Şimdi Ara

## Sony'den 200$'a Blu Ray Oynatıcısı Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sony'den 200$'a Blu Ray Oynatıcısı Geliyor ##

HD DVD ve Blu Ray arasındaki mücadelenin tansiyonu 2008 yılında daha da artacağa benziyor. Son olarak Hollywood'un en büyük film stüdyolarından Warner Bros'un Blu Ray formatında filmler sunacağını duyurmasını takiben Blu Ray en büyük destekçisi olan Sony'den de önemli bir hamle geldi ve firma 200$'a yeni Blu Ray sürücüsünü duyurdu. Sony'nin BDU-X10S kod adlı yeni sürücüsü Blu Ray, DVD ve CD medyalarını okuyabilirken malesef kayıt yeteneği ise bulunmuyor. Özellikle yüksek çözünürlükte film izlemek isteyenler için tasarlanan ürün SATA ara birimini kullanıyor ve 5.25" boyutunda. CyberLink's PowerDVD BD Edition yazılımının da kutu içeriğine dahil edildiği yeni sürücünün bu ay sonu itibariyle belirttiğimiz gibi yurt dışında 200$'lık fiyat etiketi ile satışa çıkması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Ocak 2008; 19:15:29 >

• çok pahalı
  • Warner Bros'un seçiminden sonra HD DVD formatı çok kan kaybedecek bana sorarsanız,
    BD yazıcılarda da fiyat kırılırsa HD'ye güle güle demek zorunda kalabiliriz.
  • Yakında hepimiz rw olanlarını alıcaz ama henüz erken yurt dışında ps3 ler 400 500 usd iken bunlar alınmaz.
  • 40 $ düşer bir kaç yıl sonra. zamanında dvd yazıcılarda oynatıcılarda çok pahalıydı, şimdi hem hızlandı hemde ucuzladı.
  • Blu Ray
  • yazanı da bu fiyatlarda olsa.
  • yazanıda 400$ olur heralde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

Warner Bros'un seçiminden sonra HD DVD formatı çok kan kaybedecek bana sorarsanız,

o kadr kolay değil hddvd ninde arkasında çok büyük film şirketleri var bir ara ibre hddvd ye dönmüştü şu an ibre bluray de değil tam ortada en iyisi combo sürücüler hddvd ve bluray combo olanlar tabi sony nin çıkardığı gibi değil sanki sony bluray destekçisi değil gibi valla şimdi mi çıkar bu sürücü bide kayıt bile yapmor 200 dolara lg ve asusun çıkardıkları daha iyi lg nin combo olması ve fiyatı uygundu sony sadece ps3 e güvenerek bu işin olmayacağını daha iyi kavrıyor galiba...ben combocuyum kim ne derse desin sadece piyasada biri olsa fiyat bu kadar hızlı düşmezdi...

• Hd ve Blue ray çekişmesi hem iyi hem kötü oldu. Hatırladığım kadarıyla dvd için bu kadar beklenilmemişti. Artık sıkıldım. Ha çıktı ha çıkacak bir şimdiki haberi okumadan önce sonunda dedim sonunda ama bizim elimize geçmesi her halde 3 seneyi bulur.
  • henüz çok pahallı. filmler iyice yayılana kadar düşer zaten fiyatlar..
  • tahmini 1 seneye kalmaz bu fiyatlar 100$ altına ondan sonraki senede 65 $ civarlarında seyreder ama 40 için daha 3-4 sene var
  • 1000 dolarlardan buralara kadar düştü dahada düşecektir zaten şu an adam gibi izlyecek blu ray film yok haliyle gerek yok biraz yaygınlaşınca alırız
  • Katilmadigim bir nokta var.

Kendi gorusumu sorarsaniz aslinda bu cekisme baslamadan sona erdi desek daha mantikli. Cunku blu-ray in arkasinda PS3 denen bir canavar var. Her ne kadar Microsoft gibi bir dev HD DVD den yana olsada Blu-ray kazanan taraf olacaktir. Avrupa'da 1 milyon film satis rakamina Blu-ray formati piyasaya daha gec cikmasina ragmen HD-DVD den daha once ulasti. Ayni zamanda satis fiyatlari ayni olmasina ragmen kapasite acisindan HD-DVD yi neredeyse ikiye katliyor. Blu-ray'e su anda Sony Pictures, MGM/Columbia TriStar, Disney, Touchstone, Miramax, 21th Century Fox, Warner Bros, Lions Gate gibi devler destek veriyor. Ilk ciktiginda HD-DVD onde gidiyordu fakat su anda Blu-ray 30 title ile HD-DVD nin onune gecmis durumda.

Tabi su an icin bu iki formata da yatirim yapmak pek karli olmayacaktir. Fiyatlar yuksek ve teknoloji henuz cok yeni. Daha iyi donanimlar daha uygun fiyatlar ile pazara sunuldukca son karari yine tuketiciler verecektir. Gerci su siralar FullHD TV lerin fiyatlari 10000 USD lerden 2000 USD ye cekilmesi talebi git gide artiriyor.

quote:

Orjinalden alıntı: stradivardi

quote:

Warner Bros'un seçiminden sonra HD DVD formatı çok kan kaybedecek bana sorarsanız,

o kadr kolay değil hddvd ninde arkasında çok büyük film şirketleri var bir ara ibre hddvd ye dönmüştü şu an ibre bluray de değil tam ortada en iyisi combo sürücüler hddvd ve bluray combo olanlar tabi sony nin çıkardığı gibi değil sanki sony bluray destekçisi değil gibi valla şimdi mi çıkar bu sürücü bide kayıt bile yapmor 200 dolara lg ve asusun çıkardıkları daha iyi lg nin combo olması ve fiyatı uygundu sony sadece ps3 e güvenerek bu işin olmayacağını daha iyi kavrıyor galiba...ben combocuyum kim ne derse desin sadece piyasada biri olsa fiyat bu kadar hızlı düşmezdi...

• quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600

çok pahalı

katılıyorum ve yazmayan BD ne işe yarar
  • hıc gerek yok cok pahalı
  • Yazıcısı 100$ a düşsün alırız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stradivardi

quote:

O kadar kolay maalesef, o devler tek tek elini eteğini çekti HD'den. Warner Bros bile bırakmaz diye bekliyordum, o da döndü BD'ye.
    En son Microsoft ile Toshiba kaldı HD'nin arkasında, onlar da daha ne kadar sürdürürler bunu bilemem. Bu arada benim bahsettiğim bu formatları destekleyen optik sürücü savaşı değil, formatın ta kendisi ile ilgili. Yanlış anlaşılma olmasın.

• Yahu herşeye hemen çok pahalı deyip durmayın.Bari teknolojiden haberiniz yok susunda anlaşılmasın.Arkadaşların dediği gibi 1000usd lerden bu fiyatlara düştü.Biraz gelişsin alıınabilir seviyeye inecektir.Unutmayın, 12-13 sene önce cd-rom'lar ilk çıktığında onlarında fiyatı bu kadardı.
  • 1 senesi var daha o zaman artık bd rw alırız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.