Şimdi Ara

JBL E-90 ve JBL servisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yaklaşık bir ay evvel uzun araştırmalar sonucu kararsız kaldığım Panasunic plazma ile Pıoneer plazma arasında bir seçim yapmak zorunda kaldım ve Pıoneer alacak olsa idim sadece plazmayı alabilirdim, Panasonic ile ise yanında bir çift klipch veya jbl in iyi sayılabilecek bir cift hoporlörunü aynı fiyata albilme imkanım vardı ve zaten bir Panasonic hastası olarak Panasoniği tercih ettim. Sıra gelmişti hoporlörleri denemeye; birinci tercihim olarak bu forumdada cok bahsedilen ve yazılanlarla beni etkileyen çok iyilerden Klipch rf-82 veya rf-62 leri bol bol dinledim. Yanında duran JBL E-90 ları da dinlemeden karar veremezdim tabiyki. Ve onları da dinledikten sonra bu forumda okuduklarımla kulağımın duydukları arasında epeyi bir fark olduğunu hissettim. Ben zannederdimki Klipch ler daha baslı daha derin vuracak ama duyduğum tam tersi. Bana bunları dinleten satiş elemanı da bana hak verdi defalarca dinledik. Klipch lerin daha paalı olmasına rağmen JBL ler benim daha hoşuma gitmişti. Neyse Panasonic plazmayı ve JBL E-90 ları aldım ve ertesi gün eve geldiklerinde çok mutluydum. Aradan günler gectikce plazmadan cok jbl lerle ilgilendiğimi farkettim, yani onları aldığıma daha cok seviniyordum. JBL leri bağladığım cihazlardan bahsedeyim; birkere hepsi Technics marka cihazlar. anfi; su-c 1010 se-a 1010 pree-power , cd plaer ; sl-ps 770d , eko ; sh-ge 90 ve Technics radyo, kasetcalar, dvd. Bunlara anfinin B çıkışlarına Technics sbt-200 ler bağladım. A lardada JBL E-90 lar fıstık gibi oldu. Ama malesef bu mutluluk 3 hafta sürdü cünkü yılbaşı gecesi sese biraz abanınca JBL lerin tisleri yanıverdi. Ama sbt-200 lerinki sapasğlam duruyordu anlayamadım. Aceba anfi den mi kaynaklı ama anfiden olsa yıllardır sbt-200 leri kullanıyorum taş gibi calıyor, önce onlar yanması gerekirdi. Aceba bir fikri olan arkadaş varmı bana yardımcı olabilecek. bir haftadan fazladır müzik tadım tuzum kalmadı. Asıl canımı cok sıkan da alış veriş yaptığım mağza (izmir egemen elektronik ) bana almadan evvel her türlü problem olursa buraya gelin hallederiz, ilgileniriz dediği halde ve benimde gidip derdimi anlatmama rağmen elime bir kart verip istanbuldaki servisi aramamı söylediler. Neyse moralim bozuk eve gelip istanbuldaki servisi aradım ve servisteki bayan bana daha başka bir numara verip bir bey efendiyi aramamı söyledi ve bende hemen aradım. Kendisiyle görüştükten sonra aynı bayanla yine görüşmemi problemi onların halledecegini söyledi, ama aynısını da o bayan tekrarlayıp durdu. Neyse bey efendiyi tekrar aradık ama biz size döneriz ararız deyip arayan soran olmuyor. dört kere bey efendiyi ückere hanım efendiyi aradım durdum, en sonunda egemen elektroniği de aradım ama olumlu bir şey söyleyen yok. Aldığım cihaz 1200 ytl ve garantili faturalı bir mal. Okadar para verip garantili mal alıyoruz şu düştügümüz hale bak. Şimdi benim neyapmam gerekiyor. Bana biraz akıl fikir verebilecek birileri varmıdır aceba. Sorunlarımla sizlerin başını ağırttıysam hakkınızı helal edin. Kusura bakmayın. HOŞCAKALIN.

• Sayın @by technics,

Yaşamış olduğunuz durum cidden üzücü, teknik olarak pek neden veremesemde tavsiye olarak kesinlikle madur durumda olduğunuzu ve tüketici haklarınızı sonuna kadar kullanarak ısırarcı bir tavır sergilemenizi önerebilirim. Nedendir bilinmez ama satıcı ve pazarlayıcı firmalar sadece ürünleri satana kadar yanınızda oluyorlar, o sebepten ürünleri satın almayı tercih ettiğiniz firmaları ve aldığınız ürünleri dikkatlice seçememiz yonunde bol bol öneriler yazılıyor. Elinizdeki ürünün ithalatcısıyla irtibata geçmenizi öneririm ve tekrarlıyorum ki.. kesinlşkle ısrarcı olun. Umarım ez kısa ve hayırlı yoldan probleminizi sonuçlandırırsınız.

