Şimdi Ara

## CPU-Z v1.43 Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Donanım severlerin alet çantasında yer alan en ufak ve muhtemelen en yararlı programlardan biri olan CPU-Z'nin yeni versiyonu 1.43, CPUID tarafından resmen kullanıma sunuldu. Yeni versiyon ile gelen yenilikler ise şu şekilde;

* Intel'in Skulltrail platformuna destek (Core 2 Extreme QX9775 + 5400B MCH)
    * Intel'in X48 yonga setini tespit edebilme
    * AMD Athlon 64-LE 1600 ve 1620 işlemcilerine destek
    * Çarpan kilidi olmayan Phenom işlemcileri (ES/BE) için tespit sorunu düzeltildi.

CPU-Z'nin yeni versiyonunu indirmek için;
    http://www.cpuid.com/download/cpu-z-143.zip

• Teşekkürler fx57
  • eline sağlık..
  • tşk fx57 sende olmasan biz ne yapardık
  • E8xxx serisi pu programda görünüyormu acaba?
  • pek değişen bir şey yok!!!!
  • Şu phenom işi iyi oldu, indirip deneyeceğim akşama..
  • Sağol fx57. İndirip deneyelim
  • Gpu-z ve cpu-z vazgeçilmezlerim arasında çünkü pc yi oc ettiğim zaman istatistikleri bana doğruluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMIN3M
    Gpu-z ve Cpu-z vazgeçilmezlerim arasında çünkü pc yi oc ettiğim zaman istatistikleri bana doğruluyor

GPU-Z hangisi oluyor acaba sitede göremedim ekr.kartlarıyla ilgili yine kurulum gerektirmiyormu?...
    Sitede baktım HW.Monitor isimli bir yazılım daha var, voltaj değerleri, fan hızı ve HDD sıcaklığı dışında başka bişey yok. Everest, PC.Wizard gibileri daha ayrıntılı kullanışlı. Fakat yinede HW.Monitor tek iyi yanı CPU-Z gibi kurulum gerektirmeden direkt çalışması... Sizlerin başka böyle önerebilceğiniz kurulum gerektirmeyen sistem bilgi programö önerileriniz varmı?... Mesela bir türlü ısınamadığım SpeedFan'a alternatif bir yazılım arıyordum...

EDIT: arkadaşlar diğer aynı konuda CPU-Z 1.43 için şunlar yazılmış, (valla herhalde 1.42'ye geri dönmekmi ne lazım bilemiyorum;
    _Yorum_1: Benim gözlemlediği farklar, işlemci voltajında bir önceki sürümde voltaj yerinde durmazken bu sürüm de sabit biostaki voltajı gösteriyor. Diğerinde bir düşüyo bir yükseliyordu... İşlemci hızı önceki versiyonda 2671.8 iken, şimdi 2671.7 gösteriyor. 8-9 olunca yeni versiyonda 8 oluyor yani bir eksik hep (çok büyük ayrıntı değil ama) fsb de aynı şekilde...

_Yorum_2: Bu program sallıyor. yenisini yapmışlar ama hiç bi halta yaramıyor. Benim işlemcime biostan 1.575v verdim, programda sabit 1.350v gösteriyor bu nasıl iş çözemedim ?...

_Yorum_3: 1.32 ile çalışan işlemciyi sabit 1.35 gösteriyor, 1.43 sürümü. 1.42'de böyle değildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 7 Ocak 2008; 11:38:23 >

• İşlemci voltajı sabit görünüyor 1.4 versiyonunun çalışması daha sağlıklı
  • teşekkürler
    faydalı bir eser
  • cok saolasın fx57 abi her nekadar bana bi faydası olmasada suan icin[eski sürümden farkı yeni modeller icin ve bana etki etmio :D ]
  • Teşekkürler
  • Getirdiği yenilikler açısından, pek bizi ilgilendiren bişi yok.
    Yinede saol FX57...
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar bu verdiğiniz proğra ne işe yarıyor? yüklemek isterim fakat ne işe yaradığını anlayamadım!
  • haber için tesekurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.