Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 3870 X2 ve GeForce 9800GX2 Fiyatları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 3870 X2 ve GeForce 9800GX2 Fiyatları ##

AMD-ATi ile Nvidia arasındaki düello çift grafik işlemcili kartlar ile boyut değiştiriyor. Hem AMD-ATi'nin Radeon HD 3870 X2 modelinin hemde Nvidia'nın GeForce 9800GX2 modelinin detaylarından daha önce sizlere bahsetmiştik. AMD-ATi'nin Radoen HD 3780 X2 çözümünde Radoen HD 3870'de yer alan RV670XT gpu'sunun iki tanesi yer alırken GeForce 9800GX2 üzerinde ise 65nm üretim teknolojisine sahip olan ve yeni 8800 serisine güç veren G92 gpu'sunun iki tanesi yer alıyor. Kağıt üzerinde mevcut durum itibariyle GeForce 9800GX2'nin HD 3870 X2'ye göre performans anlamında daha önde olacağı söylenebilir ama çift grafik işlemcili kartlarda sürücünün ne kadar mühim olduğunu ve AMD-ATi'nin özellikle son Catalayst versiyonları ile gösterdiği performans işin rengini değiştirebilir. Bu arada HD 3870 X2'nin DirectX 10.1, GeForce 9800GX2'nin ise DirectX 10 destekli olduğunu ifade edelim ve her iki kartın da detaylarına forumlarımızdan ulaşabileceğinizi hatırlatarak fiyatlara geçelim;

- Şubat ayında çıkması beklenen GeForce 9800GX2 için bahsedilen yurt dışı satış fiyatı 499$
    - 23 Ocak'ta anons edilmesi beklenen ATi Radeon HD 3870 X2 için bahsi geçen fiyat ise 399$

## ATi Radeon HD 3870 X2 ve GeForce 9800GX2 Fiyatları ##

http://forum.donanimhaber.com/m_20145096/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_20147180/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Ocak 2008; 19:06:18 >

• Bu fiyatlar bizi aşar Bilgi için teşekkürle
  • Benim beklediğimden oldukça ucuz fiyatlar.Umarım buna yakın gelir türkiyeye de.
  • 500 dolar 8800 Ultra'dan %30 daha hızlı olduğu iddia edilen yeni nVidi karıt için çok pahalı sayılmaz. Ama ben yine de yeni bir Geforce mimarisi beklerdim bu saate kadar.

Ati'nin kartı muhtemelen çok hızlı olmayacak ama onun da fiyatı makul görünüyor. Sürücüleri parlatırlarsa belki iş yapar.
  • Haydii yurt dışı fiyatı iyiymiş aslında...

Türkiyede kim bilir kaç lira olur...
  • bayat gibi geldi bana bu haber sanki bir haftadan beri bu haberler bu forumda dolaşıyormuş gibi .
  • 9800 güzel de fiyatı da güzel asla f/p kartı olamaz
  • ben R680(R670XTX2) den yana kulanıyorum tercihimi neden nerseniz 790X cipsetli bir anakart ile rahat rahat CFX yapılabilir bundan 2 tane alındımı bence iyide bir hesaplama gücüne sahip olursunuz vede program destek derdide yok birde B3 reviztonlu Phenomlar iyi çıkarsa SpiderHD platformunu kurarım
  • çok da astronomik değil fiyatlar. tabi fiyatşarın üzerine % 35 kadar daha ilave etmek lazım.
  • evet bencede fiyatları uygun
  • birde performanslarını görseydik iyi olurdu türkiyede bunların arasındaki fark 150 doları bulur bu na göre 3870 x2 genel olrak daha iyi bir seçim olur atinin yzılım başarısıs ve nvidanın başarısızlığını katmıyorum bile ama nvidia bence iyi bir sürücü sürecek piyasaya zaten 7950gx2 ile ağzı yandı aynı hatayı yapmaz ama şuda var şimdi 9800gx2 ultradan %30 daha fazla peformans sunacak deniyor 9800gtx te 8800 ultra seviyesinde ancak olur o zaman bir yıl sonra çıkacak kart yeni mimari yine ultra ile aynı performansta mı olacak ati sessiz kalınca böylü oluyormuş demek nvidiadan daha iyi birşeyler beklerdim mesela 9800GX2 yerine 8800GX2 olmalıydı adı ve yeni çıkacak olan 9800gtx te 8800GX2 den daha güçlü olmalydı 7950GX2 ve 8800 ultra da olduğu gibi...hep amd nin işi varya...şimdi suç yine mi amd de oldu demesin amd cilerde...
  • crossfire teknolojisinin sli'ye göre daha iyi sonuçlar verdiğini çift kartlı sistem testlerinden hatırlıyorum. bu kartlarda aynı mantıkla çalıştığına göre ati'nin prf. farkını kapatması muhtemel
  • 399-499
  • Demiştim ati daha ucuz olacak diye ama,nvidia nın performansının biraz daha iyi olacağına inanıyorum bilmiyorum neden ama öyle hissediyorum
  • aradaki performans farkını gösterecek bir oyun yok henüz piyasada. sanırım iki kartta crysisi full rahat oynar. ozaman 100 dolarımın suçu ne?
  • 399$ olursa 2 adet alıp cf yaparım.
  • umarım tr ye fazla fiyat binmeden gelir
  • Haber için teşekkürler. Ancak bu kartların Türkiye' ye gelmesi tahminen ne kadar zaman alır. Mesela Mart ayını bulurmu ya da o zaman piyasamıza girer mi?

Bir başka sorum imzamda olan anakartta çalışlırmı?

Herkese kolay gelsin.
  • ultranın 750 dolar olduğunu düşünürsek ondan % 30 performanslı bi kart için oldukça iyi bir fiyat 9800 gx2
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtepe82

aradaki performans farkını gösterecek bir oyun yok henüz piyasada. sanırım iki kartta crysisi full rahat oynar. ozaman 100 dolarımın suçu ne?

crysis cf destekliyomuydu bi ara tartışmışlardı desteklio desteklemiyo diye yamayla desteklenicek demişlerdi yama çıktımı haberim yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.