Buyrun ithalatçı irtibal bilgileri:
    SF RKD
    Ulus - İstanbul
    0212 257 75 00
    http://www.sfrkd.com/

Sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 8 Ocak 2008; 6:02:38 >

• öncelik le gecmiş olsun.yakın bi olay da benim başıma geldi. nortnge E serisi jbl lerin tizlerinin kolay yandığını duydum. bende 3 senedir E-100 kullanıyorum.servisini buldum ve de yenilerini alıp taktım. rakam olarak ucuk fiyat olduğunu sanmıyorum.servisle itibarata gecip kargolata bilirsin.
  • haydaaaaa
    bende düşünüyordum hoparlörleri.. jbl e80 ne
    yapıyım ben şimdi ..bazı kişilerden kabin olarak kalitesiz olduğunu duydum
    benim düşündüğüm sistem şu idi .;
    arka rear olarak 2 adet SONY- SS- MF450H ..
    ÖN front olarakta jbl e80 leri düşünüyordum ..
    bir tanede orta hallı bir center ..
    anfim yamaha rx-v496rds modelıdır
    yardımlarınızı beklır-yorum arkadaşlar saolun
  • katılıyorum.
  • Hoparlör olarak cok iyi, ben şahsen çok begendim hatta test ederek aldım ama bu olay geldi başıma. Zannedersem ne tarz müzikten hoşlasndıgına bağlı biraz, bunlar cıstak cıstak müzik için diye biliyorum. Yinede bizzat kendin dinleyip karar verirsen daha iyi edersin derim. HOŞÇAKAL.

quote:

Orjinalden alıntı: bad_boysss

haydaaaaa
    bende düşünüyordum hoparlörleri.. jbl e80 ne
    yapıyım ben şimdi ..bazı kişilerden kabin olarak kalitesiz olduğunu duydum
    benim düşündüğüm sistem şu idi .;
    arka rear olarak 2 adet SONY- SS- MF450H ..
    ÖN front olarakta jbl e80 leri düşünüyordum ..
    bir tanede orta hallı bir center ..
    anfim yamaha rx-v496rds modelıdır
    yardımlarınızı beklır-yorum arkadaşlar saolun

• Öncelikle çok geçmiş olsun,bende zamanında Technics SB-T200 kullandım şimdi JBL E100 kullanıyorum ve söylediklerine inanamıyorum Technicslere bişey olmadan JBL yanması çok şaşırtıcı,benim amplifikatörümde koruma var yüksek seste tehlike anında kendi kapanıyo bi yanmaya mahal vermeden,sende yok mu acaba öyle bişey,yukarda arkadaş ithalatçı firma bilgilerini vermiş direk onlarla konuş bencede umarım en kısa zamanda E90 larını sağ salim kullanabilirsin,saygılar...
  • Çok sağol kardeşim. Alış veriş yaptıgım yeri birdaha aryıp cok ciddi ve üzgün oldugumu bir kez daha izah ettikten sonra bana müjdeli haberi vermeleri çok uzun sürmedi. Yetkili servisten tis takımlarının yollandıgını izmire geldiğinde bana haber vereceklerini söylediler. İnşallah herşey düzelir, ama şimdi beni korkutan herşey düzeldiginde birdaha aynı olayın yaşanması. amplifikatöre gelince kullanmış olduğum cihazın kalitesi üst düzey bir cihaz diye düşünüyorum, ama anfı den kaynaklı bir tis yanması diye aklımdan gecmiyor değil, peki Technics SB-T 200 ler in tisleri niye yanmamış olabilir, eğer anfiden ise. Birtürlü çözemedim. Kullanmış olduğun amplifikatörü merak ettim. E-100 leri neyle besliyorsun. yüksek seste dinleyebiliyormusun. haberlerini bekliyorum. HOŞÇAKALIN..

JBL E-90 ve JBL servisi

• quote:

Orjinalden alıntı: by technics

Çok sağol kardeşim. Alış veriş yaptıgım yeri birdaha aryıp cok ciddi ve üzgün oldugumu bir kez daha izah ettikten sonra bana müjdeli haberi vermeleri çok uzun sürmedi. Yetkili servisten tis takımlarının yollandıgını izmire geldiğinde bana haber vereceklerini söylediler. İnşallah herşey düzelir, ama şimdi beni korkutan herşey düzeldiginde birdaha aynı olayın yaşanması. amplifikatöre gelince kullanmış olduğum cihazın kalitesi üst düzey bir cihaz diye düşünüyorum, ama anfı den kaynaklı bir tis yanması diye aklımdan gecmiyor değil, peki Technics SB-T 200 ler in tisleri niye yanmamış olabilir, eğer anfiden ise. Birtürlü çözemedim. Kullanmış olduğun amplifikatörü merak ettim. E-100 leri neyle besliyorsun. yüksek seste dinleyebiliyormusun. haberlerini bekliyorum. HOŞÇAKALIN..

