Şimdi Ara

ev sinema sistemleri speaker ayakları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar forumun bu kısmını takip eden hemen herkesin ya ev sinema sistemi var yada almayı düşünüyor o yüzden gerçekten önemli bir konuda topic olucağınnı düşündüm.

hepimiz en az 500 ytl en çok 15000 ytl gibi paralar vererek aldığımız sistemlerin bazılarında speaker ayakları sete dahil olmuyor o yüzden ucuz ama kaliteli gözüken speaker ayaklarını nerden nasıl ve kaça temin ettiğinizi yazarsak benim gibi arayıpda bulamıyan kişilerede yol göstermiş olursunuz cevaplar için teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: delirotti

arkadaşlar forumun bu kısmını takip eden hemen herkesin ya ev sinema sistemi var yada almayı düşünüyor o yüzden gerçekten önemli bir konuda topic olucağınnı düşündüm.

hepimiz en az 500 ytl en çok 15000 ytl gibi paralar vererek aldığımız sistemlerin bazılarında speaker ayakları sete dahil olmuyor o yüzden ucuz ama kaliteli gözüken speaker ayaklarını nerden nasıl ve kaça temin ettiğinizi yazarsak benim gibi arayıpda bulamıyan kişilerede yol göstermiş olursunuz cevaplar için teşekkürler...

www.srcelektronik.com bana verilen adres.İnceledim gerçekten kaliteli mallar var ama şöyle bi problem var benim sistemim Philips HTS3357 ve ön hoparlörleri duvara monte etmek istiyorum.Bu durumda askı aparatının benim hoparlörüme uygun olup olmıyacağını nerden bilebilirim(benim hoparlörlerin arkasında tek bir delik var)????

• arkadaşlar kimse speaker ayağı almadı mı şimdi bu forumda ?? cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
  • Öncelikle herkese selamlar
    Forumu fazla inceleme zamanım olmadı ancak bu topiği görünce sorumu sorayım dedim inşallah bir cevap alırım.
    Benim sistemde bulunan ön hoparlörleri tv nin arkasında bulunan duvara monte ettim amfi ve center hop tv nin altında arkalarda benim oturduğum kanepenin arkasında bulunan duvara asılı durumda. Şimdi soruma geleyim bu montaj ile dvd film izlerken 5+1 seslerde bir kayıp olurmu? Tabi ben seslerdeki kayıptan kastım çok ince ayrıntılar değil ses sarmasındaki kayıptan bahsediyorum?
    Sistem denon amfi, denon hop takımı, aktif sub. samsung 6500 dvd.
  • Ben de geçenlerde mevcut hoparlörlerime hoparlör ayağı almayı düşünüyordum. hepsiburada.com sitesinde var sanırım 80 küsür YTL'ye ayaklar.. Ya da sanayide de yaptırabilirsiniz - ama iyi görüneceğinin garantisi yok

Ben ne yaptım? Tam hoparlör ayaklarını koyacağım iki tarafta da duvarda birer kolon olduğunu fark ettim Çift taraflı montaj bandı ile yapıştırdım duvara kulak hizasına
  • Aldığınız ayakların hoparlörlere uyup uymıcaıını nasıl anlıyorsunuz?Her markanın hoparlör bağlantısı farklı oluyor????Arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim!!!
  • aslında arkaalarındaki boşuklar çiviyle duvara asmaya da müsait hiç öyle yapan oldu mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: yedikeresekiz

aslında arkaalarındaki boşuklar çiviyle duvara asmaya da müsait hiç öyle yapan oldu mu

aslında benimde aklıma geldi ama yüksek seste duvarda tek noktadan bağlı olursa titreşimden dolayı cızırtı yapma ihtimali var gibime geldi....
  • ben şöyle düşündüm. TV ünitemi yaptırdığım ustaya elimde hoparlörlerden biriyle gidip, ayak yaptırmak...hem odanın konseptini de bozmamış olurum...yalnız yükseklik konusunda yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cfiliz

Ben de geçenlerde mevcut hoparlörlerime hoparlör ayağı almayı düşünüyordum. hepsiburada.com sitesinde var sanırım 80 küsür YTL'ye ayaklar.. Ya da sanayide de yaptırabilirsiniz - ama iyi görüneceğinin garantisi yok

