Şimdi Ara

## Intel'de GMA X3100 ve X3500 İçin DirectX 10 Hazırlığı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'de GMA X3100 ve X3500 İçin DirectX 10 Hazırlığı ##

Intel'in çeşitli yonga setlerinde kullandığı GMA X3100 ve GMA X3500 dahili grafik işlemcilerinin DirectX 10 desteğine sahip olduğu fakat sürücülerinin bulunmadığı ve Intel'in bu yılın ilk çeyreği içerisinde yeni sürücüler ile bu destği sağlayacağı ifade ediliyordu. Özellikle Intel'in sürücü konusunda önemli bir yol kat ettiği ve firma tepe yöneticisi Paul Otelli'nin yarın CES 2008'de yapacağı sunumda DirectX 10 desteğini duyurması bekleniyor ama sürücülerin ne zaman çıkacağı hala bilinmiyor. İşin ilginç yanı Intel muhtemelen DirectX 10 desteğini Shader Model 4.0 değil SM 3.0 desteği ile sağlayacak gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Ocak 2008; 9:54:33 >

• haber için sağol
  • Yahu benim anlamadığım, forumca 2600xt-8600gt gibi kartların dx10 desteği olsa da bir işe yaramayacağını konuşuyoruz düşünüyoruz sanırım ama intel iş olsun torba dolsun mantığı ile ob x3100 zavallı ekran kartına gelip DX10 desteği koyuyor, adamlar paralara doyamadı wallahi
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

Yahu benim anlamadığım, forumca 2600xt-8600gt gibi kartların dx10 desteği olsa da bir işe yaramayacağını konuşuyoruz düşünüyoruz sanırım ama intel iş olsun torba dolsun mantığı ile ob x3100 zavallı ekran kartına gelip DX10 desteği koyuyor, adamlar paralara doyamadı wallahi

Seni tebrik ediyorum acaip haklısın entegre DX 10 chip ne işe yarayabilir anca mario yu 1600*1200 de ultra high quality oynatabilir...
  • oyun için değilde program ve video için olması gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

oyun için değilde program ve video için olması gerek.

Tanıtım ya da artık reklam ne ise , onun için koyulan resimde direk Crysis yazılmış ona sinirleniyorum, Crysis in Csini oynatamaz bunlar apaçık
  • Ne kadar işe yaramayacakta olsa iyi bir gelişme.

Bende Core 2 Duo T7250, 2GB Ram, GMA X3100 özellikli bir laptop var çıksın sürücü güncelleriz :)
  • directx 10 dediğin nedir ki sistemi anlamsız kastırmaktan baska getirdiği hicbir yenilik yok. Microsoftun vista sattırmak icin yumurtladıgı bir sacmalık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMIN3M

quote:

Yahu benim anlamadığım, forumca 2600xt-8600gt gibi kartların dx10 desteği olsa da bir işe yaramayacağını konuşuyoruz düşünüyoruz sanırım ama intel iş olsun torba dolsun mantığı ile ob x3100 zavallı ekran kartına gelip DX10 desteği koyuyor, adamlar paralara doyamadı wallahi

Seni tebrik ediyorum acaip haklısın entegre DX 10 chip ne işe yarayabilir anca mario yu 1600*1200 de ultra high quality oynatabilir...

Sadece oyun olarak düşünmemek gerek gerekir başka uygulamalar da var. Oyun oynanmadığı sürece çok performanslı bi ekran kartına gerek yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

quote:

Sadece oyun olarak düşünmemek gerek gerekir başka uygulamalar da var. Oyun oynanmadığı sürece çok performanslı bi ekran kartına gerek yok.

Yanlış anlaşılma olmasın, samimi bir merakla soruyorum: Oyun dışında neye yarıyor ki Dx10? Yani Vista yüklü dx 10 kartlı bir bilgisayarda, xp yüklü bir bilgisayar da yapılamayan ne yapılabiliyor?

