ati bütün birimleri basıyor karta ama nvidia tokatı yine yiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

HD 3870 i 1000 MHZ yapsalar bile oveclok lu bir 8800GT yi geçmesi ihtimali dahi yok... Bizzat ben testleri yaptım , karşılaştırdım , HD 3870 kalıbının yarısı performans verse GT yi ezerdi ama yok... Kendi sistemimde yaptığım testlerden örnek vermem gerekirse ; default HD3870 10.8 K alırken Default 8800GT 12K alıyor... Ayrıca 8800GT 750/1800/2100 frekanslarında 13.5 K alabildim , HD 3870 ile 857/1368 de ancak 12K ya ulaşabildim.. Yani Expander , sen o kartı 1000 MHZ de yapsan sonuç değişmez , HD3870 mimari olarakda ezik bir kart , aynı zamandada driver fakiri...Daha öncede söylemiştim , Atinin shader işlemci birimlerini GPU ile aynı hızda çalıştırıyor olması çok büyük bir hata... Kartın GPU sunun 1400-1500 mhz dolaylarına çıkması lazım 8800GT ile baş edebilmesi için

Hem bu yazdıkların doğru, hemde şu saatten sonra artık yakalasa neolacak, nvidia 1.5 ay sonra 9000 serisini çıkaracak ati gene nvidianın peşinden koşturmaya başlıyacak, yeni bir mimari ve performaslı sürücüler lağzım ama AMD arge yi ufaltmaya başlamış, zor gibi görünüyor artık.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.