Ben ne yaptım? Tam hoparlör ayaklarını koyacağım iki tarafta da duvarda birer kolon olduğunu fark ettim Çift taraflı montaj bandı ile yapıştırdım duvara kulak hizasına

hocam hoparlörleriniz oldukça hafif sanırım

• oturduğun zaman hoparlörlerin kulak hizası civarına denk gelecek şekilde ayaklarını yüksekliğini ayarlatmak en iyisi
    quote:

Orjinalden alıntı: alone61

ben şöyle düşündüm. TV ünitemi yaptırdığım ustaya elimde hoparlörlerden biriyle gidip, ayak yaptırmak...hem odanın konseptini de bozmamış olurum...yalnız yükseklik konusunda yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yedikeresekiz

oturduğun zaman hoparlörlerin kulak hizası civarına denk gelecek şekilde ayaklarını yüksekliğini ayarlatmak en iyisi
    quote:

Orjinalden alıntı: alone61

ben şöyle düşündüm. TV ünitemi yaptırdığım ustaya elimde hoparlörlerden biriyle gidip, ayak yaptırmak...hem odanın konseptini de bozmamış olurum...yalnız yükseklik konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler....ses sistemi siparişini verdim..gelsin de ayak işlerine de girelim...yavaş yavaş sistemi toplamaya başladık....
  • Arkadaşlar ben sorunumu İkeadan alacağım köşe raflarıyla çözmeye karar verdim.Salonum tam dikdörtgen olduğundan televizyonun sağ ve soluna duvarların birleşme hizasına kulak yüksekliğinde 2 adet köşe rafı monte edip bu problemden kurtulacağım.

Montajları hallettikten sora sizleri bilgilendiririm..kalın sağlıcakla

Köşe rafı:(İkea) 2 adet 25ytl civarı....
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

quote:

Orjinalden alıntı: cfiliz

Ben de geçenlerde mevcut hoparlörlerime hoparlör ayağı almayı düşünüyordum. hepsiburada.com sitesinde var sanırım 80 küsür YTL'ye ayaklar.. Ya da sanayide de yaptırabilirsiniz - ama iyi görüneceğinin garantisi yok

hocam hoparlörleriniz oldukça hafif sanırım

Biraz hafif sayılır, öyle kiloyla değil ağırlığı... Eee.. şimdilik bilgisayar 5.1 hoparlör sisteminden bozma

• Ben elektronikciden aldım. Hemde 20 YTL. Bir kutuda iki tane var. Arkasında Duvara monte edebilmek için vida değili falan bulunan her hoparlor için kullanılabilir. Ayaklıklar metalik renkli ve tabanı ile birlikte toplam 1200 gramdır, yükseklik ayarlıdır. 3kg lık dumble koydum üstünde o ağırlığı kaldırdı yükseklik ayarı alçalmadı yani sıkıştırıdnız mı iyi tutuyor.

Resimleri aşağıda. Creative yazılını ben kendim bilgisyardan yapışkanlı kağıda yazıları bastırarak basarak yaptım

Bu arada resimlerde odanın eri falan kötü çıkmış daha yeni taşındık alalecele yerleştim odaya hemen Dekorasyon , boyama falan zamanla düzelecek , başta o acaiyp geometrik desenleri olan halı Duvarları Sarı yani koyu sarı (salon sarısı) olan bir odaya ne renk bir halı önerirsiniz. Büyük ihitmal duvardan duvara halı yaptıracam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 10 Ocak 2008; 18:29:57 >

• Bu ayakları istanbulda gören var mı? Büyük alışveriş mağazalarında mesela.
  • quote:

Orjinalden alıntı: truva1975

Bu ayakları istanbulda gören var mı? Büyük alışveriş mağazalarında mesela.

Ben de merak ettim
  • Sirkecide Gençten iş merkezinde gördüm sordum 30 ila 60 ytl arasında değişiyor fiyatlar (çiftli takım olarak) istenilen renk ve kalitede var.
  • Bu ayaklara 60ytl vermektense hepsiburada'da sonorous sp-110 ayaklar var onları alın derim.Ben 2 sene önce 140ytl. ye almıştım şimdi bir arkadaşıma aldık fiyat düşmüş.
  • Bu ayaklara 60 ytl zaten kimse vermez, 20-25 liralık birşey arayışındayız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.