Biliyorum ki dx bir API...(application programming interface-uygulama prorgamlama aryüzü(ben çevirdim yanlışsa lütfen düzeltin)).
    Ama benim pc tecrübelerim de Dx hep oyunlarla ilgili olarak karşıma çıktı. Bir kaç ayda bir güncelleme paketlerini yeni oyunları oynayabilmek için zorunlu olarak yüklediğimizi, hatta oyunun kurulumunda geldiğini biliyoruz. Donanım olarak ta yalnızca ekran kartlarının kutusunda görüyoruz ibaresini. Mesela ses kartında var mı dx10 uyumluluk? Benim ilk topladığım makine deki 10 yıllık sound blaster live value en son oyunlar da da ses veriyor.
    Gerçekten aero dışında neye yarıyor şimdi bu dx10 uyumlu tümleşik kartlar? Oyun oynatamayacakları konusunda saırım hepimiz hemfikiriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First_Person -- 7 Ocak 2008; 16:22:03 >

• Yalana bak,DX9 halo DX10 crysis CRYSIS de DX9 be kardeşim

Intel her zamanki gibi yalan dolan...Gözünü sevdiğim AMD-ATi si bu kadar kötü bir dönem geçirmedi herhalde
  • crysis nasıl dx 9 anlamadım şimdi crysis ile halo karşılaştırılmış ya iyi olmuş türkün gücü microsofta karşı...
  • dx10 deyince sm3 nasıl oluyor anlamadım dx10 un azıcık güncellenmiş hali dx10.1 bile donanım değişikliği isterken intel sm3 le bunu nasıl başaracak ? sanıyorumki crysis i modla dx10 görüntüsüyle açıp dx10 kart yaptık diyecekler
  • haber için tesekurler
  • Dx10 çıktıktan sonra DX9 lu bir donanım çıkartmak çok anlamsız. Geriye dönük donanım çıkarmak manasız olacağı için yeni çıkacak tüm o/b kartların dx10 olacağını söylemek yanlış olmaz sanırım. Burada amaç yeni teknolojiye sahip donanım çıkarmak. Gayet mantıklı bir gelişme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: First_Person

quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

quote:

Yanlış anlaşılma olmasın, samimi bir merakla soruyorum: Oyun dışında neye yarıyor ki Dx10? Yani Vista yüklü dx 10 kartlı bir bilgisayarda, xp yüklü bir bilgisayar da yapılamayan ne yapılabiliyor?

Biliyorum ki dx bir API...(application programming interface-uygulama prorgamlama aryüzü(ben çevirdim yanlışsa lütfen düzeltin)).
    Ama benim pc tecrübelerim de Dx hep oyunlarla ilgili olarak karşıma çıktı. Bir kaç ayda bir güncelleme paketlerini yeni oyunları oynayabilmek için zorunlu olarak yüklediğimizi, hatta oyunun kurulumunda geldiğini biliyoruz. Donanım olarak ta yalnızca ekran kartlarının kutusunda görüyoruz ibaresini. Mesela ses kartında var mı dx10 uyumluluk? Benim ilk topladığım makine deki 10 yıllık sound blaster live value en son oyunlar da da ses veriyor.
    Gerçekten aero dışında neye yarıyor şimdi bu dx10 uyumlu tümleşik kartlar? Oyun oynatamayacakları konusunda saırım hepimiz hemfikiriz.

dx10 destekli kartlara donanımsal grafik hızlandırıcısı ve shader model 4.0 da ekleniyordu, fakat dediğin gibi bahsi geçen şu kartta ne gibi bir fark oluşacak onu bende anlayamadım

• sm3 ile dx10 nu nasıl yakalamayı planlıyor
  • Çıksın da benim laptopa yükleyip bir 3dmark alayım.
    Cihazda yazıyordu zaten dx10 desteği gelecek diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozan19881

sm3 ile dx10 nu nasıl yakalamayı planlıyor

Bende bunu merak ettim.Hayır sm3'te bir yere kadar koy sm4'ü mis gibi ne diye geriden yavaşça geliyorsun
  • Gelecek olan sürücü bir ihtimal yazlım yolu ile dx10 kodlarını çalıştırma yükünü işlemciye kaydırabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.