JBL E-90 ve JBL servisi

Gözün aydın by technics valla şöyle söyliyim SB-T200 ler varken bende bigün yüksek seste dinledim ve oda bi yanık kokusu ile doldu ama hoparlörlere bişey olmadı.Panasonic yetkili servisi ile görüştüm SB-T200 içinde bi parça olduğunu fazla ısınma olabileceğini ama hoparlörlerin yanmayacağını fakat bu parçanın yanabileceğini söylediler.Ama şuda var technicste bile böle bi teknoloji varken Jbl de nasıl olmaz.Amplifikatörün iyi bencede ama demek istediğim protect özelliği var mı yani fazla seste yanma olabilecek bi durumda kendi kapanıyor bu yüzden dedim ben Sony STR-DB798 QS 7*135 lik bi ampli kullanıyorum (ama stereo ampli olsa daha iyi olurdu) E 100 leri baya zorladım inlettim bi sorun çıkmadı bende egemen elektronikten aldım,bu arada hoparlörleri bağladığın kablolara yada amplifikatörünün ohm ayarları gibi parametrelere dikkat et ve son bişi daha bi-wire özelliğini kullanıyo musun? saygılar...

• geçmiş olsun
  • e-100 ler steroda cok iyi . uzun zamandır e 100 kullanıyorum 2*200 8 ohmda power anfi ile. şimdiye kadar birşey olmadı.ama cd takıp cıkarırken ani ses acıp kapatırken yüksesseste anfiyi kapatırken müzik dinlerken elektriğin kesilmesi kötü kopya cd lerde vs vs vs dikkat etmek gerekir.
  • Merhaba arkadaşlar, gecmiş olsun dilekleriniz için çok sağolun. thetechnics kardeşim, amplifikatörünün ohm ayarları ndan bahsetmişsin, benim anfide 2*120w 4 ohm da, 2*85w 8 ohm da yazıyor. ben buna A ya JBL E-90 ları , B ye Technics SBT-200 leri bagladım ve stereo cihaz olduğu için ancak 4 kabin le dinliyorum. Ama bu ohm ayarını bilmiyorum ve şuan 4 ohm damı 8 ohm damı bilmiyorum, yani bir fikrim yok. bir bilgin varsa bana aktarabilirmisin ve bi-wire özelliğini duymuştum amplifikatörün reklam kitapçığındada bi-amp bi-wire bağlayabilme özelliği vardır yazıyor ama nasıl olacak ben bu cihazı ikinci el olarak aldım kutuları köpükleri vardı ama kullanma kitapcığı yoktu sadece kendi bulduğum Technics dergisinden kısaca özelliklerini anlatan bir katalog var. nasıl olacak.

JBL E-90 ve JBL servisi

JBL E-90 ve JBL servisi

• by technics kardeş şöyle ki amplinin arkasında yazana göre eğer hem A hem B aynı anda kullanırsan 8 ohm ve üzeri bağlayın diyo orası tamam zaten E 90 lar 8 ohm ohm da bi sorun yok sanırım,bi-wire şöyle oluyo bildiğim kadarıyla;
    hani hoparlörün arkasında 4 tane bağlantı yeri var ya aradaki köprüyü çıkarıp amplinin A çıkışını birine B çıkışını birine bağlıyosun böylece hoparlörün bass ve tizz kolonlarını ayrı ayrı besliyosun,acaba dedim öle yaptında fazla mı geldi ama zaten öle kullanmıyomuşsun,hem zaten hem sb-t200 hem jbl ler bağlanmaz öyle yaparsan .Son olarak sana bi bilgi aktarmak istiyorum bi yerde okumuştum ben sesi fazla açtığımda amplimin kuvvetli geldiğini ve jbllerin düşük geldiğinden sesin bozulduğunu ve amplinin korumaya aldığını sanıyodum,ama öğrendiğime göre tam tersi imiş sesi çok açtığımda Jbl ler fazla watt çekip ampli bir süre sonra watt yerine volt gönderiyomuş.Şimdi SB-T200 e göre JBL lerin watt ihtiyacı çok daha fazla acaba ondan mı oldu senide yanlış bilgilendirmek istemem kardeşim ,saygılar...

• sbt 200 leri satmayı düşünürmüsünüz.
  • Sevgili by technics.Oncelikle gecmis olsun diyorum.Ben JBL e-100 kullaniyorum ve bunlari Denon PMA 1500 AE stereo ampli ile suruyorum.Hatta Bi-Wiring baglanti ile kullaniyorum (ki denon bu durumda 2x140 watt oluyor) fakat bugune kadar hic boyle bir problem yasamadim.Fakat simdi uyuz oldum acaba yarin oburgun benim basimada gelir mi diye.Sanirim cok yuksek seste dinledin.Tveter larin gelmesine sevindim.Umaraim duzelir.
    NOT:Bende urunlerin hepsini Egemen den aldim.Biraz israrci ol bence sorun cikaracak tipler degiller.Iyi dinletiler.
  • sayın demiurgus sizde olan 1500 ae vede e-100 bendede var ama ben 1500 ae nin a kanalına birini b kanalına birini taktım.8 ohm olarak kullandım bana anfi yetmiyor gibi geldi . ses yarıya yakın volumdeyken e-100 ler hala güc istiyor . bende 1500 ae nin pre out larına iki tane mono blok MA -700 taktım 8 ohm da 200 vat her bir. siz bi wring bağlantıda vat ı yükseltip ohm düşürdünüz. .ses nasıl kafi geliyormu.bi wiring bağlantıy la benim bağladığım arasında fark varmı sizce denedinizmi .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.